Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Da li moze neko da mi kaze jel ovo istina?

Pa da kartice koje imaju Micron memoriju da brze degradiraju i da su sklone crkavanju. Na jednom forumu sam zapazio taj podatak a kako moja kartica je bas Micron pa reko da pitam koliko je ovo istina u celoj prici.

Hvala
 
Koliko se secam, bila je takva neka prica za rtx seriju, ne za gtx 1xxx...
 
Gtx se jedino losije klokuje sa micron, a ne crkava.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^ +1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gtx se jedino losije klokuje sa micron, a ne crkava.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

I to vise nije aktuelno. Sve karte sa Micron memorijom su dobile upgrade biosa tako da je i to ispravljeno. Kao i kod svakog hardvera kako ti se zalomi sto se tice overkloka, lutrija. Naravno u pravu si sto se tice crkavanja
KOliko sam citao po netu mislim da su problem bile voltaze podesene pre update biosa za memoriju zato je bila izuzetno nestabilna
edit: I ova moja ima micron memoriju i evo update biosa na zvanicnom sajtu gde je i naznaceno da je bas za memoriju

InkedCapture_LI.jpg

@ZabacDjole Ako imas problem sa memorijom poseti sajt tvog brenda kartice i nadogradi bios. Sad je potpuno automatizovano i radi se iz widowsa preko exe fajla, minut posla
 
Poslednja izmena:
Moguce, mozda zato meni micron na 1080ti radi na 12200Mhz.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I to vise nije aktuelno. Sve karte sa Micron memorijom su dobile upgrade biosa tako da je i to ispravljeno. Kao i kod svakog hardvera kako ti se zalomi sto se tice overkloka, lutrija. Naravno u pravu si sto se tice crkavanja
KOliko sam citao po netu mislim da su problem bile voltaze podesene pre update biosa za memoriju zato je bila izuzetno nestabilna
edit: I ova moja ima micron memoriju i evo update biosa na zvanicnom sajtu gde je i naznaceno da je bas za memoriju

Pogledajte prilog 266499

@ZabacDjole Ako imas problem sa memorijom poseti sajt tvog brenda kartice i nadogradi bios. Sad je potpuno automatizovano i radi se iz widowsa preko exe fajla, minut posla

Sada sam proverio i imam poslednji bios za moju graficku. Generalno kartica se dobro klokuje ali jednostavno ne radim to jer ono sto ja trenutno igram je vise nego dovoljno.
 
Sada sam proverio i imam poslednji bios za moju graficku. Generalno kartica se dobro klokuje ali jednostavno ne radim to jer ono sto ja trenutno igram je vise nego dovoljno.

Onda nemas sta da brines, uzivaj
 
da li se neko igra na 3440x1440 i 1070 Ti? zanima me kako se karta drzi.
na netu videh da uglavnom moze da odrzi 60fps-ova u novijim zahtevnijim naslovima sto mi je ok obzirom da igram uglavnom starije i manje zahtevne naslove :)
 
U nasim domacim radnjima su vec neko vreme na akciji Zotac 1070 modeli,ali mi je jako sumnjiva cena svega 36k sa dve godine garancije +3 godine registracijom produkta!Da nisu to mozda slucajno oni refurbished modeli? Mene licno zanima ovaj model GTX1070 Zotac IceStorm 8GB GDDR5 kojeg uopste nema na Zotac-ovom sajtu!Dali neko ima iskustva sa ovim ili slicnim modelom?Sta uopste znace te dodatne 3 godine garancije?Ako je to takva garancija gde ti saljes za Nemacku,Kinu,Tajland u slucaju kvara onda to uopste nema smisla!
 
Poslednja izmena:
To nije ista karta, oznaka i sifra su drugaciji.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Razlika izmedju ZT-P10700C-10P i ZT-P10700E-10S je samo u clocku. ;)
 
^
To sam i ja pomislio posto sam tu jedinu i nasao!Nije mi se slagala oznaka,ali ako je samo klok upitanju onda je ok!Jel vredi onda uzimati ZT-P10700E-10S po toj ceni i taj model?
 
Poslednja izmena:
Vredi i da je bez 2+3 garancija, samo 2. Ili eventualno da ides na 1660Ti sa "proper" 3 godine.


U svakom slucaju, obe opcije su bolje nego da dajes 200-250 evra za polovnjake sa upitnom ili precenjenom garancijom.
 
Poslednja izmena:
Odlicno,hvala na savetu i pomoci!
 
Ljudi, planiram upgrade na ovu grafu, ali se ne razumem u HW i zanima me sledeće. Da li bi ova grafička bila kompatibilna sa napajanjem Cooler Master Elite v3? Mislim na pinove (ako je ovo uopšte validno pitanje :d )

Hvala unapred.
 
Koliko W je napajanje? 500 ili 600?

Oba imaju 8 pinova po 2 komada, tako da to nije problem.

Mene vise brine 75% efikasnost@Typical load.

To nije ni bronza.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je koliko ce da funkcionise, tj. da li ce karta da dobije dovoljno snage od napajanja.
Koji procesor koristis?
 
^
To sam i ja pomislio posto sam tu jedinu i nasao!Nije mi se slagala oznaka,ali ako je samo klok upitanju onda je ok!Jel vredi onda uzimati ZT-P10700E-10S po toj ceni i taj model?
Uzeo sam je šljaka ok u onom Heaven benchu po benchu bustuje 1911MHz ali po MSI afterburner radi na 1843MHz dokle god je ispod 70C. Na 85% ventovi se jedva čuju a ima i onaj mod da se ne okreću, u Afterburner sam namestio da se ne okreću sve do 50C.
 
Poslednja izmena:
Biće Ryzen R5 2600.

Ako uzmes 1070ti, u load-u, znaci 100%, tvoja konfa ce da trosi oko 420w. To napajanje je 500w 75% @typical load, sto bi se reklo nekih 80%.
500w x75%=375w @typical load

Pa ti vidi sada. Ono sta moze da se desi je da graficka ne dobija dovoljno snage, samim tim nece biti u mogucnosti da radi 100%. Napajanje koje imam sam kupio odavno, pre toga sam imao cm 480w(crklo) sa gtx 285. Karta mi nije crkla, ali je radila ko da ne radi. Cim sa kupio Cors iz potpisa, prodisala karta, kao i perf u igrama.
Cim dodjes do nekih para, odmah zameni napajanje, jer postoji mogucnost da to ne potraje, tj. da crkne kao moje. Ja sam imao srece, pa nista drugo nije crklo, zato i kupujem i predlazem napajanja za svaku konfu da ima 200w minimum lufta, i naravno krsteno napajanje, tipa Seasonic, Cors. Jesu skuplji od ostalih za 10-15%, ali zato vrede svaki dinar.
Mislim da sam svoj Cors kupio 2011. godine, danas danji kao novo.
 
^anarki

Au, moraces malo vise da se pozabavis citanjem o napajanjima, ovaj prvi pasus ti je komplet netacan...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko W je napajanje? 500 ili 600?

Oba imaju 8 pinova po 2 komada, tako da to nije problem.

Mene vise brine 75% efikasnost@Typical load.

To nije ni bronza.

Neće mu doći značanjno veći račun za utrošenu el. energiju samo zato što je efikasnost 75%. :)
 
Planiram da uzmem klincu 1070, da mu zamenim 1060 koji već ima u kompu (konfa iz potpisa)

Šta mislite o Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream 8GB, drugar uzeo neki RTX, pa hoće ovu da mi "uvali" za 160-170€ (još pregovaramo :D)
 
Odlicna cena, uzimaj.

Al posto je vec drug u pitanju, obori mu na 150e :d
 
Nazad
Vrh Dno