Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Slow preset je ubica. Nije potreban, samo za najzahtevnije korisnike.

Neka je 3900x 20% bolji tokom strima samo, ima da se prodaje kao alva.

3000 ce po prodaji da unakazi Intel, ali Navi nece proci sjajno. Morali bi da spuste cene.
5700xt mora na 400$, dok 5700 na 300$.
 
Poslednja izmena:
Dobra je to cena za taj CPU.
Samo da vidimo OC mogućnosti svih, pa da naručujemo.
 
D8wEpyJVUAA0OcD.jpg:large
 
Ma ovo nije ništa , slikanje samo i to napon 1.6v. Ono što prolazi testove me zanima jedino.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
1.6v za 5ghz. Koja je stock voltaza,1.3?

Memorija na4266 cl18
 
Poslednja izmena:
Ako bude stabilan na 4.5ghz za svaki dan bice dobro ovi 5ghz je samo za slikanje, daleko ce to ostati ispod 5ghz, mada se to moglo i ranije pretpostaviti sve one silne najave padose u vodu cak se spominjalo za R9 3950x neki boost od 5.1Ghz "sipak" :D
 
Ja sam bio realan od starta. Rekao sam da 5ghz all core nije moguće, posebno ne za 16 core čip. Mozda 3600x, ali i to teško.
10% veći OC potencijal u odnosu na 2000 seriju je sasvim dovoljno, jer je to 4.5ghz za svaki dan.
Bilo je leak-ova gde je 3600 OC all core na 4.5 sa samo 1.35v, i to mi je realno i dovoljno.
 
Nisu me baš oduševili sa cenom, 10% niže od 1950x, za 10% veći klok. To bi bilo fantastično da je na istom proizvodnom procesu, ali to na 2x nižem proizvodnom procesu je davanje performansi na kaščicu. Ne bi me iznenadilo da za tr4 platformu, novi riper 16/32 bude jeftiniji od 16/32 za am4 platformu.
 
@anarki1302
Cinebench R15 - 5434
Cinebench R20 - 12167
Geekbench 4 Multithread - 65499
Imas sve u videu ovde na 1:32h:
https://youtu.be/yxPBXNuX6Xs

Ovaj rezultat u R15 nije uopšte lako bilo oboriti. Rekord je držan na i9 9960X na 5930mhz. Sumnjam da je AMD mogao toliko da se potera, dakle verovatno odlične multithread performanse ima. Taktove ćemo uskoro saznati i videti koliko je ustvari dobar SMT na ovoj seriji. Svakako, meni lepo deluje za sada.
 
Nisu me baš oduševili sa cenom, 10% niže od 1950x, za 10% veći klok. To bi bilo fantastično da je na istom proizvodnom procesu, ali to na 2x nižem proizvodnom procesu je davanje performansi na kaščicu. Ne bi me iznenadilo da za tr4 platformu, novi riper 16/32 bude jeftiniji od 16/32 za am4 platformu.
Nebitno je koliko je veci klok,bitno je koliko su vece ipc i mpc performanse.
 
I AMD chillera ima. :D

 
Nema, tako se radi sa tečnim azotom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ništa ne može da ti bude od azota. Kapalo mi je mnogo puta na ruke, jedino što može sitne tačkice koje prodju brzo. Samo da ne umočiš ruku u azot i zadržiš, onda može svašta da bude. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Eto gulfi ideje za biznis,da ti dolaze forumasi da uklanjaju bradavice :D
 
Hahaha, e to mi recimo nije uspelo. Samo mlada smokva i bradavice kao rukom odnešene. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hahaha, e to mi recimo nije uspelo. Samo mlada smokva i bradavice kao rukom odnešene. :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nisi uporan decko,lako odustajes :D

Inace,onaj skor od 5ghz za 16 core nije za slikanje izgleda,vec je legit skor koji je oborio neke svetske rekorde


https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3950x-16-core-cpu-5-ghz-overclock-ddr4-5100-mhz-world-record/amp/

5100mhz poterase ram,ludilo, a neki bili zadovoljni ako doguraju do 4000
 
Poslednja izmena:
Na azotu, na vazduhu tesko i 4.5 da ide.
 
Nema veze, rekord koji je drzao intelov 16core sigurno nije na vazduhu postavljen.

4.5 na vodi, minimalne su sanse da ce na vazduhu hteti toliko
 
Nema veze, rekord koji je drzao intelov 16core sigurno nije na vazduhu postavljen.

4.5 na vodi, minimalne su sanse da ce na vazduhu hteti toliko

Na vodi od 150 ili na vodi od 500e?
U pravu si, ne ide da ga hladiš za hlađenjem od 100e ili manje.
750$ CPU, da se neko smeje da staviš noctua d15.
 
Nazad
Vrh Dno