Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ste se sinoć osećali talični i kupili XLM, čestitam vam na profitu. SDF je spalio preko pola coina u šteku, ne znam šta da mislim o tome. Sa jedne strane, napunili su mi džepove, zahvalili se ranim investitorima, jasno dali do znanja ljudima da sigurno neće dampovati svoj token (ja sam im verovao i ranije), ali sa druge strane, smatram da je trebalo da bude javno glasanje po ovom pitanju, kao što se glasalo po pitanju ukidanja inflacije (sa čim se takođe nisam slagao, XLM je pretvoren u samo još jedan deflatorni novčić, meh).

Moj insider nastavlja da tvrdi da će i novi produkt biti predstavljen, što znači da to mora da se desi noćas, tako da ponovo možete okušati sreću. Ja za sada planiram da još držim kompletan XLM, ako još neko vreme bude mogao da zadrži sadašnji trendline, biće tu fine kinte.

Sad da se vidi hoće li i XRP ponoviti ovakav uspeh na svojoj konferenciji.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    55.1 KB · Pregleda: 169
Ako ste se sinoć osećali talični i kupili XLM, čestitam vam na profitu. SDF je spalio preko pola coina u šteku, ne znam šta da mislim o tome.
Okupilo se nekoliko ljudi u jednoj sobi i odlucili da spale polovinu total supply nekog coina. Ja znam sta da mislim o tome.
 
Zar nije to bilo nešto slično reverse split?

Kada se smanji broj akcija da bi vrednost jedne akcije bila veća tj da se izbegne kolaps?

Onako plastično objašnjenje

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Okupilo se nekoliko ljudi u jednoj sobi i odlucili da spale polovinu total supply nekog coina. Ja znam sta da mislim o tome.

Ok, znam kako izgleda, i ja sam prvo to isto pomislio. Opet, kad pogledam kako SDP opravdava ovaj potez, ima logike, kreću vrlo agresivno da se šire. Drugog izbora i nemaju, RippleNet i Visa B2B Connect su već uveliko na putu da progutaju tržište.
 
Upravo to. Vestacko smanjivanje kolicine da bi se napumpala cena posto pun kamion djubreta ne vredi nista. Naravno da je to uradjeno cisto da bi se manipulisalo.

Tapatalk from Poco loco
 
To i sluzi da se navuku strucnjaci vidovnjaci i ostale ovce, jer djubre nikome ne treba

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa to, bolje pola kamiona djubreta koji vredi nesto nego kamion djubreta koji ne vredi nista. Kako god da okrenes djubre je.

Tapatalk from Poco loco
 
Upravo to. Vestacko smanjivanje kolicine da bi se napumpala cena posto pun kamion djubreta ne vredi nista. Naravno da je to uradjeno cisto da bi se manipulisalo.

Teško. Stellar organizacija je puna ljudi sa visokim renomeom i sarađuje sa vrlo ozbiljnim partnerima, ne ulaze takvi ljudi u dilove sa hohštaplerima da maznu koju paru na brzaka. Spaljeni XLM je po jučarašnjim cenama vredeo skoro 4 milijarde dolara. :)
 
Vredeo je Nigde, zato su to i uradili i sad ce pokusati neki tzv izlazni pump

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
kao sto je ltc imao izlazni pump :d jer djubre nikome ne treba
 
Ni blizu, a mozemo pricati o Ltc koji te bas pogadja kad god zelis uz kafu, klopu ili sta vec :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ni blizu, a mozemo pricati o Ltc koji te bas pogadja kad god zelis uz kafu, klopu ili sta vec :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

to bi bile uzaludne price jer Vi dalje od nosa ne vidite tj ne zelite da vidite da je ltc, kao i skoro svaki drugi alt pa i xlm jedno veliko djubre koje sluzi samo za p&d seme kako bi neko uvecao broj btc-a, tj ltc sada sluzi samo da ga stari bag holderi koji nisu istresli na vreme dodolaju da istresu i oni vrecu. Da me ne shvatis pogresno imam i ja ltc koji sam kupio prerano na nekih 008 i cekam da ga istresem k'o slinu jer smatram da ce biti jos nekog pump scama da se opet ti isti bag holderi ponadaju da ce na 500$+ pa da ga istresem bar na 01. Izadjite iz te ltc sekte i priustite sebi da zaradite nesto.

A Vi se i dalje nadajte da ce ltc, koji nikome nista nije doneo sem sto se jako kratko kopao kartama, zameniti btc (dok npr pljujete ruku koja Vas hrani i dalje (eth)) jer smo takav narod, ili se nadajte da ce xlm (koji je bar dao airdrop par puta koji vredi, a sada vredi jos vise, imam i njega da me opet ne shvatis pogresno i cekam da se upumpa jos pa i njega da istresem, a vec se razmisljam 50% na 900-1000), xrp... zameniti btc, cekajte kompanije, cvarke, munje... Zanimljivo je dokle ide ljudska ljubomora i sujeta. Samo zato sto neko nije usao na vreme ili nema neceg dovoljno ili nije istresao kad treba dovoljno je da se hvali sve sto apsolutno nema svrhu ili da se kudi sve sto iole valja (a skoro nista ne valja). Ne slazem se ni ja vecinom sa morbiusom ali je cinjenica da je xlm skocio 50% za 5 dana. Ko je uhvatio uhvatio je, nema potrebe za ljubomorom i prozivkama. Dakle ne pogadja me ltc vec Vi tj nas narod koji nikako da se pomakne od cuvenog razmisljanja "da komsiji crkne krava".
 
Poslednja izmena:
LTC = BTC za sirotinju :d

Šalu na stanu, šta kažete LTC hodleri na ogroman pad hashrate-a?

ima li validan razlog, ili ljudi stvarno odustaju od njega, s obzirom da im develpment tim ima celog jednog contributor-a na git-u :type: zadnji update je bio pre 7 meseci i to frontend izmene na sajtu, ako sam dobro ispratio :)
 
Poslednja izmena:
Teško. Stellar organizacija je puna ljudi sa visokim renomeom i sarađuje sa vrlo ozbiljnim partnerima, ne ulaze takvi ljudi u dilove sa hohštaplerima da maznu koju paru na brzaka. Spaljeni XLM je po jučarašnjim cenama vredeo skoro 4 milijarde dolara. :)
Stelar je organizacija koja je povecala procenat svojih novcica sa 16% na 24%. Mislis da je ikakva dalja diskusija potrebna? Mislis da se uopste postavlja pitanje zasto su to uradili? Povecali su svoj kapital za 50% preko noci. E sad, na tebi je dali ces to da prihvatis ili ces da slepo verujes u neki visi cilj. Sto se mene tice to je cista prevara.

Tapatalk from Poco loco
 
LTC = BTC za sirotinju :d

Šalu na stanu, šta kažete LTC hodleri na ogroman pad hashrate-a?

ima li validan razlog, ili ljudi stvarno odustaju od njega, s obzirom da im develpment tim ima celog jednog contributor-a na git-u :type: zadnji update je bio pre 7 meseci i to frontend izmene na sajtu, ako sam dobro ispratio :)

ako ćemo realno ltc ima moje poštovanje jer je i sam njegov tvorac najavio exit pump i da ne ulažu, čak im je i rekao da je sve njegovo prodao. To nije bio signal vec signalčina, bljesak, atomski udar da treba sve prodati. Ali, dokle ide ljudska pohlepa... Možda i dočekaju tih famoznih 0.03 ili 500$ ali tada će btc vredeti ko zna koliko, a zarade propuštene nekoliko puta.

Sa druge strane pojava i popularizacija margine je uništila btc trgovanje. Bartuje se stalno i ne može ni da raste ni da pada kako bi trebao.
 
te price o propustenim zaradama na trgovanju su LOVACKE price i ne treba ih ni uzimati u razmatranje (isto kao i na kladionici sto ima onih koji stalno dobijaju, a para nigde ;) ), a tih 0.03 ce mozda biti , a mozda i nece, ALI tih 500$ ce se prepisati kao od sale , a pogotovo , ako Btc ode na neke ozbiljne cifre , pa to moze biti mnogoo vise od tih 500 komada
Hajd uzdravlje

ps
poziv za klopu i pice i dalje vazi
i ne moramo uopste ni pricati o cryptu :)
 
Stelar je organizacija koja je povecala procenat svojih novcica sa 16% na 24%. Mislis da je ikakva dalja diskusija potrebna? Mislis da se uopste postavlja pitanje zasto su to uradili? Povecali su svoj kapital za 50% preko noci. E sad, na tebi je dali ces to da prihvatis ili ces da slepo verujes u neki visi cilj. Sto se mene tice to je cista prevara.

Ima ona izreka da je bog prvo sebi stvorio bradu. Ja sem IOTA ne znam ni jedan novčić gde diveloperi nisu uzeli veliki komad za sebe ne pitajući nikog, i sam Satoši je prvo iskopao gomilu BTC-a sebi. Jeste, SDF je povećao svoj udeo u ukupnoj količini XLM-a, ali su zato drastično smanjili količinu koja je stajala u njihovim rukama.

I što više razmišljam o tome, sve više sam ok sa odlukom. Samo 20% XLM-a je bilo podeljeno, tako da niko nije imao pojma šta SDF može da uradi sa ostatkom, sad kad je 40% podeljeno, oni moraju da budu pažljiviji sa tim što je ostalo. I koliko god da su Stellar airdrop-ovi bili ok za ljude koji dobiju 20 dolara nizašta, to u široj slici nije služilo nikakvoj korisnoj svrsi, ljudi bi ih samo zavalili na menjačnici, obarajući cenu i obeshrabrujući one koji su polagali nade u XLM. Dosad svako ko je želeo XLM je mogao da ga kupi skroz jeftino ili pokupi džabe u dropovima, tako da je bolje te ljude koji ga drže nagraditi nego i dalje deliti token ljudima koje on ne interesuje.

I još jednom kažem, bar što se tiče imena, SDF je stvarno all-star postava i imaju partnerstva sa velikim, ozbiljnim kompanijama koje ne ulaze u posao sa bilo kim. Tako da nema razloga da verujem da su tu prosto da ućare i zbrišu.
 
Da podsetim, Swell konferencija počinje rano ujutro po našem vremenu, ko se nada da bi XRP mogao da ponovi uspeh svog mlađeg brata, sada je vreme da ga nabavi. Utility tokeni su izašli iz mode, ali po meni, sasvim neopravdano. Stellar recimo razvija wallet za Latinsku Ameriku koji bi mogao da prima i šalje u lokalnoj valuti ekspresno brzo, ali sve da čuva u XLM, omogućavajući stanovništvu da se izbori sa inflacijom. Ako jednog dana i evro bude inflatoran, tako nešto će biti spas. Ne verujem da će vlasti dozvoliti da situacija ode tako daleko, ali isto tako nisam verovao ni da će pustiti da dođe dovde.
 
Lol. Nisi verovao da će pustiti da dođe ovoliko daleko?
Otkriću ti jednu tajnu... fiat valute tokom istorije imaju vrlo konkretan procenat dugoročnog uspeha, a to je 0%. Apsolutno ni jedna fiat valuta tokom istorije nije preživela, samo je pitanje vremena pre nego što propadne.

XRP je imao fin pump & dump. Pump pre konferencije i dump tokom i posle.
 
Lol. Nisi verovao da će pustiti da dođe ovoliko daleko?
Otkriću ti jednu tajnu... fiat valute tokom istorije imaju vrlo konkretan procenat dugoročnog uspeha, a to je 0%. Apsolutno ni jedna fiat valuta tokom istorije nije preživela, samo je pitanje vremena pre nego što propadne.

Nisam na to mislio. Hteo sam da kažem da nisam očekivao da će dopustiti da dug dođe do ovog nivoa, već da će do sada uvesti valute sa ograničenom količinom ili barem dozvoliti recesiju ranije.

XRP je imao fin pump & dump. Pump pre konferencije i dump tokom i posle.

Jedva da je imao pump, a i dump mu nije baš neki. Verovatno nije pomoglo što je CEO rekao da ga cena XRP ne interesuje. :)
 
Bitcoin opet ispod 200 DMA, dakle pokušaj cene da se probije nije uspeo, nisam iznenađen. Ljudi su cenu uglavnom posmatrali kao opadajući klin (crne linije), tako da je izgledalo kao da je cena probila klin naviše i pravila bull flag pred dalji juriš. Ja sam međutim posmatrao trend kao silazni kanal (naranžasta linija je paralelna sa donjom crnom). Bio sam ipak kupio malo BTC pošto je Rastani bio baš ubedljiv da će skočiti, ali sam ga kasnije pretvorio u XRP, koji je takođe odbio da skoči. :)

Ja se nadam da bi u kolebanju narednih meseci cena u nekom momentu mogla da opet testira dno kanala, što bi verovatno bilo dugoročno dno i odlična prilika, naravno pod uslovom da još ne bude SEKe. Kako stvari stoje sada, BTC me i dalje ne interesuje, samo par altova.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    51.6 KB · Pregleda: 225
Bitcoin opet ispod 200 DMA, dakle pokušaj cene da se probije nije uspeo, nisam iznenađen. Ljudi su cenu uglavnom posmatrali kao opadajući klin (crne linije), tako da je izgledalo kao da je cena probila klin naviše i pravila bull flag pred dalji juriš. Ja sam međutim posmatrao trend kao silazni kanal (naranžasta linija je paralelna sa donjom crnom). Bio sam ipak kupio malo BTC pošto je Rastani bio baš ubedljiv da će skočiti, ali sam ga kasnije pretvorio u XRP, koji je takođe odbio da skoči. :)

Ja se nadam da bi u kolebanju narednih meseci cena u nekom momentu mogla da opet testira dno kanala, što bi verovatno bilo dugoročno dno i odlična prilika, naravno pod uslovom da još ne bude SEKe. Kako stvari stoje sada, BTC me i dalje ne interesuje, samo par altova.
Volim kad je 200 dma, tako je i prošli put bio pa otišao na 10.000+, obožavam kad crtaš.

4490194c8cd09a6322d8eb357d5bab3f.jpg


Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Izvolite, slobodno ponudite svoju analizu, umesto što se rugate drugom kroz one-liner.
 
meni lichno je ova tema smeshna.
ne verujem u TA, jer kao shto se mnogo puta moglo videti, dodje baja i opali dildo koje god boje hoce i sva predvidjanja na bazi crtanja, glasina i vesti padaju u vodu.
takodjer, 95% ljudi se javlja samo kad pogodi neshto, malo ko prizna i zaheb.
smatram da svako treba da barata svojim sredstvima kako on smatra da je najbolje, a ne da slusha forumske i druge online proroke i posle da kuka na iste.
 
meni lichno je ova tema smeshna.
ne verujem u TA

TA ni ne služi da veruješ ili ne veruješ. ili da pogodiš trend. Služi da odrediš risk / reward i gde da uđaš i izađeš iz trejda.
Niko nema 100% uspešne trejdove, pa čak i najiskusniji višegodišnji trejderi imaju tik preko 50% uspešnosti :). Ko kaže da ima, veruj mi da laže opasno :)

Može se desiti da te pokosi SL na 5-10 uzastopnih trejdova, i onda kad pogodiš trend, eto profita ( govorim za leverage trejdovanje, jer se tu može lepo bustovati portfolio za kratko vreme )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno