Šta je novo?

Prečistač vazduha

Ima li neko realna iskustva da linje zepter model dovoljno bolji od 3h? Da opravdava vecu cenu? Jos nisam kupio.ali cu uskoro
 
Greška je manji model uzimati ako stan nije kvadrature za koju je predviđen uređaj tj. 30m2 (osim ako se za svaku sobu ne uzima posebno, bolja ali i skuplja varijanta, ili samo provodite vreme u toj jednoj sobi koja nije veća od 30m2). Tako uređaj ne daje 100% svoje efikasnosti, ništa niste uradili, dobijate nešto polovično tamo - vamo. Ako mislite da pomerate iz sobe u sobu zaboravite, svako veče i jutro cimanje veliko, poenta je da to bude automatizovano i da uređaj služi vas a ne vi njega. Ako je stan 50m2 ne idite ispod Pro modela (osim ako ne kupujete zasebno svaki za sobu). Niste ništa uštedeli manjim modelom, već dobili polovičnu upotrebljivost.
Takav je raspored prostorija da ne bi ni pro bio efikasan u potpunosti za ceo stan. Mora se uzeti bar još jedan 3h u neko skorije vreme, do tada će ovaj biti mobilan, preko dana dnevna, noću spavaća.

Nego me ove automatizacije izludeše. Namestio sam da se na 35 uključi manuelni mod, a ispod dvadeset auto. I on kad poraste nivo čestica uključi, ali onda neće da isključi kad padne ispod 20, dok ne otvorim app. Čim otvorim app on učita pravo stanje i isključi...

Da li se neko sretao sa sličnim problemom?
 
Poslednja izmena:
Inače, jedna od zaposlenih u Zepteru mi kaže da su u prethodnih mesec danas prodali više od 600 ovih njihovih skupih :S:

Kod mene sam natrčao na momke koji su u salon istovarili pun kombi Daikin čistača...a taj košta 700 evra, što znači da se i oni prodaju dobro...taj je neke braon/crne boje, ali iznosili su i neki beli ali nisam video koji je to model...
 
Untitled-1.jpg
Kod mene na stanici je ova vrednost pređena već 33 puta u poslednjih mesec dana, iako bi po EU pravilima smela da bude pređena samo 8 puta godišnje.

Apsolutni šampion je bio
2020-01-15 10:00:00 327.54
 
Kod mene sam natrčao na momke koji su u salon istovarili pun kombi Daikin čistača...a taj košta 700 evra, što znači da se i oni prodaju dobro...taj je neke braon/crne boje, ali iznosili su i neki beli ali nisam video koji je to model...
Skroz beli je Streamer model (MC70L) a taj drugi Ururu (MCK75J) o kojem sam pisao. Prvi je 62k, drugi 74k.
Sve razlike, kao i informacije o jednom i drugom modelu, nalaze se na njihovom sajtu i iz tog razloga nisam pisao neku detaljniju recenziju. A i koliko vidim svi su odjednom postali strucnjaci po tom pitanju (ne odnosi se na ljude sa foruma vec generalno). [emoji4]
Ako nekoga nesto vise i konkretno zanima slobodno neka pise, tu sam da odgovorim. [emoji4]
 
Xiaomi 3h da li moze da,, procisti" mirise od kuvanja? Koliko kosta filter? Nigde ne mogu naci cenu.
 
Takav je raspored prostorija da ne bi ni pro bio efikasan u potpunosti za ceo stan. Mora se uzeti bar još jedan 3h u neko skorije vreme, do tada će ovaj biti mobilan, preko dana dnevna, noću spavaća.

Nego me ove automatizacije izludeše. Namestio sam da se na 35 uključi manuelni mod, a ispod dvadeset auto. I on kad poraste nivo čestica uključi, ali onda neće da isključi kad padne ispod 20, dok ne otvorim app. Čim otvorim app on učita pravo stanje i isključi...

Da li se neko sretao sa sličnim problemom?
Probaj da ti aplikacija radi u pozadini ne znam kako tacno bese to ide izguglaj. Ja sam to morao da namestim za mi band da bi mogao da odbijem ili utisam poziv.
 
Kod mene sam natrčao na momke koji su u salon istovarili pun kombi Daikin čistača...a taj košta 700 evra, što znači da se i oni prodaju dobro...taj je neke braon/crne boje, ali iznosili su i neki beli ali nisam video koji je to model...

Znaci narod se bas ozbiljno popalio cim se tolko prodaje. Do pre pola godine niko nije cuo za precistace.
 
Izgleda da je ove godine bas dogorelo do nogu. Bilo je po 10 i vise dana da se nije nista videlo na 20 metara.
Na glavnom sajtu za merenje zagadjenosti vazduha u Srbiji pise da je na Novom Beogradu 126 µg/m3, a kada se ukljuci uredjaj prikazuje skoro 200 µg/m3. Jutros je bilo na sajtu 160, a na uredjaju 250.
Sto znaci da lazu sve vreme.
 
Takodje sam primetio na airvisual, da povremeno ne prikazuje merenja PM2.5 ili PM10, jer verovatno ne dobiju informacije od stanice, pa ispadne da je manja zagadjenost.
 
preporuka svima koju nedavno kupili ili tek nameravaju da kupe: gnjavite prodavce oko filtera! pitajte a šta ću za rezervni filter, imate li rezervne filtere, hoću li to moći da kupim kod vas itd...možda ih nateramo da nabave i filtere, što bi inače i trebalo da rade jer su koliko znam dužni da nabavljaju i takve potrošne delove...

od sinoć mi čistač nešto alarmantnije reaguje...držao sam otvoren prozor i skočio je na 120 a jutros je nakon što sam otvorio prozor startovao na 200...izgleda da je neko baš gadno zagađenje poslednjih par dana, jer uglavnom mi ne skoči baš toliko kad otvorim prozor...

@Joxy

kad smo već kod toga, koliko košta rezervni filter za Ururu model? da li je je i za njega preporuka da se menja na nekih 6 meseci...?
 
Poslednja izmena:
Danas i kod mene kad otvorim 110 a do sada nije prelazilo u crveno.

A za filter ne budu li imali odmah pozovem trzisnu. Mislim da se nece zezati sa filterima s obzirom koliko je uredjaja prodato. Za nekih 3, 4 meseca trebaju da uvezu ozbiljnu kolicinu. Jedno 2000 Hepa filter bez problema treba da planiraju za taj period ako ne i duplu kolicinu. Znaju uvoznici koliko su ih uvezli i prodali valjda mozga imaju da minimum toliko filtera im treba plus svestni su valjda da su ljudi nabavili i preko...plus stariji modeli 2 i pro mogu da koriste hepa.
 
može, 2, 2s, 3H, a valjda i pro, svi mogu da koriste iste filtere...

@emaremare

sve se slažem, ali znaš da kod naših trgovaca mora ipak i malo pritiska kako bi uradili nešto što bi trebalo da rade i bez toga...tako da dok ne date pare pitajte kako ja sada da kupim prečistač kod vas a nemate rezervne filtere, bla bla, neće da škodi da im se na to skrene pažnja...
 
U A**mu gde sam kupio 3H kažu da imaju filtere i/li da će ih imati.
 
@Joxy

kad smo već kod toga, koliko košta rezervni filter za Ururu model? da li je je i za njega preporuka da se menja na nekih 6 meseci...?

Postoje dva filtera koja se menjaju, a uz njega se dobija rezervni set od 6 komada. Odnedavno ga imam pa cemo tek videti koliko ce filteri trajati. Postoji indikator koji pokazuje kada je vreme za zamenu.
Kod njih set rezervnih filtera je otrpilike oko 100€. Naravno postoje i alternativni nacini poput AliExpress-a gde su slicni filteri i do 5 puta jeftiniji, s tim da bih ipak tako nesto preskocio kada za zamenu dodje vreme. [emoji4]
 
@Joxy

uz rizik da ispadnem glup u društvu to znači da uz uređaj dobiješ rezervnih filtera u vrednosti 300 evra? ako 2 filtera čine set, a on je 100 evra, a ti dobiješ 3x2=6 rezervnih, to mu tako dođe, ili sam pogrešno shvatio?
 
@Joxy što bi preskakao aftermarket filtere, ako uređaj ima pouzdan senzor zagađenja? Valjda bi to bio dovoljan pokazatelj da li je filter efikasan?
 
Probaj da ti aplikacija radi u pozadini ne znam kako tacno bese to ide izguglaj. Ja sam to morao da namestim za mi band da bi mogao da odbijem ili utisam poziv.
Probao sam da app "zaključam" u pozadini, ali isto se dešava... Par puta odreaguje, i onda nekako zaglupi, pa tek kad app pokrenem, par sekundi pokazuje neku višu koncentraciju (npr 28 dok je na ekranu uređaja ispod 20) i onda naglo padne ispod 20 i na telefonu pa prebaci na zadati mod.
 
Porucio 3H u Gigatronu danas...stize u toku sledece nedelje. Cena 26K al ima neki popust pa izadje 25K.
 
Dodaj jos jedan filter pa ce preci 30k i imaces 3000 popust:)
 
@Joxy

uz rizik da ispadnem glup u društvu to znači da uz uređaj dobiješ rezervnih filtera u vrednosti 300 evra? ako 2 filtera čine set, a on je 100 evra, a ti dobiješ 3x2=6 rezervnih, to mu tako dođe, ili sam pogrešno shvatio?

Lose sam objasnio. [emoji4]
Postoje dva filtera koja se menjaju. Od rezervnih filtera se dobijaju 6 istih (tih 6 mogu da zamene samo jedan filter).
Nadam se da je sada jasnije. [emoji4]

@Joxy što bi preskakao aftermarket filtere, ako uređaj ima pouzdan senzor zagađenja? Valjda bi to bio dovoljan pokazatelj da li je filter efikasan?
Mozda si i u pravu, ali cim je tolika razlika u ceni automatski me asocira na to da ti filteri nisu istog kvaliteta. Ali o tom potom, razmisljacu o tome kada bude doslo vreme za zamenu. [emoji4]
 
@Joxy

Ajd još malo da razjasnimo [emoji3]

Mogu li filteri pojedinačno da se kupe, ili moraš da kupiš set od 2 komada?

Nešto mi to deluje da si ili stalno u plusu sa jednom vrstom filtera, ili u nekakvom raskoraku sa filterima koji ti trebaju...baš zbog toga što ti daju samo jednu vrstu rezerve...
 
Mozda se taj jedan brze prlja, tipa jedan za vece drugi za manje cestice.
 
Svi kažu "otvorio prozor, skočili ppm na 120" itd. Šta biva ako ne uključite prečistač. Ppm svejedno padnu za 10min, ostanu isti?

Da li je neko probao staviti mrežice na stranice da hvataju prašinu pre filtera, pa da se one mogu usisati kad je već HEPA tako osetljiv na usisavanje?

Za xiaomi pitam*

Via mi8
 
Mhm, imas ovde negde na temi, stavljaju ljudi onaj prefilter od pamuka, doduse trebao bi neko napisati i koliko utice na protok vaduha/brzinu preciscavanja i da li ima efekta na vek filtera.
Primer prefiltera
 
Svi kažu "otvorio prozor, skočili ppm na 120" itd. Šta biva ako ne uključite prečistač. Ppm svejedno padnu za 10min, ostanu isti?

Danas oko 3h sam izašao i isključio h3, tada je pokazivao tu oko 10... Malo pre se vratim i uklj. i pokazao je 80. Zatvoren stan sa novom stolarijom.
 
Imam opet pitanje, vrv glupo. Posto ste rekli da treba ruter da bih mogao da nakacim S2 na MiHome na telefonu, da li ruter mora da ima internet ili je dovoljno sto imam net na telefonu?
U tom stanu nemam ni jedan net, a posto za povezivanje S2 na MiHome na telefonu treba ruter, da li je obavezan i net na ruteru ili ne?
Hvala :D
 
Danas sam zvao sve radnje koje sam nasao na netu da prodaju 3h i niko nema na stanju i ne znaju kada ce ih dobiti, kazu navala velika... Valjda cu naci negde u toku nedelje. Dok ga ne kupim jel moze info, dal stvarno procisti duvanski dim i mirise od kuvanja? Zato bi ga najvise uzeo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno