Šta je novo?

Gbit switch

daxyco

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
3,126
Poena
365
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi gigabitni switch, za oko 12 uređaja. U startu bi bi na njega bilo nakačeno svega 3-4 uređaja, ali ostavljam prostor za proširenje. Pošto renoviram stan, planiram 10 kablova da razvučem gde u teoriji mogu da stoje uređaji, pa će se možda jednog dana to koristiti.

Dakle koji switch koji zadovoljava ove uslove, da nije šišanje baš? Nije problem kupiti u Nemačkoj ako je jeftinije :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Kod nas po radnjama imaš klasiku tp link ili d-link ... Cene su od 6000 pa na gore za 16 port gigabit Ethernet switch. Ne znam da li je to šišanje?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
A da li može da se stavi 8 port switch, a da iskoristim neke od lan portova na ruteru?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Jasno, nego da li će to ok da radi? Mada ne vidim zašto ne bi...
Imate li neki konkretan predlog za 8-port? Ili bilo koji?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Zavisi od rutera... Većina DSL routera i modema su 100mbit tako da uređaji vezani preko njih će sporije prebacivati podatke u internoj mreži.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Imam neki tp link n600, mislim da je wdr3600. Trebalo bi da je gigabitni. Ruter koji dobijem od provajdera bih stavio u bridge. Jel ovaj tp link da potera recimo 4-5 uređaja na lan i 4-5 na wifi?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
A da li može da se stavi 8 port switch, a da iskoristim neke od lan portova na ruteru?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Bolje, više se isplati jer TP Link (GB) sa 8 porta košta oko 25€. Nabavio sam preko Mađara.
 
Nazad
Vrh Dno