Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Naravno, samo pitanje koje taktove drzi ako trosi toliko. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
1500/2250 :d:smash::-devil-:
 
Jel se desilo nekome da RX580 pocne nenormlano da se greje kao da kuler ne naleze dobro. Znaci karta u loadu odne 70+ c i onda obara taktove. zamenjena pasta, stavljene podloske na da bolje stegne kuler ali ne pomaze nista pomaze samo vodeno hladjenje i tada kartica radi normlano.
U pitanju je MSI RX 580 8Gb hynix kupljen u decembru.
 
Isto to se meni desilo na msi 470 gaming X 8Gb. Throtluje, smanjen napon, smanjen klok, odvrnuti ventovi, isto. Gpu klok šeta kao ekg. Bila je stara oko 2 godine, i poslednjih 7-8 meseci se tako ponašala. Reklamirao sam je i dobio Msi 570 Armor 8 GB, ali ona ne kopa. Msi generalno nije dobar za kopanje.
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo nekome da RX580 pocne nenormlano da se greje kao da kuler ne naleze dobro. Znaci karta u loadu odne 70+ c i onda obara taktove. zamenjena pasta, stavljene podloske na da bolje stegne kuler ali ne pomaze nista pomaze samo vodeno hladjenje i tada kartica radi normlano.
U pitanju je MSI RX 580 8Gb hynix kupljen u decembru.

Ja sam ranije imao takve probleme sa "ne naleganjem" osnovni znak za to je da se GPU u trenutku dobijanja opterecenja (pocetka kopanja) prebrzo zagreje a kad ugasis kopanje on se sporo hladi... Ako ti je ovakav slucaj evo da ti predlozim resenje, ja sam ga cesto koristio ranije na Sapphire R9 270 (to im je bila slaba tacka):
IMG_20181031_101551.jpg
Znaci bakarna plocica 0.2-0.5mm prema potrebi, pasta sa obe strane i prema kulerui prema GPU...
 
Ovde temp padne momentlano. mislim moram jos jednom da proverim kolika je temp na vodenom ali mislim da je tamo nekih 59 mozda otislo sto je za vodeno i tu kartu neverovatno jer bi normalna karta stojala na 45C. To mi je od drugara rig ja te MSI bez hladjene memorije nikada ne bi uzimao.
 
Ako je menjao pastu, i stavljao vodenjak, verovatno je skinuo/probušio nalepnicu na šrafu, tako da je pitanje da li garancija još važi.
 
Kartica je iz danske tako nema garanciju. Ja sam monitirao blok tako da je sve kako treba. Naplenica stoji sve ko fabrika nema tu problema ;)
 
Mozda je neki senzor izbrljavio pa dobijas pogresna ocitavanja...?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
ali obara i taktove odma i mislim da to ne moze da se iskljuci. Da probam reflash bios a jos mi to ocajnicki ostaje.
 
Nema sta,vrlo moguce da je felerican chip,ako je i pod vodenim dosta toplija od proseka...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Izgleda da je hladjenje od jednom postalo felericno. Stavio sam haldnjak od 7950 direct cu i sada sve radi. E sada jel znate vi jel u heatpipe ima neki gas ili je to mit posto ispada da heatpipe na armoru pukao i vise neam funkciju. Nisam stigao sinoc da vidim jos samo sam probao sta ce biti sa drugim vazdusnim i sada je ok sve radi i temp su ok, isao juce vantage i formula 1 sve normlano.
 
danas cu se jos malo poigrati sa fabrickim hladjenjem ako ne ide sa direct cu i vatra :d
 
Hmm..cudno bas,pogotovo sto si spomenuo onomad da i sa vodenim nije bas sjajna temp,i da bi trebalo da je i pod vodom niza....
 
Hmm..cudno bas,pogotovo sto si spomenuo onomad da i sa vodenim nije bas sjajna temp,i da bi trebalo da je i pod vodom niza....

Ja sam se istripova to za taj put prvi nisam lepo pogledao drugi put kada sam stavio blok normalne su temo bile 25c idle 30load 1.1v 1366GPU 2000mem
 
Eee,to je vec druga prica :) kao sto kolege iznad rekose,onda je falican taj stock kuler,vrlo moguce da je ispario gas iz heat pipe-ova,ili je bušnut negde....ili mozda cak jako neravan,proveri žilet/svetlo metodom,znas vec kako to ide ;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Idem sada u akciju ali mi je totalno neverovatno. Kada smo ko hadvera SInda proveri one tvoje 7970 lajteninge :D da li BE i koliko imaju asic pa da se dogovaramo oko cene :d
 
Pukao ti je pajp i ostao si bez gasa jer se tako prenosi temp kroz sve cevke, mislio sam da si to proverio, i tu spasa nema, jer treba puno alata da bi ponovo napunio i zakrpio, skini sa nekog lesa i to ti je to.
 
Ako želiš pogledaj detaljno, čak i lupom, možda nađeš neku rupicu.
 
Idem sada u akciju ali mi je totalno neverovatno. Kada smo ko hadvera SInda proveri one tvoje 7970 lajteninge :D da li BE i koliko imaju asic pa da se dogovaramo oko cene :d
Proverim pa ti javim,ali od prodaje nema nista [emoji14]
Sorry za off :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imam ja nesto bolje od tih Lightining :d
c679e31626af90b3272996f169880f12.jpg
 
Poslednja izmena:
Za nase potrebe nema bolje od Lightning karte, ali da nije boost edition. Izvinjavam se za off. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li neko mozda viska jedan vent za msi RX570 Armorku, da oce da proda? Isti je vent i za 580.

d0minat0r-e ako ti je taj vent sto je riknuo od armorke, daj jedan vent leba ti ? :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno