Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U poslednje vreme osecam nekako da brzina neta varira, kako da znam da li mi je ip adresa natovana?
 
U poslednje vreme osecam nekako da brzina neta varira, kako da znam da li mi je ip adresa natovana?

Meni je brzina uvek uglavnom full. Jedino imam problem sa skidanjem torenata. Nikad mi ne prelazi 1Mb/s. Do pre dve,tri nedelje je vecina torenata isla brzinom i do 16Mb/s. Sad nece da predje 1 Mb/s.
Testirao sam sa nekoliko torenata. U klijentu.na SBB internetu uopste ne prelazi 1 Mb/s a na seedboxu koji koristim,isti ti torenti idu i do 20-30 Mb/s.
 
Ja imam instaliran Netflix, ali ne može da se pokrene castovanje, da li postoji neka caka?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Na eon box ne moze da se instalira netflix. Ti sigurno nemas netflix na eon boxu jel da ga imas ne bi pitao za cast...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Instaliran Netflix bez problema
023e4d47e2480b0802eb59b3804dda1c.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na eon box ne moze da se instalira netflix. Ti sigurno nemas netflix na eon boxu jel da ga imas ne bi pitao za cast...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Netflix je uvek mogao da se instalira.Fora je da nije certified uredjaj pa je limitovan na SD rezoluciju.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
AndroidTV verzija Netflix aplikacije ne može ni za SD sadržaj da se koristi :p (= može da se instalira i to je sva vajda)
Može verzija za telefone... I naravno može Kodi addon.
 
Poslednja izmena:
Danas sam podneo zahtev za raskid ugovora u poslovnici zbog izbacivanja onih 6 kanala, pa javljam epilog. A radnica u poslovnici je bila u fazonu, a vi baš kao gledate animal planet i food network? Rekoh redovno :D

Ima li kakvih novosti?

Inače zanima me šta je trenutno najviše što može da se dobije od SBB-a? Jel imamo beše nekog SBB promotera na forumu?

U zgradu mi je ušao MTS sa optikom i njihov promoter nudi 10 meseci za dinar. Iskreno, zadovoljan sam SBB-om, nisam imao praktično nikakvih problema, čak mi i ovaj Eon boks radi ok, ali sada se lepo namestila ova situacija sa ukidanjem kanala, pa razmišljam da podnesem zahtev za raskid i pređem na mts.
 
Nekada je bio promoter ali se sada nesto povukao ili mozda vise i ne radi za Sbb
 
Mene zvali iz njihove službe. Kažu mi da nemam prva na raskid bez plaćanja penala. Nisu mi ponudili ništa konkretno tako da ćao zdravo.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Čekaj, trazio si raskid zbog ukidanja kanala, i nisu ti dali? Ja sam u subotu podneo zahtev za raskid, oni su to zaveli, rekli da napišem dopis (što sam uradio na licu mesta), i kao za nekoliko dana će mi odgovoriti pismeno, tj odgovor će doći poštom.
 
To su i meni rekli. Da idem do poslovnice i napišem primedbu.
Oni su mi potvrdili preko telefona da nemam prava na raskid zbog ukidanja kanala. Odnosno da ću platiti penale.
Inače ponudili su mi neke gluposti. 6 meseci da plaćam sadašnji paket pa posle toga skuplji koji su mi ponudili. Ono što sam tražio nisu hteli da odobre.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Da da, preko telefona mogu da pricaju sta hoće. :) ajd da vidim da ti pismeno sa sve pečatom daju izjavu da zbog jednostranog ukidanja kanala nemaš pravo na raskid bez penala :D ako budu tupili, samo im to kaži, videćeš kako se peva druga pesma. Ja čekam da mi nešto tako odgovore, pa da sa puno entuzijazma odem do poslovice na prijatan razgovor :D
 
То су глупости! Преко телефона су рекли да се има права на раскид без пенала. Могу у допису да пишу шта хоће, они су прекршили уговор и немају шта да прихвате или одбију.
 
Ja sam je pitao više puta da li može sa sigurnošću to da mi potvrdi. Još je rekla da se razgovor snima.
Idem sutra do poslovnice pa ćemo videti.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Корисник мора имати приступ свом снимљеном разговору.
 
Ja nikad nisam uspeo da dobijem snimak razgovora. Probao sam na sve moguce nacine..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
A koliko često vi gledate kanale koji se brišu uskoro? :D

EON TV aplikacije šalju izveštaje koji kanal gledate, kad ste počeli da ga gledate, kad ste ga prekinuli promenom kanala, kad ste ga pauzirali, nastavili, potpuno zaustavili i koji je korisnik to sve uradio jer se šalje i vaš ID. Maltene beleži se svaki naša akcija u interfejsu. Ne bih se iznenadio i da beleži kad čitamo info nekog programa. Zamislite da oni te podatke čuvaju tipa godinu dana.

Ako ste zaista često gledali te Discovery kanale i Animal planet onda ok, ali nešto mi se čini da se mnogi vade na te kanale a ni ne gledaju ih. Sve mogu da vide... :D

Izvor: @ShamanNS
f66c7cad2b76d79a9617ec9ac05fdce6.jpg
 
A ko ima d3? :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Istina da vide ali moje dal cu da ga gledam ili ne ali oni su ugovorom koji smo potpisali garantovali da cu da ga imam i sad taj ugovor krse. I ja sam svojim potpisom garantovao da cu da im platim 4000mesecno aj od sad da im plaćam 3900 jer smatram njima 100din ne znači ništa..


Poslato sa BLA-L09 pomoću Tapatoka
 
Ja sam podneo danas zahtev za raskid. Ona tamo na šalteru ništa nije rekla, uzela je onaj papir što sam poneo, zavela i rekla da će me neko kontaktirati.
 
Istina da vide ali moje dal cu da ga gledam ili ne ali oni su ugovorom koji smo potpisali garantovali da cu da ga imam i sad taj ugovor krse. I ja sam svojim potpisom garantovao da cu da im platim 4000mesecno aj od sad da im plaćam 3900 jer smatram njima 100din ne znači ništa..


Poslato sa BLA-L09 pomoću Tapatoka
Ova logika mi se svidja :)

Huawei P30
 
Мени су преко тел рекли да се има права на раскид без пенала. Да ли овде има неког правника који може да образложи да ли сбб има права да одбије раскид или да тражи плаћање пенала?
 
Više puta pominjani ZAKON
O ELEKTRONSKIM KOMUNIKACIJAMA

Izmena uslova ugovora

Član 107

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.

Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.

Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_elektronskim_komunikacijama.html

Za sprovođenje zadužen RATEL. Ako odbiju po ovom članu (koji treba obavezno staviti u zahtev kao osnov), žalba RATELu i to je to.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno