Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E matori, tako ja jos uvek cuvam MAxcoin


Au, pa jel to jos postoji? :d

On je bio aktuelan nekih mesec dana na mcxnow, tamo pocetkom '14-te. Tada smo se nagrabili para na onom planiranom pumpu, ulozili nekih 20-30% zarade (tada oko 20 BTC-a ja usao) i novcic ode u vecna lovista. :D Naucili dobru lekciju tada, ali opet je ostalo solidnog kesa.

krastavac, po meni u takvim situacijama bolje izaci i prihvatiti gubitak. Teras dalje bez nervoze, radis pazljivije i brzo ces iz minusa preci u plus.

Btw, Litecoin mi se nesto umrcvario, na granici je supporta kod btc/ltc odnosa (0.01). Generalno ako opadne buy volume i ako popusti 0.01, treba ga veoma pazljivo gledati.

Ne daju laku lovu ovih zadnji par dana, sve mora kroz napet rezim.
 
Sta mislis za ETH. Izaci sad ili cekati?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam presao na 4800 i vratih se na 5700 neznam sta mi bi. Sad se ceskam.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Citao sam. Al mi proradili crvici.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Tek sada?

Bilo je druze moj i boljih prilika, smanjio bi ulazak na blizu 50 i sad te ne bi bolela glava na koju ce stranu. :)

Nocas/ujutro na $6200-6300 idemo, kroz par dana (utorak ili sreda) jos jedna sveca na gore i tu bi trebali biti blizu $7000 ($6800-$6970 moja prognoza). Najvecim delom bi tu izasao ako sve bude islo po planu.

LTC bez $100 ne dam.

Pisao si i par strana ranije da ces izaci iz BTC-a pre forka, cini mi se.

Zanima me razlog?
Izlazis na toj cifri koju ocekujes i tada zbog cifre, sto mislis da nece dalje, ili zbog forka? Ili mislis da bas zbog forka i nece dalje od toga za sada? :)

Sta znaci ''ako bude sve po planu''? Koji je plan, ako nije tajna? :D

Znam da si na prethodnom forku 1. avgusta govorio da skupljas BTC i da ne treba izlaziti pre forka iz njega, da se ne treba plasiti i da je bolje ostati u BTC-u, pa sam radoznao otkud sada drugacije misljenje?

Hvala puno, unapred.
 
Ja kad kazem da izlazim, to znaci da izlazim sa onim delom sa kojim trgujem. 30-40% od ukupnog kripto kapitala. Cold Wallet nisam jos uvek planirao da diram, ali sad cu imati vremena pa cu sesti i razmisliti sta je najracionalnije uraditi po pitanju njega.

Znas kako, fork kod BCH-a se moze nazvati uspesnim jer se pojavila iznebuha valuta koja je vredela $700-800, kasnije i preko $1000. Odnosno tadasnja trecina jednog bitcoina. Ogromna lova se tu zgrnula kod ljudi sto su ga cekali i dobili free. Ja sam pratio desavanja i svi su bili kao wow, najsladje pare, da je ovoga vise, itd.

E onda se pojavila vest o BTC gold-u, koji ce se istim stopama dobiti free. Ljudi koji su uzeli lovu na BCH-u, hoce jos jedan krug lake love, a oni koji nisu omastili brke, hoce to da nadoknade.

Ne moze se tacno predvideti sta ce biti, ali moje neko misljenje je da se ne moze ponoviti jos jedan uspesan spit. Ciljam na to da ce jaci otvoriti shortove i cekati pad, raja ce poceti prodavati jer se odigralo ono najavljivano, a to bi sveukupno dovelo do blagog nezadovoljstva i jos vece panike i prodaje.

Dakle to je moje neko misljenje. U ovakvoj situaciji, bolje je biti oprezan i polako ali sigurno grabiti profit, nego ocekivati nesto nerealno za novcic koji je skocio vise od 10x za pola godine.

Za neki sledeci skok posle forka cemo videti. Ovaj smo na vreme otkrili i super prosli.
 
Sad ga kupiti. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uh, opet genocid prema altovima. Kao sto rekoh za BTC, nema logike da pada pred fork jer svi hoce da umnoze novcice. Nisam ocekivao toliko LTC da padne ali izgleda da ga prelivaju masovno u btc kao i sve ostalo. Od svih altova on ima najvece sanse da skoci. Treba samo preziveti ovih par dana.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
zato posle forka krece masovna prodaja btc golda i pumpanje altova
 
Kako se brzo dešavaju stvari ko živ ko mrtav do forka haha [emoji2]
 
Ja kad kazem da izlazim, to znaci da izlazim sa onim delom sa kojim trgujem. 30-40% od ukupnog kripto kapitala. Cold Wallet nisam jos uvek planirao da diram, ali sad cu imati vremena pa cu sesti i razmisliti sta je najracionalnije uraditi po pitanju njega.

Znas kako, fork kod BCH-a se moze nazvati uspesnim jer se pojavila iznebuha valuta koja je vredela $700-800, kasnije i preko $1000. Odnosno tadasnja trecina jednog bitcoina. Ogromna lova se tu zgrnula kod ljudi sto su ga cekali i dobili free. Ja sam pratio desavanja i svi su bili kao wow, najsladje pare, da je ovoga vise, itd.

E onda se pojavila vest o BTC gold-u, koji ce se istim stopama dobiti free. Ljudi koji su uzeli lovu na BCH-u, hoce jos jedan krug lake love, a oni koji nisu omastili brke, hoce to da nadoknade.

Ne moze se tacno predvideti sta ce biti, ali moje neko misljenje je da se ne moze ponoviti jos jedan uspesan spit. Ciljam na to da ce jaci otvoriti shortove i cekati pad, raja ce poceti prodavati jer se odigralo ono najavljivano, a to bi sveukupno dovelo do blagog nezadovoljstva i jos vece panike i prodaje.

Dakle to je moje neko misljenje. U ovakvoj situaciji, bolje je biti oprezan i polako ali sigurno grabiti profit, nego ocekivati nesto nerealno za novcic koji je skocio vise od 10x za pola godine.

Za neki sledeci skok posle forka cemo videti. Ovaj smo na vreme otkrili i super prosli.
Majstore! Molim te može li objasnit, (za nas nove) što ce se desit ako mi neka sica ostane u bitcoinu (btc)?
Šta ce bit ako kupim Bitcoin Cash? ( https://www.bitcoin.com/info/bitcoin-cash-is-bitcoin)
Dali ce ovaj bitcoincash vredeti kao sad bitcoin? :)
Planirao sam pokupovat altcoine koji su sad u crvenom! Pa sačekat?
Dakle šta cu dobi ako ostavim tu sicu u bitcoinu?
Hvala ti

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
stoje mu u offline walletima od koji one nema sifre i kad neki mrtvac ozivi on uzima cekic i otkljucaje :d :d :d
 
Majstore! Molim te može li objasnit, (za nas nove) što ce se desit ako mi neka sica ostane u bitcoinu (btc)?
Šta ce bit ako kupim Bitcoin Cash? ( https://www.bitcoin.com/info/bitcoin-cash-is-bitcoin)
Dali ce ovaj bitcoincash vredeti kao sad bitcoin? :)
Planirao sam pokupovat altcoine koji su sad u crvenom! Pa sačekat?
Dakle šta cu dobi ako ostavim tu sicu u bitcoinu?
Hvala ti

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk

Pretpostavljam da pitas sta ce biti sa btc-om za vreme spit-a, 25.10? Nista, btc ce ti ostati a ti ces kao gratis dobiti identicnu kolicinu bitcoin golda, nove valute koja je nastala isto kao BCH.
Sta ce biti sa BCH-om i koliko ce vredeti, to niko ne moze znati. Istina, cena mu je u bunaru i vrlo moguce je da vidimo neki trzaj na gore u narednih ~3-4 nedelje. Ja sam uzeo neku kolicinu.
Kupovati sad altove snosi rizik, i predlozio bih ti da ides sa kolicinom od koje te ne boli glava, nikako all in. Pisam sam vec da je moguc scenario da altovi podivljaju kad BTC dostigne neki nivo, a to vrlo verovatno moze biti odmah posle forka.

Ilion,

Tesko je pitanje, mozemo samo da nagadjamo.

Novih para nije previse uslo u kripto zadnjih ~10-ak dana, kada je krenuo ovaj novi talas (krenuo je od ~$4500).

Support nivoi bi za sada bili:
$5700 - slabiji
$5100-5000 - veoma jak
$4500 - solidno jak.

Ne bih pominjao neke ispod levele, koji mozda u medjuvremenu ocvrsnu/oslabe, ovi su verujem dovojni da zaustave bilo kakakv dump. Ako dostigne blizu $7000, ja bih rekao da ga mogu oboriti tu izmedju $5200-$5400. Svakako bi posle toga bio jedan bounce do $6000-$6200 pa onda nastavak pada ako se odluce za masakr.
 
Ok.
Imam 0.02btc, pa cu ih ostavit, i ako dobijem taj zamjenski, prodat ga i kupit altcoine.
Hvala.

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Danas, najkasnije sutra bi menjacnice trebale da napisu stav o BTC Goldu, da li ce ga davati free i da li ce biti dostupan za trgovinu.

Za sada, ako se ne varam, samo je cex potvrdio a velika je verovatnoca da ce ga bittrex davati. Ostali treba da se oglase.
 
@La Prestige
Jedno pitanje - Šta misliš o Zenu, i ovakvim velikim oscilacijama? Da li će ih biti još, pa da uletimo kada bude dump, ili je ovo samo trzaj pred crkavanje?
 
Zen nisam pratio od pocetka, i ne znam nista o tom novcicu (kao ni jednom derivatu Zec-a), tako da ne mogu dati neko detaljnije misljenje.

Ovako na slepo kad pogledam, vece bi sanse dao tome da se tek sprema skok. Ostavi neku kolicinu i sacekaj jedno 5-6 dana.

Recimo ulaz na 0.0015, izlaz 0.002-0.0023 jedinom delom, ostatak ostavi ako podivlja.
 
Poslednja izmena:
Hvala... Vec je 0.0043 :) sačekacemo onda ponovo da padne. Izašao sam na 42 i sve prebacio u ltc.
 
BtC Gold sajt pod ddos om.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pa koliko znam i LA ga kopa i verovatno ima kolicinu istog, a izgleda da covek ne zna da je otisao na 29 dolara :D
 
Da sam znao da ce LTC ici ovako kilavo, usao bi ponovo u ZEN... laganih 2x profita za manje od 24 casa :)
A ovako sam sam sebi skocio u stomak, usao u LTC na 62$ i sad mogu samo da duvam u prste do kraja meseca...
 
Sto, pa izađeš na 58, uđeš u Zen, obrneš par tura sa 20-40% zarade pa se vratiš u LTC.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno