Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno pada, $50 po minuti. Prilično aktivno. Skroz interesatno. Čak neki lik prodaje 100 komada ali mu već pobegla cena $100. Moraće da spusti ili odustane.

EDIT: Op, sad drugi prodaje 140 za još manje :) Mesmerizing.

EDIT2. Ovaj lik je isti, samo skida sell order i dodaje. Sa 100 na 120, na 140, na 160, sad 180. Očigledno neki dobro naštelovan BOT. Pojeli mu 70 komada na 9,700 i odmah je skinuo order dodao još 50 i stavio na 9,750. Koji je ovo automatika.

u cemu je smisao ovog posta? napravi liveblog pa prenosi live cenu sa komentarima sa zeljene berze....
 
WTF se desilo jutos na Bitfinexu ? kakav je ono dump bio ?! .. ko bi onako nešto uradio osim ako BTCi nisu neki ukradeni ? il neko ko je kupio na 6-7 hiljada i oće da unovči HITNO..

Pa krenuli na onih tvojih 13-13,5k ali videli da je skupo.

Otvorili su 3000 BTC-a shorta i pripremaju se za potop na vreme. Cak ni do prvog resistance-a nije izdrzao.
 
V2ZarQb.jpg


Meni ovo lici na skori pad 7k.
Eme su se lepo ukrstile, pozicija na bolingeru je slicna, teher su potrosili skoro, losih vesti dugo nije bilo a dobre smo za ovu rundu izvrteli.
 
Pad je mnogo realniji nego ovaj bull na 12.500$ o kome je Prestige pisao.

Ja sam iskreno zauzeo poziciju sjedim mirno i cekam gdje da usmjerim dolare, ovo sam ocekivao i na slacku sam vise postova napisao kako ce pad da krene od 11 700$, nalazimo se u downtrendu samo treba cekat i uzet tj. ocijeniti gdje ce biti dno.

Znam da kad se predvidja pad mnogi mrze da to citaju i na slacku su pisali kako nema od toga nista kako brzo ide ATH itd itd, naravno kad se desio pad prestala je i euforija, neki su priznali da sam imao dobru prognozu i realno sagledanu situaciju, ovi vjeciti holderi, naravno usutili su se ;)
 
Goldi, ja sam odavno u bearu.

I takodje sam pisao da ocekujem $11,8-12k kao neki max.

Medjutim pad je dosao brzo i vestacki. Odrzavaju ga na ovom nivou i ovo je situacija i drzanje kao na onih $8300. Moze i gore i dole.

A napominjem, idealan bulltrap bi bio tu do $12-12,5k jer bi u tom slucaju od vuna uzeli enormne pare. Pitanje je samo jel se isplati rabota ili ce to cuvati mozda za sledeci krug.

Jos uvek ga drze na $9600-9700. Ja sam u situaciji da imam sicu koju cuvam ako krenu na bulltrap. Takodje je izvodljivo da ga zaustave na ~$9000 i tu sam planirao uzeti drugi deo. Na tih 5 BTC-a ce mi ulaz biti oko ~$9300-9400 i to uopste nije strasno, jer i da dodje do $5k, retestirace ovaj nivo pre ili kasnije. Tako da su sanse za minus gotovo nikakve a sa druge strane ne propustam eventualni bulltrap i na tome zaradu. Risk to profit je sjajan i to mi je jedino bitno.
 
Poslednja izmena:
Moze li jedno pitanje na temu ETC pposto se ocigledno nesto kuva vezano za BTC?
Ako on krene dole,logicno da ce i ETC a jos 7-8 dana ima do podele onog drugog novcica za vlasnike ETC-a?
Sad zaista nisam pametan sta raditi pa bi svaki savet dobro dosao jer nije prebacio 42$ a ocekivalo se mnogo vise.

Unapred hvala...
 
Meni i dalje deluje realna i najizglednija opcija formiranja desnog ramena (ili desnog jajeta, kako kome draze :D) sa one moje TA, tako da cu ja gledati iz tog razloga tu oko 9k da uletim long ako bude naznaka da krece reversal i to cu verovatno longovati neki alt, tipa IOTA za koju se ocekuje masa dobrih vesti (trinity wallet, prisutni su samo na 2 neazijske menjacnice i vec se dugo ocekuje da ih bittrex ubaci i jos masa drugih vesti, da ne pominjem konstantan fud kojim su izlozeni)..po meni trenutno najpotcenjeniji novcic od ovih sa vecim market capom s obzirom na to sa kim sve saradjuju (BOSCH, VW, FUJITSU...) i s obzirom na ozbiljnost i legitimnost celog projekta.
 
ETC se pumpa kroz $ a ne kroz odnos.

Ovih dana je mirovao i delimicno pratio kretanje BTC-a samo iz razloga jer traderi kada vide da BTC pada, momentalno otresaju i druge altove, ukljucujuci i njega.

ETC se sjajno drzi i u procentima je mnogo skocio. Sa $30 na $43. Ako je tebi malo 43% skoka kroz par dana i u periodu akumulacije, iskreno bolje ga prodaj.

Ima vise od nedelju dana forka, a on sa $37 na $45 stize kroz 3-4 sata jer je gore sve pocisceno. I dobro je kod njega jer mu je tu i odmah ATH, pa jednom kad to probije, nebo je granica.

Iskreno x2 na ulog je brutalan kes. Tesko da ce na bilo kom sada coinu toliko procentualno zaraditi. BTC skoci 20% odmah krece lozenje. ETC skoci 43% - pih ocekivalo se vise.

Zaboravite na 2017-tu i x10, x20 profite po coinima. To je proslo i nadamo se da cemo barem jos jedanput docekati takav talas zarade.
 
@La ne znam u kojoj si poziciji i iskreno nije mi bitno, osvrnuo sam se na onaj jucerasnji post, djelovalo mi je kao da cekas bull.
Vreme je za sledeci bulltrap koji kazem moze do do $12-12,5k I tu je idealno vreme za istresanje

Ovo mi djeluje kao da cekas istresanje.

Nije ni bitno sad, nedelju obicno iskoriste za malo jaci dump pa cemo vidit sta spremaju za sutra.
 
A to probijanje ATH se moze ocekivati kroz par meseci,godina ili pricas o ovih 7-8 dana?
Nije malo,daleko od toga...ali ja sam smesan sa sumom koju sam uzeo spram ostatka koji trguju sa hiljadama ETCa.Kada bi dopuzao do 60$ to bi mi bilo skoro x2...o vecoj cifri i ne razmisljam,nisam neskroman.
 
svaka vam cast svima koji imate korist od ove oscilacije u cenama, ja probao 5-6 puta i nikad vise, debelo sam u minusu, nije to za mene
 
Moras da budes strpljiv, smiren i da nemenjas odluku koju doneses.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
LA
Da li za ETC cekati da prodje airdrop da se dobije novi coin pa koliko god vredeo, pa onda sell ili cekati jos malo?
Vidim da jedino ETC raste u odnosu na BTC.
 
Ako se čovek ozbiljno udubi u kripto, shvati blockchain, prati vesti, forume, Tviter, signale, ima sanse da dnevno zaradi. To zahteva svakodnevno visecasovno angažovanje i posvećenost. Svi ostali gube!
Lično: HODL na 3god. Igram se i učim sa sicom na tradeu. Opušteno ;-)


Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Ako se čovek ozbiljno udubi u kripto, shvati blockchain, prati vesti, forume, Tviter, signale, ima sanse da dnevno zaradi. To zahteva svakodnevno visecasovno angažovanje i posvećenost. Svi ostali gube!
Lično: HODL na 3god. Igram se i učim sa sicom na tradeu. Opušteno ;-)


Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
ja licno vise od 3 god. nisam bio u teku sa cenama, pre mesec dana slucajno u novine sam procitao da je BTC 17-18K eura, ja znam da je bio negde oko 300$ kad sam bio u teku
 
Pa krenuli na onih tvojih 13-13,5k ali videli da je skupo.

Otvorili su 3000 BTC-a shorta i pripremaju se za potop na vreme. Cak ni do prvog resistance-a nije izdrzao.

Bez obzira, pre će 13-13.5 hiljada da se desi, nego tvojih prognoziranih 5-6 hiljada od pre par dana.. :p A Juce si opet pevao drugu pesmu: da treba sad uleteti za sve pare jer će samo da raste.. kad ono jutros potop..
Ali eto, taj potop je totalno van svake pameti, logike i TA, pise svuda po netu da niko al niko to nije predvideo, pa čak ni ti nisi mogao, razumem.
 
BTC shortovi su sa 19k pali na 13k i evo za jedan dan opet skočili na 20k. Kako ne kapirate da stvari mogu da se promene u sekundi, minuti, satu, danu i to što pojedini parametri kažu jedno, ne mora da bude crveno slovo. Samo tražite razloge da se kačite i terate ljude sa teme. Sve je očigledno manipulativna kocka, kome to nije jasno, neću pokušavati da ga ubedim u suprotno, neka živi u zabludi da je ovo slobodno tržište gde obični radnici iz fabrika, domaćice, studenti i slični dnevno trguju i da na cenu u najvećoj meri utiče ponuda i potražnja. Ovde možete uspeti ili ako imate insajderske informacije, ili mnogo sreće, ili ako niste previše alavi pa po malo grebuckate i uvećavate račun. Naravno HODL-eri su takođe tu, ali su oni 50-50%, ili ovo sve ode u nebo ili će pući, tanka je linija, postavlja se pitanje do kada će HODL-ovati i da li će biti dovoljno brzi da napuste brod kad krene da tone.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Opet katastrofične misli..jel ti slušaš ove putnike kroz vreme da je btc glavni baja:D
 
Pad je mnogo realniji nego ovaj bull na 12.500$ o kome je Prestige pisao.

Ja sam iskreno zauzeo poziciju sjedim mirno i cekam gdje da usmjerim dolare, ovo sam ocekivao i na slacku sam vise postova napisao kako ce pad da krene od 11 700$, nalazimo se u downtrendu samo treba cekat i uzet tj. ocijeniti gdje ce biti dno.

Znam da kad se predvidja pad mnogi mrze da to citaju i na slacku su pisali kako nema od toga nista kako brzo ide ATH itd itd, naravno kad se desio pad prestala je i euforija, neki su priznali da sam imao dobru prognozu i realno sagledanu situaciju, ovi vjeciti holderi, naravno usutili su se ;)

pa ni tebe nije bilo par nedelja kad smo bili na 7k i rekao si da za 10k mozemo samo da sanjamo u skorije vreme i da je realniji pad na 3k ;) receno je vise puta, to sto neko jednom ubode ne mora da znaci da je "obrnuo igricu". Valja iskoristiti sve talase.
 
LTC se malo otkacio od odnosa sa BtC, sto je dobar znak za buducu cenu, ko vec preferira igranje sa LTC, videcemo kako ce se kretati rast LTC kad BTC krene naglo gore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa ni tebe nije bilo par nedelja kad smo bili na 7k i rekao si da za 10k mozemo samo da sanjamo u skorije vreme i da je realniji pad na 3k ;) receno je vise puta, to sto neko jednom ubode ne mora da znaci da je "obrnuo igricu". Valja iskoristiti sve talase.

Ne sjecam se toga posta, a vidimo koliko smo se zadrzali iznad 10k, pad na 3k? govorio sam o padu na 5-5.5k, dosao je do 5920$ tako da volio bi bas da iscupas taj post, posto ga se ja ne sjecam i ne znam u kome je i kad kontekstu napisan.

A i za ovo da me nije bilo par nedelja, mogu reci da je cista laz, jer sam tu redovno na forumu. Nekad kad imam sta napisem nekad manje i tako to...
 
LTC se malo otkacio od odnosa sa BtC, sto je dobar znak za buducu cenu, ko vec preferira igranje sa LTC, videcemo kako ce se kretati rast LTC kad BTC krene naglo gore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
LTC se drzi preko 200$ bez obzira na BTC, zato i odnos varira. LTC ce sigurno opaliti ali ceka se trenutak. BTC ocekujem gore jos nocas, na 10500. Posle cemo videti. Odnos ocekujem da padne na 0.021.

Tapatalk
 
Ne sjecam se toga posta, a vidimo koliko smo se zadrzali iznad 10k, pad na 3k? govorio sam o padu na 5-5.5k, dosao je do 5920$ tako da volio bi bas da iscupas taj post, posto ga se ja ne sjecam i ne znam u kome je i kad kontekstu napisan.

A i za ovo da me nije bilo par nedelja, mogu reci da je cista laz, jer sam tu redovno na forumu. Nekad kad imam sta napisem nekad manje i tako to...

bio si ali nisi pisao, nemam sad vremena da prevrcem po postovima ali npr

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5381198&viewfull=1#post5381198

https://forum.benchmark.rs/showthre...ta-diskusija&p=5391939&viewfull=1#post5391939

da izvini pricao si o 2k :) doduse ne znam gde je onaj posto o 10k i samo u snovima, mozda je obrisan kada se brisalo sve kada je bila ona frka i prozivanje ali znam da je bio.

pa si onda presao na 5k

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5400308&viewfull=1#post5400308

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5394503&viewfull=1#post5394503

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5395533&viewfull=1#post5395533

a koliko dugo se zadrzao ispod 6k ili cak ispod 7k i da li je na svim menjacnicama bio ispod 6k? pa vise je bio iznad 10k nego ispod pomenutih cifara.

inace nebitno ali ti kao jedan od starijih clanova bar ne trebas trljati na nos nekome ja sam bio u pravu, a ti nisi...
 
Poslednja izmena:
LTC se drzi preko 200$ bez obzira na BTC, zato i odnos varira. LTC ce sigurno opaliti ali ceka se trenutak. BTC ocekujem gore jos nocas, na 10500. Posle cemo videti. Odnos ocekujem da padne na 0.021.

Tapatalk

hehehhe, ja cu biti ovaj put veci optimista od tebe po pitanju LTC, meni se cini da ide 0.025-0.03 u sledecem naletu
 
Tu gdje smo ja i Saj diskutovali, kao sto se vidi iz posta nije bilo govora da ce na 2k nego da moze cisto diskusija poredjenja radi moze na 20k moze na 2k kao sto i sad isto moze, nista argumentovano, govorio sam o manipulaciji trzista.

ovo za 5k ovo je zaista bilo blizu, mada mi je tu izmaklo Bitstamp je otisao na 5920$ ja tamo trgujem pa uvijek kad pisem odnosi se na bitstamp...inace ne trljam nikome nista na nos, vise sam puta rekao ko ima preko 50% uspjesni trejdova on je dobar.

Nije meni problem priznat kad pogrijesim, za 5k kad sam govorio - pogrijesio sam orderi su mi bili redom: 5700$-5450-5200$ doslo je sa 12k pad na 5920$, prvi order na 5700$ bio mi je jako blizu ali nazalost izmaklo je nije se dalo da ubodem dno, to je uvijek najteze ubosti dno ili izadci na vrhu, tu treba najvise srece da se ubode. No nebitno je kazem tu sam promasio bilo je jako blizu ali sam promasio iako sam predvidio tad pad sa 12k cijenio sam da ide na 5k i prema tome postavio pomenute ordere, ali s obzirom da sam na vrijeme prodao opet sam u plusu, uzeo sam kasnije na 9500$ pa sad izaso na 11 500$ kao sto sam predhodni dana i pisao. Sad cekam dobru priliku za ulazak, ali sve u svemu imam jako dobru poziciju.

Sumirano izlaz 12k kupovina 9500$ i prodaja na 11 500$ uzeo sam neku kolicinu na 9800 i 9650 prodao na 10 200 pa mi i to malo dize prosjek. _ Daj boze da su svi imali ovakav uspijeh u ovome downtrednu, nije problem uzet lovu ili uduplat stek kad je uptrend ali sada kad je downtrend tu ko je god u plusu ja mu skidam kapu, jer je ovo period kad je najteze vuci prave konce.
 
Nije iskljuceno da poleti malo obzirom da Litepay sutra krece s radom. 0.025 je bila granica gde se LTC zaustavio poslednjeg puta jer je BTC krenuo gore pa je otisao do 12K. Nesto slicno ocekujem i sada. Kraj je vikenda, logicno mi je da BTC malo stane na noge. Videcemo.

Tapatalk
 
LTC se drzi preko 200$ bez obzira na BTC, zato i odnos varira. LTC ce sigurno opaliti ali ceka se trenutak. BTC ocekujem gore jos nocas, na 10500. Posle cemo videti. Odnos ocekujem da padne na 0.021.

Tapatalk

Na osnovu čega očekuješ noćas btc da ide gore?
Meni deluje da je La dobro procenio i da ide na dole, možda i ka sedmici, ali da vidimo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno