Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Nisam mogao da gledam do kraja videa, ali ono koliko sam video moglo je da funkcionise kako i sad funkcionise - ili punis telefon ili imas 3.5mm. Ako je hteo dokazati da se 3.5mm mogao uglaviti, onda i nije bas - ima tu vise problema kao npr nabijanje baterije gore tako da greje gornje komponente bez potrebe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Adaprer završava posao (bar meni sa Shure SE215 za muziku). Jedino je problem za one koji imaju slušalice sa mikrofonom. Kupio sam i dodatni adapter za svaki slučaj ali ovaj što sam dobio uz telefon funkcioniše bez problema i nema nikakvih oštećenja iako ga koristim više od 7 meseci...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li postoje OK slusalice (ne bubice) sa lightning prikljuckom?
 
Pitanje je sta tebi znaci OK. Koliko novca planiras da das na slusalice, sta ocekujes od zvuka? Nekome je OK zvuk na slusalicama od 20eur, a nekome na onima od 200eur

Zasto jednostavno ne bi uzeo bilo koje i stavio adapter?
 
Ili ako ima veci budzet neke dobre BT.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa dobro, ali covek je rekao da nece bubice vec slusalice, a koliko vidim, nema dobrih slusalica bez 150eur sa lighting konektorom
 
Zavisi kakav zvuk hoce. Za 150 eur ima solidnih BT sluski. Za te pare za telefon bi jedino BT kupovao... Ako planira da ih koristi na kompu onda bi mozda imalo smisla sa kablom, ali treba da ima dobar audio na kompu i trazio je lightning.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesrecni androidi i njihov hardver, a i softver.
 
Pa za Apple bi bilo bruka da nije ovako. Razvijaju softver i developeri aplikacije samo za jednu vrstu telefona(ajde nek bude dve plus i regular) i tu ne sme da ima greške, jer se fokusiraš na taj jedan fon godišnje i to je to. A Android mora da se fokusira na milion uređaja, veličina ekrana, vrsta procesora rama memorije itd.. Isto važi i za developere tih aplikacija. Takođe svaki proizvođač doda malo svog bloatware-a(pogotovo Samsung) i eto usporenja..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato ovo jedino ima smisla da se poredi sa Pixelom.
 
Opet ja sa problemima sa iPhone 7...
Od jutros me zezaju pozivi i poruke:
Pokusam da pozovem i on se skroz zapuca, poruke nece da se salju, a kad me zovu ne mogu da se javim, tj javim se ali se nista ne desava i vreme stoji na 0 sekundi. Internet takodje ne radi..
Kada restartujem telefon radi normalno neko vreme i onda sve ponovo...
Jel vredi da radim reset na fabricka ili sta da cinim?

Edit: Inače sve je počelo tako što mi je jutros krčao zvučnik u slušalici prilikom poziva, dok je spikerfon radio normalno. Nakon restarta sve bilo okej, a onda problemi opisani gore..
 
Poslednja izmena:
Prvo fabrička, pa ako ne pomogne, pravac servis
 
Baš factory reset iz telefona? Ili je efektivnije restore iz itunes?
 
Nesrecni androidi i njihov hardver, a i softver.
Koja ironija... [emoji23] [emoji23] [emoji23]
4dfdd6f92a727b0ef59333fbdd717cfa.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ironija je da je pre ovoga imao problem sa displejom na s7e [emoji4] Ili je covek stvarno baksuz,ili su mu uvaljeni pokvareni telefoni,sedmicu nije kupio novu koliko sam skontao? Lepo ti to druze odnesi u servis i ne lupaj glavu,ne vidim da se neko javio povodom slicnog problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam i ja los displej na s7e pa je zamenjen isti za 2 sata u ovlascenom. HW greske postoje na svakom, ali ovo otvaranje stock dialera ne zvuci kao hw..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
S7e nije imao garanciju nažalost..
Meni više deluje kao da je nešto vezano za signal nego da ima veze sa dialerom, ali videcemo, odradicu restore skroz cim izadje iOS 11. A na kraju krajeva servis ako nista ne pomogne.
 
Probaj drugu sim karticu. Mozda je i SIM slot problem...
 
Moze tu da bude svasta, narocito ako je uzeo polovaan, jailbrekovan, menjan ekran...sumnjam da je do kartice i signala.
 
Odnesi ti to odmah u servis. Što da se mucis.

Ne znam kakve veze ima kartica sa tim što zapucava telefon.

Nek izvadi karticu i nek proba bez nje.


IOS 11

Bolje ti je da ne stavljaš još iOS 11, jer ne radi ni blizu 10.3.3.

Delay koji postoji kod home dugmeta je neverovatan, tačno da ti ubije korisničko iskustvo. 10.3.3 radi kako Bog zapoveda. 11.1 kad dodje tad bi trebalo da srede. 15% baterija je lošija na iOS 11, barem na poslednjoj beti 9 gde sam probao, tako da čekam ljude da probaju (imam par koje pratim), kad oni kažu da je bolje tad prelazim.

Profil instaliran, da me ne smaraju sa update-om.
8fb8d4fb72afb0fb6a801b3db5194eee.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ti promeni i filozofiju prelaskom na Epl. Ako tel zaglupljuje kad hoce da nazove ili posalje poruku, sa kojim hardverskim delovima sistem komunicira?
 
Bolje ti je da ne stavljaš još iOS 11, jer ne radi ni blizu 10.3.3.

Delay koji postoji kod home dugmeta je neverovatan, tačno da ti ubije korisničko iskustvo.

Ne znam o čemu pričaš. Ne postoji nikakav delay kod home dugmeta. Za bateriju si u pravu, primetno je bolja na 10.3.3. Ostalo je manje-više isto, nikakvo korisničko iskustvo nije ubijeno
 
iPhone 7

Ne znam o čemu pričaš. Ne postoji nikakav delay kod home dugmeta. Za bateriju si u pravu, primetno je bolja na 10.3.3. Ostalo je manje-više isto, nikakvo korisničko iskustvo nije ubijeno

Ma gde ne postoji. Nisam jedini. Otidji na MR, pa vidi. Na svakoj beti je bilo pitanje, jesu li ispravili delay. Bukvalno na svakoj.

Ima i par snimaka, tačno se vidi kako kasni. Mada ima i takvih kao ti. 1% koji ne vide ili neće da priznaju da imaju.

Inače 6s nema ovaj problem, kao ni 6. Problem je do ovog novog dugmeta u sedmici (7+ takodje)

Isti problem je bio na 10.1 i na 10.1.1, sad nisam siguran da li su na 10.2.1 ili na 10.3.1 rešili delay kod home dugmeta.

Uglavnom ako neko hoće da osakati telefon, be my guest. Neće mu kruna pasti sa glave ako sačeka još mesec dana za ispravke. Ima još gomila stvari koja nije ispravljena. Sitnice, ali kakva je beta 10 takav je i GM odnosno 11.0. Uglavnom je loše. Čeka se do 11.1 ili 11.2 da bi sredili sistem i na kraju ga sa 11.3 utegnu, pa opet 12.0 će biti očajan, 6 meseci tamburanja dok dodje do 12.2 kad će raditi kako treba.

Stable verzija ne sme da ti ima bugove.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zato ovo jedino ima smisla da se poredi sa Pixelom.

Moze opusteno i sa U11, OP5, XZP/XZ1 :)

Mada ajfoni ce uvek biti bar korak ispred androida kada je brzina cpu/gpu u pitanju.

Inace Apple na neki nacin moze da se zahvali Samsungu za deo korisnika koji sa 'droida predju na iOS, evo u poslednje vreme znam nekoliko primera gde su ljudi popi*deli zbog bagovanja Samsunga i presli na iP6s ili ip7.
To su korisnici koji su imali nekoliko Samsung droida do sada i uvek su ih kupovali ''jer su culi da je Samsung najbolji''. A onda su vremenom odlepili zbog bagovanja, u ovom slucaju konkretno S5 i S6 edge i kupili sledece skupe a najpoznatije telefone - iP6s i iP7, naravno prezadovoljni su jer kako sami kazu ''samo kada sam se otarasio bagovitog andrida, jeste da ios nema to i to ali bar sve radi i ne baguje'' :)
 
Ja na 7+ nisam primetio nikakav delay na prethodnim verzijama,ispada da saka "pobunjenika" na MR pronadje vise gresaka na jednoj verziji nego mi korisnici sto smo videli za 7 god koriscenja. Zlo i naopako... [emoji16] jel postoje neki snimci tih "bagova" bas me zanima sta je u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa za Apple bi bilo bruka da nije ovako. Razvijaju softver i developeri aplikacije samo za jednu vrstu telefona(ajde nek bude dve plus i regular) i tu ne sme da ima greške, jer se fokusiraš na taj jedan fon godišnje i to je to. A Android mora da se fokusira na milion uređaja, veličina ekrana, vrsta procesora rama memorije itd.. Isto važi i za developere tih aplikacija. Takođe svaki proizvođač doda malo svog bloatware-a(pogotovo Samsung) i eto usporenja..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ajde nemoj da lupas gluposti. Nije stvar u hardware, vec u samom OS (nema veze sa driverima). Android tera aplikacije preko Java virtuelne masine, dok Apple aplikacije su pisane u Obj C ili Swift i izvrsava se kao native code. Da ne pocinjemo i pricu o Java Garbage Collector-u i memory management kod oba. Izuzetak su hybrid aplikacije koje su ustvari native aplikacija (iOS) ili Java aplikacija (Android) koja ima ustvari jedan webview u sebi u kome se izvrsava ta hybrid aplikacija (html, css, js) i generalno takve aplikacije rade katastrofa (kao npr viber).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno