Šta je novo?

Menjačnice

Ljudi jel neko skoro slao sa Bitstampa novac na neki racun u Srbiji, odnosno na neku banku, jad do sada slao sa Bitstampa na intesu, ali vse nije moguce, odbili su. Pa me zanima jel neko skorije slao na neku banku i koja je da bih otvorio racun i poslao, ili mozda postoji neki drugi nacin, hvala u napred
 
Hvala puno canejr na ovako kvalitetnom i opsirnom odgovoru. Pomoglo mi je da sagledam celu sliku znatno bolje :)

Nema na čemu, i meni su drugi pomogli. Sad i ti zapamti koliko je tebi to značilo, pa kad za 2 meseca neko pita ti prvi priskoči u pomoć i objasni.
Možda tako i stignemo u to bolje sutra.
 
Btw. ko nije ispratio ili sad upada u crypto trade.

Ponovo radi Binance registracija:

https://www.binance.com


PS: Ova je jedna od pouzdanijih menjačnica sa najmanjom provizijom 0.1% (kad imate njihov coin onda je i 0.05%).
Ja na ostale bolje ne mogu da upadnem, odem samo new small coins da ulovim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja eto 7 dana muku mucim sa Cexom, na kraju cu ostati bez para... desio se neki bag sa Google authenticatorom i sada nece da se uloguje lepo na sajt, odnosno pola sajta mogu da koristim a pola ne. Jednostavno nece da otvori pola tabova, ne mogu da postavim ordere, ne mogu da uradim povlacenje sredstava ali depozit zanimljivo mogu da uradim... sve im hebem, onaj support samo zajebava.
 
Probaj iz internet explorera ako vec nisi probao, meni jedno vreme nisu radili brojevi ni na numerickoj, ni na redovnoj tastaturi, samo na cexu i samo sa chromom, odem na internet explorer i sve radi ok, to mi se desavalo vise puta za godinu dana, pa mozda i ti imas neki slican bag.
 
isto nije htelo da radi to dugme ok , ali proveri na profile mora da pise Verification status: PENDING REVIEW
ja sad cekam da pregledaju dokumenta
Identican problem je i kod mene, ja danas poslao selfi i pasos, kaze da je poslato, ali takodje dugme ok ne radi, a kad odem na profile ne pise mi "pending review", nego legacy i dalje, samo vidim zadnja dva broja mog telefona i sad ne znam da li je zaista poslato, ili...da ne cekam bzv?? Haah neverovatno kakvo sr... od menjacnice. A najzanimljivije je to sto preko Chrome-a ni nema opcije da se rucno posalju dokumenta, a ni jednoj kameri ne dozvoli pristup, pa ispada da je fakticki nemoguce registrovati se.
 
Probaj iz internet explorera ako vec nisi probao, meni jedno vreme nisu radili brojevi ni na numerickoj, ni na redovnoj tastaturi, samo na cexu i samo sa chromom, odem na internet explorer i sve radi ok, to mi se desavalo vise puta za godinu dana, pa mozda i ti imas neki slican bag.
Probao sam svim browserima, na drugim kompjuterima i nema vajde. Kontam da su oni na moj zahtev iskljucili 2fa verifikaciju ali se sajt nesto zabagovao i sada kada se logujem on mi izbaci odmah stranicu gde se bira hocu li verifikaciju preko Google authenicatora, preko sms ili da je iskljucim. Sta god da odaberem on mi otvori stranicu gde treba da ukucam 2fa kod ali sta god da ukucam on mi zbaci poruku Cannot read property 'lenght' of null. E sad, ponekad ako vratim stranicu unazad preko strelica u browseru onda udjem na moj nalog na sajtu ali pola od tih tabova ( trade, profile, buy/sell..) ne otvori vec mi ponovo pokaze onu stranicu gde biram nacin za verifikaciju preko G. authenticatora, sms ili da iskljucim. Snimio sam celu zajebanciju u video klip i poslao im ali i dalje me zajebaju trivijalnostima kao "jeli ti sinhronizovan google 2fa, kompjuter, loguj se preko maila a ne preko user name, obrisi cookes.." Sve je to naravno probano odmah.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 
Na CEX kad sam kačio karticu da odradm depozit, nisam mogao CVC broj da upišem (3 brojke) i onda nađem da to im zeza u Firefox, i posle u Chrome sve radilo kako treba (ili IE isto radi kako treba).

Imaju loše implementiran klijentski JS, nisu testirali u svim popularnim browserima, baš jadno i početnički.


I ako ti zeza Google Authenticatorom, jedini problem sa njim može da bude da se desinhronizovao sa serverskim vremenom, uradi sync.
Ako to neće otkači ga uradi sinhronizaciju vremena i prikači ga ponovo, nije mi jasno kako deo sajta možeš da koristiš a deo ne, kao da to namerno rade zbog opterećenja (uzimanja love, kad svi prodaju, recimo).


Sad vidim šta si pisao, pritisni ih da ti otkače 2FA, ili da ti dozvole da vidiš recovery code za 2FA, ovako ti je nalog zaglavljen na pola tj. neupotrebljiv.
 
Imam slican problem, poslao sa CEXa pre 5 dana 0.5 ETH na Binance i jos uvek ga nema.
Kad odem na gore pomenuti link izbaci mi Sorry, we are unable to locate this Transaction Hash.
Sta da radim
Verovatno je do cexa,ne bi trebalo da bude problema,mada ja sam prekljuce slao sa cexa na ledger proslo ok za nekoliko minuta. Ako si ranije slao cex-binance i sve bilo ok,bice i sad. Drugar je cekao nedelju dana da mu legne sa cex eth na myetherwallet,mada je tad bio problem sa opterecenjem mreze.
 
Ko nije registrovan na binance za sad vidim da moze da se registruje dokle ce da drze ne znam valjda ima neki broj ogranicen na dnevnom nivou


https://www.binance.com/register.html


Edit: Vidim da je gore user zokocx napisao u vezi registracije
 
Poslednja izmena:
Na CEX kad sam kačio karticu da odradm depozit, nisam mogao CVC broj da upišem (3 brojke) i onda nađem da to im zeza u Firefox, i posle u Chrome sve radilo kako treba (ili IE isto radi kako treba).

Imaju loše implementiran klijentski JS, nisu testirali u svim popularnim browserima, baš jadno i početnički.


I ako ti zeza Google Authenticatorom, jedini problem sa njim može da bude da se desinhronizovao sa serverskim vremenom, uradi sync.
Ako to neće otkači ga uradi sinhronizaciju vremena i prikači ga ponovo, nije mi jasno kako deo sajta možeš da koristiš a deo ne, kao da to namerno rade zbog opterećenja (uzimanja love, kad svi prodaju, recimo).


Sad vidim šta si pisao, pritisni ih da ti otkače 2FA, ili da ti dozvole da vidiš recovery code za 2FA, ovako ti je nalog zaglavljen na pola tj. neupotrebljiv.
2fa verifikacija je po njima iskljucena, ali opet trazi da se ukucava. Imam taj recovery kod, i od proslog i od sadasnjeg google authenticator naloga ali nece, ne prihvata nista. Cak i kad ukucam bilo koji nasumicni broj, koji nije iz aplikacije, on ne izbaci invalid code kako bi trebalo kad pogresis u kucanju, nego ono njesra od poruke Cannot ....sto sam iskucao u prethodnom postu. Stvarno neverovatno sta mi se desava.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 
Verovatno je do cexa,ne bi trebalo da bude problema,mada ja sam prekljuce slao sa cexa na ledger proslo ok za nekoliko minuta. Ako si ranije slao cex-binance i sve bilo ok,bice i sad. Drugar je cekao nedelju dana da mu legne sa cex eth na myetherwallet,mada je tad bio problem sa opterecenjem mreze.

Slao sam vise puta i nije bilo problema, pisao sam i CEXu i Binance pa da vidim gde je zapelo....
 
Da li neko ima verifikovane naloge na korejskim menjacnicama Bithumb,Coinone,Korbit ?
 
Poslednja izmena:
Ko nije registrovan na binance za sad vidim da moze da se registruje dokle ce da drze ne znam valjda ima neki broj ogranicen na dnevnom nivou


https://www.binance.com/register.html


Edit: Vidim da je gore user zokocx napisao u vezi registracije
Opet nije moguća registracija.
10da2881932ddda777810bfb37b24812.jpg


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
I ja sam
Kako se verifikovati na binance, ne vidim opciju?
Samo mi piše da sam lv 1, tj ima limit od 2btc dnevno..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@Eddie (i ostali) Većina berzi ima pravila po kojima se posle promene sigurnosnih postavki blokiraju određene opcije na neko vreme kako bi korisnik bio maksimalno zaštićen od hakerskih upada. Isključivanje 2fa je prvo što bi haker želeo, pa potom promena e-mail adrese i tome slično. Dakle, to što ti pola opcija nije dostupno može da bude upravo zato što si isključio 2fa. A to što te dodatno stalno pita možda je upravo da bi ipak forsirali neku vrstu dodatne zaštite. Zarad TEBE. Pregledaj malo dokumentaciju/pravila, nisam siguran za koju berzu sam to čitao, ali mislim da je bilo da posle promene određenih podataka ne možeš da povlačiš pare (možda ni da trguješ) sledećih nedelju dana, tako nekako. Depozit je dozvoljen, jer time što ti haker uplati pare na berzu ne gubiš ništa. :)
 
Odnosi se na Ledger Nano S:

U clanku sa Ledgerovog sajta, a vezano za transakcije XRP coina, stoji: "Transaction from an exchange with message "invalid address"

Some exchanges cannot send transactions to an empty address (the address must be "activated" which means that it must have a minimum of 20 XRP). In that case you need to receive 20 XRP from another source or exchange."

Posto moj Ledger Nano S jos nije primio nijedan XRP, a citajuci gornji tekst ispada da prva transakcija mora da iznosi minimum 20 XRP, kako da mi adresa bude "activated" ako mi uredjaj za svaku transakciju daje novu adresu?

Drugim recima, posaljem prvi put min 20 XRP na moj uredjaj (preko jedne adrese), a svaki sledeci put preko nove adrese. Posto se ista adresa ne koristi vise puta (jedna od mera bezbednosti proizvodjaca), sta onda znaci prva adresa nekome ko mi salje na drugu, trecu ili bilo koju sledecu adresu?

Nadam ste da ste razumeli ovakav malo konfuzni post. Ako sam promasio podforum, molim administratore da ovo pitanje prebace u odgovarajuci.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Odnosi se na Ledger Nano S:

U clanku sa Ledgerovog sajta, a vezano za transakcije XRP coina, stoji: "Transaction from an exchange with message "invalid address"

Some exchanges cannot send transactions to an empty address (the address must be "activated" which means that it must have a minimum of 20 XRP). In that case you need to receive 20 XRP from another source or exchange."

Posto moj Ledger Nano S jos nije primio nijedan XRP, a citajuci gornji tekst ispada da prva transakcija mora da iznosi minimum 20 XRP, kako da mi adresa bude "activated" ako mi uredjaj za svaku transakciju daje novu adresu?

Drugim recima, posaljem prvi put min 20 XRP na moj uredjaj (preko jedne adrese), a svaki sledeci put preko nove adrese. Posto se ista adresa ne koristi vise puta (jedna od mera bezbednosti proizvodjaca), sta onda znaci prva adresa nekome ko mi salje na drugu, trecu ili bilo koju sledecu adresu?

Nadam ste da ste razumeli ovakav malo konfuzni post. Ako sam promasio podforum, molim administratore da ovo pitanje prebace u odgovarajuci.

Hvala.
Nikakav problem,koristis istu adresu nema potrebe za novom,tu adresu mozes i na forumu iskopirati dati nekom to nista nesmeta,to ti je samo za uplatu.
 
To ima logike, ali je valjda logicno da mi to iz suporta i kazu, dopisijem se vec nedelju dana sa njima, pitacu ih bas o tome.
Hvala na pomoci svima :)
 
Znaci nije bezbednosni rizik ako koristim istu adresu vise puta?

Oni bas napominju da se uvek koristi druga zbog mogucnosti otkrivanja seed-a.

Verujem da si u pravu pa cu uraditi kako mi savetujes. Prva transakcija od min 20 XRP na jednu adresu i ostale uplate na istu. Hvala za pomoc.
 
Znaci nije bezbednosni rizik ako koristim istu adresu vise puta?

Oni bas napominju da se uvek koristi druga zbog mogucnosti otkrivanja seed-a.

Verujem da si u pravu pa cu uraditi kako mi savetujes. Prva transakcija od min 20 XRP na jednu adresu i ostale uplate na istu. Hvala za pomoc.
Nije,ti mozes primati na vise adresa samo pazis prekontrolise. Pazi kada XRP saljes na cex (ako saljes tamo) oni zahtevaju TAG da ukucas to je broj sa 4 cifre,ako saljes sa ledger onda ides u advanced mode (levo dole ti pise) tu upises TAG broj koji dobijes na cexu kada kliknes na depozit. Inace Goodbye Charlie
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je spomenuto

Ovde su otvorene registracije, kada se registrujete mozete da se logujete na bitfinex sa tim accom
 
Uradi minimalni depozit sa Visa Electron karticom u valuti u kojoj želiš da povlačiš kasnije. Naravno pošto je ova kartica vezana za račun moraš prvo da obezbediš tu valutu na računu u banci.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno