Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Sad bas citam na nekim rayzenima radi a na nekim ne iako je isti model cpu u pitanju. Kazu usb hub hoce da pomogne iako na ploci ima vec 2.0, sa hub radi
 
Da li mozete dati predlog neke gcam za xeu global, cini mi se od predzadnje sanity da sve imale manje ili vece nedostatke?
 
Probaj poslednju od Bsg-a...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Možeš bilo koju od njih, lepo rade...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Izašao novi Nitrogen, neka javi ako neko bude flešovao, po ovome je sredjen i manuelan iznor operatera.
104564db769396f314d823749f2e3d7c.jpg
 
Sredjen je i u test buildu i u oficijelnom, sve radi bez greske. Jedino brisanje poziva sa liste malo koci,tj iako izbrises moras da izadjes iz rog menija da bi se obrisalo. Radi i anx kamera, u verziji 160,to mi je napisao kasnije u porukama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam jedno vreme bio na havoc,jer ovaj shahan nije dugo vremena azurirao nitro. Cim se on vratio,ja sam odma flesnuo nitro. Ova cista desetka radi bez greske. Cak je i baterija u rangu sa od kernelom(kad ga flesnes na nitro), iako nitro ima svoj kernel.
 
ja sam stavio open gaaps pico-oficijelne, a ako instaliras bez tog patcha na kameri ne radi portret mod. koliko sam probao,fotka je losija od gcam na anx ali je video bolji-bolja je stabilizacija. i sam nitro ima kameru org.lineageos.snap apk
 
@poolmaker
Jel ubacio prevlačenje levo-desno(standarno za android Q) na poslednjoj verziji ?
 
Lepo je vratiti se na Nitro :) Ovako na prvu loptu sve radi ok. Manuelan izbor operatera konačno sredjen, iz nekog razloga dugo vremena nisu mogli to da omoguće na aosp romovima.
a2464b9c0f3afdf2bc922b24454133d5.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
@poolmaker da li radi Axn kamera i poslednja Gcam 7.3 od BSG-a?

Sinoć sam probao Pixel Experience A10 nisam uspeo podesiti, vratio XEU.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
@poolmaker

Da, na to sam mislio... ? :)
 
Poslednja izmena:
probao zasad xeu, havoc i crdroid.

xeu neću puno komentarisati, samo mislim da je bezveze da takav community izbacuje romove samo kad xiaomi izbaci novu verziju.

što se xda ekipe tiče, između havoca i crdroida - crdroid bez ikakve dileme. nisam primetio bilo šta da ne radi (na xda se piše da ne radi android auto), dok na havocu ima dosta sitnih bugova (recimo ne radi led notifikacija).

e sad vi meni recite šta je fazon i toliki hajp na temi u vezi nitrogena? :) šta nudi što nema recimo crdroid?


p.s. što se gcam tiče, na custom romovina sa andorid 10 radi jedino ona f1minimalmod2, stable krešuje. e sad, u čemu je razlika između te bsg o kojoj pišete i f1minmalmod2?
 
Poslednja izmena:
što se gcam tiče, na custom romovina sa andorid 10 radi jedino ona f1minimalmod2, stable krešuje.

Na Nitrogenu radi stable verzija od san1ty, radi anx, radi bsg poslednji, javi ako te interesuje još neka da probam.
 
Poslednja izmena:
Na Nitrogenu radi stable verzija od san1ty, radi anx, radi bsg poslednji, javi ako te interesuje još neka da probam.

zavisi šta podrazumevaš pod "radi"? Jesi li probao menjati opcije (night sight, panorama, slow mo, video...)? tad krešuje.

jeli anx jedini port miui kamere ili ima još neki?

i ne odgovori mi u vezi nitrogena :p
 
Radi night sight, radi slow mo.
Pre neki dan si otključao bootloader i flešovao prvi rom, morali smo ti pomagati ovde u temi. Umesto da pričaš napamet isprobaj više romova, pa stekni svoj utisak koji ti najbolje radi posao.
Do tad si gušter i novajlija a ne kapetan :)
 
Poslednja izmena:
Rade geste obostrano. @krupac Anx kameri radi portret (v158 kamere + patch, možda radi i na novijim kog zanima nek proba). Gcam radi BSG poslednji, ispucao par fotki, za više od toga probaj
Na Viberu kad se prebaci na zvučnik sagovornik čuje sebe duplo.
Hvala.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
probao zasad xeu, havoc i crdroid.

xeu neću puno komentarisati, samo mislim da je bezveze da takav community izbacuje romove samo kad xiaomi izbaci novu verziju.

što se xda ekipe tiče, između havoca i crdroida - crdroid bez ikakve dileme. nisam primetio bilo šta da ne radi (na xda se piše da ne radi android auto), dok na havocu ima dosta sitnih bugova (recimo ne radi led notifikacija).

e sad vi meni recite šta je fazon i toliki hajp na temi u vezi nitrogena? :) šta nudi što nema recimo crdroid?


p.s. što se gcam tiče, na custom romovina sa andorid 10 radi jedino ona f1minimalmod2, stable krešuje. e sad, u čemu je razlika između te bsg o kojoj pišete i f1minmalmod2?
Radi led notifikacija na Havocu. Evo na zadnjih par apdejta nisam primetio nikakav bag, pu,pu da ne ureknem. Na custom romovima, generalno ti bagovi su od slucaja do slucaja. Odradis sve po upustvu i opet se nekom desi da nesto ne radi, a drugome radi, tako da nema pravila...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Таман кад помислим да не може бржи АОСП изађе нешто ново и с*mjau**mjau**mjau**mjau* ми концепт... Ради ко муња, батерија одлична, не ради АНХ све остало је ок...
cfb7c4b27a9519cd7acc826ecb7ca8c4.jpg


Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Таман кад помислим да не може бржи АОСП изађе нешто ново и с*mjau**mjau**mjau**mjau* ми концепт... Ради ко муња, батерија одлична, не ради АНХ све остало је ок...
cfb7c4b27a9519cd7acc826ecb7ca8c4.jpg


Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Jel to Pixel Experience ili The PixelROM? Ili nešto treće?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ово је пикселром није експиријенс

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Lepo je vratiti se na Nitro :) Ovako na prvu loptu sve radi ok. Manuelan izbor operatera konačno sredjen, iz nekog razloga dugo vremena nisu mogli to da omoguće na aosp romovima.
a2464b9c0f3afdf2bc922b24454133d5.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Pise da je sredjen i na LoSu pa meni ne radi opet na MI8. Jesi li probao Manual network sel...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel si siguran za vajber? Ja sam pricao sa drugarom i nije se zalio. Jos mi je bio dirty flash sa Q(bloobs od 9)na zadnji koji ima bloobs od Q. Juce sam dradio cistu verziju i to test,poslednju u kojij je sredio:
Fix secure start
*Less boring heads-up
*Improve partial screenshot
*Removed long swipe guesture for last app (was pretty irritating will add custom actions maybe later)
*Some cleanup
 
Nazad
Vrh Dno