Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Wisting, odlicna norveska krimi serija, preporuke. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Upravo zavrsio Dekstera.

Poslednja epizoda, odnosno kraj.

Za pocetak ne bih ovo svrstao medju najgore krajeve ikada itd... cega sam se sve nagledao... Moze da prodje ocenom 5/10.

E sad, ako izuzmemo poredjenja, to je i dalje niska ocena i kraj je katastrofa zaista. Udarili na emocije, skoro me rasplakali, ali ipak...

Ova sezona bi bila top, da je bila sedma recimo. Da se desila ranije generalno. Iako zbrzana i sa rupama, ne fali joj mnogo toga u globalu.
Poslednja sezona je morala da bude razotkrivanje Dekstera, napetost, lov na njega, sklaanjanje sa puta Kvina, Batiste, ko god ga lovio. Da sve eskalira njegovom smrcu... da se on nadje na necijem stolu... ma sta god... samo ne ovo.
Ispade da je kraj posvecen Debri, a ne njemu.

Ja cak ovaj kraj ni ne kapiram, jel ima neka fora sa onim sto radi sa drvima ili je eto tako... ubacena... (mozda ima neko znacenje iz prethodnih sezona, pa sam zaboravio)

Sve u svemu, ja sam serijom prezadovoljan. Cinjenica da sam je pogledao u samo mesec dana, dovoljno govori koliko me je zainteresovala. Dex uz Skofilda ide na sam vrh liste omiljenih televizijskih likova!
Ali ta brzina gledanja me kostala i memorije, pa sam dosta toga zaboravio. Stopi se sve nekako u kratkom vremenskom periodu. Morace neki recap da padne da se ucvrsti znanje i bitne cinjenice.

Ukupna ocena 9.5/10 (produkcija nije bila sjajna, glumci prosecni, bilo je klisea, bilo je rupa, ali i pored svega bih dao cistu desetku samo da nije bilo za mene loseg kraja)
 
Zavrsio prvu sezonu Snowfall i mogu reci sasvim solidno - 7.5/10

U principu serija je odlicna i poprilicno mi je pocesala "svrab" koji je ostao posle Narcosa (doduse i Gomoru moram da nadoknadim 2 sezone) - prakticno sam preleteo kroz 10 epizoda za par dana da nisam ni osetio, ali je ipak za klasu ispod Narcosa. Barem ova prva sezona, iako je prilicno dobra.

Glumacka ekipa je vrlo dobra (glumci Franklina, Osa i Teddy-ja prilicno dobro odradjuju posao, sudeci da su relativno nepoznati), setting Amerike 80tih takodje mi je bas legao, svaka epizoda je vrlo dinamicna tako da vuce ka daljem gledanju. Prvi deo sezone je malo sporiji, drugi je dosta bolji.
Jedinu zamerku imam sa pricom, jer prati 3 paralelne koje se medjusobno ukrstaju - prakticno jedna je glavna i ove sporedne su donekle fileri sto se da i osetiti u kvalitetu scenarija - ali nista sto ne moze kasnije da se ispegla sa sezonom 2 i 3.

Inace tvorac serije je John Singleton (tako da moze odmah da se zna sta vas ocekuje, jer se kroz svoje filmove dosta zalagao za americke crnce) je preminuo ove godine, iako je 4. sezona potvrdjena pitanje je da li ce biti i 5. - sto mozda nije lose jer potencijalno nece previse razrediti kvalitet serije.
 
Poslednja izmena:
Upravo zavrsio Dekstera.

Poslednja epizoda, odnosno kraj.

Za pocetak ne bih ovo svrstao medju najgore krajeve ikada itd... cega sam se sve nagledao... Moze da prodje ocenom 5/10.

E sad, ako izuzmemo poredjenja, to je i dalje niska ocena i kraj je katastrofa zaista. Udarili na emocije, skoro me rasplakali, ali ipak...

Ova sezona bi bila top, da je bila sedma recimo. Da se desila ranije generalno. Iako zbrzana i sa rupama, ne fali joj mnogo toga u globalu.
Poslednja sezona je morala da bude razotkrivanje Dekstera, napetost, lov na njega, sklaanjanje sa puta Kvina, Batiste, ko god ga lovio. Da sve eskalira njegovom smrcu... da se on nadje na necijem stolu... ma sta god... samo ne ovo.
Ispade da je kraj posvecen Debri, a ne njemu.

Ja cak ovaj kraj ni ne kapiram, jel ima neka fora sa onim sto radi sa drvima ili je eto tako... ubacena... (mozda ima neko znacenje iz prethodnih sezona, pa sam zaboravio)

Sve u svemu, ja sam serijom prezadovoljan. Cinjenica da sam je pogledao u samo mesec dana, dovoljno govori koliko me je zainteresovala. Dex uz Skofilda ide na sam vrh liste omiljenih televizijskih likova!
Ali ta brzina gledanja me kostala i memorije, pa sam dosta toga zaboravio. Stopi se sve nekako u kratkom vremenskom periodu. Morace neki recap da padne da se ucvrsti znanje i bitne cinjenice.

Ukupna ocena 9.5/10 (produkcija nije bila sjajna, glumci prosecni, bilo je klisea, bilo je rupa, ali i pored svega bih dao cistu desetku samo da nije bilo za mene loseg kraja)

Verovatno nisi gledao GoT!
 
The Boys
Pisem Posle prekinute 4.epizode, vucem seriju 15 dana i ne ide mi, ne drzi mi paznju.
Posle komentara ovde, a bogami i ocene na imbd ocekivao sam stvarno dobru seriju, nisam dobio nista drugo osim malo drugacijeg pristupa superhero tematici. Za to super, ima neki realniji prikaz kako bi svet sa superherojima izgledao, iako je serija dobrim delom komedija.
Sve ostalo, radnja, likovi, dijalozi, klisei kojih ima u svakoj prosecnoj superhero seriji ili filmu.
Bledo, gubljenje vremena ove 4 epizode, ako je serija kasnije bolja ja se izvinjavam sto sam partibrejker.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Upravo zavrsio sezonu i ulazim na temu da pohvalim Boys do neba i prvi tvoj komentar. Koliko su ukusi razliciti neverovatno. Bukvalno mi je sve kontra od ovoga sto si napisao. Nema sta o ukusima ne treba rasoravljati.

Meni licno momci odlicni. Otkrovenje. Za 3 dana sam ogledao celu sezonu.
 
Doom patrol je urnebes.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kome treba izasli prvi prevodi za The Boys, prevedene ep 1-5 ostalo jos 3 da postave...
 
Upravo zavrsio sezonu i ulazim na temu da pohvalim Boys do neba i prvi tvoj komentar. Koliko su ukusi razliciti neverovatno. Bukvalno mi je sve kontra od ovoga sto si napisao. Nema sta o ukusima ne treba rasoravljati.

Meni licno momci odlicni. Otkrovenje. Za 3 dana sam ogledao celu sezonu.

Yep, ne vredi raspravljati. Meni je za sada mozda i najbolja serija ove godine. Pristavi Snowfall na listu.
 
Narcosa nisam gledao, generalno nisam ljubitelj ničega u vezi sa Južnoamerikancima, jer me nervira taj njihov preterani temperament. Snowfall me jako asocira na GTA i u takvom svetlu mi je odlična. Odgledao sam sve tri sezone i jedva čekam četvrtu, kraj treće obećava zabavu.
 
^
Narcosi u Netflixovoj izvedbi je odlicna serija. Mnogo bolja je prva sezona doduse od druge.
Bolja je od Snowfall-a za koplje, plus maestralna gluma Wagnera Moure u ulozi Pabla je nesto sto ne bi trebao da preskocis...
Snowfall doduse deluje da dosta seta sa idejama u pocetku da bi se prica fokusirala malo vise (i samim tim poboljsala, meni makar) pri kraju prve sezone i deluje mi da ima potencijala da 2. i 3. sezona budu dosta bolje. U svakom slucaju slisticu ih do kraja sledece nedelje, jer je dobra serija.
 
Počeo sam Narcosa pre nekoliko meseci, ali brzo batalio.

Što se tiče priče o Snowfallu, sve to na početku ima smisla, videćeš kasnije.
 
Pogledao prvu epizodu mini-serije "Catherine the Great". ccc kakvo đubre... i koja količina info dumping & expozicije kroz "dijalog"
 
Swamp Thing- Ok pocetak posle i nije nesto, dosadan.
 
^
Isti utisak I na mene je ostavio ST... Mislim da je zbog onih problema oko budžeta došlo do promene scenarija u kasnijim epizodama i da se prilično odrazilo na kvalitet. Može komotno da se preskoči lagano
 
When they see us , auuuu, kako mi je ovo proslo ispod radara, sjajno, od mene 9 ocjena, istinita prica, mini serija

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zasto ja nisam gledao Fleabag ranije wtf...Odlicna! I garantujem da se mnogima nece dopasti!
 
Fleabag je za mene otkrovenje godine što se tiče serija! Bukvalno sam imao isti osećaj zašto nisam gledao ranije?!
 
Baptiste, Blood, jos dve zaista odlicne krimi-drame. Preporuka za gledanje.
Vidim da nisu bas popularne serije, a bas kao i Wisting, ima ih u EON video klubu.
Sve tri imaju po jednu sezonu, s tim sto prve dve imaju po 6 epizoda dok Wisting ima 10. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Koliko mi se treća sezona Peaky Blindersa nije svidela i bila smor toliko me je četvrta sezona oduvala.
 
When they see us , auuuu, kako mi je ovo proslo ispod radara, sjajno, od mene 9 ocjena, istinita prica, mini serija

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Opa, hvala na preporuci, odgledah prvu ep, odlična. Gluma i sve je na nivou, samo mi zdrav razum odbija da prihvati da je sve bas ovako bilo i da nema preterivanja tj. dodavanja zbog same serije . Ako je stvarno sve bilo ovako onda je ovo sokantno.
sve i nekako ali neverovatno mi je da su klinci sa dozvolom roditelja i pred njima izmisljali. Zapravo vecina tu vise i nisu klinci, nekako mi je to sve olako prikazano, taj deo mi je malo neubedljiv
Gleda se svakako dalje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I meni je to sto pises u spojleru malo bilo cudno..Drago mi je da ti se dopada.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
meni nikako nije legla..odustao nakon par epizoda

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Baptiste, Blood, jos dve zaista odlicne krimi-drame. Preporuka za gledanje.
Vidim da nisu bas popularne serije, a bas kao i Wisting, ima ih u EON video klubu.
Sve tri imaju po jednu sezonu, s tim sto prve dve imaju po 6 epizoda dok Wisting ima 10. [emoji4]

Ja sam gledao Cardinal sa istog mesta, meni super(a i zena je pogledala za dva dana sve epizode i kaze da je do 00). Krimi, ima 3 sezone po 6 epizoda.
 
Opa, hvala na preporuci, odgledah prvu ep, odlična. Gluma i sve je na nivou, samo mi zdrav razum odbija da prihvati da je sve bas ovako bilo i da nema preterivanja tj. dodavanja zbog same serije . Ako je stvarno sve bilo ovako onda je ovo sokantno.

Odgledajte dokumentarac The Central Park Five
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno