Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzas , zbrzano, nedosledna prica, ispadose oni spijlovi tacni iako su glupi, Dumb i Dumber su unistili osmu sezonu.
 
Očekivanja pred petu epizodu su mi već bila na vrlo niskom nivou ali i pored toga uspeli su da me razočaraju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gledam samo da bih video gde im je to dno[emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odgledao Doom Patrol.
Dobra adaptacija Morisonovog stripa, vrlo uvrnut humor sa odlicnom pricom + nije klasican superhero zanr (i Marvel limunadica) koja se servirala u vidu Flasha/Arrowa pa i Netflix serija (osim DD-a)...
8/10, vredi odgledati. (btw kome se svideo ton serije moze slobodno od G.Morrison-a da procita i The Invisibles, We3 i Animal Man)

Da li je odgledao neko Deadly Class seriju? U pitanju je adaptacija stripa R.Remendera, navodno njegovo najbolje delo ( ko voli sci-fi zanr od R.Remendera posebna preporuka za Fear Agent, Black Science i Low; Tokyo Ghost moze da prodje ali samo zbog artworka)
 
Poslednja izmena:
Jedna molba za ljude koji komentarisu got. Ja otvaram spoilere jer sam gledao sve epizode ali molim vas ako ste nasli procurele informacije o zavrsetku serije da posebno naglasite pre spojler taga.

Ja ne zelim da citam kako ce se serija zavrsiti pre nego sto sam to vidim. Vec su jednom u temi postavljane neke procurele informacije ali sam uspeo da skontam o cemu je rec pa nisam procitao taj tekst na engleskom.

Hvala

+1 dosta je nas koji gledamo redovno seriju i pratimo temu i spojlere... koji su se do sada uvek odnosili na emitovani materijal. Klikom na spojler se ni najmanje nisam nadao da će prva rečenica biti lik X ubija lika Y u epizodi koja NIJE emitovana.

Anyway, GoT sezona mi je zaista slaba. Maltene da imam onaj feeling kao kada se CSI završavoa... ajd završavajte već jednom ovo je izgubilo svaki scenaristički smisao. Od E03 sam potpuno ravnodušan prema dešavanjima i gledam čisto da bih odgledao. Kapiram da ću do godine sesti i odgledati svih 8 sezona ponovo.

Pogledajte npr. i ove dokumentarne intervjue. U njima se na zicer vidi da je cela glumačka, produkcijska i scenaristička ekipa smorena, da im je svega preko glave i da im je drago da je napokon kraj.

Što se Černobila tiče, sasvim mi je ok. Serija jeste obojena, npr. detalji iz bolnice koja ima futere sa kojih otpada farba, pločice u raspadu i sl. Ovo je bio elitni grad, glanc nov, pa i njegova bolnica.

Dozimetara i mernih stanica je bilo po gradu, da li su ih očitavali ili ne, to je već druga priča.

I ja podržavam ideju da ne bude striktno u dokumentarnom fazonu i imam razumevanja za improvizaciju u cilju dramskih momenata.
 
Gledam samo da bih video gde im je to dno[emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ista prica.

@jorgovan i ja sam posle trece epizode totalno izgubio emotivni kontakt sa serijom. Od pocetka sedme sezone pokusavam sebe da prevarim u korist gota ali posle te trece sve se srusilo.
Ovo je stvarno bilo jedna spektakularna epizoda koja nit mi se svidja nit mi se ne svidja. U sustini moze sledeca ep da bude i najbolja epizoda u serijalu ja cu biti ravnodusan.
 
Ako nista bar je Miguel Sapochnik pokazao svetu kako se rezira i montira u ovoj epizodi, scenografija i kostimografija su nadmasili Holivud, bukvalno su za oskara.
Vfx je na zavidnom nivou , sto se tice ova dva retosa D&D nastavili su sa sokantnom pricom i drzace se toga do kraja , iako nema smisla i vide se rupcage u scenariju.
 
Najveći utisak GoT epizode pokazuje Ramin Đavadi. Čovek je mađioničar kakvu atmosferu pravi muzikom. Takođe Miguel vrhunski posao odradio što se tiče režije.

Ovo ostalo o samom dešavanju je već izlizano komentarisati koliko logike nema više.
 
Deadly Class - prva dva kadra iz intro epizode:

Deadly class 1 intro.jpgDeadly class 2 intro.jpg

Genijalno. :)
 
GOT

Jedna od najboljih epizoda u celom serijalu. Denerisino ludilo, smrt nevinih, Dzonova neverica, smrt brace Klegeni, smrt Dzejmija i kraljice (mada sam pred pocetak epizode mislio da ce se ona ipak izvuci)... Ima i dalje patetike i preterane dramatizacije ali avaj, oprastamo.

Do sada mi je Deneris bila Degeneris ali posle ove epizode napokon pokazuje vise lica od uobicajenog milosrdno-dosadno-pateticnog. Zna da nije prava kraljica, zna da je Varis u pravu, zna da cu sestre Stark protiv nje. I na kraju izdaja Dzona (tj. to je vise neverovanje u samu sebe nego njegova izdaja). Zna da i kada bi bez ijedne zrtve osvojila Iron Throne ne bi bila prava kraljica jer zna da je to ipak laz i da njoj najblizi ljudi to znaju.

Neka onda gori sve, i neprijatelji i nevini, svi. Padam ali povlacim sve sa sobom, sve sto sam gradila, branila, oslobodila, osvojila, sve to vise nije moje jer ja nisam prava kraljica.

Ok, zaneo sam se previse. :D

Sad me bas interesuje kako ce se prica zavrsiti, jos samo da ne naletim na netu na spojlere.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
GoT

d49261b1bcd48ea8eaa3cbd8b551d9a9.jpg
 
Svaka čast Beniofu i Vajsu na S08E05 i generalno na čitavoj osmoj sezoni!

Uspeli su u potpunosti da useru sve na čemu se radilo sedam sezona pri čemu je poslednja epizoda bila vrhunac! Ni to ne može svako!
 
+1
Ubedjen sam da je njihov rad na Star Warsu uzeo danak, ovo su napisali cisto da otaljaju, zadnja je sezona gledace se kako okrenes!
 
Meni nije jasno kako ljudi kukaju sto se Deneris ispala Bad guy, pa vec 3 sezone se vodi ka ovome, nije ona u epizodi ispala ovakva, vec sezonama prave tenelj za ovo. Ne mislim na ljude s foruma nego generalno ceo internet. Sto se mene tice cela sezona je katastrofa, ova poslednja epizoda mi cak i lici na nesto.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Da je smisleno vodilo nije, zato su mnogi i ljuti! Ovako izgleda neko dobio PMS i odlepio i bam!
 
Got

Definitivno najbolja epizoda sezone.
Tacno je napravljena da šokira sve sa prebrutalnim scenama razaranja. Pogotovo kadrovi sa majkom i devojcicom.
U početku sam mislio da ce popizdeti Deni i malo ih je pržiti a na kraju sam bio u fazonu da ce i Arju da ubiju u svemu tome.

Ja ne kontam sta je ostalo za grand finale sada, a ne zelim ni da citam te španske spojlere.

Takva je epizoda da se ne moze nikome svideti i ja sam bio u wtf fazonu ali sam se setio da ne moze biti happy ending nikako jer to nije u got fazonu.

Uspeli su sta su hteli i prikazali to nikad bolje..

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
GoT

U suštini briga mene što je Daeneris ispala bad guy, od potomka mad king Aerisa se tako nešto dalo očekivati. Nervira me mlak kraj Eurona i Cersei jer sam očekivao ili neku jeziviju smrt ili pre ispunjenje proročanstva kada je Cersei u pitanju. Nervira me sam Kleganibowl iako je ishod bio očekivan. U stvari nervira me toliko toga pre mad queen Daeneris...

A taman sam se ponadao kada sam jutros video prve komentare (doduše slučajno)...
 
Meni je epizoda sama po sebi dobra, nemam neke zamerke , drugo je sto su seriju totalno upropastili. Kazem sama po sebi je dobra, ali kad vec krenes da vezujes sa prethodnim desavanjima odma gomila nelogicnosti iskoci.
I shvatam ja sta su oni zeleli sa likom Degeneris, ali su sve to po meni brzinski odradili pa mi ne pije vodu.

velika je to promena lika, od ribe koja je spasavala robove i branila taj neduzan narod, kojoj je smetala nepravda do ovoga u petoj epizodi. A 80% tog ludila je dobila u zadnje 3 epizode.
Jeste i ranije bila sklona kaznjavanju neprijatelja, ali po meni je ovo prebrz skok.
Uostalom sve je u ovoj sezoni prebrzo, jednostavno nisu mogli sve u 6 epizoda i da ocekuju da ce publika to da proguta lagano.
Ranije smo gledali putovanja likova od tacke A do tacke B kroz celu sezonu, gde je bilo prostora za razvoj likova, ovo je sve jedan veliki buckuris.
Ne znam zasto je to sve moralo u 6 epizoda, ako je samo zbog kinte na bitke onda jbs i bitke i sve(plus i nisu neke bitke) , da zbog toga u poslednjoj sezoni ostane gorak ukus na pomen ove serije.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Got, nagadjanja...
Ajde da pogadjamo dal ce neko da ubije naaaaajmnogo zlu i ludu kraljicu majku zmajeva?
Kako, ko...?
Hoce li je ubiti bratanac (Jon Snow aka Aegon Targaryen), Arja, Ser Davos (jeste videli konjica u ruci izgorenog deteta), njih troje udruzeno ili na parce do konacnog kraja...
Dal' Sansa ostaje na severu i ne pomaze u smeni vlasti...?
Dal' ce uopste neko da je ubije...?


Ono sto je trebalo da bude odlican kraj i sto je moralo da bude najbolje, a postojali su svi uslovi, stvarani kroz prethodnih 7 sezona, uspesno je veoma poljuljano i sruseno, pa ce se umesto serije za pamcenje ova serija pominjati po losoj i zbrzanoj zavrsnici (kroz celu sezonu)...
Scenaristi su ga epohalno uk***li. :(
 
Poslednja izmena:
GoT

Tja...

8 godina čekam da vidim kako kučka umire i kako Kings Landing gori i sada kada se to konačno desilo potpuno sam bio ravnodušan prema svemu tome.
Toliko su uspeli da upropaste seriju da nikakav užitak gledanja više ne postoji kod mene

Jedino mi je Hounda žao.
Njega i Night Kinga ( i Jaqena H'gara) sam najviše gotivio u seriji.
Svi ostali su zaslužili da umru
 
Spalila Deneris ceo Dubrovnik, snajka jedina osvetila Neda Boromira Starka..a vi tu sad kukate, sad hocete hepi end ko u Srecnim ljudima. E pa nema,

A i eto, videlo se sve u ovoj.[emoji16] Upravo ovo i daje super kontrast u paketu s onom epizodom u Zimovrelu. Jos sledeca, pa da se ceka matori da dovrsava te knjige, ako ih uopste i planira zavrsiti...

Par greskica i u ovoj epizodi..Lanisteri su izgleda ko gusteri, rastu im neki odseceni organi..[emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Got ep.5

Dobra epizoda.
(ako izuzmemo incesoidna ljubavna proseravanja)
Nadao sam se da će ovako neka finalna bitka da bude sa white walkerima, al' dobro... Deneris je makar ispunila očevu volju... dušica tatina...
Očekivao sam da Sandor ima neki mnogo viši cilj u svom bivstvovanju, od pukog ubijanja brata, i pogibiji pri tome. Ako je zbog toga preživeo onaj besmisleni fajt sa Brienom, onda možda bolje da nije ni preživeo. Svakako bi Planina skončao sa Sersei u onom podrumu. Uludo bačen život.
Generalno mi se jako svidela režija razaranja, i totalnog ludila i beznađa, a onaj fensi konj sa Arjom na kraju je isto bio pun pogodak. Naravno i dalje mi je na prvom mestu (što se režije tiče), ona scena kad Sersei razvali skriptu.
Sve u svemu, očekujem da se sada svi okrenu protiv Deneris (izuzev Dotrakija, i Neukaljanih), i da bude i njen kraj u zadnjoj epizodi.
Ako ništa drugo, ova epizoda je potvrdila čuvenu rečenicu: "You know nothing Jon Snow".
 
Mislim da svako ima svoju viziju happy enda

Za mene bi happy end bio
da ih je Night King sve pobio

A ovo je ispalo kao telenovela.
 
Ljudi, nisu D&D napisali S8 juce za danas, tek da u$eru, znalo se od druge sezone kako ce se zavrsiti i sad je upravo sve tako. Dosta dogadjaja tokom cele serije ima svoja predskazanja koju sezonu pre.


https://www.youtube.com/watch?v=YFb2EjWBhWQ
ps
I ja se nadam da ce se pojaviti novi NK, Brana vrvtno zato i drze jos u seriji
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno