Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Sam si postavio pitanje i dao odgovor :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
I to što kažeš :)
Za ovaj novac verovatno će biti i više nego dovoljno za pomenute aplikacije, dok se ne otvorim za neki od boljih android boxeva.
 
Tek sad videh cenu :) Za 23$ nema bolje.
U najgorem slucaju ako ti se ne svidi pogledaj po kojim ga suludim cenama prodaju na KP pa ces smisliti sta ces dalje.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Malo mi je čudno da Kinezi prodaju amazon stick na ebay-u.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Video sam na KP, zato i postavih pitanje. Poručiću pa kako bude, i da se nadam da neće biti nekih zezancija sa ovim prodavcem.

edit:
@MightzOutlaw - To je i meni na prvu bilo čudno, sada ipak ne znam šta da radim i da li da se upuštam u ovu kupovinu. Kinez je član od 2018., mali broj ocena i ovaj stick mu je jedini predmet koji prodaje. Da sačekam ipak još malo.
 
Poslednja izmena:
Video sam na KP, zato i postavih pitanje. Poručiću pa kako bude, i da se nadam da neće biti nekih zezancija sa ovim prodavcem.

edit:
@MightzOutlaw - To je i meni na prvu bilo čudno, sada ipak ne znam šta da radim i da li da se upuštam u ovu kupovinu. Kinez je član od 2018., mali broj ocena i ovaj stick mu je jedini predmet koji prodaje. Da sačekam ipak još malo.

Batali to
 
Stigao mi Tanix TX5 Pro još juče, ali zbog smene nisam mogao da ga istestiram, pa sam to danas uradio. S tim što mi je ostalo još dosta toga da namestim i podesim u Kodiju da vidim kako će tada funkcionisati.

Elem, uređaj je stigao profi upakovan sa knjižicom za uputstvo. Prvi utisak je da je brz, s obzirom da mi recimo surfovanje po youtubeu ide glatko i bez većih problema. Ne može naravno kao na PC-ju, ali je bolje nego što sam očekivao definitivno. Kodi već ima instaliran zajedno sa nekim addonovima, ali kad krenem da ga uređujem sve ću to pobrisati. Realno Exodus, Covenant, Sports Devil itd. pojma nemam da li su u funkciji i dalje jer odavno nisam u toku da li se i dalje ažuriraju ti addoni.
Mislim da će pravi test za box biti kako se ponaša sa Gaia addonom, jer je zahtevniji od ostalih. Ako to prođe kao i ovo sa youtubeom ili makar prihvatljivo sporo/brzo onda sam napravio odličan posao :) Ako ne probaću da se prebacim na Seren, mada bi mi teško palo da se odreknem useneta.
Default-ni skin Estuary radi prilično dobro i bez nekih seckanja i kočenja. Večeras planiram da probam Auru kako se ponaša.
Odmah sam sam probao IPTV listu koju već imam i ona radi besprokorno. Kvalitet slike odličan i veoma sam zadovoljan.
Čak mi i daljinski deluje ok, jer je odziv na tastere odličan i lako se kuca nešto kada se traži.

Uglavnom prvi utisak mi je i više nego dobar. Za moj ukus brz, funkcionalan, i prost za korišćenje.
Za dalje zahtevnije testiranje moraću prvo da sredim Kodi po mojoj želji, da napunim biblioteku i da odradim još neke džidžabidže pa tek onda da dam konačni sud. Mada mislim da ću biti vrlo zadovoljan ovom kupovinom :)
 
Gde i posto si kupio?

Firestick obicni kosta oko 20$, 4k nema sanse.

...A3...
 
Što se mene tiče, 4K mi nije potreban, ali mi nešto ne ide od ruke da pronađem običan Firestick jeftinije od $33, sa sve poštarinom.
 
Stigao mi Tanix TX5 Pro još juče, ali zbog smene nisam mogao da ga istestiram, pa sam to danas uradio. S tim što mi je ostalo još dosta toga da namestim i podesim u Kodiju da vidim kako će tada funkcionisati.

Elem, uređaj je stigao profi upakovan sa knjižicom za uputstvo. Prvi utisak je da je brz, s obzirom da mi recimo surfovanje po youtubeu ide glatko i bez većih problema. Ne može naravno kao na PC-ju, ali je bolje nego što sam očekivao definitivno. Kodi već ima instaliran zajedno sa nekim addonovima, ali kad krenem da ga uređujem sve ću to pobrisati. Realno Exodus, Covenant, Sports Devil itd. pojma nemam da li su u funkciji i dalje jer odavno nisam u toku da li se i dalje ažuriraju ti addoni.
Mislim da će pravi test za box biti kako se ponaša sa Gaia addonom, jer je zahtevniji od ostalih. Ako to prođe kao i ovo sa youtubeom ili makar prihvatljivo sporo/brzo onda sam napravio odličan posao :) Ako ne probaću da se prebacim na Seren, mada bi mi teško palo da se odreknem useneta.
Default-ni skin Estuary radi prilično dobro i bez nekih seckanja i kočenja. Večeras planiram da probam Auru kako se ponaša.
Odmah sam sam probao IPTV listu koju već imam i ona radi besprokorno. Kvalitet slike odličan i veoma sam zadovoljan.
Čak mi i daljinski deluje ok, jer je odziv na tastere odličan i lako se kuca nešto kada se traži.

Uglavnom prvi utisak mi je i više nego dobar. Za moj ukus brz, funkcionalan, i prost za korišćenje.
Za dalje zahtevnije testiranje moraću prvo da sredim Kodi po mojoj želji, da napunim biblioteku i da odradim još neke džidžabidže pa tek onda da dam konačni sud. Mada mislim da ću biti vrlo zadovoljan ovom kupovinom :)

Pošalji u pp link gde si kupio? Jesi li kupio na k.p?
 
Što se mene tiče, 4K mi nije potreban, ali mi nešto ne ide od ruke da pronađem običan Firestick jeftinije od $33, sa sve poštarinom.
Sacekaj black ili bozic i novu, tu pljuste akcije

...A3...
 
Aj da pitam
Preporuka za gamepad za mi box s?
Bezicni ofc i da bas nije u vrednosti boxa :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Ako imas nekog na liniji Frankfurt - Krusevac, poslacu ti free obican stick posto cu uzeti Tanix verovatno.

...A3...
 
Duke, nije problem i da platim, ali ako si tako rešio, mogu samo da se zahvalim, jer nažalost nemam nikog na toj liniji. U svakom slučaju baš lepo i drugarski s tvoje strane. Možda tek za par meseci će biti neka slična kombinacija.
 
Ljudi,je l moze pomoc. Box mi razvlaci sliku izvan granica ekrana. Televizir je 1080p i ta rezolucija je na boksu. Ali titlovi idu van okvira ekrana. Takodje kada se upali neki tekst,pocetak i kraj recenice idu van ekrana.

Neki savet?
 
Kada svetli crvena lampica na boxu a neće da upali ili je crklo napajanje ili je crkao naponski deo.

-Prvo probajte da ukljucite sa drugim napajanjem od 2a

-Ako to ne pomogne onda morate koristiti dvostruki M/M USB kabl kojim ćete napajati USB port (prvi do napajanja), a drugi kraj kabla uključite u USB punjač, tako će da radi bez problema. Jedino zauvek gubite jedan USB port.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Probao sam napajanje od MTS IPTV box-a i zamisli na njemu uopšte i nema crveno svetlo.
Ubacim njegovo napajanje isto- ima (crveno) svetlo neće da upali.
Jedino mi ostalo to sa USB kablom sutra ću da kupim, ako ne onda "mi box s"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ljudi,je l moze pomoc. Box mi razvlaci sliku izvan granica ekrana. Televizir je 1080p i ta rezolucija je na boksu. Ali titlovi idu van okvira ekrana. Takodje kada se upali neki tekst,pocetak i kraj recenice idu van ekrana.

Neki savet?
Na tv-u ili boxu je možda upaljena opcija overscan. TV sigurno ima tu opciju, za box nisam siguran ali proveri.
 
Tv je dumb,brljao sam dosta puta po opcijama i ne secam se da sam je video. Ali pogledacu svakako.
 
Probao sam napajanje od MTS IPTV box-a i zamisli na njemu uopšte i nema crveno svetlo.
Ubacim njegovo napajanje isto- ima (crveno) svetlo neće da upali.
Jedino mi ostalo to sa USB kablom sutra ću da kupim, ako ne onda "mi box s"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk



To drugo napajanje je verovatno preslabo, napisao sam ti da ti treba napajanje od 2A
Proveri šta piše na tom što si probao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne mrzi me,ali ocigledno nesto ne stima. Isao sam imu display,menjao i rezoluciju, isprobavao dosta stvari ali isto je. Kodi isto izlazi izvan okvira. Probacu screen position pa da ga umanjim.
 
Nema veze što je dumb, imao sam isti problem sa mojim starim panasonic 32", jedva sam našao tu opciju.
 
E, da li se isplati kupovati korišten Nvidia shield?

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/nvidia-shield-tv-neuwertig-mit-ovp-341011464/

Imam šemu da mi neko to gore pokupi i donese.

Koštao bi me duplo više nego recimo KM3. Da li razlika u kvalitetu opravda razliku u cijeni. Bitno mi je da ima android TV sistem zbog HBO GO i Netflixa. Još bih koristio Kodi sa Balkan greenom i elementum addon-om.
I to bi bilo 90% upotrebe. Bitno mi je da je sve stabilno i radi bez natezanja, ne da mi se cimati oko suvišnog podešavanja, i to malo slobodnog vremena hoću da se uvalim u fotelju i iskoristim maksimalno.

Trenutno koristim, već tri godine, Tronsmart Vega S96 i tad sam uzeo daljinac viboton kb 91 airmause. I sve je to OK, ali je patnja sa HBO GO i Netflixom, ne mogu se instalirati aplikacije koje idu na android TV sistem, samo idu one verzije kao na telefonu. Probao sam ih nabaciti kao addonse u Kodi i sve instaliram, logujem se, nekako ide i pretraga i kretanje kroz menije ali kad nešto pustim, uglavnom zablokira. Sve sam to probao i na čistom kodiju. Tačno zavidim burazu, kod njega na Samsung TV HBO GO radi savršeno. A ne kupuje mi se sad zbog toga TV :D



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno