Šta je novo?

Huawei P20, P20 Pro

Jedino Pro ima AOD.

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Ja sam jutros pustio svoj preko pechovane Huawei Suite i odradi mu apdejt za 10tak min ukupno. Apdejt je zvanican pa ko voli da prcka 5min neka pogleda link koji mi je ovde okacen @coabog i neka uziva. Inace, apdejt je totalno zvanican i bas za nas region.
Pogledajte post #1706

P.S. Registraciju firmvera za apdejt je jednostavnije odraditi na telefonu putem FFa.

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Konačno sam rešio hronični nedostatak LED notifikacija za GMail!

Naime, u samim GMail podešavanjima uvek isključim samo zvuk (ne želim zvučna obeveštenja o emailovima) ali se tada poremeti i još po nešto i tako se isključe LED notifikacije.
Elem, GMail->Settings->General settings->Manage notifications i tu se klikne na slovima napisao Mail (box je čekiran svakako)
Importance->Normal pa Advanced->Sound (None kod mene) i uključio sam slajder za Always pulse notification light !!!
Tako i po Misccellaneous i Device-to-device email account

Nije mi bitno kako je sistem definisao LED boju.
Do sada je na Huaweiu nikada nisam imao jer sam uvek mutirao Sound iz glavnog podešavanja...

*mjau**mjau**mjau*, čovek se uči dok je živ ;)

Negooo, merkam nešto Honor 20 ili Huawei P30 ili P20 Pro. Interesantni su mi zboh veličine ekrana (odskače samo Honor 20 za malo)... Sve preko togaje za moj pojam preveliko.
 
Pošto sam uradio update za moj P20pro na način opisan u postu #1706, imam jedan problem, konstantno mi stoji na telefonu da imam skinut update za novu verziju software, iako je već urađen update, i kad uzmem i uradim opet update preko toga na telefonu, kad ga upalim i dalje stoji da imam update i to isti koji sam instalirao nekoliko sekundi ranije. Da li neko ima ideju kako to da rešim?
 
Ili odradi Cache format partition iz Recoverya (power off pa sacekas 2-3s i onda vol.up+pow dugme, cim se fon ukljuci pustas pow a drzis vol.up dok ne udje u recovery). Ako to ne prodje onda factory wipe i to je to.
Prethodno odradi bekap peko HS.

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
neogeo@ sacekaj jos malo, p30 pada na 400e i onda ga uzimaj. Lepse lezi u ruci od Honora mnogo, a i sporije mu pada cena, pa ces opet moci da se kroz god dana apgrejdujes za malu razliku , tj mnogo manju nego da uzmes honor.
 
Pa mi tek 9.1 dobili, mnogo bi nam bilo :). Do kraja godine ćemo dobit 10, nadam se :)
 
neogeo@ sacekaj jos malo, p30 pada na 400e i onda ga uzimaj. Lepse lezi u ruci od Honora mnogo, a i sporije mu pada cena, pa ces opet moci da se kroz god dana apgrejdujes za malu razliku , tj mnogo manju nego da uzmes honor.
Ma tako će i biti, najverovatnije. Sačekaću malo, svakako, jer me ovaj P20 odlično koristi.
Od 9tog Avgusta cemo poceti dobijati android q i emui 10.
Pa jedva je stigao i ovaj emui9.1...


Negooo, jeste li proverili koja vam je verzija Google Android Security Updatea?
Kod mene je Junski (5. Jun 2019)?!

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma tako će i biti, najverovatnije. Sačekaću malo, svakako, jer me ovaj P20 odlično koristi.Pa jedva je stigao i ovaj emui9.1...


Negooo, jeste li proverili koja vam je verzija Google Android Security Updatea?
Kod mene je Junski (5. Jun 2019)?!

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
Julski, 5. jul

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Samo da dodam da je sa novim update-om moguce koristiti dolby atmos na bluetooth slusalicama ukoliko nekoga zanima. Takođe i dalje dolazi do povremenog štucanja na istim ukoliko je uključen visok kvalitet zvuka(aptX)

Poslato sa EML-L09 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene na kraju June 5, 2019 :(
Moraću da raspalim Hard Reset.
4cb4918c9af60cfa5d988124c77b1d9a.jpg


Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
I kod mene jul. Ti si beše nešto radio sam update, nije onaj update što nam dolazi sam..?
 
Preko pečovane HiSuite...

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Paa, čini mi se da i meni drži bolje bateriju na 9.1...

Noćas odradih Hard Reset i opet ništa. I dalje stoji June 5, 2019 za Security Apdejt :(
Imao sam još 1 problem. Kada sam odradio HR, i prilikom ponovnog starta telefona nije me pitao da vratim podatle sa Google naloga već je automatski podesio kao nov telefon...

Sada sam ga, opet, priključio na pečovanu HS i odmah mi je ponuđena reparacija telefona sa 2 mogućnosti:
1. emui9.1 Developer
2. emui9.1 Regular

Odabrao sam, naravno, opciju dva da odradi restore... *bm li ga
 
Ma jok.
Nešto nije kako treba :(
Radio sam Regular reparaciju i opet isto, čak i uz hard reset...

Sada sam obrisao pečovanu HS i instalirao regularnu sa Huawei sajta koja mi nakon pokretanja kaže da je na telefonu najnovija verzija sistema ali da mogu da odradim Restore na Official 9.0.0.280 koji je i bio na telefonu i što sam i pustio da odradi pa da, lepo i strpljivo, čekam regularni 9.1 apdejt :)
 
Poslednja izmena:
Meni stoji majski, tako da si još i dobar.
I dalje ništa od regularnog apdejta...
 
:D

Odradih RollBack ali sam imao problema.
Telefon se pola sata blokirao na boot screenu dok se u 1nom trenutku nije sam rebootovao u neku vrstu Recoverya i zatražio mi da mu odradim Data partition Format...
Nakon toga se normalno rebootovao i čim je ušao u sistem ponudio mi je da vratim Google Account podatke, sms, calls i palikacije i odmah posle toga ponudio mi je EMUI9.1 apdejt.
Apdejtovao se i sada sve radi normalno (July 5, 2019 Sec. Andr. Patch), vidi i log benefite koje donosi sistem i takoOo a koje nije video prilikom FF isfosiranog apdejta.

U prevodu: "STRPLJEN-SPAŠEN".
 
Poslednja izmena:
Iako svi potvrđuju bolje performanse sa 9.1 update-om kod mene Antutu kaže drugačije. Ako se dobro sećam rezultat treba da bude preko 200.000
fc77d672c95d60487ae929c838db810e.jpg


Poslato sa EML-L09 pomoću Tapatoka
 
Ja sam i dalje na 9.0 ali i meni je skor dosta nizi nego na pocetku. Verovatno imas dosta app i igrica, zauzetog prostora itd. Vremenom opada skor, tako da sigurno vise nece biti preko 200k

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ma nemam vise od 10-ak aplikacija instalirano, a i slobodan prostor je skoro 100GB, nije ovo mali pad performansi, sigurno 30%
Jedino da pokusam sa factory reset-om

Poslato sa EML-L09 pomoću Tapatoka
 
Meni sada sve fercera besprekorno.
Ili wipe keš particije ili hard reset.

I, batali AnTuTu. Važno je kako se tebi čini rad telefona.

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Jel to rezultat posle factory reset-a?

Poslato sa EML-L09 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno