Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Tebi mogu da uplate, ali ti ne mozes da sam sebi podignes balance.

Onda je stanje na racunu/kartici koja je povezana paypalom jednako stanju na paypal racunu, tj. balance na PP moze biti nula ali opet se usluge mogu placati jer ce skidati sredstva sa kartice??? cini mi se da analogija stoji.
 
Onda je stanje na racunu/kartici koja je povezana paypalom jednako stanju na paypal racunu, tj. balance na PP moze biti nula ali opet se usluge mogu placati jer ce skidati sredstva sa kartice??? cini mi se da analogija stoji.

Da
 
Ixinho, najbolji i najjeftiniji način ti je na sredstva povlačiš direktno na payoneer a onda na bilo kom bankomatu (osim RF i još jedne banke, one imaju dodatnu proviziju od 500 din) podižeš dinare.
Sve ostalo je skupo i komplikovano.
Hvala puno na odgovoru : ) U medjuvremenu zakljucih i ja tako i uspeh da porucim mastercard payoneerovu, cekam je sad : ) Radije cu dati tih 3.5% +3.5$ fee za dizanje na bankomatu, nego da razmisljam da l ce mi za ove moje ne-bog-zna-kakve iznose pokucati poreska u nekom trenutku. Da zivimo u uredjenoj zemlji u kojoj nema ovakve gamadi na vlasti, verovatno ne bih tako razmisljao, ali ovako, it is what it is : ) Koja je ta druga banka koja lupa dodatnu proviziju na dizanje s bankomata?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U FAQ u prvom postu pise "Nemojte koristiti Visa Inspire karticu Intese" ali koliko razumem to ja za placanje preko PayPal-a.

A mene zanima da li ona moze za povlacenje novca sa PayPal-a? Jer tu Visa karticu vec imam uz Hit paket i devizni racun u okviru paketa (on se koristi kad sam recimo placao u inostranstvu).
 
Ako pise u prvom postu gde se objasnjavaju najvaznije stvari, onda ima razlog zasto je to tamo napisano.

Sustinski, u celoj temi, uvek se ponavlja da je najbolje imati Visa Electron karticu i nju mozes da povezes sa PayPal nalogom, povlacis pare na taj racun, placas u inostranstvu, preko interneta ili podizes pare na bankomatima.

Nju mogu da imaju i oni koji nemaju trajni nalog, primaju platu, preko Banka Intese i odrzavanje te kartice se mesecno ne naplacuje.

Ne znam koje su mogusnosti kad imas racun kod njih i preko njega primas platu. To ce vec da ti napise ko se mnogo bolje razume u ovu tematiku.
 
Ako pise u prvom postu gde se objasnjavaju najvaznije stvari, onda ima razlog zasto je to tamo napisano.

Kada se klikne na link iz te poruke, tamo pise

Ukoliko imate Maestro/VisaElectron vezan za Intesa Hit racun NIKAKO je ne koristite za devizna placanja! Bezobraznici ce prvo iskorstiti dinare (ako ih imate) a onda ce EVRE sa EUR partije konvertovati u dinare DA BI TE DINARE PONOVO KONVERTOVALI U EVRE ZA PLACANJE!

Po ovome, ovo je za placanje, sto me ne zanima. Mene zanima povlacenje sa PayPal-a na tu karticu.
 
Istekla mi virtuon kartica Raiffeisen banke koja je bila na PP i radila OK. Dobio sam novu i kada hoću da je dodam, PP kaže da ne prihvata tu karticu: "This card is not accepted. Please use a different card."!? Izbacio sam staru karticu i probao ponovo, ista greška. Nisam pogrešio u broju kartice ili ostalim podacima. Na računu imam nešto više od 40 evra. Juče i danas sam plaćao tom karticom bonbon bonove i radila je. Da li je imao još neko problem? Da li kontaktirati PP ili banku?
 
Pošalji mail paypal support-u. Zovi i banku, ali mislim da od njih nećeš dobiti neki koristan odgovor dok ne saznaš tačno zbog čega paypal odbija karticu.
 
@pesticidal
Mozes da koristis Visa inspire za povlacenje sredstava bez ikakvih problema.
 
Kako ono bese da nadjem opciju gde biram da necu oni da mi vrse konverziju?
Cisto da proverim jel ok podeseno.
Video sam putanju do toga na prvom postu,ali nesto ne nalazim ;)
 
Pošalji mail paypal support-u. Zovi i banku, ali mislim da od njih nećeš dobiti neki koristan odgovor dok ne saznaš tačno zbog čega paypal odbija karticu.
Pokušao sam da platim PayPalom, ali ne tako što se logujem nego tako što preko njihovog sajta unosim karticu (može ko god, nema potrebe da se pravi nalog). U tom slučaju PP kaže da je banka izdavalac odbila transakciju. Pitao sam banku, kažu da moja kartica ne podržava neku vrstu provere i da probam sa drugom karticom!? Dakle, ne verujem. Klijent sam preko 15 godina i nakon onoga što su napravili sa e-bankingom i sada ovo sa virtuonom, ozbiljno tražim alternativu.
 
Ja danas porucih tu virtuon deviznu iz raiffeisena zeleci da je povezem za paypal, jer poslednja tri puta kad odoh u intesu da uzmem njihovu poklon vizu, tolika guzva bude da me uvek mrzi da cekam, i onda se odlucih za ovo, porucih danas, i sad videh ove postove da ne radi vise. Ima li jos neko da potvrdi da paypal odbija raiffesein virtuon vizu?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Konkretno me zanima povlacenje novca na istu, ne placanje

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Baš malopre mi leže uplata sa PayPal na RF Virtuonku. To da ne radi su neke neproverene glasine :)
 
Ovo pricam za povezivanje NOVIH, ili reizdatih RFV, u zadnjih nekoliko dana.
 
Istekla mi virtuon kartica Raiffeisen banke koja je bila na PP i radila OK. Dobio sam novu i kada hoću da je dodam, PP kaže da ne prihvata tu karticu: "This card is not accepted. Please use a different card."!? Izbacio sam staru karticu i probao ponovo, ista greška. Nisam pogrešio u broju kartice ili ostalim podacima. Na računu imam nešto više od 40 evra. Juče i danas sam plaćao tom karticom bonbon bonove i radila je. Da li je imao još neko problem? Da li kontaktirati PP ili banku?
isti problem ali sa karticom visa internet inteze [emoji48]

od 2007 nije bilo problema do sad [emoji849]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Meni iz banke stiglo da kartica ne podržava tu vrstu provere koju radi PP. Pitanje dana: da li je PP promenio vrstu provere ili su ovi ukinuli podršku za tu vrstu provere?
 
Ako rade stare kartice, a ne rade nove - verovatno je banka izmenila kako se kartice tehnicki implementiraju.
 
Ja sam razumeo da je problem provera koju PP radi. Kada bi PP dodao karticu bez te provere, ona bi funkcionisala. Mada, možda nisam dobro razumeo :(
 
Kolega mi je poslao na paypal 10$,nakon sto su uzeli proviziju,ostalo mi je oko 9,5$.
Zna li neko kako da ih potrosim,stoje mi na paypal wallet i nemam opciju da ih potrosim,samo me prebacuje na karticu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako placas u DOLARIMA, mozes ih trositi. U drugim valutama ne mozes, bez da ih prethodno konvertujes u tu valutu.
 
Ako nije problem da mi malo pojasnis na pm oko tog konvertovanja i sl,samo da ih potrosim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne znam napamet gde to bese, valjda odes u Wallet i imas negde opciju da konvertujes jednu valutu u drugu. To je to... PayPal uzme neki procenat tu, ali na 10$ neces primetiti.
Posle toga mozes da ih koristis za placanje u valuti u kojoj si konvertovao.

Ili sacakej kada ti zatreba sadasnja valuta za neko placanje ;) Tesko da ti dolari nece trebati :)
 
Upravo preuzeo RF virtuonku , pokusao da povezem i saceka me poruka "This card is not accepted. Please use a different card."
J b g.
 
^treba!
Zalite se RFu zvanicno, nisu cmizdra od banke. Ako je neka greska do njih stvarno, resice je. Ako je neka izmena koja puno ljudo pogadja (a PayPal to jeste!), vratice ili probace da izmene nesto.
Ako ne - sami ce ponuditi da vam vrate novac (ako virtuon uopste kosta, ne koristim uopste njihove kartice pa ne znam).
 
Nazad
Vrh Dno