Šta je novo?

[A1] Kucni net

Jutros nisam imao ni mrežu na tel i kucni net. Doslo posle sat vremena

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Kazi Djiki u Vojvodini su imali dosta ispada baznih stanica (tako rekose u CCu).
 
Potvrdjujem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Želim da pređem na Kućni net posle puno problema sa A(V)DSL-om. Dobio sam danas u Vipu onaj mali mobilni ruter čisto da istestiram na 24h i prezadovoljan sam. Mali ima fenomenalan signal (pokriva ceo prostor), tako da kapiram da situacija može biti samo bolja kada dobijem onaj veliki četvrtasti ruter. Ili nije?

Takođe, žena u Vipu mi je rekla da je na ovom ruteru paket kućni net 2, a ja sam konstantno dobijao brzinu uploada i preko 6Mb (na A1 i exe serverima). Da li je to česta pojava ili namerno puste jaču brzinu na te testne modeme? Takođe, kakva je generalno stabilnost, da li može da se računa sa kućnim netom kao pouzdanom opcijom?


Hvala na odgovorima, pozdrav!
 
8mb/s je upload, toliko ćeš i dobijati na kn2.
Veoma je stabilan, kod mene znatno stabilniji od ADSL-a npr, za ovih skoro godinu dana nisam imao ni najmanji problem.

Elem, kako da prebacim račun na elektronski?
Kad pokušam da im odgovorim na poruku sa rutera(napišem samo moju mejl adresu), poruka nikako neće da ode?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nećeš se pokajati ja sam takođe prezadovoljan čak i kad se potroši prvih 100gb lepo radi i stabilno.... od mana to što se veza tj konekcija prekida svakih nekoliko sati pa ako neko skida veliki fajl sa servera gde nema resume download zna da bude problem..... što se mene tiče kako su u ovom momentu stvari kod mene nikad se ne bi vratio na kablovski net ili adsl .. iako sam mislio da neću moći sa 100gb da isteram sad vidim da je ok i odgobara mi.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Tih 12 sati stvarno mnogo znači. Dok je bilo 5h stalno se primećivao taj reset. A sad kao i da se ne resetuje.
 
Hvala na odgovorima, odoh da potpišem :).
 
Sve gore navedeno o kvaltetu i stabilnosti stoji, jos ste zaboravili da navedete mobilnost, sto nije mala stvar. Sesija povecana na 12? Sjajno! Nije mi jasno, zasto su promenili uslove pruzanja usluge i sta su hteli da postignu:prvih godinu dana pretpalta je 990 din za svaki od tri paketa, a u drugoj godini K.Net 1 kosta 1200, KNet2 1400, a KNet3 1700 din (od prilike, a i zaokruzivao sam). Poenta je, da se ne isplati vise uzimati KNet 1,jer je skuplji u 2.godini, a ne dobija se nista. To je vrlo nepopularan mera, jer neko, ko ne zeli da placa net skuplje id 990din, a zadovoljan je osnovnom brzinom, sada ce biti u nepovoljnoj situaciji. Takodje ne vidim ni svrhu kupovine brzih paketa, jer kad se potrosi 100Gb, svi paketi postaju identicni! Ja sam potpisao po starom: KNet 1, 24 meseca po 990 din i zadovoljan sam. Neka me neko ispravi, ako je moje misljenje pogresno. Bolje je da su obezbedili vise brzih Gb ili podigli min.brzinu nakon sto se isti potrose. Meni radi o.k. i kada ih potrosim, ali uvek moze bolje.
 
Pojeftinili su KN2 i KN3, a KN1 je poskupeo.
 
Pojeftinili su KN2 i KN3, a KN1 je poskupeo.

Pa, da. I ti i boban01 ste u pravu. Moglu su i da ukinu KN1, vise nema svrhe, da se on uzima. Nervira me kad ozbiljan operater, izvodi "besne gliste" i pokusava da nesto sprovede, dok se korisnici ne sete...stvarno nemam drugih zamerki.
 
Hteo bih da potpišem ugovor za njihov kućni net, interesuje me da li još ima u opticaju vaučera za popust? Vidim da se prodaju na KP, koja je računica sa tih 40%, s obzirom da su promenili cene?
 
Zavisi na koju cenu primenjuju 40%. Ako je na punu cenu, izadje ti maltene identicno.
 
^mislio sam na KN3 :) Da, za Kn1 je velika razlika.
 
Malopre sam se vratio iz Vipove poslovnice, 40% se odnosi na punu cenu. Računica za KN1 je 1399-40%=840 din. kao što je boban01 napisao. Reče mi žena iz poslovnice da su cene promenili prošle nedelje.
 
8mb/s je upload, toliko ćeš i dobijati na kn2.
Veoma je stabilan, kod mene znatno stabilniji od ADSL-a npr, za ovih skoro godinu dana nisam imao ni najmanji problem.

Elem, kako da prebacim račun na elektronski?
Kad pokušam da im odgovorim na poruku sa rutera(napišem samo moju mejl adresu), poruka nikako neće da ode?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pozovi korisnicki servis pa neka zamene. Ni ja nisam uspeo poslati sms

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Hteo bih da potpišem ugovor za njihov kućni net, interesuje me da li još ima u opticaju vaučera za popust? Vidim da se prodaju na KP, koja je računica sa tih 40%, s obzirom da su promenili cene?
Kn 3 te izadje 1300, ako te zanima, posalji pm, naravno ne placa se vaucer

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
@iH8Sn0w
Da li postoje vauceri za aktuelne pospaid tarife? Uskoro mi isitice 24.mesec u.o. i treba da obnovim ugovor uz kupovinu telefona, pa bi mi popust dobrodsao. Inace, korisnik sam i Kucnog Neta, ali mi niko iz Vipa ne nudi neku povoljnost za obnovu postpaid ugovora, a verujem da bi kao dugogodisnje korisniku, bio red. Hvala.
P.S. Ni ja nikad nisam uspeo da odgvorim na sms, koji stigne na router. To su bile neke ankete o korisnickom servisu, ali slanje poruka im ne funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Mislim da vazi jedino uz novi aktivaciju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ako ti treba stalno onda jedino KN1 (820 valjda izadje, neko rece).
Ili ako ti ne treba stalno, VIP VIkend Net je zgodniji. Jeste skuplji mesecno! Ali ako ga ne koristis stalno, nego uzimas po dan ako ti ne radi primarni, prilicno je OK.
 
Razmišljao sam ćaletu da prebacim sadašnji mts Box paket na neki od Vip Kućni Net paketa + fixna linija.
Postoji u Vip ponudi, ali im ratel dozvoljava samo okolna mesta do 1500 stanovnika, dakle gradska oblast nije obuhvaćena.
Razmišljao sam Vip 4G kućni Net + fixna linija + fixni aparat + indentifikacija poziva, ali sve to može do 1500stanovnika.

Da li ima šanse da se bilo šta promeni po tom pitanju, jer je Box paket na mts-u uz dvogodišnji ugovor koji traje do 1.decembra.
Uzeo sam u obzir i opciju Neo2 (umesto fixne linije) + Kućni Net 1, uz dvogodišnju ugovornu obavezu, uz obzir da se druga godina , za Kućni Net 1 ne plaća 999rsd, već 1299rsd, što uz Neo2 od 999rsd bude 2298rsd, a ćale slabo koristi data na mobilnom.
 
Sto se tice kucnog neta,obecase bolju ponudu u narednom periodu,sta god im to znacilo.Posle telenorovog kucnog neta ocekujem da ce nesto novo smisliti kad ce to biti pitanje je. :)

Jel i meni je intersantan taj kucni net,i najverovatnije cu uzeti kad dodje vreme.

Screenshot_14.png
 
Planiram da otkažem fixnu liniju na mts-u, samim tim i ADSL, tj. Box paket.
RATEL ne dozvoljava Vip-u da ulazi u gradska i prigradska područja gde ima više od 1500stanivnika.
I sad kombinujem razne varijante, ali će se ,valjda, nešto promeniti do decembra.
 
Telenor kućni internet.
100 gb 1250 din. Nije flat. Ali je brzina maksimalna.
 
Nazad
Vrh Dno