Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idi ostavi još i na MTS teme... da neko slučajno ne propusti informaciju.
 
Netflix nije podržan na EON boxu još uvek, treba platiti Netflixu da bi to dozvolili.

Hmmmm, ja ovde nesto ne razumem, Netflix je App koji se instalira sa Google Play Stora. Ako ja imam validan Netflix account, zasto to ne bi onda radilo i na EON Boxu, kao i svaka druga Android aplikacija?
 
Jel još neko osetio poboljšanje u radu eon boksa? Deluje kao da je responzivniji, i da ima dosta manje zakucavanja u poslednjih nedelju dana.
 
Hmmmm, ja ovde nesto ne razumem, Netflix je App koji se instalira sa Google Play Stora. Ako ja imam validan Netflix account, zasto to ne bi onda radilo i na EON Boxu, kao i svaka druga Android aplikacija?

Na Google Play Storu Netflix nema varijantu aplikacije za android Smart tv OS koji koristi EON box.
 
Ne, ja sam ocekivao da ce isti raditi preko risivera koji podrzava HDMI ULTRA DEEP COLOUR. Vodio sam se logikom, ako imam auto koji ide 250 moci cu da ga vozim 100... Probacu i sa drugim kablom, ako ne prodje onda ce EON BOX na zaseban HDMI ulaz na TV...

Zamenjen HDMI kabal i resen problem oko prekidanja slike preko AV risivera. Ocito da kabal koji je isao od risivera do TV-a nema dovoljnu propusnu moc za ultra deep colour i 4k... Ono sto primecujem je da sama EON aplikacija mogo lepse izlgeda na TV-u (kada je pokrenem preko LG WebOs klijenta) nego na samom BOX-u. Kvalitet prikaza TV kanala je isti, ali sama lista kanala i meniji su na WebOs aplikaciji mnogo ostriji. Kao da poredim iMac 5k ekran i neki 720p laptop... Ono sto je bez veze je sto ne postoji SK 4k kanal na WebOs EON aplikaciji pa ne mogu direktno uporediti prikaz sa samim EON BOX-om.
 
Da pitam ponovo, jel mozda neko uspeo da instalira netflix?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ja sam skinuo verziju koja je zadnja na play story i instalirao sa usb flash-a. I sve radi normalno. Ne znam sta je problem sa instalacijom?!

Naravno ta verzija nije namenjena za Smart TV ali radi uz pomoc mis-a sasvim ok.

Pozz
 
Izvinjavam se svima...citam nekoliko strana ove teme ne bi li nasao nesto o kodiju na eon smart boxu...ako ima nekog samo kratko kaze jel moguce ili ne ...interesuje me gledanje iptv kanala ..najvise sport (arene npr)..vidim da se pomonje da od gledanja filmova preko kodija nema nista je mu je int memorija mala..a nema mogucnost za prosirenjem iste..
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se svima...citam nekoliko strana ove teme ne bi li nasao nesto o kodiju na eon smart boxu...ako ima nekog samo kratko kaze jel moguce ili ne ...interesuje me gledanje iptv kanala ..najvise sport (arene npr)..vidim da se pomonje da od gledanja filmova preko kodija nema nista je mu je int memorija mala..a nema mogucnost za prosirenjem iste..

Filmovi preko Kodija idu odlicno jer se uglavnom strimuju. Problem je samo ako se u njemu koristi neki addon za torrente koji mora da smesti to sto vuce na memoriju. E sad ako se koristi elementum addon za torente on ne mora da cuva taj sadrzaj na boxu. Sto se kanala tice rade ako imas neku listu ili ako nadjes neku listu u nekom od addona.
 
Skoro sam "ubo" negde source za Kodi Amazon, Hulu i Netflix i sve radi fenomenalno
 
Ljudi recite mi molim vas najiskrenije kakav je kvalitet slike na EON boxu u odnosu na Cisco V2? Pitanje je za one koji imaju 4k TV.
Ozbiljno se dvoumim ima li uopste smisla uzimati EON. Izvinite, ali neki finansijski efekat u ovom slucaju meni nije toliko bitan.
 
Ne, ja sam ocekivao da ce isti raditi preko risivera koji podrzava HDMI ULTRA DEEP COLOUR. Vodio sam se logikom, ako imam auto koji ide 250 moci cu da ga vozim 100... Probacu i sa drugim kablom, ako ne prodje onda ce EON BOX na zaseban HDMI ulaz na TV...

Ja sam to uključio za PS i radi lepo. Kad su mi doneli EON box to sam uključio i na njemu, pošto mi na D3 to nije radilo.

Edit, sad tek vidim da ti je proradilo.

Meni EON app na LG tv-u isto izgleda kao na box-u. Doduše, ja ne obraćam pažnju toliko na te detalje.

@indijanac: Meni to sve izgleda isto. Međutim, nisam merodavan za to. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao ovu app na x96 e sad traži aktivaciju preko koda koji dobijam na ekranu.
Da li ova aktivacija sad ulazi u onih 5 na koje imamo pravo ili ne.
Činjenica da je ova app napravljena baš za daljinski klasičan, dok je ona druga (crna) Eon app pravljena za touch telefone
Mislim da nije, sa originalnog boxa je android 8, ali je sustinski ista i ona se instalira na android box 5 i vise naravno i posle aktivira

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Ja sam instalirao ovu app na x96 e sad traži aktivaciju preko koda koji dobijam na ekranu.
Da li ova aktivacija sad ulazi u onih 5 na koje imamo pravo ili ne.
Činjenica da je ova app napravljena baš za daljinski klasičan, dok je ona druga (crna) Eon app pravljena za touch telefone

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Ne,to ti je posebna app za smart tv. Ako imas prava na nju aktiviras je preko svog naloga.
 
Ja mislim da ovde mnogi ne razumeju razliku. Postoji android tv i klasicni android uredjaj, aplikacije su razlicite u zavisnosti od platforme.
EON Smart TV aplikacija je za android tv box ili Tv koji podrazava taj app, koristi android platformu samo za pomenute uredjaje. Dozvoljena aktivacija na jednom uredjaju.
EON Mobilna aplikacija koja je iskljucivo pravljena za mobilne telefone ili tablete a koristi android platformu. Dozvoljeno 5 uredjaja je u paketu.
 
Kako na ovom eon smart box-u da se podesi tacno vreme.Stoji mi 30.12 i neko vreme koje nije tacno.
Pokusavao ali nisam uspeo da provalim gde se podesava?Pa ako moze pomoc?
 
Pozdrav kolege
Zanima me zna li neko koja je šifra za Roditeljsku kontrolu na EON Smart Boxu, pošto nije kao što je bila default na D3GO, 1234 ili 9999 ili 0000, nijedna neće?! ������������
 
Pozdrav kolege, zanima me da li neko zna koja je šifra za Roditeljsku kontrolu na EON Smart Boxu, pošto nije ni 9999, 1234 ili 0000, kao na starom D3GO?!
 
Vreme podesavas u podesavanjima samog androida. Pritisnes onaj krug na daljinskom pa ti se otvori onaj ekran sa aplikacijama, onda imas gore desno ikonu zupcanika, kliknes tu i udjes u podesavanja.

Verovatno ti je samo vremenska zona pogresna, to se i meni desilo kad se se ulogovao na Google nalog.

Inace meni ovaj eon box bas laguje. Bukvalno pocinjem da se kajem sto sam presao sa Cisca 4862 na ovo, kada je duze vremena ukljucen treba mu po 2-3 sek da reaguje na bilo koju komandu, pogotovu ako prebacujes izmedju aplikacija youtube/eon, tu vec zna i da se resetuje aplikacija. Nadam se da ce srediti, inace mi se svidja koncept.


Danas sam primetio da je daljinski za eon poceo da mi kontrolise i TV, tj gasi oba uredjaja odjednom i mozes da pojacavas oba -- menja se preko onog tastera TV/STB. Nista nisam podesavao, sam je poceo da radi :)
 
Vreme podesavas u podesavanjima samog androida. Pritisnes onaj krug na daljinskom pa ti se otvori onaj ekran sa aplikacijama, onda imas gore desno ikonu zupcanika, kliknes tu i udjes u podesavanja.

Verovatno ti je samo vremenska zona pogresna, to se i meni desilo kad se se ulogovao na Google nalog.

Inace meni ovaj eon box bas laguje. Bukvalno pocinjem da se kajem sto sam presao sa Cisca 4862 na ovo, kada je duze vremena ukljucen treba mu po 2-3 sek da reaguje na bilo koju komandu, pogotovu ako prebacujes izmedju aplikacija youtube/eon, tu vec zna i da se resetuje aplikacija. Nadam se da ce srediti, inace mi se svidja koncept.


Danas sam primetio da je daljinski za eon poceo da mi kontrolise i TV, tj gasi oba uredjaja odjednom i mozes da pojacavas oba -- menja se preko onog tastera TV/STB. Nista nisam podesavao, sam je poceo da radi :)

kako ti je proradio daljinski
 
Kako na ovom eon smart box-u da se podesi tacno vreme.Stoji mi 30.12 i neko vreme koje nije tacno.
Pokusavao ali nisam uspeo da provalim gde se podesava?Pa ako moze pomoc?

Ja sam zbog toga morao da zovem podršku. [emoji3]

Neka žena-operater mi objasnila baš ovo što ti je admin napisao.
 
kako ti je proradio daljinski

Već sam napisao, ništa nisam podešavao, samo je od jednom počeo da radi. Možda se nekako TV sam identifikovao, posto i on ima Bluetooth, mada upravljanje tv-om ide preko IR. U pitanju je Samsung J6250.

Daljinski se inace zove Notus i proizvodjac je tech4home.pt, pa probajte tamo da iskopate neka uputstva.
 
Daljinski radi sa tv odavno samo mora da se pritiska stb/tv dugme da bi se upalila zelena dioda i onda radi sa tv. Ako tv podržava sec opciju onda ne mora da se pritisne to dume tj. Box i tv se zajedno pale i gase. Za ostale komande od televizora morate da prvo pritisnete tv/stb dugme. Inače je daljinac odličan. Jedina mana je nedostatak mute dugmeta, ali se ipak brzo smanji na nulu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Daljinski radi sa tv odavno samo mora da se pritiska stb/tv dugme da bi se upalila zelena dioda i onda radi sa tv. Ako tv podržava sec opciju onda ne mora da se pritisne to dume tj. Box i tv se zajedno pale i gase. Za ostale komande od televizora morate da prvo pritisnete tv/stb dugme. Inače je daljinac odličan. Jedina mana je nedostatak mute dugmeta, ali se ipak brzo smanji na nulu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
I da dodam da će baterije kratko trajati da daljincu. Meni od 16.decembra su istrošene 14%. Imate u opcijama daljinca stanje baterije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni daljinski u tv modu hoce da kontrolise stari samsung tv a nece novi lg, da li neko zna kako da se promeni kod ili nesto na daljinskom da radi sa lg televizorima. Moj televizor je iz neke serije koja podrzava hdmi cec ali ne podrzava gasenje preko cec tako da moram da ga gasim preko starog daljinskog.
 
Meni daljinski u tv modu hoce da kontrolise stari samsung tv a nece novi lg, da li neko zna kako da se promeni kod ili nesto na daljinskom da radi sa lg televizorima. Moj televizor je iz neke serije koja podrzava hdmi cec ali ne podrzava gasenje preko cec tako da moram da ga gasim preko starog daljinskog.

Isti slucaj i kod mene na LG tv-u iz 2014. God. Pali ga na daljincu od boxa al nece da ugasi tv. Ukljucena opcija smart link na tv. Al nece a sve sam zivo probao. ...cekam neki update ako ga ikada bude.
 
Na mom lg pali se i box i tv kada pritisnem dugne na eon daljinskom, isto tako ugasi oba..ali kada pritisnem tv dugme na daljinskom ne moze da upravlja tv-om...samo moze da ga pali i gasi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno