Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Koliko sam video na brzinu cini mi se da ne.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Na mom nece (za viber) lampica notifikacije da radi a za ostalo radi ok
 
Da bi led lampica radila za viber moras da iskljucis settings/notifications/light screen for messages. U viber opcijama

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Merkam ovaj telefon i imam dva kratka pitanja:

Kako se sadrzaj ekrana vidi leti po jakom suncu i kako radi fp senzor sa kaljenim stkalom preko?

Unapred zahvalan. :)
 
Hocu zeni da kupim mi a3, vidim da je u logic shopu cena 154eur. Ima neka caka zbog cega je tako jeftin tamo?
Zna li neko mozda u ns da li ima neki shop koji ga daje po toj ceni?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ne znam kako je jeftino, al' je provereno. Uzimao drug 3-4 telefona tamo, sve po protokolu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Po toj cijeni je totalni no-brainer, apsolutno.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Zato što su mu spustili cijenu. Preko alija se na popustima može za 100€ uzeti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je telefon kome je i najvise pala cena.

nego vidim da ima nekih miui romova za ovaj telefon ali nigde nikoga da potvrdi da li to radi?
 
Zato što su mu spustili cijenu. Preko alija se na popustima može za 100€ uzeti.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
I onda ti carina odere kozuru s ledja po ceni koja je bez popusta i dodjes mu na isto...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nije to poenta. Poenta je da je sam proizvođač spustio cijenu. A i pretpostavljam da na 100€ carina/pdv važi samo za Srbiju u čitavom regionu. Granica u BiH i CG za carinu je150€, ne znam kako je u Hrvatskoj, Sloveniji itd. Mislim da je čak i još bolja situacija tamo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
u cg vise nije 150e,75e je.koliko znam kod nas je 50e,ali carinici sami procenuju vrednost posiljke.
 
Bio je preskup u startu,onda neće nikad dobiti android destku, zato je sad ovako jeftin. Ja sam se pokajo što sam ga kupio po ceni koju sam platio. Najgora kupovina, sreća pa mi telefoni dugo traju.
 
Dobiće desetku, mora. Najvjerovatnije i 11.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Sta je pisac hteo da kaze? :D
 
Hocu zeni da kupim mi a3, vidim da je u logic shopu cena 154eur. Ima neka caka zbog cega je tako jeftin tamo?
Zna li neko mozda u ns da li ima neki shop koji ga daje po toj ceni?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Mi kad smo bili za Mi 9 SE bio je Kineski, otvorena kutija, znaci neko je u servisu ubacio globalni rom, nismo hteli da kupimo. Pored nas covek je gledao Max 3 isto Kinez sa ubacenim romom i otvorena kutija. A3 mozda nema Kineski rom, u njemu je android one svakako. To je i razlika, Madjari imaju garanciju i za EU je globalno, resavaju u Madjarskoj, ovo ovde Kina, tako je manja cena kod ovih i nema sanse da to oni salju u kinu i reklamiraju (previse bi to trajalo), ali znaci da zavisis od rezervnih delova kakvi su ovde, ne smem ni da zamislim kakve kod nas stavljaju ekrane, cim oni moraju da ih placaju to je najjeftinije moguce. Licno vise nemam poverenja u radnje kod nas.
Inace smo A40 zamenili sa A3 i dosta je bolji i lepsi telefon. Zvuk na pozivu bolji na A3. Sto se tice senzora radi odlicno, ugasi se ekran u toku poziva odmah, ili svaki put kada ga prekirijem rukom (neko je pisao da ne radi).
 
Android One program. Garantovano 2 velike verzije apdejt, +godina bezbjednosnih apdejta.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne garantuje dve verzije, nego dve godine, ali u principu dodje na isto.
 
Isao sam sinoc da kupim A3 i odustao... pa imam par pitanja

rezolucija ekrana mi nije smetala ali jeste osvetljenost koja i na maximumu ne deluje ubedljivo.
moje subjektivno misljenje da ekran poredjenju sa note 8 deluje losiji na A3

-Ima li ovaj telefon mogucnost da sija sat na ugasenom ekranu?
Ja to nisam nasao

-telefon ima back dugme na (pogresnoj) levoj strani, ima li nacina da se to promeni?
Ja to nisam nasao

-tap to wake definitivno nema?

-Snimanje razgovora nema, ne znam da li je to neko uspeo da resi aplikacijom?
Ni to nisam nasao na netu da je neko resio.

-gestures nema, ili ja nisam nasao?
Vidim da ce to da bude ubaceno u android 10 verziji to ce valjda brzo...



Inace lep telefon, dobra cena ali eto te sitnice (softverske narocito) me odbijaju pa ako ima neko savet kako ih resiti.
 
Back dugme je na "pogrešnoj" strani samo ako si levoruk :p Valjda taster koji se najčešće koristi trba da bude najbliži palcu :)
 
@bakara kad se jednom naviknes na MiUI, nema 'leba od stocka :)
 
@bakara kad se jednom naviknes na MiUI, nema 'leba od stocka :)
Ako važi za tebe, ne znači da je univerzalno. Da mi se vratiti na stock, uf... Bar bi mi radile notifikacije ako ništa drugo.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Iskreno, ne znam sta vam je problem sa osvetljenjem: ili ja imam neki extra primerak ili imam preosetljive oci :)
Nikada nisam imao problem sa osvetljenjem, ni po jakom suncu.
Posao mi je da sam uglavnom vani na otvorenom, cesto mi je mob u ruci.
Back dugme bi bio problem da je veci-siri fon, tipa rmn 7, ovako je dostupno iz bilo koje ruke.
Jedina zamerka kod mene je lenji fp, koji zna da brljavi pogotovo ako su malo prasnjave-prljave ruke, tu zna da me izludi, sreca retko se desava...
Tu mi je rmn 7 bio fenomenalan.
A stock kao stock, cudno ti nedelju dana dok se ne naviknes...

...riding on 720p...
 
Uporedi A3 sa Mi9Lite uživo. A3 ima 363 nits max brightness, Mi9Lite ima oko 600.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ako uzmes u obzir moj prethodni post, koja je poenta uporedjivanja?

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno