Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Logično probaj onaj kanal gde nema gužve, to samo ti znaš koji upravo uz skener...
Ali ne nadaj se mnogo sa njivovim HG... :D
 
Pa kad skeniram nijedan nije los, a onda naprasno bude.
Ima li ko preporuku za skener?
Koristim ubee vec ja mislim 3g, tako nesto, da ne lupam sada, i nikakvih problema nisam imao do sad. Mislim 2 su mi riknula, ali su prosto crkli, wifi je bio savrsen.
I da, udaljenost od rutera ne igra nikakvu ulogu u mom slucaju.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Za sve koji se profesionalno bave webom, da li ste primetili dodatni cache?

Vec par dana se mucim sa ovim i kad sam pokusao preko VPN-a cache nestane, kad se vretim na sbb opet se pojavi...
 
Za sve koji se profesionalno bave webom, da li ste primetili dodatni cache?

Vec par dana se mucim sa ovim i kad sam pokusao preko VPN-a cache nestane, kad se vretim na sbb opet se pojavi...

Sa SBB DNS-om ili bez..?
 
Zna li neko kako podesiti Sony televizor da preuzme redosled kanala od SBB-a? Sada ih slaže bezveze, verovatno onim redosledom kako ih nalazi.
 
Pretpostavljam da je SBB kartica ubačena u dekoder/slot?
 
Kaze SBB da je to do tv koji nisu kupljeni u Srbiji inace za kartice i los raspored. Da li ti je TV is Srbije?
 
SBB kartica je ubačena a TV je kupljen u Tehnomaniji. U podešavanjima jezik je engleski a država Srbija.
 
I kod mene je SONY TV, isto kartica unutra i ide raspored NOVA CG, NOVA BH... , AMC itd
A sa risiverom D3 raspored ide 1.N1, 2.NOVA S, 3.RTS 1...
 
Ni na jednom televizoru necete dobiti raspored kanala kao kod D3. To je jednostavno do D3 softvera. Kanali su poredjani po frekvencijama i vi ih mozete posle poredjati po broju ili abecednom redu. Ili praviti sopstenu listu

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Moj Panasonic ih posloži skoro isto kao i D3. Jedino radio kanale slaže od 2000 nadalje. Ima neka opcija kod skeniranja koja se uključi da bi ih presložio ali ne vidim da Sony ima bilo šta vezano za to :mad:
 
Неки произвођачи некад те ствари завуку у неке безвезне меније и чак у трећи-четврти ниво.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
I kod mene ma Philipsu je složeno kao na D3/Eon-u. Jedino je Nova na br.8.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Problem je rešen. Treba staviti Dansku za zemlju (61000 za frekvenciju i 511 kao network id za svaki slučaj) i pravilno posloži kanale. Verovatno bi radile i ostale nordijske zemlje. Rešenje mi je poslao novi član koji je još u moderated statusu. Nadam se da će ubrzo da dobije puni pristup :D
 
Kako menjaš državu? Da li je u pitanju Sony Android tv?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Imam ovaj modem i desava se sledece. 5G signal prestane da radi i mobilni i komp ispadne sa neta dok 2G na drugom telefonu radi normalno. I to traje nekoliko minuta, nekad duze nekad krace i pojavi se samo od sebe pa se uredjaji sami ponovo konektuju. Jel zna neko zbog cega se to desava? Jel zato sto je 'kvalitetan' modem ili...?

https://www.ubeeinteractive.com/?product=evw32c
 
Нема 5Г, али има 5МХз.
То ти је што ти је, домет на 5МХз је доста мањи од 2,4МХз. Са тим модемом/рутером је тако. Мада, комуникација и јачина сигнала је битна са обе стране.
Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj modem i desava se sledece. 5G signal prestane da radi i mobilni i komp ispadne sa neta dok 2G na drugom telefonu radi normalno. I to traje nekoliko minuta, nekad duze nekad krace i pojavi se samo od sebe pa se uredjaji sami ponovo konektuju. Jel zna neko zbog cega se to desava? Jel zato sto je 'kvalitetan' modem ili...?

https://www.ubeeinteractive.com/?product=evw32c

Ako ti je setovan kanal na AUTO - desava se zbog toga. U nekom momentu router skonta da ima smetnje na tom kanalu i promeni kanal. Neki uredjaji se momentalno prepovezu, nekima treba vremena, a neki ni ne shvate da su ispali. Workaround je da mu podesis fiksan kanal - onaj na kome imas najmanje smetnji (pricam o 5ghz). za 2.4ghz nema pomoci - prosto je pretovaren etar i stagod da mu radis radi kako radi...

Ja imam realtivno blizu mornaricu, definitivno sam utvrdio da periodicno opale neku antenu po komsiluku i onda se sve raskaci ako je na AUTO - cak i kad je signal maksimalan, iako je neverovatno da rade takve stvari u sred naseljenog podrucja, ali moze im se--- kad galens sazida zgrade onda cemo dobiti jos koji mobilni predajnik, npr 5G, pa cemo imati drugi tip problema :)
 
Нема 5Г, али има 5МХз.
То ти је што ти је, домет на 5МХз је доста мањи од 2,4МХз. Са тим модемом/рутером је тако. Мада, комуникација и јачина сигнала је битна са обе стране.
Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
Ako ćemo iskreno, nema 5G, ali nema ni 5MHz, već ima 5GHz. I 2.4GHz, naravno.
Pozdrav
 
Да, у праву си, омашка и моја.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ako ti je setovan kanal na AUTO - desava se zbog toga. U nekom momentu router skonta da ima smetnje na tom kanalu i promeni kanal. Neki uredjaji se momentalno prepovezu, nekima treba vremena, a neki ni ne shvate da su ispali. Workaround je da mu podesis fiksan kanal - onaj na kome imas najmanje smetnji (pricam o 5ghz). za 2.4ghz nema pomoci - prosto je pretovaren etar i stagod da mu radis radi kako radi...

Ja imam realtivno blizu mornaricu, definitivno sam utvrdio da periodicno opale neku antenu po komsiluku i onda se sve raskaci ako je na AUTO - cak i kad je signal maksimalan, iako je neverovatno da rade takve stvari u sred naseljenog podrucja, ali moze im se--- kad galens sazida zgrade onda cemo dobiti jos koji mobilni predajnik, npr 5G, pa cemo imati drugi tip problema :)

Ajde provericu kad dodjem sa posla, ali mislim da nije na AUTO setovan, nisam siguran.Znam da sam gledao kolika je guzva na kanalima zbog brzine sa kojom sam imao problem pa mislim da sam setovao na kanal 11.
 
Moj Filips nije mogao nista da nadje ako se ubaci kartica, glanc nov TV. to oko drzava to je kako kome, meni su govorili stavi ostale, stavi nemacku itd a ja sam stavio Srbiju. Sustina je signal koji je isti u svim tim drzavama. Rspored ti isporucuje SBB i kod mene dok ne podesimTV D3 cam se ne ubacuje u TV. Kanali su isto poredjani na D3 i Eon box-u nisam jedino proverio 0 (nulu) gde je N1 Srbija na Eon box
 
Problem je rešen. Treba staviti Dansku za zemlju (61000 za frekvenciju i 511 kao network id za svaki slučaj) i pravilno posloži kanale. Verovatno bi radile i ostale nordijske zemlje. Rešenje mi je poslao novi član koji je još u moderated statusu. Nadam se da će ubrzo da dobije puni pristup :D
Moj Filips nije mogao nista da nadje ako se ubaci kartica, glanc nov TV. to oko drzava to je kako kome, meni su govorili stavi ostale, stavi nemacku itd a ja sam stavio Srbiju. Sustina je signal koji je isti u svim tim drzavama. Rspored ti isporucuje SBB i kod mene dok ne podesimTV D3 cam se ne ubacuje u TV. Kanali su isto poredjani na D3 i Eon box-u nisam jedino proverio 0 (nulu) gde je N1 Srbija na Eon box
 
SBB operativac koji mi je nameštao karticu je rekao da SBB kartice najbolje rade sa Soni tv, mislim čak da je rekao da na drugim markama ne rade.

Super je HD slika, a nema eksternog risivera i mreže kablova, što je veliki plus za kartice (ako rade :)).
 
Da li se neko seca kako je bese kod SBBa. Ako ugovor istice u Novembru, recimo, da li moze mesec dana ranije da ode da se potpise raskid i da se plati taj poslednji mesec ili mora posto istekne ugovorna obaveza + njihov dodatni mesec?
 
Možeš ranije. Bitno je samo da oni imaju mesec dana ranije tvoj zahtev.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ajde provericu kad dodjem sa posla, ali mislim da nije na AUTO setovan, nisam siguran.Znam da sam gledao kolika je guzva na kanalima zbog brzine sa kojom sam imao problem pa mislim da sam setovao na kanal 11.

1-13 su 2.4GHz kanali, 36+ su 5GHz kanali...

36-48 su jedini van DFS-a (radar opsega), sve preko može da nevalja, od 116 još gore tu upada i meteorološki radar...
 
1-13 su 2.4GHz kanali, 36+ su 5GHz kanali...

36-48 su jedini van DFS-a (radar opsega), sve preko može da nevalja, od 116 još gore tu upada i meteorološki radar...

Ipak jeste bio na AUTO. Sad sam stavio ove vrednosti pa cu videti kako se ponasa. Hvala jos jednom ;)
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1.7 KB · Pregleda: 192
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno