Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja sam hteo da ga kupim, ali na kraju uzeo Delonghi dedicu... A pre toga uzeo par metalnih filtera za aeropress iz amerike koji mi sada bleje u fioci :)
 
Da li ovde neko koristi Aeropress, kakvo vam je mišljenje o njemu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Misljenje je da je super. Nekad mi prija mada se redje igram s njim u poslednje vreme. Samo da se razumemo aeropress nije espresso masina, kafa je blize dripu i filter kafi, tako se i pravi i melje, i przi.
 
[mention]sajlonac [/mention] Koju manžetnu si stavio na mlin? Koji auto? Razmišljao sam o tome od kako sam video Ceado E37z mlin. Ne kapiram kako se niko nije pre setio toga. Ja svaki put meljem jednu dozu i čistim četkicom zaostalu kafu. Ništa gore od bajate kafe u mlinu.
I ja meljem tako i čistim ostatak. Pored Ceado E37z, zanimljivi su i Mahlkönig E65s GbW (grind-by-weight) i Etzinger etzMAX.

Da li ovde neko koristi Aeropress, kakvo vam je mišljenje o njemu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gotovo svakodnevno. Genijalna spravica za ljubitelje filter kafe i one koji će to tek da postanu.:) Omogućava nebrojeno kombinacija za pripremu.
 
Gotovo svakodnevno. Genijalna spravica za ljubitelje filter kafe i one koji će to tek da postanu.:) Omogućava nebrojeno kombinacija za pripremu.[/QUOTE]

I meni se čini da je sprava dobra, jeste da se ovde malo o njoj piše ali možda ljudi nisu ni čuli da postoji. Znam da se iz nje ne dobija espreso, meni deluje ko alternativa za french press.
 
Vidim ti neku ovcu bez rogova kako gura u desnu stranu soljice. To je znak da je nova kafa na putu :d
 
Burundi iz Zrna :)

@bmibmc Baš tako, ladno možeš da menjaš Milana tarota :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li neko zna koje su temperature na low/mid/high na DeLonghi Dedica aparatu?
Takodje me zanima kako da izmerim vreme ekstrakcije? Jel da krenem da merim od trenutka kada pumpa krene da radi ili od trenutka kada krene da tece kafa? Da li neko zna koje je default vreme ekstrakcije na Dedica?
 
Pitanje za ljude koji ne piju čistu kafu.
Šta koristite od dodataka za kafu?

Ja koristim Baileys ali mi je malo dosadio pa bih da promenim. Probao bih neki drugi liker, krem, neko mleko...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja koristim takođe Baileys i top mi je. Osim njega možeš da probaš Monin sirupe, ali meni su preslatki čak i u malim količinama i ne prijaju mi. Ali ako zanemarimo slatkoću, ima super ukusa.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Uzeo danas ove kapsule kompatibilne sa nespresso. Plasticne su ali je cena 30din po komadu. Kafa je ok. Nije nespresso ali je ukus odlican.

91ba02bd8073a19b90ea06996f598af0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna koje su temperature na low/mid/high na DeLonghi Dedica aparatu?
Takodje me zanima kako da izmerim vreme ekstrakcije? Jel da krenem da merim od trenutka kada pumpa krene da radi ili od trenutka kada krene da tece kafa? Da li neko zna koje je default vreme ekstrakcije na Dedica?

Vreme ekstrakcije se meri od kad se uključi pumpa. Vreme zavisi od ekstrakcije. Obično oko 25s za 40ml. Da ne ulazim u detalje. To je to otprilike. Gađaj to vreme pa vidi da li ti se sviđa. Ako ti se ne sviđa, produži vreme. Ne bi trebalo kraće od toga jer će verovatno biti kiselo.
 
Na ovom aparatu se ukljuci pumpa 3 sekunde recimo, pa onda se ne cuje, par sekundi pa onda opet krene pumpa... Znaci od prvog ukljucenja da krenem da merim?
 
Nemam taj aparat ali pretpostavljam da ima neku preinfuziju čim prekida rad pumpe. Trebalo bi da meriš vreme onog trenutka kad počne konstantno da radi. Dedica verovatno ima presurizovani portafilter tako da tu možeš vrlo malo da utičeš na vreme ekstrakcije. Te mašine su nameštene tako da puste kafu kad dostignu 9bara u portafilteru. Ako ide brzo, moraš da melješ finije. Tampiranje tu malo pomaže. To ti je super mašina za početak. Svim početnicima preporučujem mašine sa presurizovanim portafilterom. Mnogo je lakše napraviti pristojnu kafu tako. Kad se samo setim koliko sam se patio sa nekim uzaludnim postavkama.
Za sve koji razmišljaju o boljem kafe aparatu, prvo treba da kupe bolji mlin. Dobar kafe aparat sa lošim mlinom je ništa. Lošiji aparat sa dobrim mlinom može da pravi bolju kafu.
 
Uzeo danas ove kapsule kompatibilne sa nespresso. Plasticne su ali je cena 30din po komadu. Kafa je ok. Nije nespresso ali je ukus odlican.

91ba02bd8073a19b90ea06996f598af0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Gde si uzeo?
Vidim na sajtu njihovom samo moze 100 kom da se poruci, ima vise vrsta ili jedna?

Ako su tolko dobre da uzmem mozda

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja naleteo na kafe Caffico. Legla mi top. Imaju svoje neke blendove i dve single. Ja uzeo Kolumbiju pošto volim blaže i devojka mi preporucila nju. 1200din. Moze na i na 100gr

Jedino nemaju nesspreso


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam taj aparat ali pretpostavljam da ima neku preinfuziju čim prekida rad pumpe. Trebalo bi da meriš vreme onog trenutka kad počne konstantno da radi. Dedica verovatno ima presurizovani portafilter tako da tu možeš vrlo malo da utičeš na vreme ekstrakcije. Te mašine su nameštene tako da puste kafu kad dostignu 9bara u portafilteru. Ako ide brzo, moraš da melješ finije. Tampiranje tu malo pomaže. To ti je super mašina za početak. Svim početnicima preporučujem mašine sa presurizovanim portafilterom. Mnogo je lakše napraviti pristojnu kafu tako. Kad se samo setim koliko sam se patio sa nekim uzaludnim postavkama.
Za sve koji razmišljaju o boljem kafe aparatu, prvo treba da kupe bolji mlin. Dobar kafe aparat sa lošim mlinom je ništa. Lošiji aparat sa dobrim mlinom može da pravi bolju kafu.

Naleteh na neki guide za tebe... http://toolsandtoys.net/guides/making-the-most-of-the-delonghi-dedica-budget-espresso-machine/ Sve u svemu ako je pressurised basket suvise razbijas glavu, prvo promeni to, pa onda dalje ali nije da imas ne znam kakav prostor za manipulaciju.

Tako je, pressurised basket je u pitanju... I da, ono je preinfuzija, sve ukupno sa preinfuzijom (od startovanja pumpe kod preinfuzije do konacnog gasenja pumpe), prodje 20s...
Svakako cu uzeti obican non-pressurised basket uskoro, nego se sad igram, pa me sve zanima...

Mlin imam super jolly, mislim da je ok za ono sto meni treba :)

Hvala za guide!

Edit:
Jos 2 pitanja...

1. Koliko grama kafe treba za single koliko za double basket? Meni u double staje oko 10grama, mozda bih mogao jos koji da sabijem ali vec kafa dodiruje na aparatu onu povrsinu odakle curi voda... (Nemojte da hejtujete, znam da ne moze niko precizno da mi da odgovor, i da gramaza zavisi od mnogo faktora, nego sam mislio orjentacionu kolicinu tipa 5-10g single 15-20g double, jer mislio sam da mi 7-12g kafe treba za single espresso a to jedva staje u double basket)

2. Da li ekstrakcija za single i double espresso traje isto vremenski samo se razlicita kolicina vode pusta kroz kafu? (sto mi ima logike ali cisto da proverim)
 
Poslednja izmena:
Gde si uzeo?
Vidim na sajtu njihovom samo moze 100 kom da se poruci, ima vise vrsta ili jedna?

Ako su tolko dobre da uzmem mozda

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Preko sajta. 100 komada sam uzeo. Ima 3 vrste od najace do najslabije. Nije losa ali nije nespresso, malo je slabija. Meni se svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Breville Oracle (ili Sage Oracle, za evropsko trziste).....do sad najbolji kafeaparat koji sam imao...a imao sam ih dosta
Topla preporuka za sve koji vole dobar espresso i kapucio.
Najblize dobrom espressu iz dobre kafeterije!
 
Tako je, pressurised basket je u pitanju... I da, ono je preinfuzija, sve ukupno sa preinfuzijom (od startovanja pumpe kod preinfuzije do konacnog gasenja pumpe), prodje 20s...
Svakako cu uzeti obican non-pressurised basket uskoro, nego se sad igram, pa me sve zanima...

Mlin imam super jolly, mislim da je ok za ono sto meni treba :)

Hvala za guide!

Edit:
Jos 2 pitanja...

1. Koliko grama kafe treba za single koliko za double basket? Meni u double staje oko 10grama, mozda bih mogao jos koji da sabijem ali vec kafa dodiruje na aparatu onu povrsinu odakle curi voda... (Nemojte da hejtujete, znam da ne moze niko precizno da mi da odgovor, i da gramaza zavisi od mnogo faktora, nego sam mislio orjentacionu kolicinu tipa 5-10g single 15-20g double, jer mislio sam da mi 7-12g kafe treba za single espresso a to jedva staje u double basket)

2. Da li ekstrakcija za single i double espresso traje isto vremenski samo se razlicita kolicina vode pusta kroz kafu? (sto mi ima logike ali cisto da proverim)

1. 7-10g za single do 20g za double...to je standard za standardne portafiltere. Na tvojoj masini mozda nije standardan portafilter
2. ekstrakcija traje isto vemenski ali gramaza kafe je dupla. i jos nesto vreme ekstrakcije nije fixno. To je jedan od parametara od kojih zavisi kvalitet espressa. Kod superautomatik
aparata to nemoze da se menja ali kod ozbiljnijih masina moze, kao i temperatura ekstrakcije
 
Da, meni je plitak taj double basket, u portafilter moze da stane veci basket, kad kupim non pressurized, tu ce stati sigurno vise kafe...

Ajde ovako da preformulisem pitanje vezano za ekstrakciju i kolicinu vode posto nisam siguran i dalje... Na DeLonghi Dedica imam 2 dugmeta jedno za single, jedno za double espresso... Ekstrakcija treba da traje isto vremenski i za single i za double, 20-30 sekundi na primer...

1. Ali kolicina vode koja prodje kroz kafu za double je veca od one koja prodje za single - ili gresim?

2. Ta 2 dugmeta mogu da "isprogramiram" kako su napisali u uputstvu i da promenim kolicinu vode koja prodje kroz filter, ali svakako moram da gledam da sva ta kolicina vode prodje za 20-30 sekundi. Znaci na default podesavanju, za double espresso prodje nekih 60ml vode na primer, a to mogu da povecam na 80ml vode, npr... Samo je bitno da se sve to odvija u roku od 20-30s. Jesam li u pravu?

3. Gde mogu da kupim dobar non presurized basket i tamper kod nas (51mm)? Valjaju li nesto oni sa aliexpressa?
 
Za tamper pogledaj glass market na autokomandi. Ja sam pre neki dan kupio 58mm, možda imaju i manje.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Da, meni je plitak taj double basket, u portafilter moze da stane veci basket, kad kupim non pressurized, tu ce stati sigurno vise kafe...

Ajde ovako da preformulisem pitanje vezano za ekstrakciju i kolicinu vode posto nisam siguran i dalje... Na DeLonghi Dedica imam 2 dugmeta jedno za single, jedno za double espresso... Ekstrakcija treba da traje isto vremenski i za single i za double, 20-30 sekundi na primer...

1. Ali kolicina vode koja prodje kroz kafu za double je veca od one koja prodje za single - ili gresim?

2. Ta 2 dugmeta mogu da "isprogramiram" kako su napisali u uputstvu i da promenim kolicinu vode koja prodje kroz filter, ali svakako moram da gledam da sva ta kolicina vode prodje za 20-30 sekundi. Znaci na default podesavanju, za double espresso prodje nekih 60ml vode na primer, a to mogu da povecam na 80ml vode, npr... Samo je bitno da se sve to odvija u roku od 20-30s. Jesam li u pravu?

3. Gde mogu da kupim dobar non presurized basket i tamper kod nas (51mm)? Valjaju li nesto oni sa aliexpressa?

Naravno da je veca kolicina za double, logicno je da mora biti.
A ovo pod 2 je donekle tacno. Da bi ekstrakcija bila dobra, to zavisi od 3 parametra. finoca mlevenja, temperature ekstrakcije i vremena ekstrakcije.
Ova tri parametra treba da se nasteluju da bi ekstrakcija bila ok, odnosno taj espresso koji pravis.
Moze se tu naci jos parametara ali oni su manje bitni. Npr, kvalitet vode, sabijanje mlevene kafe u portafilter i sl. ali podrazumevam da se oni "podrazumevaju"
Samo sve ovo vazi za profi aparate. ZZa superautomatike je to malo modifikovano. Npr. ti mozes da menjas kolicinu vode koja prolazi a verovatno vreme extrakcije ne...
Na profi aparatima ti promenon vremena extrakcije i finocom mlevenja kafe (i los par stvari) kontrolises kolicinu ekstrahovane kafe u soljici..
 
@C4in MJ ti je manje vise sve rekao. Imas kul mlin to je dobro, tvoja ogranicenja dolaze od automatik aparata. Najbitnije ce ti biti da nadjes kafu (verovatno blend) koji ce u tvojoj kombinaciji "ogranicenja" da ti da najbolju soljicu kafe. Kad uzmes taj normalan basket (ja ti prepurucujem IMS 12-18gr korpu, jeste skuplja ali ti pokriva veliki range), nadji neki medium-dark blend (neki brazil, indija, kolumbija npr) i kreni da testiras. Ja bih dozu fiksirao na 15-16 grama za duplu makar da imam neko konstantu. U startu bih odustao od ideje single espressa, i na mnogo boljim masinama uz svo iskustvo i dalje se ljudi muce sa tim.

Edit: sad vidim da ti je basket 51mm to je malo smor. U smislu redje je pa skuplje. Ako se ne varam ova ekipa salje i za Srbiju (ko je voljan da plati) https://www.theespressoshop.co.uk/e...n-Double-Filter-Basket---B602TH25/m-3984.aspx
 
[mention]MareBGD [/mention] Nisan siguran uopšte da Dedica može da koristi bilo koji basket osim fabričkog. Tj njemu treba ceo novi portafilter. Po meni, to je veliko zezanje za takvu mašinu.
 
Poslednja izmena:
Moze sigurno da koristi i druge basket-e, uz malo modovanje koje je prosto... E sad da li moze bilo koji basket, ne znam... Moracu da istrazim... Hvala za link, by the way...

Ono sto me malo buni je onaj ratio koji bi trebalo da se gadja, 1:3 (kafa u portafilteru/"tecna" kafa)... Sa ovim manjim pressurized basketom, meni stane max 12g kafe u filter, a na izlazu dobijem 60gr kafe u solji (sa 20s ekstrakcije)... sa 30s ekstrakcije dobijem 83gr kafe u solji sto je daleko od 1:3/1:4 odnosa... Da li tu pravi "problem" taj mali pressurized basket jer ne moze vise kafe da stane ili ja nesto propustam? Kafa (neka lavazza) na ukus je dobra sa 20s ekstrakcije, sa 30s mi je nekako razblazena...

Jel neko probao one tampere sa AliExpressa?

mali off:
Imam 2 metalna filtera za AeroPress... Kupljeni u USA placeni oko 20e, doneo mi ih brat pre mesec dana... Neotvoreni... Ali sam odustao od AeroPressa i kupio Espresso aparat...
Ako nekome trebaju neka me kontaktira na pm.
 
Izvinjavam se ako sam dosadan, kakvo je mišljenje o automatskim Philips aparatima EP2000 ili EP3000 serije - 6-8 kafa dnevno?
 
Nazad
Vrh Dno