Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

pitanje,
da li neko zna nacin na koji mogu da snimim program direkt na usb? vidim da stb-ovi imaju usb prikljucke, ali ne vidim kako da ga ubedim da snima na usb, zna neko?
hvala
 
pitanje,
da li neko zna nacin na koji mogu da snimim program direkt na usb? vidim da stb-ovi imaju usb prikljucke, ali ne vidim kako da ga ubedim da snima na usb, zna neko?
hvala

Ne postoji nikakva mogućnost niti je ikada postojala, postojanje usb priključka je sasvim nevažno i nebitno i ničemu ne služi.
 
verovatno da sluzi necemu, al da li je bitno ili ne, to je druga stvar

hvala :(

a da li postoji nekakva da se telekomov iptv gleda preko progdvb?
 
STB Q11, da li postoji mogucnost da se ne premotava pola filma vec "jump to" vremenska opcija?
 
Nisam jos video tu opciju a bila bi mnogo korisna :)
 
Ne znam gde da stavim ovo pitanje, imam iptv mts i koristim 2 televizora, dobio sam i 3ci stb uredjaj i sa njim hocu jos jedan tv da povezem,ali na modemu nema mesta i ne znam kako da se povezem?kada probam preko onih adaptera na drugom tvu se prekida slika.
 
Trebao si dobiti i Switch. Onda Switch ide u LAN2 ili LAN3 (po želji) a 2 STB u Switch.
 
Da li mislite na ovo?
da011d9b7cac29b42f24a1b4d0233ced.jpg
bd51d5f2f2b8e63ff235845195835a39.jpg
2fafd8d8d009c49c4426375c19d03526.jpg
 
ne verujem da moze taj, mislim da ce zauzeti previse mesta i blokirati neki lan port na ruteru.. ja sam stavio obican 4port swich koji sam lan kablom povezao na lan2 a u njega ukljucio sva 3 stb-a.. jer od telekoma nisam dobio, zaboravili su..

Sent from Galaxy S8
 
Ma nije problem blokiranje, jer bi naprimer ako to moze uzeo kabal i najmanjom duzinom izasao iz rutera, stavio nastavak pa stavio ovaj djavo, ali mislim da nece, pocne da koci, jel treba neki pojacivac ili nesto pojma nemam.
 
Nece ovo ovako kao sto sam opisao, ima problem nece da proradi. U cemu je onda razlika izmedju switcha i splitera?
 
Switch je aktivna oprema (potrebno napajanje i ima elektroniku) a ovaj spliter je pasivan.
 
@Mihajlo027: Da li su tebi već zauzeta sva 4 LAN porta? (= uz 2 STB imaš i 2 uređaja koja žično idu na net).
Ako imaš slobodan LAN port za taj 3. STB a problem je "samo" to što su LAN1 i LAN4 konfigurisani za internet konekciju onda možeš da prođeš bez switch-a tj možeš da promeniš port binding/port mapping za jedan od ta 2 "internet porta" i koristiš ga za 3. IPTV STB.
 
Znam za to ali su zauzeti i lan 1 i lan 4 tako da mi ne preostaje nista drugo nego da kupim switch. Imao sam ga negde ali se zaturio. Inaace vise ne daju switch.Pre je mts u pocetku davao i switch sada ne.
 
Pa ajd što ne daju switch (može im se??) ali ako su ti doneli 3. STB morali su da promene port binding da taj dodatni STB ima na šta da se poveže. I naravno da na VDSL portu dignu brzinu... ali oni sve to vole da zaborave...
 
Poslednja izmena:
Druze ovi danas sluze samo da dostave uredjaj na kucnu adresu, nista vise. Ovo sto oni rade bi i ja mogao isto da radim. Cak kada nemaju lan kabal ides pa kupujes.
 
Meni su kulturno hteli da daju switch pre nekoliko dana kada sam podigao treći STB (nije mi trebao do sada). Tri puta me pitali da li sam zaista siguran da mi ne treba.
Inače sam uzeo switch kod drugog STB-a, takva je konfiguracija u razvlačenju kablova.
Sve kablove sam dobio uredno, mislim da ipak nije njihov problem što meni treba po 20 metara.
Dodatno sam bio prijatno iznenađen kada je momentalno podignuta i brzina na profil 66/8 čim je odobren treći STB.

Da ne bude da je sve idealno, dobio sam onaj prethodni, korišćen, malo veći STB (ova dva nova su baš mala), i duplo je sporiji od novih pri vrtenju kanala i šetnji po meniju. Mada, opet, može komotno da se živi sa tim. Kažu da više nemaju opreme, bar ovde u selu.

Meni, realno, jedino smeta što ne mogu da napravim posebnu listu kanala. Imaš onu "Omiljeni" pa tu redom svi trpaju :)
 
Verovatno zavisi od mesta do mesta, ja imam 2 veca stba i 1 manji, medljutim za kablove si upravu, daju ono standard, ako ti treba 10-15 metara ili 20 hoce i to dati ako imaju na stanju,verovatno je tako i sa switchevima a meni se potrevilo da nemaju oba [emoji23]. Mozda sam mogao i da ih sacekam ali odredili su taj termin za dolazak tako da nisam hteo da ih ometam, donesi pa sta nema nabavicu.
 
Jel znate mozda zasto ovaj stari model set top boxa nece na monitor, ovaj novi se poveze medjutim stari nece nikako, slika mi ide preko vga adaptera na hdmi.
46552b6c527b892b9cb79407ece8d85f.jpg
 
Svaka im čast
Telekom: Platili smo Radijus i AVkom 129 miliona evra, a pregovaramo sa JOŠ PET FIRMI http://www.blic.rs/62dl1sy
Za 300 miliona su mogli uzduž i popreko da razvuku optiku u Srbiji.
Još prije 2 god. su dobili kredit od 150 miliona od Kineza.
Nadam se da će propasti.
 
@Mihajlo027 Možda HDCP ? Ako je aktivan HDCP onda ne možeš da gledaš na non-HDCP sertfikovanom monitoru, za šta je preduslov da ima HDMI, a HDMI<>VGA konverteri obično nisu HDCP compliant.
 
A da li to moze da se resi na starom tj. Iskljuci jer novi radi, ali njega bi na tv 49 incha koji koristim.
 
Svaka im čast
Telekom: Platili smo Radijus i AVkom 129 miliona evra, a pregovaramo sa JOŠ PET FIRMI http://www.blic.rs/62dl1sy
Za 300 miliona su mogli uzduž i popreko da razvuku optiku u Srbiji.
Još prije 2 god. su dobili kredit od 150 miliona od Kineza.
Nadam se da će propasti.
Nece propsti, a uzduz i popreko su razvukli optiku, a i jos ce.
Bez da ulazim u raspravu, zelje i nadanja su ti ...
Kad SBB kupuje te male isp to je super, a da pritom ftth nemaju ni na 0.01% teritorije koje pokrivaju.
Mts ima vise i to mnogostruko vise a tek ce da bude.
Samo je problem kad mts kupuje operatere svojim dakle zaradjenim novcem.
 
Tamo su neki Sojici na stereoidima

Sta reci tek za Satelitsku smehoteku

Iznajmili 23E,jedan od najskupljih satelita i naravno ne desava se nista
Placaju vec vise od mesec dana zakup na ler
 
Ma naše pare.
Koliko su samo dobili para kada su počeli da šire infrastrukturu.
Manje para uplačuju državi za dobit.
Onih 150 miliona bilo neophodno za dalji opstanak, a za 2 godine 300 dali za glupost.
Nema ni 10 posto korisnika optiku kao su počeli prije dvije godine.
Eto koliko su dobri.
Nisam ja na sbb samo da znate.
 
Imam sta da ti odgovorim na ove tvoje da ne kazem sta, ali necu iz dva razloga ne zelim da se pretvori u nesto cemu nije mesto ovaj dijalog, zato cu se suzdrzati, samo cu reci da ama niucemu nisi u pravu, a mts je bolji ne samo od svih isp u nasoj zemlji, vec od mnogih mnogo vecih evropskih isp po svim pitanjima, al to je za drugu temu ne ovu.
 
To jeste, ja imam 10 mbit/s.
Radi stabilno, 3 puta mi nije radio. 2 puta su radnici prekinuli optički kabal do mog grada a jednom je bilo problema sa ruterom.
Neće da postave istureni stepen da imam VDSL, a ima prostora kroz podzemne cijevi samo se treba provući.
Cijeli grad su izrovili 2013, i zamenili su instalacije. To su uradili za par mjeseci.
Optika neće doći sigurno za par godina a
 
Eto ti, a meni instaliraju FTTH prekosutra tj optiku u stanu, dobio 10 mes free, ja zadovoljan.
 
Menjali su sajt, nigde ne uspevam da nađem spisak kanala...

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno