Šta je novo?

LG Nexus 5X

Niste probali bolje očigledno :) Ostavio sam ga detetu, svaki put kad ga uzmem u ruke nasmejem se koji je plastikaner :)
Što je srećna okolnost jer je preživeo u zadnjem džepu kad sam pao na pedu...

U to vrijeme definitivno je bio best buy, bolja kamera nije mogla da se dobije ni na značajno skupljim telefonima. Što se tiče plastike, kod mene je ionako skoro sve vrijeme bio u "tepih" maski, tako da mi je bilo gotovo svejedno. A bačene pare kako za koga, ja sam nakon godinu dana na njemu izgubio samo 15% od nabavne cijene. Jedina ozbiljna falinka dok je bio u mom vlasništvu je drastična degradacija baterije nakon nešto manje od godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Bio je ovo vrhunski telefon, kamera u to vreme sa 6P najjača, imao je neke mane, ali s obzirom na cenu to je bilo ništa. Ja sam ga posle malo više od godinu dana prodao i prešao na P9, nisam mogao da se naviknem na emui nikako, a i kamera je bila smešna u odnosu na 5x i prešao sam na 3T koji je u to vreme dobio Google camera port, i sa kojim sam opet imao strava fotke uzimajući u obzir da su sa telefona. Mom kolegi je skoro crkao 5x posle više od dve godine.

OnePlus 6T
 
Bas me zanima koji je procenat crknutih u odnosu na ove koji jos traju. Ne znam kad je prestao da se prozivodi takodje.
 
Pozdrav, moze li neko da podeli iskustvo sa Android 9 Pie sistemom ? I koji je najbolji nacin da se instalira ? Skinuo sam odavde isti :
https://download.pixelexperience.org/bullhead/
Je li taj ok. I sta treba sada da uradim, nisam nikada cackao po tel nista. Bilo je do sada kako dolaze zvanicni apdejti tako sam instalirao. Evo uskoro ce mu 3 godina i sljaka perfektno.
 
Treba prvo da instaliras adb fastboot na komp,tj samo ubacis na c disk te fajlove. Zatim da otkljucas bootloader na telefonu, pa preko fastboota instaliras recovery TWRP. Kada to uradis preko recoverija instaliras koji god hoces rom. Imas i tool all in one program koji ce ti olaksati posao za sve ovo. Sve sto te zanima imas na sajtu xda developers
 
Treba prvo da instaliras adb fastboot na komp,tj samo ubacis na c disk te fajlove. Zatim da otkljucas bootloader na telefonu, pa preko fastboota instaliras recovery TWRP. Kada to uradis preko recoverija instaliras koji god hoces rom. Imas i tool all in one program koji ce ti olaksati posao za sve ovo. Sve sto te zanima imas na sajtu xda developers

Hvala !
 
Šteta što nema da se kupi negde original baterija. Valjda su računali da će većina da rikne pre nego baterija degradira heh.
Mene služi dobro već preko 2 i po godine, ali autonomija baterije već postaje problem.

Sent from my Nexus 5X
 
Isti problem je i kod mene, baterija počela da crkava, da li neko zna možda za neku poštenu zamenu? Svaka preporuka dobrodošla i za servis za zamenu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Svaka čast što vam rade Nexusi još uvek.. Meni stoji 1 koji je kao nov ali je u bootloop-u. Šteta.. [emoji20]
 
Danas tacno 3 godine, oko 35 hiljada slika i bezbroj punjenja (inace, racunao sam koliko puta sam ga punio za sve ovo vreme, sigurno preko 4 hiljade puta)... Still going strong!IMG-20190812-WA0004.jpgIMG-20190812-WA0000.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Au brate , ti lagano možeš da ga okacis na eBay I prodas kao unikat :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kupio sam 5X upalio, sve radilo ok. Ugasio stavio na punjac i nece da upali.
Kad se pali samo zasvetli crvena lampica. Inace kad je na punjacu ekran pokazuje bateriju kako puni.
Sigurno riknula ploca? :D
 
Vrlo moguce da je ic port riknuo. Svakako se ne isplati bilo kakva popravka.
Kupio sam 5X upalio, sve radilo ok. Ugasio stavio na punjac i nece da upali.
Kad se pali samo zasvetli crvena lampica. Inace kad je na punjacu ekran pokazuje bateriju kako puni.
Sigurno riknula ploca? :D

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Jednom upalio i posle 5 sekundi se ugasio opet.
Ma icice u oglase za delove.
Mislio malo da se kamerom po igram ali nista od toga :D
 
Poslednja izmena:
Da li mislis da ikome trebaju njegovi delovi posle 4 godine od predstavljanja...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
moj ladno još radi. prestao sam da ga koristim u decembru prošle godine, ali još uvek super radi.
naravno, baterija je krš, al je uvek i bila.
 
treba meni ploča,sve ostalo okej fonu (znam da kasnim više od mesec dana :) ).
 
Da prijavim jos jedan 5x koji je prestao da radi. Sinoc napravim par slika i jedan kratki video snimak, odlozim tel. i nakon 10ak min. uzeh da posaljem poruku on nece da reaguje crn ekran. Drzim dugme za ukljucivanje da se nije ugasio nekako ili sam ja nehotice to uradio. Ma ne nista nema signala vise od njega. Nakon 3 god. i 4 meseca. Ne znam da li ima nesto sto moze da se uradi da
pokusam da ga ozivim ?
 
Zahvali mu se, odaj pocast i pazari novi telefon. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da prijavim jos jedan 5x koji je prestao da radi. Sinoc napravim par slika i jedan kratki video snimak, odlozim tel. i nakon 10ak min. uzeh da posaljem poruku on nece da reaguje crn ekran. Drzim dugme za ukljucivanje da se nije ugasio nekako ili sam ja nehotice to uradio. Ma ne nista nema signala vise od njega. Nakon 3 god. i 4 meseca. Ne znam da li ima nesto sto moze da se uradi da
pokusam da ga ozivim ?
ako ti je baš važno i ako imaš volje da se igraš sa ovim, ovo je jedino što može da ga vrati u život, ali samo privremeno: https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/general/tool-bootloop-death-blod-workaround-t3819497
 
ako ti je baš važno i ako imaš volje da se igraš sa ovim, ovo je jedino što može da ga vrati u život, ali samo privremeno: https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/general/tool-bootloop-death-blod-workaround-t3819497
Hocu pokusacu tako da ga vratim bar da hoce desetak dana da radi jos jer moram na put i da vratim neke podatke iz telefona ako budem uspio. Sto kaze DGoran novi tel ce se morati kupiti, steta bio je dobar ali sta je tu je.
Hvala.
 
Da li Nexus i dalje neko ovde koristi osim mene? :D
 
Imam ga ja, skoro sam mu stavio Pixel experience 9.0. Narucio iz Nemacke bateriju, zamenio i sad mi stoji kao rezerva ako jabuka crkne. Prva ljubav, Nexusi, zaborava nema[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislio sam da ga bas koristi kao jedini ili barem primarni fon...
 
Nazad
Vrh Dno