Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti i ja smo kuckali preko poruka ali evo, neka ostali daju komentar...
Firma koja radi legalno nema sanse da full servis radi po ceni od 1500din.

Tapatalk
 
Za 1500 ovde ni najobicniji majstor da dodje, to im je minimum za izlazak... kakav servis za toliko.
 
Ni nelegalno niko nece da radi rasklapanje klime i pranje za 1500din, to je sigurno.

Za 2000 hoce ali BG, za dalje se ne isplati. Radio je lik servis ovde ljubima po benchu, bili su zadovoljni. Za 1500 vec nema teorije, eventualno pranje filtera i za 10-15 je na vratima a to ni S od servisa. Izbegavati u najsirem luku takve firme! Tu ko zna i ko ugradjuje i ko servisira a jos gore ko ti daje garanciju.

Tapatalk
 
Sta pricas, na samom uputstvu pise da odstoji 10-15 minuta? Nije abrazivan i ne moze nista da osteti.
Zato vam se i osecaju klime posle pranja, ne radite kako treba.
Ne znam odakle ti takva fantazija, ali ne pise da se ostavi da odstoji 10-15 minuta, vec par trenutaka, sto znaci da kada isprskas kraj klime, vec mozes poceti da brises pocetak.

Ne oseca mi se klima ni pre, ni posle pranja, ne znam ni to odakle ti, a cenim da serviseri koji to rade 20-30 godina, znaju da ociste klimu bolje od tih vasih "YT DIY guru" varijanti.

Ne preporucujte ljudima te neke vase izmisljotine koje primenjujete samo zato sto vama deluju logicno.

To je sredstvo za odmascivanje, pa je pitanje da li neko uopste to treba i da koristi.
Ako je u kuhinji, onda ok, ali u 99% slucajeva je bespotrebna stvar, jer postoje efikasnija sredstva za ciscenje prljavstine od odmascivaca.

Ako se ne ispere brzo, zalepi se, umasti, ne znam kako bih to opisao, ali vise stete no koristi.
Za primer, pipni kaziprstom, razmazi i na palac, duvaj da se osusi, pa onda idi i operi ruke vodom, pa onda trljaj levu i desnu ruku i reci da li je sgrasso nestao i da li je isti osecaj na obe ruke kada trljas palac i kaziprst.
Idmah da ti kazem...jok.

Zato nije preporucljivo prskati ga na klimu bespotrebno, jer se teze skida samo vodom, pa treba orvo razmisliti da li ima potrebe za istim.

Da ne bi ostalo na recima, mogao si barem zaista procitati uputstvo na sgrasso ambalazi, a ja ti dajem priliku da to sada uradis, kao i ostalima, pre nego sto poslusaju te domacinske savete.
4b3add28f631e3e2ea755db03a80dccf.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok, ne pise koliko minuta, ali vidis da pise da za teze slucajeve treba da se potapa u 10% rastvora nekoliko sati? Serviser nema vremena da to ceka, to je sigurno. Ne kazem da nisi u pravu, ali ovo sredstvo nije uzeto sa YT snimka niti bih to ikada probao vec od servisa koji ga koristi vec duze vreme (vise njih) jer se pokazalo kao odlicno.
Ako samo naprskas i posle par sekundi isperes nece se skinuti sve, provereno u praksi, licno sam prao tri klime. Kod supruge u frizerskom salonu gde se nalazi LU model smo imali problem laka za kosu, ona to uvlaci u sebe i razredjuje kondezatom pa se crevo za letnji kondezat zapusilo za samo jednu godinu rada dok mi se kuci to nije desilo ni posle 6 godina. Dva puta je moralo sa Axelom po 10 minuta da bi se plastike skroz oprale. Sgrasso je ocistio crevo samo tako, naprskali i ostavili, sve samo posle izaslo. Ovo jeste ekstreman slucaj zbog laka ali mora da odstoji.
 
Poslednja izmena:
Leki video za rasklapanje/čišćenje FL LMCE i Gree Lomo?
 
Preporuka Inverter klime !2-ica do 50.000 na rate(5+ rata) u bg-u?
 
Poslednja izmena:
Djalf, potapa se bas da se ne bi osusilo, ali se ne ostavlja naprskano 10-15 min, jer se onda teze skida.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I Vivax je nesto "prepakuje".
 
Ti i ja smo kuckali preko poruka ali evo, neka ostali daju komentar...
Firma koja radi legalno nema sanse da full servis radi po ceni od 1500din.

Tapatalk

Nije samo Beograd Srbija. U manjim mestima se radi i za manje para, jer su i plate srazmerno manje u odosu na prestonicu. U suprotnom samo manji broj ljudi bi mogao da priušti uslugu, i zarada bi bila manja.
 
Ti to ne mozes da znas.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Aj da se vratim ja na pitanje multi-split klima :D
Za sada najisplativija opcija izgleda Fujitsu AOYG30LAT4, koji ispada oko 1600e sama jedinica (pretpostavljam da i za ovo treba dodatno da se plate 2 unutrasnje, ali za Mitsu, Midea i Toshibu je samo spoljasnja po 2000e, a za Daikin - ne vredi trositi reci :)).

Posto na netu skoro da nema iskustva uopste o ovoj jedinici, ima li neko iskustva uopste sa Fujitsu multi-split, kako su se pokazali? Meni treba za 2 unutrasnje, postoje jefintiji modeli, ali ne bih isao ispod 30000btu, koliko je ova, jer moze biti premalo. A 24000 BTU, mozda bi bila dovoljna, ali je jedva nesto jeftinija.
 
Ti beše treba da hladiš 150kvm?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Koja bi bila alternativa za 12LU? Treba mi za prostoriju u kojoj ne može da stane kada se ona aktivira (i podigne poklopac) zbog premalo prostora do plafona. Neka u toj klasi.
 
Tošiba 13 Suzumi+ mada je i skuplja. Sve je skuplje od 12LU, a da je u tom rangu. Kad podigne poklopac, treba da ima lufta između poklopca i plafona bar 10cm. Nemaš toliko?
PS: sad se setih da je 14LM pljunuti 12LU po snazi. Samo ne znam cene.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da, treba tebi da verujem a ne svojim ocima i prstima. Ajde mani me vise.
Gurao si prste u sace?

Ne treba meni da verujes, nego je prosto nemoguce tako da znas da li se nesto unutra osusilo i ulepilo i sta je ostalo.
A prstima i ocima mozes da vidis samo sta je spolja.

Nemoj izmisljati i preporucivati ljudima kojekakve nebuloze, sa tonom strucnjaka i ja nemam razloga da ti protivurecim.

Ja ti prosto kazem da Sgrasso nije tako lako sprati vodom, a ti se i dalje zavaravaj da je to sve ok.

Niko nema razloga da tura takva sredstva u klime, osim ako ima problema sa mascenjem.
Kod mene smo u kuhinji isto prali klimu sgrassom, jer je vise pozitivnog nego negativnog u tome, ali u ostalim sobama nismo prisli time.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti beše treba da hladiš 150kvm?
Ne, ne, stan je 75m2 (+10 lodja), s' tim sto treba samo za dnevnu od 40-45m2 (sa kuhinjom i trpezarijom spojeno kao jedna prostorija, 50m2 sa hodnikom doduse, koji bi cesto bio otvoren) i za spavacu od desetak m2. Nece to biti u isto vreme korisceno skoro nikada, ali ne bih ispod 18-ce za tih 45m2. Osoba je zimogrozljiva previse :)
Za hladjenje ce biti sve dovoljno.
 
Tošiba 13 Suzumi+ mada je i skuplja. Sve je skuplje od 12LU, a da je u tom rangu. Kad podigne poklopac, treba da ima lufta između poklopca i plafona bar 10cm. Nemaš toliko?
PS: sad se setih da je 14LM pljunuti 12LU po snazi. Samo ne znam cene.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Minimum za LU je 10 cm od plafona do unutrasnje jedinice, tako pise u uputstvu za montazu.:)

I da pitam sve,
Vredi li doplatiti oko 21000 razlike i umesto LLCE uzeti LU, njihova razlika je u tome, sto LU ima vise snage na temperaturama ispod nule, vise opcija, poput nedeljnog tajmera, itd., koje mozda i nisu toliko ni bitne za namenu koja mi treba, tj. za grejanje.
Hoce li LU raditi rasterecenije u odnosu na LLCE npr. na -5c? Pokusavam da pronadjem opravdani razlog za razliku u ceni...:)
 
Tacno bi crko da ne odgovoris nesto a blage veze nemas. Neka koristi sta ko hoce.
Kao neko ciji otac 25 godina drzi servis bele tehnike, a 50 godina se time bavi, rekao bih da imam malo vise pojma od tebe, koji izmislja deklaracije proizvoda, ne bi li odgovaralo njegovoj prici.

Onaj koji sve vreme odgovara, a u isto vreme se i buni i protivreci mi neistinama, jesi ti.

Dakle, pise na proizvodu da se posle par trenutaka obrise vlaznom krpom, sto u klimi nije moguce, a pogotovo ne pise da se ostavi 15 minuta naprskano.
Dodatno, na deklaraciji se ne spominje da je sredstvo pogodno za ciscenje klima.

I opet, lepo sam samo rekao da se nikako ne ostavlja da stoji 15 minuta, nego da se posle nekoliko sekundi ispira, ako se vec koristi, a ti si zbog licne sujete to doterao do bespotrebme rasprave.

Ali da, ti imas pojma, a svima nama smrde klime.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tošiba 13 Suzumi+ mada je i skuplja. Sve je skuplje od 12LU, a da je u tom rangu. Kad podigne poklopac, treba da ima lufta između poklopca i plafona bar 10cm. Nemaš toliko?
PS: sad se setih da je 14LM pljunuti 12LU po snazi. Samo ne znam cene.

Hvala, pogledaću.

Nije za mene, ali celokupan prostor do plafona je 30cm. Klime su na oko 28cm. Teško da će se naći neka da joj ostane 10cm prostora.

Koja je negativna strana ako ima manje od 10cm iznad klime?
 
treba joj prostora za usis vazduha da bi imala kapacitet 12000 tih jedinica vazduha da izbaci. Ako smanjis mozda ce biti 11 ili 11.5, neces primetiti u grejanju ili hladjenji sigurno.
Malo redovnije samo ciscenje filtera
 
Razlika je u temperaturi vazduha uz plafon, koja je veća od sobne. A posledice su to što senzor temp u klimi očitava veću unutrašnju temp, pa gasi klimu. Dok temp u zoni senzora padne, stan se pothladi. I tako u krug. Prosto rečeno, umesto +-0.1°C imao bi oscilacije čak do +-2°C. Pogotovo ako je ćošak sobe u pitanju! Ne pričam ovo napamet! Ako je nisko, montiraj klimu na L nosače (kao spoljašnju) kako bi imala prostora. Što je udaljenija od plafona to će preciznije da održava temperaturu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Razlike na 5cm su male, a i ne namestas ti klimu tako sto gledas po daljinskom temperaturu, vec po osecaju.

I nikako nije tacno to za sto nizu klimu, jer bi ti onda bilo pretoplo u svim uslovima.


Slazem se sa Duk, osim sto ako se bas nabije klima, smanjuje joj se kapacitet drasticno.

I ne kontam kako nema mesta ispod, ne planirate valjda da montirate klimu negde gde se nesto nalazi odmah ispod nje?

To takodje nije preporuka, i ako moze sluziti za hladjenje, ako se samo za to koristi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno