Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Meni deluje isto. Jedini bug koji sam do sad primetio je što se display color profile resetuje na default pri svakom resetu. Ostalo je za sad ok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cek cek cek ...na lineage ne mogu sa ugasenog displeja da otkljucam odmah fon?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Na rremix može. To je opcija screen off fod.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Na evolution x i pe+ takođe

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Na rremix može. To je opcija screen off fod.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Naravno, nije bezveze prozvan "King of customization".. Do najsitnijih detalja se telefon podesava i u tome mu ne moze parirati ni jedan drugi rom.. Na njegovoj strani je i odlicna stednja baterije..

Jel si jos na njemu?
 
jesam, ne menjam do daljeg[emoji2]stavio sam i englezos kernel, deluje mi da je baterija još bolja nego li sa stock perf kernelom....rremix ima toliko podešavanja da je teško pohvatati gde se šta nalazi[emoji2]par likova u telegram grupi predlažu autoru roma da napravi opciju da se sva podešavanja roma mogu snimiti[emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I ja sam na njemu, takodje moj omiljeni..Prebacim se po nekad na neki drugi rom cisto da vidim kakav je pa se posle jednog dana vratim na RR, vratim Backup i na starom sam.. [emoji3]
To bi bila dobra ideja ako bude hteo da uradi, videcemo sta ce odluciti. Malo se covek pogubi u svim tim haoticnim podesavanjima..
 
Kakva renesansa custom romova, prosto zadivljujuće da i u 2020. godini to ima smisla...
I to isti romovi kao i pre pet godina...
Hvala Xiaomiju zbog toga [emoji16]
 
Ima smisla zato što miui nije ono što jenekad bio. I on je postao prilično trom u odnosu na neka prošla vremenena. Na Redmi Note 4x sve je prosto letelo! Ruku na srce leteo je ovaj telefon kad sam ga kupio. Čini mi se da je svakim novim miui izdanjem sve lošija situacija što se fluidnosti tiče.
Dosta custom ROM-ova za mi 9t ima Screen Off FOD opciju. LineageOS ga nema zato što taj ROM nikad nije bio bogat opcijama. Samo ono osnovno. Kao Pixel Expirience. Oni koji vole gomilu opcija bolje da se klone Lineage-a


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja koliko shvatih rremix za osnovu ima Lineageos

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jedan dosta veci mozak za celu ovu igrariju oko telefona i romova, a posebno za Xiaomi,dobro poznat ovde na moje pitanje da li je RR baziran na Aosp ili Los, jer se vodila polemika pre izvesnog vremena oko toga, rekao mi je ovako:

"Svaki Custom ROM je Aosp..Jer od njega sve pocinje. Ali baza za RR je Los.."
 
Cek cek cek ...na lineage ne mogu sa ugasenog displeja da otkljucam odmah fon?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Moze li neko detaljjije... Šta ovo znači?
Mogu li koristiti FP ako koristim AOD?
 
Možeš. Ne može da se koristi FP ako je AOD isključen tj. ako, kad isključiš ekran dobiješ mrak -:D

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Cool. Svakako koristim AOD [emoji3]
 
Cek cek cek ...na lineage ne mogu sa ugasenog displeja da otkljucam odmah fon?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ne možeš, ja sam to rešio tako što sam uključio "Ambient display" i "Pickup sensor". Settings > Display > Lock screen display > Ambient display.

Na taj način se ekran/always on uključi samo kada podignem telefon i onda mogu da ga otključam :)
 
Dobra opcija. Malo je nepouzdanija nego na miui baziranim ROM-ovina (bar kod mene) ali dobro. Kad kažem nepouzdanija - ekran se ponekad upali par sekundi nakon podizanja telefona a ne odmah kako bi trebalo.
Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To jeste, malo smara.. Nekad moram da ga drmnem malo jace da bi se ukljucio, ali uglavnom sam zadovoljan :D
 
Promenio sam operatera, sada sam Telenor. Desava mi se da ne mogu da pozovem nikog. Cim stisnem za poziv odma mi izadje obavestenje "poziv zavrsen"
Radilo je sve bez problema. Do cega moze biti? Mi 9ti obican
 
Da uletim kao padobranac.
Jel i vi primecujete da se baterija mnogo brze trosi od zadnjeg abdejta trenutno sam na 12.0.2 android 10, sve stock ?
 
Pro varijanta, je l' probao ko android 11?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Promenio sam operatera, sada sam Telenor. Desava mi se da ne mogu da pozovem nikog. Cim stisnem za poziv odma mi izadje obavestenje "poziv zavrsen"
Radilo je sve bez problema. Do cega moze biti? Mi 9ti obican
Idi do Telenora, nije do telefona. Ja koristim i MTS i Telenor, sve radi ok.
 
iati problem imali kod tcoma u hrv. ja ponovno snimio rom, bla bla.. ugl na kraj oni u banani. dodatno, imam problema sa 4g koji mi svako malo ne radi. odem za vikend izvan grada nikakav problem, vratim se nazad opet isto.. ispada koda da je ova stanica u banani, danas ih bas zovem

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ipak je ovaj zvanicni lineageOS jedan ne zavrsen proizvod (kamera nije sjajna, otisak poceo da zeza, 2x nisam imao pristup internoj memoriji (pomogao restart), kompas/navigacija) sitnice, al pitanje kad i dal ce piti ispeglano. Deceloper mi deluje dosta neozbiljno. Tako da... back to xiaomi.eu do daljnjeg. [emoji16]

Koji gcam i koji config koristite?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
na Xiaomi.eu prestala podrska za Mi9T
(davinci) šta ćemo mi koji volimo MIUI flesirati u naredno vreme......?!?

from komsa's Mi 9T
 
Ipak je ovaj zvanicni lineageOS jedan ne zavrsen proizvod (kamera nije sjajna, otisak poceo da zeza, 2x nisam imao pristup internoj memoriji (pomogao restart), kompas/navigacija) sitnice, al pitanje kad i dal ce piti ispeglano. Deceloper mi deluje dosta neozbiljno. Tako da... back to xiaomi.eu do daljnjeg. [emoji16]

Koji gcam i koji config koristite?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
urnix i burial su mi najbolje, s tim da je urinx sada nesto promjenio pa se moze instalirat zasebno vise kamera (package name ili nez sta).
fala na info za linage, mislim da cu probati msmxtended, nekako mi je on najbolji dojam ostavio.

samo se mislim medju kernelima, citam malo arian da ima najbolju bateriju, ima i neki origin sada, koliko vidik pozitivni kometari $kroz :)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno