Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Pa ako ides na sto bolji zvuk onda BT po meni nije opcija.
Novi X1 se nije proslavio prilikom izlaska na trziste,tek pre par dana je izasao novi firmware sa kojim stabilno i relativno brzo radi.
Ukoliko ti je BT prioritet(a s obzirom na sluske jeste) ganjaj neki DAP sa aptx podrskom.Prvo sto mi pada na pamet je Hidizs AP60.
Dobar dac,solidan amp i jos pride neke opcije(DSD,USB dac...)
 
Koji ce mu klinac DSD ? To ko 4K rezolucija na telefonu.
 
The new Q1 Mark II, with 2.5 balanced output, Mfi certification, support iPhone decoding.
Q1 cheaper than Q3, the function is more concise, and the development of Q3 more difficult, so it will take longer.

Sorry, Q3 may be delayed much more.

Due to the limited development resources, we will first release Q5, then Q1, and finally Q3.

U prevodu svi novi modeli Q serije su odlozeni.
A Q3/Q5 su bili najavljeni za maj-jun..
 
Ja da javim da sam posle duzeg perioda koriscenja prezadovoljan sa mojim X3 2nd gen i ne bih ga menjao sanse nema. Samo jos da ima oled display bio bi savrsen player/DAC. Ovako je predobar. Eto. :)
 
HD7 Presonus


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Jel na kraju FiiO K1 radi u paru sa Nexusom 5X?
Planirao sam da uzmem K1 i KZ ZS3/5 i na taj nacin za skromne pare dosta unapredim zvuk sa kojim se vec duze vremena boksujem - 5X i neke Maxell slusalice [emoji23]


Samo da mi ne crkne graficka do tada (a i Nexus) [emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ne radi na 5x!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koji su to slepci! Hvala.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
^ Treba proveriti, nasao sam ovakve komentare na hf:

Just wanted to confirm that it works with the Nexus 5X (as already stated once before). I always have to plug/unplug a few times, but then it works perfectly.
Really like the K1 for my Inears, but as expected it is a bit to weak to drive the DT1770 Pro. Volume has to be almost at maximum for normal listening and sometimes I would like it to go louder than it actually can.

I finally got the K1 to work well with the Nexus 5X and Marshmallow. All I needed was this OTG cable.
No dropouts. No power problems. Occasionally, I have to plug it in twice. Works well with Spotify, which was my end goal.

Pre nekoliko dana su predstavili novi plejer/DAC-AMP: X3 Mark Ⅲ

content_X3--EN_01.jpg
 
^Hvala na info!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
na 5x (sinovljevom) ne radi, takođe i kolega probao na svom 5x, ne radi
edit
jedino ako ima neka posebna procedura ali jednostavnim utačinjanjem nije radilo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda treba probati neku drugi kabl ili ukljuciti nekoliko puta jer ovi komentari govore da nece iz prve (koja glupost).

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
imam 3 kabela, ne sećam se sa koliko smo probali ali to za više x uštek/ištek nismo, a sad mi sin kaže da njemu neki otg-i tako iz petog štakanja prorade, tako da nije isključena ta varijanta :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sta uzeo od ovih uredjaja a da rade odlican posao kao prenosivi player? Ne razumem se uopste u ove spravice a voleo bih da imam sto bolji zvuk dok sam u pokretu :)
 
Zavisi od novca tj. budzeta, ocekivanja kao i od slusalica koje koristis.

X3 MK2 je verovatno najbolja kupovina za vecinu korisnika jer je prilicno kompletan all in one uredjaj, nije samo klasican dzepni plejer vec moze da radi i kao desktop/laptop/tablet DAC/AMP.
Trenutno je ''na popustu'' i kosta nesto manje od 25 'iljada mada je i ta cena visoka jer po amazonima moze da se kupi za samo 140$.
Mislim da treba sacekati pocetak prodaje X3 MK3 koji je predstavljen nedavno, kapiram da ce domace prodavnice napraviti rasprodaju X3 MK2.

Prelistaj utiske, testove pa proceni da li ti odgovara:
https://www.head-fi.org/threads/the-fiio-x3-2nd-gen-ex-x3k-x3ii-thread-192k-24b-cs4398-native-dsd-usb-dac-with-lo-and-inline-remote.743704/
http://www.headfonia.com/fiio-x3-second-generation-it-just-got-better-again/
http://headphone.guru/fiio-x3-second-generation-review/
http://www.soundvisionreview.com/gear-gadgets/accessories/fiio-x3-2nd-generation-review/
https://headfonics.com/2015/04/the-x3-gen-2-dap-by-fiio/4/

U sustini od FiiO uredjaja moze da se ocekuje kvalitetan, catchy, engaging, zvuk koji svakako ne postavlja sad nekakve ''audiofilske standarde'' ali sigurno donosi ''fun'' faktor za vecinu korisnika a uz to su i cene umerene a hardver, izrada uglavnom odlicni. Takav ''paket'' koji nude ih je i progurao na trzistu.

E sad, za 100-200$ postoji brdo kvalitetnih plejera ili DAP/DAC+AMP combo-a iz Kine (AE, GB, proveri ponudu), neki od tih uredjaja su losiji, neki otprilike egal sa X3 II a realno ima i boljih s tim sto su uglavnom bez garancije (osim one u dogovoru sa prodavcem).

I na kraju izbor zavisi i od slusalica koje koristis. Na osnovu iskustva sa E10k mislim da vecina Fiio modela zasluzuje dobre slusalice, bar neke iz 50-100$ klase, stvarno nema smisla upariti bilo koji Fiio sa nekim losim sluskama.

Steta sto je kod nas ponuda plejera i slicnih uredjaja veoma slaba. Sada sam proverio da li mozda neko od ''Ugara'' sa KP ima neki Cowon plejer u ponudi ali nazalost niko ih ne prodaje.
 
Poslednja izmena:
Slusalice su Xiaomi Pistons Hybrid HD i poprilicno sam zadovoljan njima.
 
Za takve slusalice je i najjeftiniji Fiio plejer overkill :) U smislu da su ipak potrebne neke bolje da bi iskoristio maksimum iz plejera.

Izbor zavisi pre svega od ocekivanja i budzeta pa razmisli sta ti se najvise isplati..
Ja bih X3 II upario bar sa nekim in-ear iz klase 50-100$ a dobre slusalica relativno cesto budu na popustima.
 
Poslednja izmena:
Oke, aj onda da razmisljamo u smeru apgrejda slusalica:

Sta bi mi preporucio za elektronsku muziku, da je izdrzljivo i lako prenosivo? Ofc, nesto sto bih upario sa nekim Fiio uredjajem.
 
Sve zavisi koliko je ko ''zahtevan'', npr. neko ce biti odusevljen sa tim Pistons Hybrid HD i bilo kojim telefonom uz boostovan bass, neko ce se tek prelaskom na bilo koji bolji plejer oduseviti (u kombinaciji sa tim istim Pistons HD) a neko ce traziti mane preskupim uredjajima i slusalicama :)

Za pocetak mozes da izaberes plejer po zelji (mada je izbor u srb stvarno ogranicen pa se sve svodi na FiiO, ipod, sony) pa da probas sa slusalicama koje vec imas.
E sad, pomenuti X3 II se vodi kao jedna od najboljih kupovina za taj novac i u slucaju da neko hoce ne samo plejer vec i prenosivi usb DAC/AMP za desktop/laptop. Ali ako ti to nije potrebno onda mozes da razmislis i o nesto losijem ali jeftinijem X1 II (2nd gen) mada je u srb i dalje dosta skuplji nego po amazonima, kosta skoro 17000 din. Koliko je losiji od X3 to stvarno ne znam ali je jasno da se radi o uredjaju malo skromnijih mogucnosti.
Samo treba proveriti stabilnost softvera X1 II, secam se da sam nalazio komentare o nestabilnosti, zakucavanju, ne znam da li su to resili (X3 II nema takve probleme, nisam vidjao).

Od slusalica.. tesko je dati 100% dobar predlog ali za elektro. i uopste bassy zanrove najjeftinije dobre bi bile stare i poznate Senn CX300 II koje trenutno kostaju oko 40e (navodno na snizenju sa 6820 din a u stvari i vrede 40-ak evra). Nemaju mikrofon i kontrole, ako ti je to bitno za smartfon.

Jos bolji izbor bi bile Senn CX 5.0 ali one kostaju 85-90e u srb. Imaju mic i kontrole samo treba obratiti paznju jer postoji ''G'' verzija (google/android) a za apple je ''i'' oznaka.
Slicno vazi i za ATH CKX9, cenovno su tu negde 85-90e, imam ih preko 2 i po godine i pokazale su se odlicno ali su prilicno velike i nisu bas za svacije usi. Mada u fabrickom pakovanju ima dosta dodataka raznih velicina pa verovatno svako moze da nadje delove za sebe, inace stoje kao zakucane za usi, nema sanse da ispadaju.
CKX9 nemaju mic/kontrole dok CKX9is imaju i skuplje su 5e.

Ima tu jos dosta in-ear slusalica do 100e ali da pomenem jos ove: Klipsch R6, trenutna cena je 69e a zvucno ih prilicno hvale. Treba pomenuti da se neki korisnici po netu zale na kontrolu kvaliteta i ''durability'' ali ne znam koliko su stvarno trajne. U srb se naravno prodaju sa 2 god. garancije ali ne znam kako bi sve to proslo. Moguce da jednostavno ne trpe bahatost korisnika i da su osetljive na preterano guzvanje po dzepovima, kvasenje i sl.
Ovo je verzija bez mic-a, ''i'' oznaka je za model sa mikrofonom i kontrolama ali ne moze da se nadje kod nas.

Na kraju postoje i jeftine chi-fi sluske (KZ ZS3 i ZS5) za koje mnogi kazu da zvuce bolje od svih Pistons (prelistaj poslednjih 10-ak strana ove teme). Tu su i izmenjivi kablovi pa to moze da im produzi trajnost.

Ja bih odabrao kombinaciju X3 II + neke od ovih slusalica: Senn CX5.0/ATH CKX9/Klipsch R6 (sve sa domacom garancijom od 2 godine).

To je to otprilike kada je domaca ponuda u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Koliko in ear sluske stvarno mogu da budu hifi? Pitam jer nemam mogucnosti da ove skuplje modele preko stotke provam a nisam ubedjen da mogu da prismrde over ear modelima. Hsv?
 
Sve zavisi koliko je ko ''zahtevan'', npr. neko ce biti odusevljen sa tim Pistons Hybrid HD i bilo kojim telefonom uz boostovan bass, neko ce se tek prelaskom na bilo koji bolji plejer oduseviti (u kombinaciji sa tim istim Pistons HD) a neko ce traziti mane preskupim uredjajima i slusalicama :)

Za pocetak mozes da izaberes plejer po zelji (mada je izbor u srb stvarno ogranicen pa se sve svodi na FiiO, ipod, sony) pa da probas sa slusalicama koje vec imas.
E sad, pomenuti X3 II se vodi kao jedna od najboljih kupovina za taj novac i u slucaju da neko hoce ne samo plejer vec i prenosivi usb DAC/AMP za desktop/laptop. Ali ako ti to nije potrebno onda mozes da razmislis i o nesto losijem ali jeftinijem X1 II (2nd gen) mada je u srb i dalje dosta skuplji nego po amazonima, kosta skoro 17000 din. Koliko je losiji od X3 to stvarno ne znam ali je jasno da se radi o uredjaju malo skromnijih mogucnosti.
Samo treba proveriti stabilnost softvera X1 II, secam se da sam nalazio komentare o nestabilnosti, zakucavanju, ne znam da li su to resili (X3 II nema takve probleme, nisam vidjao).

Od slusalica.. tesko je dati 100% dobar predlog ali za elektro. i uopste bassy zanrove najjeftinije dobre bi bile stare i poznate Senn CX300 II koje trenutno kostaju oko 40e (navodno na snizenju sa 6820 din a u stvari i vrede 40-ak evra). Nemaju mikrofon i kontrole, ako ti je to bitno za smartfon.

Jos bolji izbor bi bile Senn CX 5.0 ali one kostaju 85-90e u srb. Imaju mic i kontrole samo treba obratiti paznju jer postoji ''G'' verzija (google/android) a za apple je ''i'' oznaka.
Slicno vazi i za ATH CKX9, cenovno su tu negde 85-90e, imam ih preko 2 i po godine i pokazale su se odlicno ali su prilicno velike i nisu bas za svacije usi. Mada u fabrickom pakovanju ima dosta dodataka raznih velicina pa verovatno svako moze da nadje delove za sebe, inace stoje kao zakucane za usi, nema sanse da ispadaju.
CKX9 nemaju mic/kontrole dok CKX9is imaju i skuplje su 5e.

Ima tu jos dosta in-ear slusalica do 100e ali da pomenem jos ove: Klipsch R6, trenutna cena je 69e a zvucno ih prilicno hvale. Treba pomenuti da se neki korisnici po netu zale na kontrolu kvaliteta i ''durability'' ali ne znam koliko su stvarno trajne. U srb se naravno prodaju sa 2 god. garancije ali ne znam kako bi sve to proslo. Moguce da jednostavno ne trpe bahatost korisnika i da su osetljive na preterano guzvanje po dzepovima, kvasenje i sl.
Ovo je verzija bez mic-a, ''i'' oznaka je za model sa mikrofonom i kontrolama ali ne moze da se nadje kod nas.

Na kraju postoje i jeftine chi-fi sluske (KZ ZS3 i ZS5) za koje mnogi kazu da zvuce bolje od svih Pistons (prelistaj poslednjih 10-ak strana ove teme). Tu su i izmenjivi kablovi pa to moze da im produzi trajnost.

Ja bih odabrao kombinaciju X3 II + neke od ovih slusalica: Senn CX5.0/ATH CKX9/Klipsch R6 (sve sa domacom garancijom od 2 godine).

To je to otprilike kada je domaca ponuda u pitanju :)

Top! Hvala <3

Sad imam o cemu da razmisljam
 
Imao sam dve sanse clip+. Jedna je potpuno prestala da radi dok druga delimicno otkazala.

Ajde za promenu da pazarim nesto drugo i pre neki dan mi stigao Fiio M3. Generalni utisci da je plejer dobar, ekran tesko uocljiv na suncu ali koliko para toliko muzike. Tasteri su mogli biti veci ali sto se tice zvuka cini mi se da je bolji nego na sansi.

Najveca mana mi je nemogucnost brzog premotavanja sto me izludjuje. Na taster forward, pocne da preskace po 15 sekundi ili maksimalno 1 minut. A ja snimio emisiju od 5h i slucajno pustim iz pocetka na 2h vec odslusanog. I sad kad trebam da premotam, nikad stici do tih 2h. Sansa je to mnogo bolje resila, sto duze drzis taster on sve vise ubrzava.

Jel ima neko resenje za ovaj moj problem?
 
Poslednja izmena:

I ja sam slicno razmisljao kad sam trazio resenje, pa sam otisao na Fiio forum i video da su izbacili novi firmware 1.9 sa prvom stavkom "Added support for Fast forward/Rewind through in-line control" ... Obradovao da su to sredili ali kad sam stavio 1.9 nisam primetio nikakvu razliku sto se toga tice.

Sada posle duzeg koriscenja manje mi se desava da pustim nesto iz pocetka nego kad sam tek nabavio plejer. Na pocetku sam jednu emisiju od 2h pustao 5-6 puta iz pocetka pa premotavao i na kraju odustao i odslusao na kompjuteru do kraja... Mada mi je i dalje blesavo da plejer nema nekakvu opciju za premotavanje dugackih audio fajlova sa obzirom da ljudi slusaju i audiobook-ove od 40h...
 
Nisam u toku bas, ali sam razgledao za novi plejer poslednjh nedelju-dve dana i koliko vidim pojavio se i FiiO X3 MK3. U Evropu bi trebao da stigne pocetkom godine a ujedno su i oborili cene X3 MK2 modelima na oko ~160e.

Koliko sam video FiiO i dalje pati od stare bolje, vrlo bagovit UI i baterija koja ne traje 10-12h (sto je po meni neprihvatljivo).

Za hsv-a

Baci pogled na Sony NW-A35, umalo ga nisam kupio na snizenju na Amazonu sada za viked (za 133e). Kazu da ima sa UI-a koji secka kada se premotava i nema aptx podrsku. Pocetkom 2018. stize A40 koji bi trebao da ima "poboljsanu elektroniku"(ujedno ce moci da se koristi i kao USB DAC) i otkloni nedostatke/"probleme" A35 serije.Imace isto oko ~20h mogucnost reprodukcije. Po onome sto sam nasao i vise nego bolja opcija za kupovinu je od X3 serije, a pri tome ni cena nije veca - (160-200e se ocekuje).

FiiO je imao zicer sa X1 i X3 serijom ali jednostavno nisu vec godinama unazad uspeli da ispeglaju UI i neke druge nedostake na koje su se korisnici zalili, tako je velika steta jer su ispustili loptu. Ne bih ih vise preporucio kao best buy...
 
Ja ne znam kako uspevaju prodati nekome mp3 plejer za tolike pare. Pa još s tolikim boljkama. Za toliki novac očekivao bih neki premium audiofilski uređaj bez ikakve manice da radi savršeno doživotno i da nikad ne štucne. A ne da svakih nekoliko godina treba da kupujem novi plejer i još za to vreme budem nezadovoljan nedostacima trenutnog. Ni sandisk se nije utrgao, ponuda i kvalitet su očajni, a cene samo rastu. Bukvalno ne znam šta da kupim, mučim se sa telefonom koji je totalno nepraktičan za slušanje muzike. Gde je napredak za sve ove godine. Kupio bih prastari ipod sa hard diskom majke mi.
Treba mi samo kvalitetan i glasan izlaz, dobra autonomija i najosnovnije operacije ali da to radi
 
Ti premiumi kostaju izmedju 500 i 2000 dolara, ovo ipak spada u entry level hi fi, dok je m3 samo mp3 plejer.Medjutim ni njima baterije nisu sad nesto epohalne.

Baterija je slaba(ali flac, pogotovo veci, dosta srce, a s druge strane glupo na fiio-u slusati mp3) , al sama reprodukcija je meni ipak ok.
Opet prosecno slusanje...do posla/skole i kuci 2 sata, trening/trcanje 1-2 sata...dovoljno corbe za dnevne aktivnosti.

Meni na sandisku traje oko 20 sati(al mp3 i manji flac fajlovi, pritom nije hi fi plejer, a i ako samo flac slusam, onda prilicno manje traje baterija)

Ali u odnosu na telefone, neuporedivo i dalje bolji.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
@ Gadjan

Pa cim su FiiO uredjaji globalno popularni (ne samo u Aziji i na ''siromasnijim'' trzistima) to onda znaci da su dovoljno kvalitetni a da softverski problemi nisu tako cesti i katastrofalni, imas teme po head-fi pa mozes da proveris kakva je situacija sa plejerima koji te zanimaju.

I neki clanovi ovde imaju X3/X3 mk2 pa mozes i njih da pitas, nisam primetio da su se zalili na softver.

X1 mk2 vec ima neke probleme, mislim da sam kacio i linkove u nekoj temi, navodno su obecali da ce srediti to a mozda su i ispravili, ne znam, nisam posle toga pratio.
https://www.head-fi.org/threads/fiio-x1-ii-2nd-gen-w-bluetooth.819817/

@ Yojinbo

FiiO jesu dobra kupovina i dalje, posebno u srb jer je izbor ovde veoma slab i ti plejeri su jedni od retkih koji mogu da se kupe sa validnom garancijom.
E sad, pojavilo se ''brdo'' chi-fi plejera ali moraju da se naruce sa AE/GB/Amazona a pre toga i dobro treba proveriti da li imaju probleme sa softverom (kao i kod velike vecine raznih kineskih uredjaja).
https://www.shenzhenaudio.com/portable-player.html?dir=asc&order=price

Hvala za info o tom sony-u ali nisam zainteresovan za njihove precenjene plejere i ostale audio uredjaje :) Znas vec njihov fazon sa cenama.. tako da sumnjam da ce ikada ponuditi best-buy plejer ili DAC/AMP.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno