Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

EMUI11 bi trebao da dođe u novembru...takav je plan objavio Huawei.
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jek neko imao mozda mi9 pre 40 pro +? Jako me kopka fon bas zbog neimanja gugla i zbog dobre kamere. Jos da ima stereo zvucnike odmah bi ga uzeo

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jako me kopka fon bas zbog neimanja gugla...
Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Ti si ugrožena vrsta [emoji2960]...zašto zbog nedostatka Google?! Misliš da ima nekih prednosti?!
Osim možda što nemaš battery drain uzrokovan Google Play servisima [emoji39]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Od google aplikacija jedino google slike zbog backupa. Ostalo mi ne treba. Kontam da huawei ima neku alternativu

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Naravno ali nije kao photos (neograničeno, besplatno)...možeš uzeti 200GB za 1.5€/mjesec

P40Pro+ & Tapatalk
 
Brico, da li moze preko browsera na google photos?

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Kao što reče @roga1979 može...
https://streamable.com/1iicxy
Jedino će nekome biti "problem" jer nema automatske sinkronizacije nego moraš "ručno" uplaoadati slike...meni osobno draže jer upload_am samo ono što ja hoću.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Eto i odgovora za dovahpig, inace i ja ih backup-ujem preko browsera i biram kiju sliku hocu

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlicno. Mislim da cu da se strpim jos malo da vidim sta mi 11 donosi, ako ne bude nista posebno verovatno idem na pro+

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jek neko imao mozda mi9 pre 40 pro +? Jako me kopka fon bas zbog neimanja gugla i zbog dobre kamere. Jos da ima stereo zvucnike odmah bi ga uzeo

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Uf pa gledaj, haha ja nemam P40 pro, ali sam u dilemi istoj kao i ti. Imam mi9 i sa Gcam, kamera mi izgleda poprično dobro u noćnim uslovima. Zaista to su slike odlicne. Gugl servisi iskreno i nisu neki problem u celoj ovoj priči, više razmišljam o tome šta će mi doneti upgrade na p40 pro, verujem bolju bateriju, veci storage, i sad ono najbitnije, koliko poboljšanje iz ugla kamere i videa. Vredi li da ja dodam još 300,350 evra i moj mi9 i uzmem FULL pack p40 pro iz vipa,mts ili telenora.
 
P40 koristi BOE Panele, P40Pro...Samsung, BOE i LG, P40Pro+...Samsung

P40Pro+ & Tapatalk


Da, da upravo to, Samsung, LG i BOE. Sad ne znam kako primetiti razliku, da li je moguće preko kupujem prodajem slika uvideti razliku kada osoba slika ekran ? I da li možda postoji negde nešto kako može da se proveri ekran ?
 
da li je neko od vas koristio googlefier apk za instalaciju gms !?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
da li je neko od vas koristio googlefier apk za instalaciju gms !?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ja, na p40 lite. Bez problema. Jedino sam pre svega namestio vanced.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ostavio je već 15 dana...kod mene je bilo i duže i ništa. Ja sam ga ručno.
Edit...na update mislim [emoji16]
PS...jesi dobio donaciju 007?
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@brico jesam, hvala :)
@gti* a onda upgrade ko što brico kaže(ako ti update znači nešto)


P.s. za par sati će biti 100000 downloada


Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Ne bi trebalo da bude...negdje sam već pisao o tome P40Pro+ je u vrhu kad se radi o jačini osvjetljenja i točnosti prikazivanja boja...uglavnom u svakom segmentu bolje od P40Pro.
Evo usporedba

Čak i P30Pro ima jače Max Auto od P40Pro...sad je pitanje koji je proizvođač na testiranom primjerku P40Pro.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od vas koji imate GMS...da li je netko pokušavao da "zamrzne", zaustavi, deaktivira GMS pa da ih opet pokrene?!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Kako slikati noćnu fotografiju da ona bude " noćna ", tj ne želim onoliku osvetljenost, da se pretvori u dan, već da i dalje ostane noć, samo sa onim osveljenjem, koje je i uživo vidljivo ?
I jedno pitanje, kako se p40 ponaša sa slikanjem objekata koji se kreću, mislim na dan ? Da li obradi sliku u trenutku ili mu treba vremena da procesuira ? ( npr iphone je click / shot - instant )
 
Na prvo pitanje odgovor je profesionalni mod, tu nema hdr-a, procesuiranja a ni Ai. Na drugo pitanje odgovor je da, ima procesuiranja slike ali to ne smeta da nastaviš da fotkaš koliko želiš, ali nije brzo kao na iPhone-u

P30 Pro
 
Na prvo pitanje odgovor je profesionalni mod, tu nema hdr-a, procesuiranja a ni Ai. Na drugo pitanje odgovor je da, ima procesuiranja slike ali to ne smeta da nastaviš da fotkaš koliko želiš, ali nije brzo kao na iPhone-u

P30 Pro

Prvo pitanje, hmm da li to nužno znači lošija slika ili može preko edita da se sredi kao i uz hdr i ai ?
Drugo, konkretno neke objekte koji se kreću, pa ne znam koliko oni mogu adekvatno da se uhvate, uz neki niski shuterspeed.. To me je zanimalo jer znam kod druga na iphone to ide bez problema, dok kod mene na mi9, nekad bude problematično
 
Konkretno ja, na p30p, kad želim fotku koju ću ja lično da obradim, onda fotkam u pro modu, a za ove svakodnevne stvari fotkam normalnim modom ali bez Ai.
U vezi ovog drugog, ako želiš da uhvatiš automobil u pokretu tako da on bude oštar a sve ostalo zamrljano, onda bolje da to radiš u pro modu podešavanjem brzine shuttera ili eventualno da probaš neke od opcija za tu vrstu zezancije :)
b1b31aa0f2ac0b8883872c0f0b1497cc.jpg


P30 Pro
 
Kako slikati noćnu fotografiju da ona bude " noćna ", tj ne želim onoliku osvetljenost, da se pretvori u dan, već da i dalje ostane noć, samo sa onim osveljenjem, koje je i uživo vidljivo ?
I jedno pitanje, kako se p40 ponaša sa slikanjem objekata koji se kreću, mislim na dan ? Da li obradi sliku u trenutku ili mu treba vremena da procesuira ? ( npr iphone je click / shot - instant )

Što se tiče Night mode-a, najbolje je da prekineš slikanje u trenutku kada je slika dovoljno osvetljena, ne moraš da čekaš expoziciju da odradi do kraja. To odlično ispadne na "gradskom" osvetljenju gde ne želiš baš da pretvori noć u dan.

Drugo zavisi od toga šta slikaš, tj koliko brzo se pomera... Ako je recimo osoba koja hoda, AI će u 99% slučajeva odraditi dobro ali ako je nešto što se brzo pomera (automobili, životinje...) onda je najpraktičnije da koristiš Mooving picture, slika za 2 sekunde desetak slika i onda odabereš onu koja je dobra.
 
Nazad
Vrh Dno