Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

@hsv Što da ne, valja odati rispekt nečemu što valja. Kamkorder mi takođe nije mnogo bolji, o zvuku da i ne pričam koji pureview beleži...al dobro, samo sam ostavio primer nečega što je 8 godina staro i telefona za koji kažu da je za klasu bolji od prošlogodišnjeg modela. Ono što sam hteo da napišem jeste da se ljudi i previše zadovoljavaju minornim unapređenjima po astronomsko većim cenama. To je neki utisak koji stičem poslednjih par godina.
 
^ +1000
Posle S20 Ultre koja me je totalno razočarala autonomijim baterije od 5.000 mAh , ništa specijalno od cele 20-re serije.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Može do 20x, samo ne znam šta je od toga optički zoom...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
Pa opticki je 5x koliko i ima do 10x malo izgubi kvalitet preko je bespotrebno.Vidim na s30 najavljuju 10x opticki sto znaci da ce na 20x biti bas dobar kao sto huavej ima na p40 pro plus modelu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
PV 808 je hibrid kamere i telefona, sa velikim senzorom a S20U/N20U su cyber-fensi sprave čije glavne kamere zapravo ne zaostaju previše, koliko se to očekuje na osnovu čiste fizike. U isto vreme imaju dosta svestraniji camera setup, mnogo bolje kamkordere i neuporedivo su bolji kao smartfoni. Ostavite više 808 da počiva u miru, legendaran hibrid kamere i telefona ali ne treba preterivati i porediti frogz end grandmaderz u 2020. godini.
Problem je što za 1200 evra posle 8 godina "ne zaostaje previše". Sa sve ovim kamera bumpom, nema izgovora. Treba oprostiti ovim modernim tankim telefonima, ali ove Ultre su ogromne a bore se sa Nokiom.
 
The verge je napisao za nove kamere na S20 ,,A new-generation camera with first-generation problems".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verge = epl informer
Čudo oni to da napišu :D
 
Poslednja izmena:
Vidim na s30 najavljuju 10x opticki sto znaci da ce na 20x biti bas dobar kao sto huavej ima na p40 pro plus modelu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ne nadaj se čudu...da bi fotografija ispala dobra moraš imati *ebeno mirnu ruku i podnevno sunce...dapače...za instagram&co može poslužiti...za išta više od toga...teško bez savršenih uvjeta.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Lično bih mnogo više voleo ekvivalent 85mm da naprave kvalitetan da mogu ljudski portreti da se rade nego mega/guga zum

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Imaš i to na P40Pro+...3 x optički (81mm) ali su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i (ne znam kako drugačije da ih nazovem) iz Huawei odradili software_ski tako da kad izabereš portret mode kamera koristi glavni senzor sa 3x digitalnim povećanjem a ne već ugrađeni senzor sa 3x optičkim...koja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Pobogu, čemu pribegavanje takvim potezima [emoji1751][emoji1751][emoji1751]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Mozda je crop sa glavne kamere. To rade zbog vece blende, uglavnom kada fali svetla...
 
Problem je što za 1200 evra posle 8 godina "ne zaostaje previše". Sa sve ovim kamera bumpom, nema izgovora. Treba oprostiti ovim modernim tankim telefonima, ali ove Ultre su ogromne a bore se sa Nokiom.

Ne, nego je problem što neki i posle punih 8 godina misle da je niche uređaj, kao što je Nokia PV 808, nekakva smernica i benchmark u ovoj industriji. Potpuno pogrešno razmišljanje, koje prouzrokuje potpuno pogrešna očekivanja.

Jednostavno nije realno porediti debljinu kućišta cyber-fensi modela kao što je Note20 Ultra (8.1mm) i symbian telefon-kamera hibrida iz 2012. godine (13.9 mm).
Fizika je i dalje na strani PV 808, pre svega zbog optike i xenon-a, zato i ima ''grbu''. Ali ne toliko zbog drastično većeg senzora, kao što je bio slučaj nekada. Sada je razlika u veličini dosta manja, 1/1.2" vs 1/1.33". Fazon je što savremeni smartfoni imaju tehnički bolje i novije senzore i OIS sisteme, drastično bolje čipsetove i softver, sve to donosi niz prednosti a da ne pričam o mogućnostima kamkordera, mada bi sve kompanije mogle malo više da se potrude oko kvaliteta mikrofona koje ugrađuju, odnosno oko kvaliteta snimljenog zvuka.

Takvim napretkom kamera hw, SOC, softvera, razlika je počela da se topi još daleke 2013/2014. godine, kada je jedan od najvećih Nokia PV/Symbian fanova postavljao testove gde je u nekim retkim situacijama čak i prastara S4 kamera bila malo bolja, kasnije je taj trend nastavljen čak i sa relativno napljuvanim kamerama, kao što su iP 6s, sony Z5 i sl. Naravno, sve u zavisnosti od svetlosnih uslova i scena koje je birao za potrebe testa ali često se dešavalo da čak i neke prosečne kamere iz tih godina na kraju sakupe više poena. Primer
Sve ovo je više posledica ograničenog i zastarelog softvera PV 808 modela, nedostatka OIS-a, ali suština je jasna. Naravno, u nekim scenama, u rukama iskusnog fotografa koji zna da izvuče maksimum, 808 je i dalje zver od kamere (u tom smislu moći će na crtu mnogim kamerama i za 5 ili 10 godina) ali generalno ima brojne limite.

Isti autor je postavio i uporedni test S7E & 808 PV
Jasno je da N20U ima dosta bolju kameru, čipset i softver od matorog S7E tako da samo može bolje da se pokaže u duelu sa 808.

Jednostavno, 808 je legendaran telefon-kamera hibrid i zauzima zasluženo mesto u istoriji takvih niche gedžeta i uopšte telefona. Samo nije realno očekivati da savremeni i hardverski napucani, fensi uređaji slede takvu filozofiju kamerafon hibrida sa ozbiljnom optikom i grbom na poleđini telefona.

N20U kamere su odlične, mada (na osnovu viđenih semplova) nisam baš oduševljen bojama na fotografijama. Odavno Samsung vuče tu manu (za neke je to i prednost) ali kao da su se vratili u vreme Galaxy S5 prenapucanih boja.
 
Poslednja izmena:
Ne nadaj se čudu...da bi fotografija ispala dobra moraš imati *ebeno mirnu ruku i podnevno sunce...dapače...za instagram&co može poslužiti...za išta više od toga...teško bez savršenih uvjeta.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Ja sam probao 4k sa 5x opticki radi do j**a.Samo nek pumpaju zoom ne zalim se super stvar.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako imamo na umu da su senzor iz S7 ugradjivali sve do N10, red je ocekivati da ce ovaj od 108mpx dostici svoj maximum tek za par godina, a realno, ne znam ni gde ce dalje / vise da podizu rezoluciju... Da unaprede siroki i tele, to je OK, ali glavni ce biti tu neko vreme...
 
Ne znam za senzore u S7 i N10, ali razliku u fotografiji ili video zapisu između ta dva uređaja će svako da provali.

Dok razliku između N10 i N20 može malo ko u malobrojnim situacijama.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Pravim i ja razliku u slikama izmedju s9+ pre 2.5 godine i sad [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ Ludak

Pitanje je da li primetis razliku u fotografiji izmedju S6 i S7?

Tu je doslo do smene generacija tj ubacili su novi senzor, koji je samo malo tweak-ovan u svakom sledecem modelu (S8, S9, S10 i svi pripadajuci Note telefoni).
Tako da nije pitanje da li sada primetis razliku, (mozda i jeste, ali kao da nije) vec da li ces je primetiti za 3 godine, kada ovaj senzor bude u svom cetvrtom izdanju...

Isto kao sto bi mogao da uporedis S7 i S10. Da vidis koliko je Samsung dobio sa, manje-vise, samo softverskom optimizacijom i novim algoritmima obrade u skladu sa novim SoC-om...
 
Poslednja izmena:
Stigle zaštite. Zao mi za rugged što nije prolazila kupovinu iz nekog razloga pa ću ga verovatno sl put sa staklom za ekran uzeti. Ovako na prvu, maska nema ni blizu dobar grip kao togh armor na primer ali ću videti kako će se pokazati. I dugmići su malo tvrđi. Ako bude moglo da radi nfc plaćanje karticom direktno iz maske, biće odlično (zbog kartica sam i kupio prvenstveno, da ne nosim novčanik sa sobom kad radim), ako ne verovatno ću da menjam dalje. Ono što mi se kod spigen maski uvek sviđa je jednostavnost back opcije sa strane na krivom ekranu, ni malo ne otežava istu.
249f7f0f3019eb2cab774c3f87544574.jpg
3c215376e94c35d0ce7257697e163f4f.jpg
07e69d56809af228a33992eb89ff84fc.jpg
d73bffb79247904131a20c4a14bb6e98.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Jutros od 6, bat napunjena 100 %, 28 poziva (prosek minut razgovora) stalno ukljucen net i nesto malo manje wi fi, osvetljenje adaptivno, jedan mail aktivan, samsung account, ekran na 120 hz, bluetooth aktivan i povezan sa bt slusalicom oko 2 sata, viber poziva 7, oko 40 min poruka u viberu, napravio oko 20 ak fotografija, instagram oko sat vremena, mape 15 min radile, kupujemprodajem 10 ak min, b92 oko 20 ak min, YT svega 10 min, chrome oko 20 min, jednom odigrao call of duty (15 min) i sada u 15 do 9 bat mi je na 40 %. Ja msm da je to veoma dobro. Da sam jos malo ,agresivnije' koristio npr malo vise poziva, fotkanja i jedno sat vremena u igrama bio bi pretpostavljam oko 10 - 15 %. Ovo je ok ljudi.
 
Poslednja izmena:
I ja sam poprilično zadovoljan. Do sada sam imao samo jedan dan kada sam morao da dopunjavam telefon u toku dana [emoji849][emoji854]
3f889da67af7b4802acc5a1256013ed6.jpg
c6ced9e517267e2efaca25eea584ffbb.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
@hsv Što da ne, valja odati rispekt nečemu što valja. Kamkorder mi takođe nije mnogo bolji, o zvuku da i ne pričam koji pureview beleži...al dobro, samo sam ostavio primer nečega što je 8 godina staro i telefona za koji kažu da je za klasu bolji od prošlogodišnjeg modela. Ono što sam hteo da napišem jeste da se ljudi i previše zadovoljavaju minornim unapređenjima po astronomsko većim cenama. To je neki utisak koji stičem poslednjih par godina.
Apsolutno si u pravu.
 
Da, 96hz preko one aplikacije za forsiranje. [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Onda je to sasvim pristojno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Što se tiče kamere, jeste brutala i vidi se napredak u odnosu na N10+, video je isto bolji, fokus brži. Par slika, zum je brutalan (fotkano iz ruke).
https://drive.google.com/drive/folders/1-80Q1zX8qApjXlkjn3Qb0ITBpsX2hBcY?usp=sharing

To je SD verzija. Za bateriju za par dana, obećava za sada je bolja od N10+ sigurno, kod mene 120Hz i ne idem ispod, konačno uživanje koristiti Samsnug bez trzanja. Isapda da im nije težak skin nego Exy sve vreme pravi problem, telefon leti na 12GB, SD i 120Hz. Čak nisam ni smanjio animacije, prvi Samsnug na kom to nisam uradio. Zvučni su boji (skidam im kapu), zvuk u toku poziva do sada najbolji na nekom telefonu koji sam čuo, spikerfon takođe brutalan za razgovor. Signal u odnosu na Exynos N10+ nebo i zemlja u korist SD verzije. Tu je i N10+ Exy pa ako treba nešto nekom da uporedim, ali ne znam šta bih rekao da je nešto bolje na starom modelu iskreno. Olovka je dosta unapređena, dosta je brži odziv. Jedino mi grba smetala, ali u futroli se ne primećuje i tako sam to zaboravo. Taster za paljenje/gašenje konačno sa desne strane, baš me nerviralo na N10+, nikako se nisam navikao.
 
Bez uvrede i trolovanja, i ja sam mislio da je pristojna baterija 6h sot na 80% baterije sa s10 plus. Isto tako i s7 edge i note 8 i s9 plus. Ali to je problem, sto nisam znao za bolje. Tako da 5:30h sot sa snapdragonom je ispod prosjeka, tj relativno lose.
 
E da, na N9 slusalica je bila dosta dobra, na N10+ osetno tisa ali sada stvarno rastura, kvalitetan i glasan zvuk.
 
Bez uvrede i trolovanja, i ja sam mislio da je pristojna baterija 6h sot na 80% baterije sa s10 plus. Isto tako i s7 edge i note 8 i s9 plus. Ali to je problem, sto nisam znao za bolje. Tako da 5:30h sot sa snapdragonom je ispod prosjeka, tj relativno lose.

Ne znam da li si primetio da koristi dve sim kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao update za zmaja!
7ecab82dc35b6a9c5efcc53790916eeb.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno