Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ko ce da ga kopa 2 godine po ceni od 3k? To nije isplativo ni da ga kopas dzabe strujom.

Kao sto rekoh kad padne ispod cene struje kupujes za te pare sto bi dao EPSu, manje novih generisanih dolazi a vec postojece kupuju ljudi na veliko, sto dize i cenu i likvidnost, sto dodatno dize cenu.

Previse je iscrpljujuce da sledeci ciklus toliko traje po tim cenama, mislim da je ovo moguce ali da do sledeceg halvinga nece ici ispod 5, mozda obore na 4.5-4.9 "privremeno" i "takticki"..

Znaci moje misljenje je ili da ce trajati dosta krace po ovim cenama, ili da ce trajati ovoliko kao na grafikonu, ali da cene nece bas toliko potonuti, jedno od dva moze/mora biti ispostovano ali oba tesko.
 
Kao sto rekoh kad padne ispod cene struje kupujes za te pare sto bi dao EPSu, manje novih generisanih dolazi a vec postojece kupuju ljudi na veliko, sto dize i cenu i likvidnost, sto dodatno dize cenu.
Objasni ovo podvuceno.
 
Raspisao sam se malo ne razmisljajuci u potpunosti :d.

Drago mi je da i dalje ima ljudi koji citaju tudje postove sa razumevanjem, respect :D.
 
Poslednja izmena:
Meni licno ovaj grafik skroz ima smisla, a to oko kopanja ti tacno niko ne moze reći, pošto niko zapravo ne zna koliko košta velike igrače da iskopaju 1 btc, pošto stalno izlaze asic mašine koje su mnogo profitabilnije. Ovo trenutno što se može kupiti od asic-a, mislim da je Bitmain koristio mesecima pre nego što je pustio u prodaju.

Npr, neko ko ima efikasne minere za koje nismo ni čuli ni videli ( to možemo lako zaključiti po težini, koja konstatno raste dok cena pada ), i ko recimo ima struju preko solarnih panela ili čega već trećeg, koje je odavno isplatio, koliko njega onda košta kopanje? Tako da to @Spurime.50 sto si napisao mi ima samo donekle smisla, i to za male igrače.
 
Ne izlaze masine koje su mnogo profitabilnije nego koje su profitabilnije par meseci a onda dolazi nova serija i sve iznova. Asici se prave da kopaju vise i vise a ne da trose manje, a i da prave asice za sebe koji trose manje za isti hashrate, ispali bi iz upotrebe jer sami dizu diff ovim drugim uredjajima koje koriste za premine, plus kad ih prodaju i kad krenu nove, diff takodje skace.

Cena struje ostaje ista i potrosnja ostaje ista. Bitmain sigurno ne prodaje drugim velikim igracima svoje najnovije ASICE dok preminuje sa generaciju starijim asicima, niti postoje drugi "tajni" igraci veci od Bitmaina. A ako imaju solarne panele za tu kolicinu, mogu prodavati struju i kupovati BTC upola jeftinije, sto bi silovali infastrukturu za manje para. JA ne verujem da imaju niti da ce imati ista isplativo da kopa na 3k, jer tu moras da ukljucis cenu research-a, materijala, logistike, amortizacije, i da uzmes u obzir ako racunas da im je struja free i da su povlasceni toliko, da im niko u doba kad je BTC 3k i struja u svetu 0.05-0.40 centi, nece kupiti te uredjaje. Ni tada, a ni 1-2 god posle kad BTC skoci, jer po i mojim i tvojim zapazanjima do tada ce imati vec novu generaciju ili dve.
 
100.000K+... o čemu ljudi ovdje sanjaju...
 
Ne znam gde si procitao da iko sanja o toj cifri [emoji1] kao i da je spomenuo [emoji1] a ti sto jos places i cekas trocifreno to stvarno ne bih komentarisao jer nema smisla trositi tastaturu na to [emoji1]

Ako nemas nista pametnije da pises ili komentarises, ne znam zasto uopste i posecujes ovu temu [emoji1]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Majstor verovatno prodao na 900$ pa se sad nada ako opet ode na 900 da ce verovatno biti na nuli :d
 
Da se ne lazemo sad izgleda da ce pre na 900$ nego na 100.000$ al ono.nikad se ne zna :)
 
Sto mislite da ne moze 100K u sledecem krugu? Posle svakog pada cene uvek krece ista prica i ma koliko neke cifre delovale neverovatno pre ili kasnije dodjemo dotle.
Dali cemo na 900 pre toga ili ne to je druga prica ;)

Tapatalk
 
Mene ovde bude sramota u ime drugih. ovaj forum1nick ili kako vec je godinama u kriptu ako se ne varam i on sumnja u cijenu od 100k npr ? Nakon svega sto je vidio i pratio kroz godine, to mu je nemoguce..... Kao sto student kaze, nema nemoguceg scenaria u kriptu.. Samo sto ga niko od nas ne zna. Meni je realno i 100k i 1k.....
Ali sudeci po tehnologiji i institucijama koje sve vise i vise ulaze u ovaj prostor, ova prva varijanta mi je daleko blize......
 
100k malo teže, ali ostvaruje se kratkoročno predvidjanje nas..nekih..

trgujte ljudi:smoke:s
 
Meni je prvo bilo neverovatno kad btc poleteo do 30$ :) pa kad je pao na 2-3, mislio sam da se nikad nece oporaviti i da je kraj :) pa smo za par godina dogurali do 20k, i to sa 4 na 20 za nekoliko nedelja samo, tako da mislim da nista nije ne realno :)

Ko ce da pretvori dolar ili euro u kripto... to je jako diskutabilno, pošto uvek smisle nesto novo... i na to ti niko ne moze dati sad odgovor :)

edit:

Evo nekih datuma na koje treba dodatno obratiti paznju ko trejduje, vezano za ETF:

Aug 23rd - 2 x ProShares
Sept 15th - 2 x GraniteShares
Sept 21st - 4 x Direxion
Sept 30th - SolidX-VanEck

Pošto ce sigurno biti "buy the rumor sell the news" i tu nema greške, tu se bar svi možemo složiti :d
 
Poslednja izmena:
Meni je prvo bilo neverovatno kad btc poleteo do 30$ :) pa kad je pao na 2-3, mislio sam da se nikad nece oporaviti i da je kraj :) pa smo za par godina dogurali do 20k, i to sa 4 na 20 za nekoliko nedelja samo, tako da mislim da nista nije ne realno :)

Ko ce da pretvori dolar ili euro u kripto... to je jako diskutabilno, pošto uvek smisle nesto novo... i na to ti niko ne moze dati sad odgovor :)

Ah uspomene..bolne :smoke:

Kako mene *mjau**mjau**mjau**mjau* što sam tad samo ovlaš prešao preko kripto tema na ovom forumu a zajebavao se sa windows tabletima..ne bih sad obrtao hiljade evra na berzi nego milione..*mjau**mjau**mjau*:whip:
 
Ah uspomene..bolne :smoke:

Kako mene *mjau**mjau**mjau**mjau* što sam tad samo ovlaš prešao preko kripto tema na ovom forumu a zajebavao se sa windows tabletima..ne bih sad obrtao hiljade evra na berzi nego milione..*mjau**mjau**mjau*:whip:

Vjerovatno ne bi. Prodao bi sve na skoku od 100% Malo ko je ostavio nesto i cekao rast od 100000% hehe :p
To ce ti najbolje reci ovi stariji. Od hiljade forumasa, koliko ih ima btc-ove duze od 5 godina, tj, te iste :p Jako mali broj....
Mozda ce i ovo biti smijesan post ako btc nekada bude 1 milion $
Ali, prodaces ih sigurno mnogo prije toga :)
 
Kako ko.. evo ja ( i ne samo u BTC ). Prodao sam skoro sve, a verujem da će da ide bar 2X od ATH. Do polovine iduće god. bi trebali da dohvatimo dno, pa polako dokupljivati.
Znam samo da u HW više nikada ne ulažem ( možda rekreativno ).

tako je i forum1nick prodao sve na trocifrenom, pa sad place godinama zbog toga :D, a kako je krenulo, mislim da ce i Borko011 uskoro njegovim putem, pošto se nesto puno hvali tim hiljadama evra :d i kako je lako trgovati kriptom :d
 
Kako ko.. evo ja ( i ne samo u BTC ). Prodao sam skoro sve, a verujem da će da ide bar 2X od ATH. Do polovine iduće god. bi trebali da dohvatimo dno, pa polako dokupljivati.
Znam samo da u HW više nikada ne ulažem ( možda rekreativno ).
Sad si tamo gde sam ja bio pre par godina kad sam izasao iz mininga. To je definitivno odlican plan na duze staze.

Tapatalk
 
Kako ko.. evo ja ( i ne samo u BTC ). Prodao sam skoro sve, a verujem da će da ide bar 2X od ATH. Do polovine iduće god. bi trebali da dohvatimo dno, pa polako dokupljivati.
Znam samo da u HW više nikada ne ulažem ( možda rekreativno ).
Zašo ne u hw? Bez hw-a, POW, u ovom trenutku nema ni kripta, ni cene.

Ako niko ne bude kopao, a ne bude ni nove generacije kripta, POS-a i slicnih a boljih rešenja od POW neće biti ni kripta ni cene.

Svaki dinar uložen u kripto u tom slučaju je bačen.

Nadam se next gen kriptu ali tu BTC debelo zaostaje. Moguće da samo on ostane POW na asicima a ostali pow umru, ko će ga znati...

Svakako zvuči kao mogući scenario i u tom slučaju hw je zaista bačena para.
 
Poslednja izmena:
HW je taj koji kriptou daje smisao. Cime ce se vrsiti inace kripcija tih informacija u bankarskim i komunikacionim sistemima, i svim ostalim sistemima gde je kripcija potrebna ako nema HW?
Zato ETH i ne prelazi u taj cuveni POS. Kao sto se BtC moze i dan danas “kopati”, tj. Koristiti HW za njegovu proizvodnju tako i ETH nece prestati sa “miningom”.
Svaki koin koji nema mogucnost mininga ili ti algo koji upotrebljava HW za svoju produkciju bio bi obicna piramida kao ONE COIN i njemu slicni cija se upotrebna vrednost meri nekim “maglama” i piramidama koje ce se srusiti cim prestanu praznoverja u lazi raznih Lidera i ulaganje svezeg novca. Tako da-ne bojte se prestanka upotrebe HW u ovom nasem poslicu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
tako je i forum1nick prodao sve na trocifrenom, pa sad place godinama zbog toga :D, a kako je krenulo, mislim da ce i Borko011 uskoro njegovim putem, pošto se nesto puno hvali tim hiljadama evra :d i kako je lako trgovati kriptom :d

Borko prodaje samo na short:smoke:

A sad ozbiljno, ovde dolaze ljudi po savet (verovatno je reč o stotinama neregistrovanih čitalaca dnevno) koji bi nešto da ulože i zarade, a nemaju hrabrosti ili dovoljno iskustva.

Moja neka kratkoročna analiza, očigledno se botovi koriste za minimalno manipulisanje kursom, a tu se uzima dobra lova. Ja sam konkretno uradio preko 20 uspešnih transakcija u toku od par nedelja. Ovo će potrajati još neko vreme (dnevne stabilne nivelacije kursa) pa zato iskoristite priliku, jer nakon toga nas čeka ili manji bull ili moguće što nihilisti pričaju, drastičan pad. Ja opet mislim da love ima dovoljno da se za nekoliko narednih meseci kreće oko i znad šestice. Ipak stoji priča da se mining kreće ka crvenoj zoni a to može celu priču da povuče u pakao.
 
Znaci ili ce bull ili drastican pad posle ove stabilizacije?
 
Znaci ili ce bull ili drastican pad posle ove stabilizacije?
Znaci da ako ti je ulaz ispod 6k, postavis stop lost na recimo 6300 i cekas dalji razvoj situcacije, i podizes ga proporcionalno na gore ukoliko cekna krene na gore. Ako krene na dole, onda uzimas mali profit i cekas ponovni ulaz na nizim nivoima, i tako si u profitu sigurno. Ako nisi usao u ovom krugu, cekaj sledeći, jer sada ne vredi ulaziti jer se danima vrtimo u zoni izmedju 6300-6550, a to je no trading zone za sada dok ne probijemo 6600-6800 lvl ( ako probijemo :) ). U no trading zoni pare uzimaju samo botovi i Borko nas :d
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno