Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja kupio B9 65" jer su na rtings u poređenju sa c9 rekli nema puno razlike kupite jeftiniji :D

Koliko se sećam, ima tipa 2, 3 stvari razlike što se jasno vidi po ovoj tabeli gore...?
 
razlike su u nijansama, svakako ce malo bolju sliku davati c9 ali je pitanje koliko je skuplji, ako je to manje od 200e onda vredi doplatiti po meni. Sve preko ne opravdava razliku u ceni.
 
Pa pitam jer gde god da sam gledao i čitao review-e govore kako te razlike 90% ljudi neće nikad ni primetiti pa me baš zanima šta je to što je vredno dati par stotina eura više...
 
Za 90% ljudi nema razlike. Dodao bih samo šta je Vinsent rekao a tiče se software-ske podrške i kaže da prvo skuplji modeli dobijaju update-ove.
 
Pa pitam jer gde god da sam gledao i čitao review-e govore kako te razlike 90% ljudi neće nikad ni primetiti pa me baš zanima šta je to što je vredno dati par stotina eura više...
With HDR content, the LG OLED C9 can get brighter than OLED B9. With real content, the LG OLED B9 hit around 500 nits, while the LG C9 can get around 700 nits. Meanwhile on 2% and 10% window (the window size where they can hit the brightest peak brightness), the LG C9 can hit around 800 nits while the LG B9 hit around 580 nits. But just like with HDR content, when show the entire screen is bright, their peak brightness is dropped to below 150 nits by their ABL System. This means, the LG OLED C9 can show HDR images brighter than the OLED B9.  Small highlights even look outstanding the way they should in HDR. On the other hand, even though not as bright as OLED C9, for OLED TV, peak brightness of LG OLED B9 is still bright enough to show HDR images as bright as they should be. But unfortunately, even though they both can show HDR images as bright they should be, they both cannot show small highlight at 1000-4000 nits of brightness range intended by content creator. But even so, for OLED TVS, their HDR peak brightness is great, especially for LG C9.

Keep in mind, all results above is hit by setting the “Picture Mode” to “Cinema Mode”, “OLED Light” to “100”, and “Peak Brightness” to “High”. The different setting might get the different result, even in “Vivid Mode” they both can get brighter. But on the other hand, this will make the picture lose their accuracy.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pozdrav za sve forumase.
Dosta sam neodlucan, verovatno zato sto se slabo razumem u problematiku.
Da li vredi eksperimentisati sa androidom i koliko usporava tv vremenom ili bataliti tu pricu i uzeti normalan tv?
Uzeo bih neki tv 55", pa u budzet od oko 80.000 upada 55"LGSM8200, sony 55"xg8196, neki samsung iz RU serije i phillips 55" pus7304/12.
Da li uzeti neki od ovih ili sacekati neki popust da bude uskoro pa da mozda upecam samsung q60 ili otkud znam, ako ima neki bolji izbor.
 
Ode moj TV... Sin ga zveknuo igračkom, radi sad, ali dobio strafte sive...
U pitanju je LG 55SJ80, odlično je služio, eto malo više od 2 godine je bio u životu.
Tražim nešto slično ovome, dajte neki savet sta bi bilo najbolje uzeti 55" može i 65".
Pitanje je gde i uzeti tv, jer su ovde Mediamarkt i Saturn zatvoreni. Ne znam jel ide online isporuka.
Hvala [emoji106]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
With HDR content, the LG OLED C9 can get brighter than OLED B9. With real content, the LG OLED B9 hit around 500 nits, while the LG C9 can get around 700 nits. Meanwhile on 2% and 10% window (the window size where they can hit the brightest peak brightness), the LG C9 can hit around 800 nits while the LG B9 hit around 580 nits. But just like with HDR content, when show the entire screen is bright, their peak brightness is dropped to below 150 nits by their ABL System. This means, the LG OLED C9 can show HDR images brighter than the OLED B9.  Small highlights even look outstanding the way they should in HDR. On the other hand, even though not as bright as OLED C9, for OLED TV, peak brightness of LG OLED B9 is still bright enough to show HDR images as bright as they should be. But unfortunately, even though they both can show HDR images as bright they should be, they both cannot show small highlight at 1000-4000 nits of brightness range intended by content creator. But even so, for OLED TVS, their HDR peak brightness is great, especially for LG C9.

Keep in mind, all results above is hit by setting the “Picture Mode” to “Cinema Mode”, “OLED Light” to “100”, and “Peak Brightness” to “High”. The different setting might get the different result, even in “Vivid Mode” they both can get brighter. But on the other hand, this will make the picture lose their accuracy.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Mozda pogledati i Philips Oled 803/804, trebali bi biti prilicno jeftiniji od konkurencije. Oko 720nita, najbolji prikaz Sdr slike out of box, dobar zvuk, ambilight... mane, Android je malo sporiji od konkurencije, mada meni licno vise odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
https://youtu.be/scCmDQ_dnzE

Po ovom iznad testu HDTVtest, solidno je losiji od LGa, tako da je Philips 804 oled za preporuku samo ako je dosta jeftinjji od B9, a vidim da je cak dosta skuplji, oko 300e od Lg 55c9...cak syo vise, za 300e vise od 55" 804 Philipsa, uzima se 65" b9...tu nema razmisljanja.

Dakle, super tv, ali su LG, Sony i Panasonic oled bolji.

I nikako 803, samo 804.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ moze ukratko po cemu je losiji (nemam sada mogucnost da slusam video).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li neko ima Philips 58PUS7304/12?
Puno bi mi značilo neko iskustvo, moram ovih dana da kupim neki tv, do 750eur max, ovaj Philips je na akciji.



Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Kakav je Lg 32lk6200?Ima li ga neko?
 
Zdravo,kupio sam Samsung smart UE50RU7022KXXH,medjutim kada pustim filmove online (preko wifi mreze)malo malo pa pocne da koci I onda nista ne reaguje na televizoru,mora da se iskljuci iz struje.Da li mozda wifi zeza na tv ili da probam direct kalbi sa internetom da spojim sa tv-om?
 
Ima li nešto bolje za ovu lovu ili malo više ?
85b132c152f96c8475e958211616d725.jpg
 
Ne verujem da za toliko para može nešto bolje da se kupi, ja isti imam nekih 4 meseca, slično ga platio i baš sam zadovoljan tv-om. HD tv kanali odlična slika, SD kanali gledljivi, koristim ga i za YT, HBO GO, radi glatko i bez štucanja. Na Netflixu slika fenomenalna. Ugrađeni plejer pušta 4k ripove sa USB-a bez problema (osim nekih, zbog načina ripovanja, ima više ovde o tome). Titlove mozes da šteluješ kako god hoćeš. Nije podržan DTS zvuk, ali to verovatno i sam znaš. Ako te još nešto zanima pitaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ga uzeo pre neki dan i koristim ga kao second pc monitor i prezadovoljan sam, slika, boje, crna, jedna od najboljih kupovina sto sam uradio zadnjih godina...480e na kp a ako dajes vise love onda ru7400 za oko 570e opet na kp ima nesto malo veci gamut boja u odnosu na 7100 ali je preskup tako da se ne isplati za 640e imas ru8002 sa 120hz panelom, tako da po meni best buy je 7100...
 
Pozdrav drustvo. Dvoumim se izmedju 2 modela tv-a
Hisense H55B7500 i lg tv led49um7400plb. Citajuci po netu, cini mi se da hisense otpada zbog malog broj aplikacija, izmedju ostalog nedostatka eon aplikacije. Ako imate neki treci model koji preporucujete u tom nekom cenovnom rangu (~450€) voljan sam da poslusam. [emoji3]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam gde bih prokomentarisao ovo, ali izletela mi reklama na instagramu SAMSUNG-a koji ima toliko poverenja u svoj kvalitet da se poziva na burn in probleme kod oleda :D Tuga...
 
poceli su oni to odavno, jb g kad nemaju sa cime da se istaknu pa su em nazvali proizvod slicno tj qled em pricaju kako je bolji i nema burn in.

Zdravo,kupio sam Samsung smart UE50RU7022KXXH,medjutim kada pustim filmove online (preko wifi mreze)malo malo pa pocne da koci I onda nista ne reaguje na televizoru,mora da se iskljuci iz struje.Da li mozda wifi zeza na tv ili da probam direct kalbi sa internetom da spojim sa tv-om?

kod mene je ru7400, nisam imao problem da mi nista ne reaguje na tvu tj kada pustim neki nepodrzani film on par sekundi zabode pa se vrati na televiziju, samo drzi back par sekundi. Preko wifi sam takodje imao problem u smislu da mi prekine film ali to moze da bude i do budjavog sbb rutera (mada sa lg nemam problem). Problem sam resio tako sto sam povezao lan kabal.
 
Isto sam u traženju 65inčnog TV-a i do sad sam sveo izbor na ova tri modela koja bi trebalo da uđu u tu cenu(ne znam gde živite).
1.Sony xg9505
2.Sony xf9005
3.Samsung q70r
 
Poslednja izmena:
Ja sam u Mađarskoj B9 65" platio 1600, trenutno može se uzme na akciji za 1650, ako se ne varam. Svakako vredi dati 100, 200e više, verujte mi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno