Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Sledece godine cu lako da se apgrejdujem, nece mi to biti problem, ali trenutno sam bez kompa i mogu da priustim rx 570 i ryzen 3 2200g max.
Nadam se da ce ova kombinacija gurati ove novije naslove na medium, pa sledece godine da dodam neki ryzen noviji.

Hvala vam...
 
U igrama ti je 2200g na nivou stock 8350 što je dovoljno da igraš danas sve sa ok grafom na medium do high podešavanjima.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovoru. Cinilo mi se da je bolje da ukombinujem RX 570 sa Ryzen 3 2200g, nego da uzimam ryzen 5 1600/2600 sa kombinacijom GTX 1050ti.

Igram na konzoli dugo vremena, tako da ce mi ta medium podesavanja na 1080p i miimum 30fps biti i vise nego dovoljna dok se ne ponovim dogodine.

Hvala jos jednom.
 
radiće bez problema. 2200g , r3 1200, i3 8100 ... sendi, ajvi quad. To je taj nivo procesora.
za igre i više nego dovoljno.
 
Zašto bi kupovao 2200g ako imas dedicated graficku? Uzmi r3 1200 a razliku u ceni prebaci na grafu, ssd...
 
Upravo tako, osim ako nemas neki svoj razlog. Aleksandrinjo, kazi ti lepo koji je budzet, pa mozda sklopimo nesto valjano :)
 
60k dinara mi je budzet.

Procesor 2200g 90 evra
Graficka mi je 195 evra, rx 570 8gb,
napajanje 40 evra kod madjara (thermaltake 650w, u prodavnicama kod nas 7000 din, pretpostavljam da je dobro),
kuciste 1400 din (tu mi bukvalno treba bilo koje, konkretno sam odabrao ovo https://exceed.rs/artikal/ms-industial-griffin-2 , cini mi se da ima sve sto treba),
maticna ASRock AM4 A320M-DGS (6000 din u emmi),
i ram 8 gb 2133mhz (7.5k dinara), dodao bih jos 8 oko nove godine posto maticna ima dva slota. Neki mi rekose da je to kao spor RAM, nesto gledam testove, nije to toliko bitno i osetno ako ima vise mhz/a. Mozda gresim.
ssd imam

U sustini, nemam koju graficku bolju da uzmem a da ne doplatim malo vise para. A nemam ni sredstava da dodam 3/4/5 hiljade dinara za nesto bolje od procesora, ovo je max koji sam sastavio od budzeta.

Dodacu kao sto rekoh, RAM jos 8 gb oko nove godine, i procesor bolji sledece godine.

Maticna mi je ova, to mi je najveca nepoznanica, valjda ce da mi radi posao posto nemam da dodam za neku bolju. https://www.emmi.rs/matične-ploče-(...-sata3-glan-21-usb-30.11.html?productId=61272

Edit> ako mislite da ima nesto bolje za te pare, pisite >D

Edit 2> Kuler ne uzimam, rekose mi u emmi da je ovaj sto ide uz 2200g dovoljan za igrice.
 
Poslednja izmena:
r3 1200 + ta asrock ploca kod madjara izadje 120-125e.
Koje TT napajanje tacno?

Razliku u ceni baci na bolji/brzi ram ili graficku, eventualno uzmi bolju plocu ( b350/b450 cipset ) ako hoces da se igras sa overklokom procesora.
 
Necu overklokovati, niti bilo sta... zato sam isao na ovu jeftinu varijantu maticne koja ce da mi zavrsi osnovni posao. Cilj mi je bio sto jaca graficka i procesor za gaming, a u ostalim komponentama da maksimalno ustedim posto mi je budzet za danasnje standarde mali... Mislim da ce ova maticna podneti i R5 2600 dogodine uz rx570. Bez overkloka i bilo cega drugog.

Ovo napajanje je u pitanju https://www.kupujemprodajem.com//Ko...r-650W-66845847-oglas.htm?filter_id=226288606

R3 1200 je jeftiniji 20 evra kod Madjara, ako nema neke razlike u odnosu na 2200G oko gaminga, def bi uzeo njega onda, a razliku prebacio na RAM brzi u tom slucaju...
 
@aleksandrinjo96

Ja bih zamenio taj 2200g za 1300X (13.100din), sa njim dobijas 4MB L3 cache-a vise + je zalemljen procesor sto bi trebalo da daje nize temperature. RAM, mozda bar 2666Mhz, imas za ~9.000din 8GB Kingston HyperX. Ako to nekako mozes da uklopis + neku B350 maticnu plocu, to bi bilo super.
 
@aleksandrinjo96

Ja bih zamenio taj 2200g za 1300X (13.100din), sa njim dobijas 4MB L3 cache-a vise + je zalemljen procesor sto bi trebalo da daje nize temperature. RAM, mozda bar 2666Mhz, imas za ~9.000din 8GB Kingston HyperX. Ako to nekako mozes da uklopis + neku B350 maticnu plocu, to bi bilo super.

1300x je skuplji od 2200g ( barem u HU ) i to 15ak eura a po performansama su egal. 1200 je 20e jeftiniji od 2200g, 35e od 1300x a razlika u kloku je ~10%.
 
Ma nemam da dodam, a i klok necu da radim...

Gledam malo sad po netu, vise testova nalazim za r3 1200 nego za 2200G, moram da priznam da cu ipak da se presaltam na r3 1200 koji je jeftiniji 20 evra, a performance u igrama su identicne koliko vidim... 2 do 5 fps maksimum gore dole, za mene koji se zadovoljava sa medium postavkama, cini mi se da nece biti problema sa najnovijim naslovima i da se ta razlika nece osetiti, a u onim malo starijim, deluje da sve moze na high.

hvala puno, *mjau**mjau**mjau**mjau*ga, noob sam za ove visoke tehnologije...
 
Pozdrav ljudi...

Sta mislite o kombinaciji Ryzen 2200g, Asus A320M i kingston 2x4gb 3200 mhz? Ja kapiram - overkill za moje potrebe browsinga, muzike i filmova sa mozda nekad nekim laganim igranjem... zato sam isao na ovaj cpu a ne 5icu, maticna ova osnovna varijanta jer ne planiram OC i memorija 3200mhz jer se prosto uklapa u “budzet“... razmisljam i da bocnem Arctic F12 na presnjoj strani kucista...

?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pa po svemu sto sam citao APU profitira od sto brze dual channel memorije, a imam budzet odvojen tako da resih da “ulozim“ pare u tom delu. Nije neka razlika po poslednjim cenama.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzmi brzu memoriju naravno.
Ja sam uzeo 2666 i klokovao na 3200, oseti se razlika itekako.
 
Bolje uzmi krstenu plocu i obican ram, nego 3200MHz ram i A320 plocu.

Pitanje je svakako za "sta da kupim" podforum.
 
Apsolutamente. Imaš asrock b350 pro4 za dve tri hiljade iznad, a 2200g itekako profitira od overkloka grafike.
Većinu 2666 ddr4 modula možeš lako da OC na 3ghz.
 
Za APU je bitan dual channel, a posto je i mala razlika u cijeni mozes uzeti i brzi ram. Sada je bukvalno ista cijena za 2400 i 2666MHz, a ni za 3200MHz nije velika razlika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Osbourne, razlika u ceni (izmedju 2400 i 3200Mhz) je minorna, dok je 3200 jeftinija u odnosu na 2666. Odgovor se sam namece. I neka bude 2x4.
 
Poslednja izmena:
Stigle mi komponente i nalazim jedan dobar tutorial za overklok Ryzen 3 1200. Zanima me samo da li valja to uopste da radim sa ovim stok kulerom ili ... Vidim da neki likovi dostizu i 4.0GHZ sa stok kulerom po yutubu, al ne znam jel to zavisi samo od kulera ili jos nekih komponenti...

Na kraju sam uzeo i AB350M na preporuku lepog kokana i rekose mi momci sto mi sastavljali komponente u kuciste da nema geske sa tom maticnom.
Hvala puno.
 
Overklokom se svakako necu baviti, zbog toga je ovakav izbor maticne. A i memorije u principu (plus odnos cena).

Hvala puno na odgovorima i izvinjavam se ako je offtopic.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ima li nekih novosti o naslednicima 2200G i 2400G? Da li će koristiti postojeći 12nm proces ili novi 7nm (koji tek treba da izađe), šta mislite?
 
12nm ili 14nm. Uglavnom facelift sa većim klokovima.

Windows 7 now can run on Raven Ridge on MSI mobo with latest BIOS update

3p7qma2kawz11.jpg


Ali bez integrisane grafike, izgleda.
 
Poslednja izmena:
Nema AM4 na listi.
 
Ne treba mu AM4 na listi kad se ne šrafi na AMD ploče, nego se kači štipaljkom.
Ne znam kakav je, sigurno je bolji od box kulera.
 
Hm koju od ove dve memorije za APU (najverovatnije 2200g):
http://www.itsvet.com/ram_memorija_gskill_ripjaws_v_f4_2400c15d_8gvr-pdaa1-71.i?id=3797
http://www.itsvet.com/ram_memorija_kingston_hyperx_xmp_predator_hx432c16pb3k2/8-pdaa1-71.i?id=3278

Gskill ima bas dosta testiranih modela na ploci koju planiram da uzmem ( https://www.asrock.com/MB/AMD/X370M Pro4/index.asp#Memory ) dok Kingston ima solidno manje testiranih modela i koliko sam video nema ova koju bih uzeo pa me to brine jer sta mi znaci 3000MHz ako to necu videti a Gskill je jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Klokovani Athlon 200GE: (samo CPU i eventualno RAM preko BCLK)

 
Nazad
Vrh Dno