Šta je novo?

Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

Cao svima,

Jel moze neko da mi kaze nesto o firmama podizvodjacima radova?

Konkretno, na NBGDu kod mene u zgradi su u opticaju bili Telefonkabl (za koji sam cuo od ranije i velika su firma, ali nisam cuo nikakva konkretna iskustva) i Kodeks konsalting (od kog smo dobili ozbiljniju ponudu, sa specifikacijama i fotkama opreme koja bi bila koriscena) koji na https://www.kodekskonsalting.rs/ ima neki genericki Lorem ipsum sadrzaj, znaci realno nista.

Mozda nije preterano vazno, ali s obzirom da imam vec SBB optiku, ne zuri mi se preterano i hocu da izaberem sto normalnijeg izvodjaca.
 
meni nekako ne deluje normalno da iko, a posebno firma koja ocekuje da bude ozbiljno shvacena pusti live sajt sa lorem ipsum kontentom na temi od 15 dolara
mozda gresim, ali ovo deluje kao one man show firma koje danas ima a vec sutra moze i da nema, sa Telefonkablom ces i ako dodje do problema bar imati sa kim da se dopisujes i da se zalis, a ovima mozes da pises Petru Petrovicu na sajtu lol na formi koja verovatno i ne radi
 
Pa taj fazon.. Možda ne baš one man show, pošto sam iz neke prepiske i razgovora skontao da tu ima par ljudi, ali da, firma koja je namenski otvorena za ovu šljaku, da pokupi pare od Telekoma i to je to..

Tnx na potvrdi mog razmišljanja. :D

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
"Pedantno" uvođenje optike od strane firme Teledirekt u Novom Sadu. Presekli su glavni kabel za struju do stana:


IMG_20181011_130340.jpg

IMG_20181011_131912.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20181011_130337.jpg
    IMG_20181011_130337.jpg
    223.1 KB · Pregleda: 389
A jesu znali gde je strujni kabl u zidu?
 
Sad znaju gde je kabel :( Pronašli su ga bušilicom.
Došli su bez uređaja sa kojim se proverava gde su strujni kablovi u zidu.
Da ne pričam, kakav neprofesionalizam...
 
Rekao sam i na drugim temama, svako sa 10% znanja da zna da odradi instalaciju i provuce kabal je jos davno zapalio vani gde rade za 5x vise para, nazalost niko nece raditi i ostati ovde da radi za mrvice a da ista zna

Kod mene koji su bili za optiku lik koji je bio glavan i koji je dosta tanak i be zba rec engleskog/nemackog ceka da ode, onaj drugi pomocnik tek je krenuo da radi taj tek ne zna nista, ne zna ni kabal da provuce!

Sa ovim ne opravdavam firme koje rade vec samo navodim glavni problem
 
Poslednja izmena:
A uz septembarski račun za telefon stiže flajer u kome pozivaju da se pridružite MTS ekipi i obećavaju platu do 100.000.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ako se dobro secam flajera, rekose da moze i preko 100k da se zaradi.
 
Био је скоро њихов конкурс за агента продаје и тамо пише да је могућа зарада и преко 100к. Све је то реално, ко уме да прода маглу он може и више да заради. Мени су повремено разни нудили сличан посао, ево ти моја роба (~магла) па иди од врата до врата и заради брдо пара.
Не верујем да је у питању неки нормалан посао.
 
Trenutno kopaju na Labudovom brdu, konkretno ulicu Serdar Janka Vukotica, Gocku i Oplenacku. U pitanju je MTS optika.
 
Na Banjici sam video, pre Vojne akademije i VMA onaj mali kružni tok, da spajaju kablove optičke na trotoaru.
 
Ne vredi, kriv sam ja, jer "kablovi ne smeju da budu tu". :d
 
Meni oni ne bi izasli iz stana dok ne vrate u prvobitno stanje ili plate majstorima da to urade umesto njih.
 
Po rečima montera u NS jedva nešto preko pedeset priključaka do sada. Samo dve ekipe rade spajanje dok ne krene još jedna.
 
Da, predpostavljam da će do kuća prenos biti bakar. Mada ne bi trebalo tako, videćemo kako će rešiti pitanje ovih zgrada u Partizanskim Vodama, ili gore Stojana Matića....
 
Ne vredi, kriv sam ja, jer "kablovi ne smeju da budu tu". :d

C c c c.. Nemam lepe reci.
Koliko si posle morao da se cimas oko toga? Nadam se da si vec i resio.
Hoce li ti refundirati nastale troskove nekako, recimo 3 meseca besplatna usluga... Mastam garant :smoke:
 
Znaci sve sto bih ja sada napisao, nije lepo a ni dozvoljeno pravilama foruma, vezano za ovaj tvoj slucaj.... MJAU MJAU MJAU MJAU.. eto da mi bar bude lakse. :d

Ovi derani behu to...? https://www.ogledalofirme.com/company/444.Teledirekt?ignoreTouch=1

Ne secam se sad tacno, neko je pisao da neka odredjena firma (ne znam da li je ova) uvodi i ORION ljudima po zgradama..

Kakav je ovo sajt? Trazi mi 180rsd da bi procitao komentare...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvinjavam se sto ga i linkovah, prvi iskace na guglu. Mrzelo me da "istrazujem" skroz do APRa ..

Taj sajt koriste valjda ljudi kada se raspituju i traze posao, pa da provere kakav je konkretan poslodavac iz iskustava drugih.
Ta njihova "ideja" kako da se zastite od mogucih malverzacija, mislim i da "pokriju troskove"... Nemam lepe reci ni za to, ranije nije bilo tako.

Nego posto je ovde tema koja jeste, a coveku radnici iz TELEDIREKT "kompanije" ostavise rupu u stanu, mene je zanimalo kako se odvija dalje ta situacija..

Mene to isto ceka.

ORION spomenuh zato sto je covek iz NS, a negde procitah da neka "kompanija podizvodjac" (opet naglasavam, ne secam se da li je TELEDIREKT u pitanju) u NS "mesecari" i za njih..

Realno, ko god ovako misli da posluje, meni u kucu ulaziti nece bez predhodno potpisane neke vrste ugovora da sve vrati u prvobitno zateceno stanje.
 
Preporučujem ti da sam angažuješ majstora da proveri gde je sigurno da se buši, a da se ne oštete instalacije. Po stanu sprovode tanki optički kabel isključivo po plafonu. Neće ispod lajsni na parketu npr. to da rade, da kabel ne bi pukao. A provlačenje optičkog kabla kroz postojeći bužir gde prolazi bakarna parica još uvek ne rade (nemaju opremu).
Ja sam za sada odustao od optike. Ne želim da mi dalje uništavaju stan. Razmišljam da sve nekako bude na nekoj polici iznad vrata, a da ja sam provučem LAN kabel dalje po stanu.
Nažalost, neiskusni su instalateri, uče se sad poslu, nemaju opremu, nemaju proceduru šta da rade kada nešto oštete. Mene pitaju da li poznajem nekog električara... Ccc
A kao šlag na tortu daju onaj ubogi ruter, a neće da daju parametre za pristup, pa da sam kupim neki kršteni optički ruter.
Valjda će se vremenom to sve popraviti.
 
Veliko hvala tebi sto si ti podelio svoje iskustvo ovde na forumu, pa da i drugi ljudi mogu da vide kako se trenutno "posluje"..
Opet mi se Mjau- ce, a inace nisam nesto sklon mjaukanju u komunikaciji sa osobama koje mi nisu dugogodisnji prijatelji i poznanici, pa pricamo slobodno i u nasem "slengu".

Pisao sam ja na vec postojecoj temi bas za NS na sta se ja odlucih za sada, pogasim na kraju ovog meseca sve, pa sacekam neko vreme, bas to sto ti kazes, valjda ce se vremenom sve popraviti.
Ne moram im ja bas biti prva musterija za optiku, ni MTSu ni SBBu.. a i Orion mi sve blizi i blizi, sacekacu ja.. ;)

Za to vreme pratim ovaj forum i jos po neki, gledam kako su ljudi prosli sa "majstorima", evo sad sam bas citao da nekima nisu dali da jos u fazi izgradnje zgrada postave infrastrukturu u svoje rodjene stanove .. C c c c
 
Ovo su pre cetri dana zavaljali u zgradu:

01.jpg

02.jpg

Niko nije kucao na vrata da ponudi nesto.
Cudna poslovna politika prvo upadaju pa onda nude.

Iskreno ovo sam dugo cekao cisto da vidim kako ce konkurencija da reaguje.

Ako provajder telefona, interneta i televizije za obnovu ugovora na 24 meseca ne ponudi iste uslove koje nudi novim korsnicima preostaje mu jos samo mesec dana tranzicionog perioda na novog provajdera.
 
To ti je zavrsna opticka kutija.
Nije im cudna politika, prvo moraju da uvedu do zgrade po ulazima, pa tek korisnicima da ponude sta ima.
Bilo bi skroz cudno da ponude nesto sto ne postoji u zgradi.
 
Nazad
Vrh Dno