Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Maska će ti stići otprilike kad prođe epidemija kod nas. Da ih ima, ima ih ali nisu ni jeftine tamo uopšte jer je nestašica u celom svetu.
N95/KN95, FFP03 su maske koje pomažu, a da su iole "jeftine".

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Kapiram da je sada manji protok robe...odavde ljudi slabije narucuju a Kinezi se oporavljaju od virusa. Ko zna mozda i stigne za mesec dana :)
 
Ja baš i nisam optimista da bi stigle za mesec dana. Deset komada ovih N95 je oko 20 dolara što nije jeftino uopšte, a i one se menjaju relativno često da bi štitile.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Power bank-ove uglavnom šalju, doduše ne svi (probaj kod Baseusa (preskupi doduše), Rock, Kuulaa, FLoveMe), kvalitetne baterije uglavnom niko ne šalje, ali ako se baš potrudiš oko pretrage možda nešto i nađeš, samo pitanje je koliko će da ti razrežu poštarinu.
Mada je sad verovatno najgori mogući trenutak za naručivanje ...

Naknadno sam shvatio da si pitao za bateriju za telefon, a ne Li-Ion, ali situacija je i za to je slična, tj. još malo gora. Mislim da se ne isplati, ne znaš ni kog je kvaliteta, mogu da stave bilo šta na sliku, posle treba da se jurite oko rekamacije.
Pa mislio sam da naručim od nekih sa najviše porudžbina i najboljim ocenama, ali svakako ne vredi kad ne šalju uopšte. Verujem da je tako, nevezano za trenutnu situaciju sa virusom.
 
Ja baš i nisam optimista da bi stigle za mesec dana. Deset komada ovih N95 je oko 20 dolara što nije jeftino uopšte, a i one se menjaju relativno često da bi štitile.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Ima na KUULAA official store 50 običnih (hirurških) maski za nekih $6 kad odbiješ kupone koje daju. Sad svi živi prodaju maske na Aliju, to im je šansa da se malo oporave od prethodnih par meseci.
Ovo je jedina dobra cena na koju sam naleteo. I sa radnjom imam dobra iskustva, doduše oni su specijalizovani za sasvim drugu vrstu robe.
Koliko će ti takve maske pomoći, i kolike su šanse da ti i stignu, to već ne bih smeo da licitiram ...
 
Poslednja izmena:
Porucio pre neki dan, pa da vidim da li ce stici. Svkako ce trebati i za kasnije. Nije problem da li salju, ide to od njih, samo su ovi nasi zatvorili aerodrom, pa se ne zna kad ce da puste da udje u zemlju...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Aerodrom NIJE ZATVOREN !!!
Suspendovani su letovi za putnike.

Problem je sto niko ne objavljuje da li pristizu posiljke
kargo ( teretnim ) avionima
 
Ima na KUULAA official store 50 običnih (hirurških) maski za nekih $6 kad odbiješ kupone koje daju. Sad svi živi prodaju maske na Aliju, to im je šansa da se malo oporave od prethodnih par meseci.
Ovo je jedina dobra cena na koju sam naleteo. I sa radnjom imam dobra iskustva, doduše oni su specijalizovani za sasvim drugu vrstu robe.
Koliko će ti takve maske pomoći, i kolike su šanse da ti i stignu, to već ne bih smeo da licitiram ...
Pogrešio si ti rekao bih, 6 dolara košta 10 maski, 50 komada je sad trenutno 27, a biće 21 dolar.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Imam singaprucanina koji je poleteo pre 8-9 dana i jos nije sleto, to ti dovoljno govori da nista ne ulazi u zemlju trenutno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pogrešio si ti rekao bih, 6 dolara košta 10 maski, 50 komada je sad trenutno 27, a biće 21 dolar.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

U pravu si, nešto sam pobrkao, ovo što sam rekao je zapravo za 10 komada, ispadne oko $6 ... što onda i nije baš ultrapovoljna cena. Ja zamalo da naručim juče, bio sam utripovao da je cena za 50 kom.

Takve maske sam plaćao u par navrata po $1 za 10 kom, pa i manje, doduše sa više različitih kupona (seller, Ali). Stigla mi je samo jedna narudžbina (od pre korone), jedna iz januara je još u tranzitu, a dve su mi otkazane posle 2 meseca čekanja.
Međutim po ovim cenama bi verovatno poslali, Kina sada ima hiperprodukciju maski.
 
Poslednja izmena:
Imam singaprucanina koji je poleteo pre 8-9 dana i jos nije sleto, to ti dovoljno govori da nista ne ulazi u zemlju trenutno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Mož' da bude al ne mora da znači - nije pravilo da SG pošiljke moraju da stignu za 8-9 dana, zatim možda su negde zaglavile u Evropi (mislim da direktnog leta SG-BG nije ni bilo), i na kraju Cainiao i Yanwen pošiljke i dalje se prijavljuju da ulaze u zemlju ovih dana, jedino što je, pošto su neregistrovane, to nemoguće proveriti dok ne stigne izveštaj o prispeću u sanduče.
Svakako ćemo u toku nedelje imati jasniju sliku.
 
Da li je neko neko nasao FFP3/N99 masku po razumnoj ceni?
Uglavnom se prodaju n95 maske....slabo ima n99. To sto nalazim je oko 20ak $ po komadu. To mi je nesto mnogo para da bacim :)
 
brate sta mi preporucujete da uradim buduci na ovo stanje....sad ce discount na aliju ali ovi nasi ne isporucuju, postari ne raznose, sve stoji...sta mi je ciniti...ocekujem 3 paketa iz kine i sve stoji
 
Narucis nesto sto ti bas nije neophodno pa ako dodje doslo je :) Ko zna sta ce biti za mesec dana. Mozda prekinu vanredno stanje ali sdruge strane mozda sve obustave :)
 
Ili jos prostije narucis sta ti treba i ako ne stigne udaris dispute i vrate ti pare. Ne razumem cemu tolika frka oko narucivanja. Ok cekace se malo duze ali cim narucujes sa alija ne treba ti hitno.
Meni i pre ovog vanrednog stanja nije stiglo par paketa naruceni 11.11 i za sve su vratili pare.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni isto tako nije stiglo par paketa narucenih u Novembru, za sve su vratili pare. A paketi stigli naknadno posle skoro tri meseca :D
 
"Mali Alek" je nedavno izjavio da posta stize uredno iz inostranstva.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li je neko neko nasao FFP3/N99 masku po razumnoj ceni?
Uglavnom se prodaju n95 maske....slabo ima n99. To sto nalazim je oko 20ak $ po komadu. To mi je nesto mnogo para da bacim :)

Vodi racuna i da su sve maske (papirne, platnene i sl.) za jednokratnu upotrebu.
Ne peru se, ne dezinfikuju se, bacaju se (sem prastare varijante najobicnije hirurske maske koja se pere, pegla i realno stiti druge od nas donekle a ne nas od ostalih ljudi).
Balkanoidi ih koriste dugo, dugo, hoce da peru, hoce da dezinfikuju, sta god samo da ne bace masku (pare koje su za nju dali)...
Maska ima vreme upotrebe, to je obicno 3-4 sata, kad se navlazi iznutra, pa dodje do tezeg disanja radi vlagom popunjenosti pora maske, onda se maska baca.

Nisu mnogo jeftinije ni FFP2/N95 maske ali one ne stite ili ne stite dovoljno dobro da bi nas branile (u potpunosti) od virusa.

(kazu da su kineski medicinari, dok su bili u smeni, nosili istu masku i opremu svih 8 ili 12 sati, eto izgleda da mogu i duze od predvidjenog ali kako je njima bilo disati "na silu" kroz masku...)

Licno bi voleo da imam para i da sam kupio ne desetine vec nekolike stotine FFP3 maski za odrasle pa podelio najblizim i jos 1/2 te kolicine za decu u decijoj velicini ali neka je i 10$ maska pa se baci za dan je svima nama previse.

Mada ko je nabavi pokusace je dezinfikovati alkoholom, prati u masini, otkuvati ali ce ventil verovatno biti ostecen a pore alkoholom nece biti dobro isprane (ostace zapusene).
 
Poslednja izmena:
Da li je neko neko nasao FFP3/N99 masku po razumnoj ceni?
Uglavnom se prodaju n95 maske....slabo ima n99. To sto nalazim je oko 20ak $ po komadu. To mi je nesto mnogo para da bacim :)
Nećeš nigde naći bilo kakvu masku po razumnoj ceni, potražnja je velika u celom svetu i naravno da cena ide na gore. Meni su ostale još dve FFP3 maske sa ventilom i to je to više ih nemam. Onda moram da pređem na M-59 (M-1) gas maske što sam doneo iz vojske, nabavio sam adapter 60mm na 40mm i mogu da stavim moderne 40mm filtere. Imam i desetak neotpakovanih starih 60mm filtera ali to je sve iz 1995-1999 i ne verujem da su sigurni za upotrebu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Kako je krenulo ja ću da upotrebim 3M 7502 masku, da bi kupio par maski u apoteci treba da stojiš u redu satima i na kraju ostaneš bez iste.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Cek bre...
Ako sam dobro skontao neke maske se mogu upotrebiti vise puta tako sto im se zameni filter. Negde preporucuju na 1 dan negde na svaka 2 dana a neko kaze svaki put kada idete u rizicnu zonu. Parce nekog materijala npr 10x12 cm stavis u masku i teraj dalje.
Nisam u materiji pa se ne razumem u te stvari tako da je moguca da je cela prica navlakusa za uzimanje para.
npr ovako nesto
https://www.aliexpress.com/item/4000026906923.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.13662e0eW3oAtp
 
Poslednja izmena:
Poz. Da li je nekome stiglo nešto sa aliexpresa od kada je uvedeno vanredno stanje ?
 
Poslednje mi je stiglo onda kad su zatvorili aerodrom, mislim da je bio 20.mart. Od tada se samo povećava broj statusa da je stiglo u Srbiju (LV, TR, TO), ali izveštaja nema ... Preporučene pošiljke ne stižu i dalje. "Ohrabrujući" detalj je da se ništa za sada ne vraća pošiljaocu.
 
Hm
4d4cefd4aec52d43c8754a13e1d72f6c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno