Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mogu da se reg. na moj sbb, nigde nemam broj ugovora, samo ID, neko imao takav problem?
Imao ja juce isti problem, pozvao call centar i oni mi izdiktirali broj

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Podneo sam zahtev tj. poslao sam mail da ću da raskinem ugovor ukoliko mi ne ponude 12 meseci po 1999 dinara i 12 meseci regularna cena za EON full. I zove me sada neki lik iz SBB i kaže da su prihvatili zahtev, ali mi kaže da se EON box doplaćuje 300 dinara mesečno, kao to je sada nova odluka firme. Koliko je meni poznato uz ovaj paket Eon stb ide besplatno, a i na sajtu piše da ide besplatno, tj. nigde nisam video da se naplaćuje dodatno renta. Da li neko ko ima EON full paket može da mi potvrdi da li se plaća to dodatno ili ne, ili ovaj što me zvao ne zna?
 
Samo Eon paketi (tri paketa) su sada u ponudi SBB-a. Stari paketi nisu.Pozdrav!

Sad se razmisljam da li da ulazim u novi UO, trenutno imam skoro sve kanale kao u Eon premium (bez pinka koji i ne gledam) i HBO/cinemax premium, pickbox, itd. Ako bi se odlucio za EON full to bi mi bilo ok ali samo u slucaju da ostane da vazi superset jer HBO premium imam preko njega, sve to za 4k mes i bonus telefoniju. Da li bi mi novi ugovor ponistio benefit iz starog? Jos vaznije mi je da li postoji mogucnost da zadrzim stari Cisco 4682, ovaj novi eon box mi se cini bas nedovrsen sudeci po komentarima ovde.
Alternativa je Eon premium, tu bi jedini benefit bio telefon, ali sve to za 5k mesecno

Na svu ovu dilemu imam i prebacivanje onog sto izaberem na novu adresu, da li u tom slucaju prenosim Cisco 4682 (ako moze) i HG 3925.
 
Poslednja izmena:
Podneo sam zahtev tj. poslao sam mail da ću da raskinem ugovor ukoliko mi ne ponude 12 meseci po 1999 dinara i 12 meseci regularna cena za EON full. I zove me sada neki lik iz SBB i kaže da su prihvatili zahtev, ali mi kaže da se EON box doplaćuje 300 dinara mesečno, kao to je sada nova odluka firme. Koliko je meni poznato uz ovaj paket Eon stb ide besplatno, a i na sajtu piše da ide besplatno, tj. nigde nisam video da se naplaćuje dodatno renta. Da li neko ko ima EON full paket može da mi potvrdi da li se plaća to dodatno ili ne, ili ovaj što me zvao ne zna?

Da odgovorim sam sebi. U pitanju je bio nesporazum, dobija se besplatno EON box uz full paket, nema nikakve rente. Rešeno je sve preko fb.
 
HG = Home Gateway - Uredjaj u kome je integrisan modem, (WiFi) ruter i telefonija. Tehnicolor CGA2121 je HG.
I trebalo bi da bude bolji od Ubee HG-a koji su do sada davali korisnicima. Neki, jos ih retko ima, koji ih vec imaju
kazu da je prilicno bolji WiFi od svih dosadasnjih uredjaja. Najavili su mi da ce danas doneti neki novi „advanced”
(ma sta to znacilo) HG pa ako bude taj Tehnicolor CGA2121 uporedicu sa rezultatima prethodnog Ubee HG koji
kod mene sto se tice WiFi-a nije radio dobro.

Na Samsung telefonima (ovogodisnje generacije) koje imam nije prelazilo 45~55Mbps za DL u 5GHz varijanti povezivanja
a u 2.4GHz ni toliko - sto je u stvari jako lose kad je u paketu 300Mbps za DL. I ma ko da proba kod mene kuci bilo
koji telefon starije ili najnovije generacije i bilo kog brenda isti su rezultati. (ne samo kod mene, vecina korisnika koji
imaju Ubee se zale na isto).

Sto se tice povezivanja napisao sam ti... jedino UTP kabl ili strujni adapter i onda nema kablova ali su strujni adapteri
prilicno skupi (moglo je da se kupi kod SBB-a za 5 ili 6.000 dinara, nemam pojma da li jos uvek moze ali ih ima i u
radnjama…). Uz napomenu da moze i neki WiFi repeater / expander... ali je to I dalje WiFi sto znaci eventualno dosta
losiji / manji protok...


Pozdrav!

Moram priznati jako zanimljivo, upravo sam provao iPhone X. Speed Test na Ubee nam poznatom modemu. Na 5 Ghz rezultat je vrlo zadovoljavajuci:
1bxynZi.png

Da ne zaboravim, moj SBB paket je Trio Gold Extra.
 
Poslednja izmena:
Moram priznati jako zanimljivo, upravo sam provao iPhone X. Speed Test na Ubee nam poznatom modemu. Na 5 Ghz rezultat je vrlo zadovoljavajuci:
1bxynZi.png

Tako sam ja prosao kad mi bio neki lik na reklamaciji.
Ja speed test na mom huawei 40-50 down (od 100)
Na laptopu takodje.
Izvadi on njegov Iphone...zakucao na 93-97 down.
Ja u shoku.
Sekta j b g
 
Hm, kad sam razgovarao sa akviziterom rekao mi je da je 1 dodatni uredjaj ukljucen u paket,
sad vidim u moj sbb:

Dokupljene opcije
D3 Kuca 1 - 290 din/mes
 
Poslednja izmena:
Izvinite, ali to nije moglo doci samo od sebe. Svakako ste u nekom momentu aktivirali dodatni uredjaj D3 ili mozda cak i na samom pocetku. Tako je bar bilo kod mene.
 
Tamo gde je digitalizacija prošla (N. Sad) i drugoj sobi imate D3 mini, oni to računaju kao dodatni uređaj, ali ga ne tarifiraju tih 290 dinara.

Tako je kod mene.
 
Imam ugovor iz 2016. godine kao i aneks ugovora iz 2017. godine. Odem u obliznju poslovnicu, kazu vama je ugovor istekao ove godine na prolece. Pitam preko mejla, napisa covek vama je ugovor istekao 2018. godine na prolece kao sto rekose u poslovnici. Zatrazih raskid ugovora na osnovu toga preko mejla. Kazu podnelu su nekakav zahtev. Svaki odgovor na mejl sam cekao izmedju 4 i 7 dana.

Odem u drugu poslovnicu da pitam u vezi sa zahtevom za raskid, dobih odgovor da nema toga i da se ne moze traziti raskid preko mejla. Ugovorna obaveza traje do proleca 2018. godine sto ima smisla u odnosu na aneks ugovora.

Razmisljam se da ih tuzim, posto imam napismeno dovodjenje u zabludu pruzanjem netacnih informacija preko zvanicnog kanala komunikacije.
 
Hm, kad sam razgovarao sa akviziterom rekao mi je da je 1 dodatni uredjaj ukljucen u paket,
sad vidim u moj sbb:

Dokupljene opcije
D3 Kuca 1 - 290 din/mes

I kod mene pise tako.
Imam i HBO isto jer sam ga dobio na godinu dana.
Nece ti biti naplaceno.
Ali zovi ih i proveri.
 
Izvinite, ali to nije moglo doci samo od sebe. Svakako ste u nekom momentu aktivirali dodatni uredjaj D3 ili mozda cak i na samom pocetku. Tako je bar bilo kod mene.

pa to sam i rekao, uzeo sam od pocetka, ali sa ponudom da se ne naplacuje dodatno nego da je ukljuceno u cenu paketa.
 
Aha, OK, mozda je to nesto novije onda. Ja sam tada trazio extra D3 za drugi TV i placam tih 290 din mesecno. Ugovor mi istice u junu sledece godine. Onda cemo videti kako dalje...
 
I kod mene ista priča, s tim što pored D3 kuća, stoji mi aktiviran i PINK paket koji nisam tražio, ali imam opciju da ga deaktiviram. Kada sam ih zvao, rekli su da je PINK aktiviran promotivno i da neću ništa platiti mimo onoga što stoji u ugovoru. Videćemo, čekam prvi račun.
 
Na svu ovu dilemu imam i prebacivanje onog sto izaberem na novu adresu, da li u tom slucaju prenosim Cisco 4682 (ako moze) i HG 3925.
Ako se selis a tamo imas SBB mozes da preneses uredjaje - ako se selis. Samo je potrebno da to najavis I odes u poslovnicu da to potvrdis sa dokumentacijom
za novu adresu... (ima slucajeva da su bas tako uradili).

Ono sto se treba znati je da kad se uzima Eon Full ili Eon Premium uzimaju samostalni risiver u tvom slucaju 4682. E sad, nije bas jednostavno ali da probam
da objasnim a da ne pogresim ili da nesto zaboravim. Samostalni risiver se uzima onima koji imaju vise risivera I ukljucena im je D3 Kuca. Ako se ima samo
jedan risiver onda ili uzimaju ili stavljaju ali nije jasno kome I kada ostavljaju, jednostavno nema pravila I izgleda da zavisi od ljudi koji dolaze i donose Eon
Box. Sa druge strane, znam (provereno) da je tim momcima koji donose Eon Box-ove strogo naredjeno da obavezno uzimaju 4682 I da im je to ponavljano
tokom cele obuke.

Ja sam se uverio da je Eon Box odlicna zamena za bilo koji risiver pa i 4682 osim u tome da 4682 jedini ikada ima dva tjunera pa moze da se snima jedan a
u isto vreme gleda neki drugi kanal. Kome to treba / navikao je na to svakako ce nedostajati. Ali u svakom slucaju je 4682 zastareo uredjaj I povlace ga na
ovaj ili onaj nacin sto znaci nekome sada a nekome nekom drugom prilokom…

(u vezi tvoje dileme ni ja ni niko ne moze da ti pomogne jer se tice tvojih potreba I tvojih finansijskih vidjenja, opredeljenja I mogucnosti sto je potpuno licna
stvar I inace je pogresno traziti bilo kakav savet narocito od ljudi na forumima, svako ima neko svoje vidjenja, prohteve, kintu I samo po sebi zakljucuje jer
je to normalno - nekome je mnogo 100din a neko ne mari za 1.000din I obojica su u pravu jer je to njihovo licno...)


Pozdrav!
 
@cartridge da li si ih mozda pitao da li mozes da deaktiviras d3?
Nisam, ali verujem, kao što misli @klaus, da će se poštovati dogovor i da se "D3 kuća" neće naplaćivati. Promoter je nekoliko puta bio jasan šta se dobija i koliko će se plaćati. Pa nisu valjda toliki...
Što se tiče uključenog Pink paketa, tu je već možda fora "ako prođe-prođe", s obzirom da mi je ponuđena opcija za deaktivaciju.
 
Kome je u paketu I ima Eon Box + risiver +slejv na portalu mu pise da je dokupljeno ali ne placa nista (tako to nazivaju).

Opcija da se dokupi je za one koji hoce na ono sto vec imaju da dodaju jos risivera (mislim da dozvoljavaju do 5 ukupno)
I za svaki se placa renta kako pise.

I da se ponovi - SVIMA su otkljucani SVI kanali do 15. januara. To je svaki put pred N.G. kad SBB „casti” svoje korisnike. :)
Mi sa Premium paketima dobijamo velikodusno desetak nekih bezveznih filmova za DZ! :) Da se radujemo i uzivamo…
Ne mora da se deaktivira nista - to SBB automatski uradi kad istekne promotivni „poklon” 15. januara, kao i svake god...



Pozdrav!

Da dodam... promoterima i akviziterima ne treba verovati nista. Njima je samo I iskljucivo bitno da zakljuce posao jer primaju
kintu na bazi procenta od uvaljenih Ugovora I aneksa (UO).
 
Poslednja izmena:
Ja danas zvao da mi iznajme još jedan d3 mini risiver, gospođa na telefonu mi kaže da ne može više od 3 uređaja na jedan ugovor. Imam eon box, d3 mini I karticu. Jel to zaista tako ili gospođa nema pojma? :)
 
Da kazem jer sam to rekao da ce se desiti… doneli su mi danas novi HG. ali ne Tehnicolor kako sam ocekivano nego
noviji Ubee. WiFi radi malo bolje, na pola metra od uredjaja I varijanta 5G sada na telefonu speedtest pokazuje
112Mbps, nekoliko metara dalje 94Mbps a u sobi koja je udaljena 3 metra i odvojena zidom od armiranog betona
pokazuje 31Mbps. U varijanti 2.4G isto kao ranije oko 40Mbps. Znaci u sustini isto kao i sa starim…

I ne bi bilo problem kad na Internet-u ne bi postojali podaci i klipovi da ljudi imaju daleko vece brzine kad je WiFi u pitanju!
Znaci, to sto imam 112Mbps na pola metra od uredjaja ne znaci nista iz dva razloga. Prvo - u paketu imam 300Mbps pa je
potpuno nerazumno da na pola metra od uredjaja imam samo trecinu toga. Drugo - drasticno opadaju vrednosti kako se
biva dalje a nije rec o dvadesetak ili vise metara nego ni pola od toga. U stvari ima jos nesto - kad je 2.4 onda od tih 300Mbps
iz paketa ima samo do 40Mbps !!! :)

Gledao sam klipove I citao gde ljudi WiFi imaju po 400Mbps I vise...

O UL-du ne vredi trositi tastaturu jer je svakako mizeran ma kako da pokazuje skoro punu brzinu. Pa alo, bre, pokazuje mi 14.5Mbps
od mogucih 15Mbps - znaci skoro 100% brzina preko WiFia.

ALI 15Mbps za UL JE NEOPEVANA B U D A L A S T I N A PO SVIM OSNOVAMA!:wall:



Pozdrav!
 
Ja sam se uverio da je Eon Box odlicna zamena za bilo koji risiver pa i 4682 osim u tome da 4682 jedini ikada ima dva tjunera pa moze da se snima jedan a
u isto vreme gleda neki drugi kanal. Kome to treba / navikao je na to svakako ce nedostajati. Ali u svakom slucaju je 4682 zastareo uredjaj I povlace ga na
ovaj ili onaj nacin sto znaci nekome sada a nekome nekom drugom prilokom…

4682 nije potreban lan kabl (veza sa ruterom) za vracanje programa unazad
 
Poslednja izmena:
Ja danas zvao da mi iznajme još jedan d3 mini risiver, gospođa na telefonu mi kaže da ne može više od 3 uređaja na jedan ugovor. Imam eon box, d3 mini I karticu. Jel to zaista tako ili gospođa nema pojma? :)

Te telefonske gospodje uglavnom nemaju pojma sa zivotom. Ali kod ovoga su mozda u pravu, mada ni tu nema pravila, nekome daju uz placanje
samo mesecno rente, nekome traze da plati uredjaj I placa mesecno rentu, ali ne zna se kako kome I na osnovu cega to. :)

Mislim, sve je stvar dovitljivosti i srece korisnika, svakog pojedinacno I posebno. Narocito sada kad SBB ne zna gde ima je dope a gde glava! :)

Nisu ocekivali ovoliku navalu na Eon varijantu (ali ni u snu se nisu nadali tome, proverena informacija!) pa su u nevidjenoj frci na mnogo nivoa.


Pozdrav!
 
4682 nije potreban lan kabl za vracanje programa unazad
Tacno, potpuno sam zaboravio za taj detalj koji je dosta vazan! (mada kako kome, meni je nebitno)

To je zato sto ima modem u sebi, zato ih zovu samostalni risiveri, nije jedini...

(ali im je svakako cilj da bas taj sto pre eliminisu iz upotrebe, razlog nepoznat za sada)


Pozdrav!
 
Nisam, ali verujem, kao što misli @klaus, da će se poštovati dogovor i da se "D3 kuća" neće naplaćivati. Promoter je nekoliko puta bio jasan šta se dobija i koliko će se plaćati. Pa nisu valjda toliki...
Što se tiče uključenog Pink paketa, tu je već možda fora "ako prođe-prođe", s obzirom da mi je ponuđena opcija za deaktivaciju.
Neće ti naplatiti, meni su u Trio Gold paketu koji sam potpisao u julu dodali promotivno dve godine Pink paket, Cinestar i HBO, ništa mi dodatno ne naplaćuju. U aplikaciji mi stoji da mogu da ih deaktiviram. Baci pogled na ugovor, meni stoji u ugovoru Trio Gold i ispod Pink paket Promo 24 meseca, isto tako za HBO i Cinestar.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Da li je neko prelazio sa starih Duo paketa (istekao ugovor) na nove EON pakete ali pod uslovima za nove korisnike? Da li su voljni da pregovaraju ili moram da raskinem ugovor i potpisem novi kao neko drugi?
 
I ne bi bilo problem kad na Internet-u ne bi postojali podaci i klipovi da ljudi imaju daleko vece brzine kad je WiFi u pitanju!
Znaci, to sto imam 112Mbps na pola metra od uredjaja ne znaci nista iz dva razloga. Prvo - u paketu imam 300Mbps pa je
potpuno nerazumno da na pola metra od uredjaja imam samo trecinu toga.

To i ja smatram ali covek iz SBBa kaze sledece:

Kako na rad interneta putem Wifi veze može uticati veliki broj spoljnih faktora, može se dogoditi da brzina interneta varira, kao i domet same WiFi mreže. Nažalost, na spoljne faktore ne možemo uticati, ni otkloniti, jer su neki od njih: konfiguracija stana ili kuće, prisutnost drugih bezičnih mreža u okruženju koje stvaraju interferenciju, kao i fizičke prepreke: (zidovi, nameštaj, električni uređaji, položaj rutera u kući).



Brzinu i kvalitet protoka interneta možemo garantovati samo preko mrežnog kabla koji dobijate od nas prilkom instalacije opreme.

Napominjemo još jednom da na rad i kvalitet WiFi veze ne možemo u potpunosti uticati, zbog gore navedenih spoljnih faktora.

Takodje sam se zalio na pola od deklarisanih brzina koje pisu u opisu paketa na svega 30 cm od modema. Dobio sam genericki odgovor a trazio sam odgovorajuci uredjaj koji moze da isporuci bezicno 100 Mbit/s na pola metra od modema.
 
Da li je neko prelazio sa starih Duo paketa (istekao ugovor) na nove EON pakete ali pod uslovima za nove korisnike? Da li su voljni da pregovaraju ili moram da raskinem ugovor i potpisem novi kao neko drugi?
Pisao sam već, sa duo gold, bez ugovorne obaveze, dobio eon duo full na 24meseca za 3200din tokom trajanja ugovorne obaveze.
Poslao mail, nazvali posle par dana, ponudili godinu dana po duo gold ceni, drugu godinu po punoj ceni što sam odbio i odmah povećali ponudu na pomenuto. Danas zvanično prešao na eon :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno