Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

@Rax032

UV500 ne bi smeo da kosta vise od 5000 rsd. Ako tih 800 dinara vise za Crucial znaci da si ga nasao za 5800 rsd ili manje, onda slobodno idi na Crucial jer je bolji disk i vredi tih 800 dinara.
Ali ako si npr. nasao Crucial za 6500 rsd, a UV500 za 5700, to samo znaci da je neko debelo precenio UV500. U tom slucaju trazi gde ima da se kupi UV500 za ispod 5000 rsd.
 
Za 5400 sam našao UV500, a Crucial za 6200. Na drugom sajtu sam posle našao za 5 hiljada okruglo UV500.
Ima ga ponegde ispod 5 hiljada ali garancija je kod tih prodavaca 3 godine, za 5 godina garancije je obično svuda blizu 5500. Šta li mute sa tim garancijama nemam pojma.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Некако је Crucial нестао убрзо пошто сам га пазарио за 5к6, сада сам видео да га нуди радња на Г али за 7к а код осталих га слабије има. Добро сам проценио тренутак. ;)
 
Na KP Crucial kosta 45 evra (oko 5300 rsd). Meni je stvarno sve preko 5000 rsd za UV500 preterana cena. Taj disk u Nemackoj i Austriji kosta 36 evra (4200 rsd). Ako nasim firmama nije dovoljno da idu na 20% preko nemackih cena (to je tih 5000 rsd otprilike), onda stvarno ne bih ni kupovao kod njih. Ali svako neka odluci za sebe :)
 
Ne bi meni bio problem da uzmem Crucial na KP, ali kakvo je posle stanje oko garancije mogu li da je ostvarim ili ne?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
To niko ne moze da ti garantuje, jer pitanje je sta ce biti sa tim prodavcima za 5 godina. Postoje odredjeni prodavci na KP kod kojih su ljudi do sada bez problema ostvarivali garancije. Ali sta ce biti za 5 godina to niko ne moze da kaze.

Btw, da li si trazio UV500 preko itsvet sajta? Prva firma (firma na slovo M) koja izlazi na listi nudi UV500 za 4820 rsd i pise da ga imaju na stanju. Da li si zvao da proveris? To je skroz prihvatljiva cena i bolja je kupovina nego Crucial za 6200 rsd. (Crucial jeste bolji, ali ne toliko da bude 1400 rsd skuplji).
 
Može da se ostvari, samo pazis kod koga kupuješ.Nadji na KP i kontaktiraj Fantu (Digital Trigger aka Fantasterrific iz NS)i vidi po kojoj ceni može on da ti nabavi. Maksimalno pouzdan, i bez brige si sa njim. Iz iskustva znam.

Edit:
Ali opet za domaću garanciju od 5 god i ta cena za UV500 je skroz ok, nećeš mnogo uštedeti. Jedino ako bi uzimao nešto većeg kapaciteta.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To niko ne moze da ti garantuje, jer pitanje je sta ce biti sa tim prodavcima za 5 godina. Postoje odredjeni prodavci na KP kod kojih su ljudi do sada bez problema ostvarivali garancije. Ali sta ce biti za 5 godina to niko ne moze da kaze.

Btw, da li si trazio UV500 preko itsvet sajta? Prva firma (firma na slovo M) koja izlazi na listi nudi UV500 za 4820 rsd i pise da ga imaju na stanju. Da li si zvao da proveris? To je skroz prihvatljiva cena i bolja je kupovina nego Crucial za 6200 rsd. (Crucial jeste bolji, ali ne toliko da bude 1400 rsd skuplji).

Uporedio sam cene preko e-ponude. Prvih par sajtova kod kojih je cena ispod 5 hiljada dinara nude garanciju od 3 godine i glupo mi je da za nekoliko stotina dinara manje dobijem garanciju od 3 godine.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je to greska gde pise da je garancija 3 godine. Garanciju daje uvoznik, a on je isti za sve prodavnice. Potrazi preko itsvet: firma koja ima najnizu ponudu (na slovo M) je veoma pouzdana. Kod njih isto pise da je garancija 3 godine, pozovi ih i pitaj da li zaista imaju na stanju i da provere garanciju. Mislim da nema teorije da za isti proizvod jedna firma moze da daje 3, a druga 5 godina garancije.

Npr. ako neka firma propadne ti ne gubis garanciju, nego sa racunom ides kod uvoznika i on ti ostvaruje istu.
 
Pogledao sam na sajtu, definitivno jeste najniža ponuda s tim da nisam iz Bg-a tako da bih na ovu cenu morao da računam i 300 dinara za dostavu što opet dovodi do iste cene sa konkurencijom.
5060 dinara bez dostave uz kupon od 3 posto je neka najniža cena gde ne moram da plaćam poštarinu, radnja B... G..., nema ih na spisku na itsvet, ima ih na spisku u e-ponudi.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
U e..I radnji koji ste dobili garantni list za kingstona? Uzeo sam uv500 i nesto mi je cudno pa da uporedim.
 
Ako piše WW a ne E..i to je isto.
Naručivao sam online sa E..i sajta a donese mi kurir iz Čačka...
 
Ne na deklaraciji od SSD-a pise uvoznik kimtec,a na garantnom listu koji sam dobio pise uvoznik asbis?
 
U e..I radnji koji ste dobili garantni list za kingstona? Uzeo sam uv500 i nesto mi je cudno pa da uporedim.

Ja sam morao da napomenem u radnji da je garancija 5 godina, da nisam nista rekao napisali bi mi da je 3 godine...samo mi je na garantnom listu napisala 60 meseci i udarila pecat preko toga...
 
Ne na deklaraciji od SSD-a pise uvoznik kimtec,a na garantnom listu koji sam dobio pise uvoznik asbis?

E to vec nije u redu (verovatno), pa im pisi email, zali se, trazi korektno da bude ispisano, prilozi im fotke svega (racun, garantni list, deklaracija uvoznika...).
 
U e... kol centru poima nemaju,pa sam zvao asbis,uvoznik sa deklaracije mora da se slaze sa garantnim listom,tako da moram da idem da mi izdaju drugi garantni list od kimteka posto je on na deklaraciji proizvoda.
 
Ja bih ga tako posedovao :-devil-:
 
Naručih ga, pa bi trebalo da ga preuzmem večeras, pa ćemo da vidimo.

Po onome što sam tražio, rang A400, malo bolji. Iskoristih i neke Gigatron bodove pa ispade 2800 dinara.
 
Poslednja izmena:
Ja uzeh danas u radnji 120GB varijantu za bratanca, zali se da mu se sporo pali Fortnite na laptopu pa je ovo taman leglo u pravo vreme :)

Klasicna plava kutijica, nista specijalno ali ionako je nebitno :)
 
Mislim da su ovo dobre cene.
 
GIGABYTE SSD GP-GSTFS31240GNTD 240GB - ok je. Rang A400, možda malo bolji. Samo što nema senzor temperature (zakucana je na 33C). Kućište je od plastike. Mene je ispao 2800 dinara za 240gb verziju sa 3 godine garancije. Kontroler piše Phison, ali koji... nemam pojma.

ScreenShot00302.pngScreenShot00303.png

edit: Kontroler po guglanju izgleda da je Phison PS3111.
 
Poslednja izmena:
GIGABYTE SSD GP-GSTFS31240GNTD 240GB - ok je. Rang A400, možda malo bolji. Samo što nema senzor temperature (zakucana je na 33C). Kućište je od plastike. Mene je ispao 2800 dinara za 240gb verziju sa 3 godine garancije. Kontroler piše Phison, ali koji... nemam pojma.
Ovo bas fino izgleda, sem 4K T1/Q1 writes, ali nista strasno za taj rang cena.
Ostalo je cak bolje od nekih mnogo skupljih - samo je pitanje koliko je ovo sustainable?
1GB span nije dovoljan da vidite kako vam se SSD ponasa realno.
 
Nazad
Vrh Dno