Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tema je bila zatvorena zbog filozofiranja. Otvorena je na molbu lanmi86, jer ima konkretne informacije i želimo mu najbolji mogući ishodu nesrećne situacije u kojoj se nalazi.

Sa zaista dosta poruka na prethodnim stranicama se slažem, ali kvotovanje posta koji pljuje političara, da bi se napisala još jedna slična rečenica je zaista bespotrebno.
Ovo je pre svega informativna tema, a to se svodi na jedan post na svakih nekoliko stranica.
 
Ukratko, meni je ko za inat krenuo kamen u nedelju veče prvi put u životu. Bio do hitne, dobio uput za snimanje u bolnicu. U bolnici zbog 37 temp su me primili kroz odeljenje za respirativne bolesti, gde su pacijenti sa koronom. Snimili su mi pluća, iako sam došao na ultrazvuk stomaka. Tek nakon dobrog rendgena su mi uradili ultrazvuk i dali terapiju.
Na kraju mi je došla sestra i dala papire od rezultata i papir za karantin od 14 dana. Suma sumarum, svi koji udju u bolnicu sa temp, tretiraju da imaju koronu. Svi koji udju u bolnicu dobiju karantin. Sad čekam rešenje od policije...
 
Ukratko, meni je ko za inat krenuo kamen u nedelju veče prvi put u životu. Bio do hitne, dobio uput za snimanje u bolnicu. U bolnici zbog 37 temp su me primili kroz odeljenje za respirativne bolesti, gde su pacijenti sa koronom. Snimili su mi pluća, iako sam došao na ultrazvuk stomaka. Tek nakon dobrog rendgena su mi uradili ultrazvuk i dali terapiju.
Na kraju mi je došla sestra i dala papire od rezultata i papir za karantin od 14 dana. Suma sumarum, svi koji udju u bolnicu sa temp, tretiraju da imaju koronu. Svi koji udju u bolnicu dobiju karantin. Sad čekam rešenje od policije...

verovatno je manja steta da se ti razbolis i ostanes u karantinu 14 dana nego da eventualno zarazis pola osoblja i celo odeljenje obolelih ako te smeste tamo da lezis...
 
Evo me. Stigla im je nova tura lekova, pored antibiotika u infuziji dali su mi da popijem i neke dve tablete kao isto neki antibiotik, ali posto su mi dali isecenu ambalazu, ne znam ceo naziv, na kraju je echin, ne znam jel neko moze da pretpostavi sta je. Bolnica je puna, i dalje nema nikakvih informacija o bilo cemu, juce sam pritisao sestru, da nas malo bolje tretiraju i razumeju, cela bolnica su nepotvrdjeni, ima ljudi od petka koji ne znaju da li su pozitivni ili ne a strpani smo svi zajedno. Juce su trojicu starijih muskaraca iz moje sobe premestili u drugu gde ima centralni kiseonik, posto im je zasicenost kiseonikom ispod 90. Ljudi preko 70 su uglavnom jako lose,barem ono sto sam video. E sad ima jedan veliki problem, hitnoj pomoci je naredjeno da bukvalno sve ljude voze na infektivnu prvo, nebitno koji problem imaju, u sobi kod mene sedi zena kojoj je pozlilo na poslu, skocio joj pritisak, i hitna je odvela na infektivnu, ovi je smestise u bolnicu ni krivu ni duznu i sad ce verovatno popiti covid.

Dajte da se fokusiramo na bitne stvari, pustite politiku, politicari ce uvek biti takvi kakvi su, mi obican narod imamo druge bitke da bijemo.

Sto se tice primanja invalida,mislim da to nije tacno iz prostog razloga sto je bolnica vec puna, nema vise mesta ni za koga.

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
verovatno je manja steta da se ti razbolis i ostanes u karantinu 14 dana nego da eventualno zarazis pola osoblja i celo odeljenje obolelih ako te smeste tamo da lezis...

O čemu pričaš? Kamen u bubregu nije covid.

Ovo što lanmi kaže, ne treba mešati ljude sa "običnim" problemima, sa ljudima sa koronom. To je neodogovrno

Slazem se ali me ipak zanima sta ljudi misle i ako je moguce da se ne brise dok ne krene pljuvacina. (naravno ne zelim ni da budem sankcionisan :d)

@Villy_Da_Man AUUUUUU, tebi bas sve krenulo kako ne treba... Cuti i sedi kuci onda kad su naredili, ne rizikuj robiju. Jesi bio dovoljno udaljen od potencijalnih zarazenih? A imaju li sestrei doktor(i) neku opremu na sebi dok su s tobom se bavili...

Sedim kući. Ja sam bio u drugoj sobi za prijem, ali sam prošao celu bolnicu dok su me vodali. Imao sam masku, rukavice i zaštitne naočare. Po povratku kući sam se svukao ispre vrata, ostavio odelo napolju, omdah se okupao i izolovao se u sobu.

Sestre i lekari imaju obične maske, ne ffp2 ili fpp3. Svr je to onako prilično labavo. Pretpostavljam da nemaju bolje.
Nadam se da prvo neću fasovati vitus a drugo da ću dobiti 14 dana, a ne 28.
 
Poslednja izmena:
Tema je od opšteg značaja, a na žalost i kolega forumaš je u bolnici.
Trudićemo se da bude otključana a sankcije će biti minimum 7 dana odmora od foruma.
 
Kakva je situacija sa privatnim lekarima/domovima zdravlja/bolnicama? Meni je suludo da se svako salje na infektivnu, kao i ovo mešanje gde na postojeći problem može još očas posla da se dobije korona.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bilo, javio se pacijent sa sajma:

http://rs.n1info.com/Vesti/a583733/Apel-iz-Sajma-da-otpuste-zdrave-da-idu-u-samoizolaciju.html

"Očekujemo rezultate testa koji je nekima urađen pre pet, nekima pre šest dana. Jedini apel je nadležnima da imamo isti tretman kao i svi bolesnici koji su nakon duplog negativnog testa pušteni svojim kućama na samoizolaciju, dve nedelje, a ne da se sa nama ophodi kao prema eksperimentalnoj grupi. To je molba i apel nadležnima. Ne želimo da dižemo paniku, racionalni smo ljudi, svima nam je teško. Samo molimo da se sa nama postupa kao sa svima ostalima. Svako ima svoje probleme, porodicu", rekao je Avramović.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10158017550694648&id=626614647&d=m
Pročitajte do kraja.
Tl:dr - zdravstveni sistem nam se raspada. Da bar kažu - nemamo mesta, raspadamo se, pa i da razume čovek.
Ali ovo prebacivanje lopte i zaj3bavanje ljudi, nemam reči..

Edit: evo i situacije na sajmu

https://nova.rs/drustvo/ispovest-sa-sajma-i-ako-nemamo-koronu-dobicemo-upalu-pluca/

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ovo na sajmu je bukvalno horor. A secam se rekli "sve je dezinfikovano" a dali krevete i cebad iz 70ih godina koje su izvukli iz nekog depoa. Razmak izmedju kreveta 30cm...... pogledajte sliku iz spanije razmak je 2 metra
Ovakvo kakvo je stanje, odvodjenje ljudi tamo je krajnje kontraproduktivno
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam da li je to samo do ove vlasti (a svakako je mnogo sta lose od njih)...
Ali da se jedan covek, ali BRE JEDAN COVEK da se seti da bi mogli da operu cebadi i krevete i da ih dezinfikuju.

Sta je sa ljudima na nekim pozicijama, civilnim ili vojnim, zar nimalo mozga i empatije nemaju...
 
Izgleda da je za mladje koji sumnjaju da imaju virus najbolje samoizolacija u jednoj sobi u kuci ili stanu na 2 nedelje bez kontakta sa porodicom.
Sve dok se osecaju "dobro" da izdrze tako, 70% ce znaci mozda i pokupiti virus cekajuci na test u bolnici na virus koji mozda i nemaju.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Konacno je bila vizita, prvi put posle 3 dana. Dobili smo malo informacija po prvi put. Rezultate bi trebalo da dobijemo valjda do kraja dana, pitao sam ga sta je sa laksim slucajevima, kaze da ce verovatno pustati ili na kucno ili sajam,bolnice ce ostajati za srednje i teze slucajeve. Pravilo dva negativna i dalje stoji ali i pozitivni blazi isto ce biti pustani. Spomenuo je i tacnost testova od 85% pitao sam ga sta je sa tim sto smo svi nepotvrdjeni a mesaju nas, kaze da stanje epidemije ili npr rata cesto ovakve probleme napravi, nemaju uslove za drugaciju izolaciju i da lakse slucajeve treba kuci da salju

Edit: iako nismo potvrdjeni,sve su nas stavili na hlorokin

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Off: Ja za godinu dana u vojsci, nisam video da se peru ćebad. Nikad. Samo istresanje napolju i to je to.
I verujem da ih nikad nisu oprali.
Posteljina je bila čista, i taman potire ćebad :D
Spavaš na 3 "kocke" tj. dušeka, nikad nisu isti dušeci, uvek te nešto žulja.
Dobijeni su kreveti od vojske i to je to.
I to me najmanje brine od svega.

Ali mešanje zaraženih, nezaraženih, ko zna kakvih. Nedostatak privatnosti i mira, ko zna kakva higijena.
To mene brine.
Loš krevet sam preživeo, i prljavu ćebad ali psihološki momenat je već druga priča :-devil-:

PS. Drži se Lanmi.
 
Poslednja izmena:
U vojsci se ne peru ćebad. Nikada. Samo se istresa, srećan je onaj koji to nije video.
Jastuci i dušeci se isto ne peru. Samo gornji čaršavi i jastučnice.

U kasarnama je sve isto kao na ovim snimcima, ništa nije fake.

Zato pamet u glavu, čuvajte sebe i druge, jer Sajam je baš ovakav kakav javljaju svi da jeste.
 
Poenta je da ne treba da bude takvo stanje.
Nisu ovo vojni regruti pa moraju da prodju kroz ovo i ono.

Ovo su bolesnici sa laksim simptomima, i izaci ce upalom pluca i ko zna cime jos.
 
Tesko nama sa ovakvom vlascu,eto rizikujem ban opet ali sam u pravu.Cini mi se da sam pisao da nam ne gine katastrofa,ali cemo dobiti po 100 eura.

SzS: Obustavite rad kladionica i kockarnica dok traje vanredno stanje
http://rs.n1info.com/Vesti/a583843/SzS-Obustavite-rad-kladionica-i-kockarnica.html

Koronavirus u domu za stare u Zemunu, prvi odlasci iz karantina
http://rs.n1info.com/Vesti/a583829/Koronavirus-u-Srbiji-i-svetu-31.-mart.html

Radnici u fabrikama u Nišu se žale da rade bez zaštite, a na posao odlaze u prepunim autobusima
https://www.juznevesti.com/Ekonomij...na-posao-odlaze-u-prepunim-autobusima.sr.html

U međuvremenu, u petak smo dobili podatke od Doma zdravlja Babušnica, da je jedna žena u teškom stanju i nju smo prebacili preko Prijemnog odeljenja sanitetom na Infektivnu kliniku Niš i smeštena je na Pneumofiziologiju u Nišu. Ispitani smo sve njene kontakte. Zapošljena je u fabrici “DMD Fiore” u Babušnici. Već je obolelo pet žena sa kojima je bila u bliskom kontaktu, s obzirom da zajedno jedu, piju kafu, da su u pogonu svi eksponirani, stavljamo još 90 ljudi pod nadzor i njihove kontakte.
https://www.pirotskevesti.rs/odgovo...pirotu-dr-radmila-zec-epidemiolog-zzjz-video/
 
Poslednja izmena:
Ko nije bio u vojsci, ovo gore mu je verovatno čudno, ali tako izgledaju vojni kreveti i ćebad. Dezinfikuju ih najčešće hemijskim sredstvima pre odlaganja i upotrebe, ali ne peru.
Ja sam u vojsci dobio pidžamu na kojoj je pisalo JNA 1978, dakle šivena je kad sam se ja rodio.

Kreveti su bezveze postavljeni, preblizu su, a i one tri kocke za dušek su uglavnom nejednake po visini i stanju (jedna tvrda, druga propala i sl.).

Međutim, mislim da je ovde psihološki momenat najgori, to što ko bude na sajmu zna da je okružen hiljadama zaraženih, žamor i buka koji će biti konstantni.

Svi ti faktori sigurno neće ubrzati oporavak bolesnika.
 
ja bi sutra otišao dobrovoljno,da ne mislim da bi zauzimao krevet nekom kome je mnogo potrebniji.puno ljudi je na ulici,na jednom ili nijednom obroku,tako da malo empatije i razuma.da žalim momka od 30 i nešto godina što mu ćebe nije oprano ne mogu.
 
ja bi sutra otišao dobrovoljno,da ne mislim da bi zauzimao krevet nekom kome je mnogo potrebniji.puno ljudi je na ulici,na jednom ili nijednom obroku,tako da malo empatije i razuma.da žalim momka od 30 i nešto godina što mu ćebe nije oprano ne mogu.
Tom logikom treba da budemo srećni ako ljudima daju jedan obrok dnevno, jer brdo dece širom sveta umire na dnevnom nivou od gladi?
Znaš, ako si bolestan, da bi ozdravio treba da miruješ, hraniš se zdravo(ne pašteta i hleb za večeru), spavaš dobro i ne izlažeš se nehigijeni velikoj

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To sto daju na sajmu neodoljivo lici na lanc paket koji dobijaju studenti u menzi vikendom umesto vecere.
 
Kreveti su bezveze postavljeni, preblizu su, a i one tri kocke za dušek su uglavnom nejednake po visini i stanju (jedna tvrda, druga propala i sl.).

Ne bih da opisujem krevet u kome je moj otac ležao od 03.03. ove godine na Koronarnoj jedinici. Beskrajno sam zahvalan lekarima Hitne pomoći, pa nakon toga i onima u urgentnom centru i angio sali jer su mu spasili život. Imao je težak infarkt, sad je kući hvala Bogu, i bez obzira na uslove (takvi su kakvi su, krevet je izgledao kao kada, tj. dušek je imao "rupu" u obliku "kade") imao je adekvatnu negu što je najbitnije. Bilo je svakakvih, nadrndanih, prgavih, ali većinom je bilo ljubaznih lekara i med. sestara.

Razumem da su ljudi zabrinuti za higijenu i opreljenost na sajmu ali ona nije ništa bolja ni u bolnicama. Ako ste gledali neku konferenciju, a verujem da jeste, kada doktori saopštavaju situaciju, pored one Darije i Kona pojavljivala se i ona doktorka koja je infektolog. Jednom prilikom je u gostovanju kod Jovane (bila i čuvena Danica i neki ginekolog) rekla baš to Jovani: "Da li vi uopšte imate predstavu kako izgleda Infektivna klinika?".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno