Šta je novo?

Dobre radne stolice

Izgleda da imamo novu best buy stolicu. Sad mi je drago sto nisam kupio markusa, malo je falilo da ga porucim.

A verovatno bi moglo da se nakalemi nesto u vezi rukonaslona, da se izvari, sta znam...
 
Malo je recenzija i korisničkih iskustava da bi se proglasila za novi best buy. Markus je to godinama unazad u svojoj klasi pre svega zbog proverene izdržljivosti i odnosa kvalitet/cena.

Potrebna je potvrda da je i dizajn JÄRVFJÄLLET-a na tom nekom nivou izdržljivosti, da bi se proglasila naslednikom.
 
@rAMA, mudro zboriš, stolica tek treba da se dokaže.

Ali ne verujem da bi napravili stolicu lošijeg kvaliteta od Markusa, a uostalom, tu je isto 10 godina garancije.
 
probao sam markusa i JÄRVFJÄLLET i po svemu Jarvfjallet deluje kao produkt vise klase u odnosu na markusa... naravno, vreme je najbolji faktor ocene ali po svemu sto sam video Jarv je ili malo bolji ili u najgoru ruku isti kao markus...
 
Deluje dosta bolje od Markusa, rukonasloni su napokon visi, to je svakome smetalo, ali su mogli da je naplate jos 3k i stave podesavajuce.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sa cenom od 25-27 hiljada po meni to više nije best baj.

Mada ne sumnjam da je dobra stolica.
 
za klasu je ispred markusa definitivno, dal to vredi cene, tu odlucuje xyz faktor... za 24k platnenu sa podesavajucim rukonaslonima odma bi dao, instant... ovako da budzim i da se drndam nesto i nisam raspolozen...
 
MARKUS (sa rukonaslonima) platnen košta 16k.

JÄRVFJÄLLET platnen bez rukonaslona košta 19k, sa rukonaslonima 22k.

Kožni su 2k skuplji.
 
Deluje dosta bolje od Markusa, rukonasloni su napokon visi, to je svakome smetalo, ali su mogli da je naplate jos 3k i stave podesavajuce.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

I napokon je glavonaslon podesiv po visini :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam juče u Matisu kancelarijsku stolicu Alfa. Pre nje sam isprobao gotovo svaku stolicu u svim radnjama u Nišu. Znam da gotovo svi preporučuju Markusa u ovom cenovnom rangu, ali jednostavno nisam smeo da ga uzmem na slepo, a Ikea mi je predaleko.
Izuzetno sam zadovoljan, udobna, masivna, nasloni za ruke su odgovarajuće visine i ima dobru lumbalnu podršku. Inače, imam 187cm i težak sam 80kg.
Plaćena je 12720din.
IMG_20180731_162723.jpeg
 
Ima Nislija sa Markusom, mogao si da pitas na temi :)

Jedna proba=jedno pivo :D
 
I napokon je glavonaslon podesiv po visini :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

i lumbalna ima hod za podesavanje sto je isto ogroman plus u odnosu na markusa... meni recimo lumbalna na markusu nije po volji, ok je ali tih 10-15 cm hoda kog ima na Jaf je realno odlicno... bukvalno aj neko nek nadje rukonaslone da zbudzi na Jaf ima pivo, mene mrzi da se mlatim...
 
Valjalo bi to premeriti uživo, gledao ja već po netu podesive rukonaslone, ali nema preciznih podataka i slika.
Inače, je l' ova Jafa :)d) ima isto ili malo udobnije sedište od Markusa?
Moraću da nađem vremena i skoknem opet do Ikee, išao sa namerom da uzmem Markusa, al' mi ipak ponešto falilo, pa sam odustao.
 
Registrovao sam se da dam svoj komentar i da se zahvalim forumašima što su mi rešili dilemu.

Prvo, što se tiče mog iskustva, ja sam od stolica o kojima se pričalo na ovoj temi sedeo samo na Steelcase Reply stolici, koja se kod nas vrti na oko 350 evra ako sam dobro upućen, ja na ovoj stolici sedim na poslu. Rekao bih samo da iako ona izgleda malo neugledno i ništa spec, ovo je vrhunska stolica sa svim mogućim podešavanjima. Ja lako na njoj sedim 8-10 sati dnevno bez ikakvih problema, ne pomerim se u njoj dva puta koliko je udobna i koliko dobru podršku pruža. Pritom vidim da je ovo najjeftinija Steelcase stolica, tako da mogu samo da zamislim kakve su ove druge.

I hvala svima za preporuku za Markus, ja nemam love za ove skupe stolice Steelcase, Herman Miller itd. tako da lomim glavu već neko vreme šta da kupim do 150 EUR i vidim da su svi zadovoljni tom Markus Ikea stolicom, tako da ću ovih dana verovatno skoknuti tamo da uzmem jednu. Nadam se da je takva kao što kažete :)
 
Ajde ako ti nije teško baci pogled i na ovu novu Jafa stolicu pa nam kažu kako izgleda prvi dojam u odnosu na Markusa.
 
Nisu svi zadovoljni Markusom :)
Cvrsta i izdrzljiva stolica i nista vise.
Nije udobna, nije anatomski nista spec, nema podesavanje maltene nicega sto nemaju stolice od 5k dinara vec 20 godina, mnogima smeta fiksiran naslon za glavu.
Preuski i preniski rukonasloni, sa ostrim ivicama, pa ko je siri i kaci ih nogom, useca se. Maltene su neupotrebljivi, ja sam moje skinuo.

Meni je bila super u prodavnici, a onda je vise nisam koristio, jer mi je za duze sedenje od pola sata, neupotrebljiva.
Vidim na KP da se prodaju polovne stolice za 150e, koje su preko 400e nove, pa bih iskreno, da gledam u tom ramgu, uzeo pre takvo nesto.

To je moje iskustvo, a i jos par ljudi.

Tako da samo hocu reci da nisu sve pozitivni utisci :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajde ako ti nije teško baci pogled i na ovu novu Jafa stolicu pa nam kažu kako izgleda prvi dojam u odnosu na Markusa.

Hoću, javljam utiske.

Nisu svi zadovoljni Markusom :)
Cvrsta i izdrzljiva stolica i nista vise.
Nije udobna, nije anatomski nista spec, nema podesavanje maltene nicega sto nemaju stolice od 5k dinara vec 20 godina, mnogima smeta fiksiran naslon za glavu.
Preuski i preniski rukonasloni, sa ostrim ivicama, pa ko je siri i kaci ih nogom, useca se. Maltene su neupotrebljivi, ja sam moje skinuo.

Meni je bila super u prodavnici, a onda je vise nisam koristio, jer mi je za duze sedenje od pola sata, neupotrebljiva.
Vidim na KP da se prodaju polovne stolice za 150e, koje su preko 400e nove, pa bih iskreno, da gledam u tom ramgu, uzeo pre takvo nesto.

To je moje iskustvo, a i jos par ljudi.

Tako da samo hocu reci da nisu sve pozitivni utisci :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Uh, sad si mi napravio komplikaciju :) Probaću možda da sedim u njoj neko vreme u IKEA-i, ali realno teško je u prodavnici provaliti kako će biti posle par sati sedenja. Video sam i ja za te rukonaslone da su malo retardirani, to i na slici izgleda bezveze.

Koliko si visok i koja ti je kilaža? Možda ti zbog toga nije bila udobna? Vidim i da su online reviewovi za Markusa uglavnom veoma povoljni.

Inače, gde vidiš to na KP? Ja na KP uglavnom vidim samo stolove, polovnih stolica ima jako malo i uglavnom su bezveze neke na oko, mada se ja ne razumem nešto preterano u to...

btw, razmišljao sam da odem i do onog Antaresa, vidim da imaju ponudu određenog broja stolica u nižem cenovnom rangu, pa da vidim kakve su...
 
Inače, je l' ova Jafa :)d) ima isto ili malo udobnije sedište od Markusa?

da, ima, i sam mehanizam sedista je... u odsustvu boljek opisa, komplikovaniji... kad se zavalis prvo ti malo nesto podigne zadnjicu pa se nesto nakrene pod uglom pa svasta nesto :D ne, bez zezanja, skroz je atipican do te mere da sam bio "WTF" u radnji...

al kad sedis malo vidis da je ustvari skroz dobar... najvise podseca na steelcase recline funkciju, i njihova je tako nesto slicna... bar modela koje sam ja probao...

meni, ipak licni preferans, je sinhro mehanizam onaj direktorski sto vas zavali bas i zadnjica upadne u fotelju skroz :D zanam da su ovi drugi kao zdraviji i anatomskiji al volem da se uvalim bas :D
 
Markus i JÄRVFJÄLLET su po meni vise fotelje nego radne stolice. Meni nisu odgovarale. Sto ne znaci da nece nekom drugom. Stolica mora da vam omoguci pravilan polozaj za racunarom, da pruzi dobru podrsku u sedalnom i ledjnom delu kako na kraju dana ne bi osetili zamor u vratu, ramenima, ledjima. Sad opet sve zavisi za sta koristite racunar i u kojoj meri. Ja govorim o 8h sedenja za tastaturom. Dok ste mladi verovatno necete osetiti nikakve probleme, ali kroz 10g znacete tacno sta vam treba kod stolice. Mada za 10g ko zna sta ce novo biti aktuelno.

Ikea Volmar u tekstilnoj varijanti (ne koza) u kombinaciji sa rukonaslonima je definitivno dobra radna stolica. Uskoro izlazi iz prodaje ali se i dalje moze naci kod nas. Mada cena je priblizna pomenutoj Steelcase Reply stolici.

Steelcase stolice poput Please, Leap i Gesture su klasa (dve?) vise u odnosu na pomenute i komotno pariraju Herman Millerovim. Mana su im nedostatak mesh varijante (ali su zato za nijansu udobnije), forward tilt, nisu toliko dizajnerski originalne i mozda malo slabiji recline mehanizam. Ni jedna tkanina vam nece pomoci kod toplote kada temp u sobi predje 25c.
 
Poslednja izmena:
Za recline ne znam sta si hteo reci, meni je bio odlican, kao i funkcija pracenja ledja, a ne prostog federa.
Takodje se ledja pomeraju tako da koliko god da se naginjes, stolica te pridrzava na istom mestu. Dakle, nece doci do dizanja ledjnog dela, vec ako ti je krak stolice recimi dodirivao kraj majice u uspravnom polozaju, dodirivace je i u skroz zavaljenom.

Leap je skuplja stolica od Aerona u US, odakle i poticu obe firme.m, mada Qeron ima neke *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ske doplate, pa moze izaci vise.
Stvar je ukusa sta se nekome vise svidja, meni je presudila daleko bolja lumbalna podrska kod Leap(cak i u odnosu na njihovu najskuplju stolicu, Gesture). Zapravo, mislim da generalno po netu svi pricaju da Leap ima ubedljivo najbolju lumbalnu podrsku, kome je to bitno.
Ne odgovara mi previse pomeranja koja nude Gesture i recimo Embody, kao i jeftinije Wagner stolice, pretezak sam za to i ne drzi me kako treba.

I ja sam navikao na mrezicu i cirkulaciju vazduha, ne znam kako ce mi biti na Leapu, videcemo.
Za sada je samo jako udobna, udobnija od Aerona i pruza najbolju podrsku ledjima, ali se i ja cimam znojenja, no svakako bolje od bola u ledjima :)

Temperatura nikada nece preci 24c, ali ako dugo sedis ledja se svakako ugreju.

I cemu sluzi forward tilt?

Ovo sve govorim kao neko od 181cm i trenutnih 120kg.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod recline mehanizma mislio sam na podesavnje otpora, licni utisak je da se kod HM moze finije podesiti. Nijanse su u pitanju.
Forward tilt? Baci pogled na ovaj video.

Nista to nije presudno, najbitnije je da ti stolica "legne". Ako je to za tebe Leap, sjajno. Inace Steelcase je udaljen samo 30 kilometara od Herman Miller. Znaju ljudi tamo da prave stolice.
 
Znam sta je, ali ne vidim ko ga i kada koristi :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li neko možda ima iskustva sa ovom stolicom:

https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/radna-stolica-m-242/

Nisam iz NS pa ne mogu da proverim kakva je uživo, ali deluje mi fino, ima podesivu lumbalnu podršku i podesive rukonaslone, što pomenuti Markus nema

Uzeo sam je pre ~2 nedelje (93kg, ~190cm), konfiguracija sa kompletnom opremom: podesivi rukonasloni, aluminijumska osnova, naslon za glavu, itd. za ~20000 rsd i zadovoljan sam kvalitetom izrade i udobnoscu. Svakako bih ti savetovao da isprobas licno ako mozes, svi smo drugaciji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno