Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mali off topic


Cimo
jel ti beba spava u zeki+ neko cebe il onaj dzak?
Moj mali sad ima preko godinu i po. Prosle zime moja borba je posle 15 dana ratovanja sa zenom i utopljavanjem ovako zavrsila (mali nemirno spavao i budio se i sav se oznoji ) kad zaspi pa prodje oko pola sata, ja je uvedem u sobu i kazem pipni mu vrat i ledja ona pipne, on znojav. Pitam ja nju jel on trci il skace ili spava? Od tad je max u kuci 21 c on spava u zeki tankoj i nekom dzaku bez rukava nit se znoji nit se pomera. A ako pogledas u knjizi naci ces da bebe i deca treba da su na 18-21 kad su budni a uvece moze i 16-20 c max.
Kad sam ugradjivao poslednju klimu gledao sam da samo mali deo izduva toplog vazduha dopire do decije sobe tako da je tamo max 21.
 
Ma opustite se ljudi , za te pare nama bolje klime .. Kao sto rekoh neko to cuje a neko ne , ne radi to klima ni stalno a nije ni tako glasno ..
 
Ne, moja ne ispusta te zvukove, ima samo slabo skriputanje na vecim potrosnjama, koje se cuje samo uvece i ako je otvoren prozor, snimio sam, ali je na snimku jedno 5 puta bucnije, nego uzivo.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
Molim te ako ti nije teško napiši koja je tačno oznaka tvoje spoljne jedinice. U prodaji su dva različita modela.
 
Si siguran da postoje 2 verzije?

Evo u hiljadu reci:
727daae74f3d4a2d0cf188d0ab2d1fe2.jpg


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
To mi je ugradio caletov bivsi radnik besplatno, koji sada radi u ovlascenom Fujitsu servisu, pa sam i pecat dobio. Imas post u ovoj temi, sa slikama ugradnje.

Sada sam se iznervirao, video sam da je 14LU 93k, a ja platio 89k 12...pu jbt.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Nemoj puno da se nerviras , to je skoro pa indenticna klima , nema nekih prevelikih odstupanja .. Cak sta vise imaju sve isto , samo 14-ka ima jaci izduv i nesto siri promer cevi ali po performansama je to tu negde ..
 
Sta znam, vidim da je nasa 14btu za grejanje, a 14lu je 18, pa za 4k dinara, ne bi mi skodila :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Pa jeste , ima vise Btu ali to je uglavnom zato jer je izduv jaci pa kao skine nesto vise toplote sa izmenjivaca ali zato pravi i vecu promaju :)
Znaci dobra je ali nisa spektaluarno , da jeste ne bi bila tako mala razlika ..
 
I ja sam sa prodavcem razglabao o lu 14 i odustao, shvatio sam sada da je i 12tica predimenzirana.
Reko mi je da je za nijansu toplija na nizim temperaturama
ps,
ja sam moju kupio 2 dana pre snizenja od 10k xD, tako da uzivaj
 
Poslednja izmena:
Ja bih zapravo najradije u moju sobu od ~23m2, stavio 2 klime, pa da stalno rade na necujnom modu :) Kada se budem selio, ako budem imao grejanje na struju, tako nesto ce i biti :)
Nista tu nije predimenzionisano, pozeljno je da uvek radi na minimumu.

Danas narucim i aspirator, koji je do juce bio 9k jeftiniji :D

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
LMCE daljinski ima toliko uzan ugao hvatanja signala da je to neverovatno. Dok daljinski za tv, led rasvetu ili drugu klimu mogu da uperim u zid, prozor i prilično širok radijus i da se on uspešno primi na uređaju (sve je IR da se rezumemo), za LMCE moram da uperim direkt sa radijusom od, grubo, mizernih 10 stepeni ugla. Da, daljinski koristimo često i za različite namene.
 
Pitanje jedno posto mi se ugradjuje klima za 2 dana a izolacija ce se raditi na prolece gde mogu u Beogradu da kupim 2 gredice od po 10cm duzine 0.5m na koje ce doci klima(da bi imalo mesta za izolaciju i da klima ne bude preblizu zida)? Hvala unapred
 
Pitanje jedno posto mi se ugradjuje klima za 2 dana a izolacija ce se raditi na prolece gde mogu u Beogradu da kupim 2 gredice od po 10cm duzine 0.5m na koje ce doci klima(da bi imalo mesta za izolaciju i da klima ne bude preblizu zida)? Hvala unapred

Postoje produženi nosači, u radnjama ih tako i zovu nosači klimu na fasadi. Imaju duži krak, tako da nakon stiropora 10, ostane prihvatljivo rastojanje za klimu. Mogu i da se uzmu nosači za 18icu duži. Najbolje ti je možda da odeš do radnje sa metrom i premeriš nekoliko tipova i vidiš za koliko su ovi "produženi" duži od "običnih".
 
+1
Mada, izolaciju će da radi tek na proleće.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
znaci bolje da se uzme veci nosac umesto tih gredica?planirao sam izolaciju da uradim pre klime ali kako su neke stvari iskrsle bice posle zime...tako da ipak ide prvo klima pa izolacija
 
Vasa zalba je otvorena pod brojem 53398.Kako bismo Vasu zalbu uzeli u razmatranje zamolicemo Vas da nam, po preporuci dobavljaca, dostavite uredjaj kako bi prosao radionicko testiranje.

Potrebno je da demontazu uradi servis koji je montirao klimu i istu posalju na Novi Beograd, Bezanijskih Ilegalaca 37, Elcom Trade, Bex-om o trosku dobavljaca. Nakon kompletnog testiranja dobicete izvestaj o dobijenim rezultatima. Srdacan pozdrav

Sta mislite?koliko dugo mogu po zakonu da drze uredjaj?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam stavio gredice jer sam ih imao.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Vasa zalba je otvorena pod brojem 53398.Kako bismo Vasu zalbu uzeli u razmatranje zamolicemo Vas da nam, po preporuci dobavljaca, dostavite uredjaj kako bi prosao radionicko testiranje.

Potrebno je da demontazu uradi servis koji je montirao klimu i istu posalju na Novi Beograd, Bezanijskih Ilegalaca 37, Elcom Trade, Bex-om o trosku dobavljaca. Nakon kompletnog testiranja dobicete izvestaj o dobijenim rezultatima. Srdacan pozdrav

Sta mislite?koliko dugo mogu po zakonu da drze uredjaj?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Auuu Ćimo, tebe baš hoće...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Imas dugacke nosace ja sam kupio na KP zove se frigomanijak ,ista situacija kao kod tebe klime pa izolacija sledece godine,uzmi najduze ako ces fasadu 10cm da imas mesta iza klime kad se uradi fasada,uzmi pocinkovane nosace,duzina od 65cm je 1200 dinara
Cimo ja bih na tvom mestu konsultovao nekog pre skidanja ako imas nekog u inspekciji ,po meni oni testiranje mogu da obave i kod tebe kuci da se uvere u rad klime.Klimu mogu da zadrze 30 dana to je rok,po zakonu popravke ili bilo sta mogu da rade samo uz tvoju saglasnost.
Ko tebi garantuje da oni nece cackati nesto na novoj klimi pa kao evo sada radi,navedi primer imas clana ovde kome su tri klime zamenili bez pogovora jer je pogurao serviser,pa ne bi bilo lose ako su vec na forumu da ti se pripomogne i u praksi evo ja ih molim ako mogu.
Ko ti je ugradjivao jel moze on da dodje i da ti napise da klima ne radi kako treba ako ima firmu i pecat
Uostalom clanovi foruma bi i trebalo da se pomazu svakako,ne samo kad se kupuju klime i ugradjuju
 
Poslednja izmena:
znaci ne smetaju? moze preporuka gde da kupim i koliko kosta?
Ja sam imao gredu, od 6m. Na stovarištu građevinskog materijala, ili još bolje u nekoj rezari. Mada sam ja već imao kratke nosače, ni dugački nosači nisu loša ideja.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ne stedite na nosacima da vam ne curi rdja po fasadi za par godina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moji su pocinkovani :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Vasa zalba je otvorena pod brojem 53398.Kako bismo Vasu zalbu uzeli u razmatranje zamolicemo Vas da nam, po preporuci dobavljaca, dostavite uredjaj kako bi prosao radionicko testiranje.

Potrebno je da demontazu uradi servis koji je montirao klimu i istu posalju na Novi Beograd, Bezanijskih Ilegalaca 37, Elcom Trade, Bex-om o trosku dobavljaca. Nakon kompletnog testiranja dobicete izvestaj o dobijenim rezultatima. Srdacan pozdrav

Sta mislite?koliko dugo mogu po zakonu da drze uredjaj?

Ma nemoj? Kako bi uopšte uzeli žalbu u u razmatranje :) Pazi koji bezobrazuk od rečnika.

Inače, koliko sam upoznat, praksa je da ovlašćeni servis izlazi na teren i konstatuje kvar. Pa kad ti se pokvari bojler, nećeš da ga skidaš sa zida i nosiš u radnju:) Odakle im uopšte takva sumanuta ideja?
Traži da ti pošalju servisera koji će da konstatuje problem. Nije bre to DNK analiza, pa da treba da ide u laboratoriju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno