Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Najbolje je sto su promenili tekuci racun, sad ne mogu da platim preko e-banka.
 
Како не можеш?
Ја платио малопре. Само сам променио број рачуна.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Како не можеш?
Ја платио малопре. Само сам променио број рачуна.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Radi plaćanje !
platio juče preko banka Intesa bez problema
Samo uneseš novi broj računa ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Једино што не треба да се уноси је модел, односно онај број 97, можда је то проблем. Мени са тим бројем није хтела да прође уплата, тај број не уносиш. Бар је тако код мене, Интеза.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Како не можеш?
Ја платио малопре. Само сам променио број рачуна.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Pa niste u Komercijalnoj banci :D
 
Na novim računima je dole sitnim slovima ispisan neki broj Ugovora koji nema veze sa važećim. Jel zna neko o čemu se radi?
 
Ispada da je to neki broj ugovora koji nikada nismo potpisali.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Verovatno da bi bilo kompatibilno sa SBB numeracijom ugovora


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje ikom da se pita a ne ovde da gledamo u pasulj šta je to..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komsija koji mi je skrenuo paznju na ovo juce ih je zvao i oni su doslovce rekli da nemaju pojma o cemu se radi..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Najnoviji info koji sam dobio od kolege koji živi na Banovom Brdu ,svi koji su na Ikom kablovskoj mreži, dolaze iz SBB-a i nude im ugovore da potpišu samo ne ostavljaju mnogo "prostora" tako da je malte ne obavezno potpisati ugovor ili ...
 
Broj ugovora koji je na moj SBB portalu je i na računu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Najnoviji info koji sam dobio od kolege koji živi na Banovom Brdu ,svi koji su na Ikom kablovskoj mreži, dolaze iz SBB-a i nude im ugovore da potpišu samo ne ostavljaju mnogo "prostora" tako da je malte ne obavezno potpisati ugovor ili ...

Jel to znaci da je morao da pristane na sadasnje uslove,dali je neko raskinuo ugovor sa ikomom i potpisao sa sbb koji su u tom slucaju uslovi
 
Jel to znaci da je morao da pristane na sadasnje uslove,dali je neko raskinuo ugovor sa ikomom i potpisao sa sbb koji su u tom slucaju uslovi

Da. imao je kod IKOMA flat3 kao i ja , i potpisao je ugovor na duo paket sbb koji će posle šest meseci iznositi 3200 dinara a dotle ikomova cena u iznosu od 2450 dinara
E da je pošto flat 3 Ikom ima i Hbo kanale i 18+ morao je da se odrekne ili jednog ili drugog paketa.
 
Poslednja izmena:
samo ne ostavljaju mnogo "prostora" tako da je malte ne obavezno potpisati ugovor ili ...

Ili šta? Ne razumem.

Ako ne potpišemo ugovor, znamo svi da nećemo dobiti povećanje brzina kad do njega dođe, a najverovatnije dobijamo NAT.
Ikom firma i dalje postoji pod tim imenom samo su dodali powered by SBB, a mi imamo ugovor sa Ikomom. Ne mogu da nas isključe tek tako.
 
Ili šta? Ne razumem.

Ako ne potpišemo ugovor, znamo svi da nećemo dobiti povećanje brzina kad do njega dođe, a najverovatnije dobijamo NAT.
Ikom firma i dalje postoji pod tim imenom samo su dodali powered by SBB, a mi imamo ugovor sa Ikomom. Ne mogu da nas isključe tek tako.

Rekli su mu da do kraja godine svi "moraju" da predju na SBB ili će isključiti signal, njemu su već zamenili ruter i stavili SBB-ov
 
Комисија за заштиту конкуренције одобрила је СББ-у да купи „Иком” под следећим условима:
-Како је наведено у решењу, у наредне две године овај оператер ће сваку промену малопродајне цене услуга морати да пријави комисији у року од 15 дана и наведе узроке промене ценовника.
– Да бисмо заштитили интерес „Икомових” претплатника и могућег довођења у неповољнији положај у односу на постојеће и потенцијалне СББ-ове кориснике услуга, овај оператер је дужан и да на свом сајту истакне обавештење за све купце и понуди им једну од две врсте уговора. То ће омогућити садашњим корисницима „Икомових” услуга који се одлуче за СББ да бирају услуге и врсте уговора. Бивши „Икомови” претплатници ће тако моћи да раскину уговор са „СББ”-ом, уколико закључе уговор на неодређено време према важећим условима које овај оператор нуди постојећим корисницима. Уколико пак закључе уговор на одређенео време (на пример две године), према важећим промотивним условима које СББ нуди постојећим или потенцијалним корисницима, могу имати одређене бенефите– кажу у Комисији за заштиту конкуренције.
Политика, 28.3.2017.

Link za Komisiju za zastitu konkurencije:
http://www.kzk.gov.rs/odluke/tipovi/koncentracije
http://www.kzk.gov.rs/kzk/wp-content/uploads/2017/03/01-26-SBB.pdf
 
Poslednja izmena:
Tu komisiju za zastitu konkurencije i njihove postove i objasnjenja mozes komotno da zaboravis kao i pozivanja na njih, jer da je ta komisija stvarno radila svoj posao (i da ga radi) do kupovine Ikoma od strane SBB-a ne bi ni doslo. Tako da stvarno ne vidim a jos manje osecam i verujem u "njihovu zastitu":crash::sceptic:
 
Poslednja izmena:
Da. imao je kod IKOMA flat3 kao i ja , i potpisao je ugovor na duo paket sbb koji će posle šest meseci iznositi 3200 dinara a dotle ikomova cena u iznosu od 2450 dinara
E da je pošto flat 3 Ikom ima i Hbo kanale i 18+ morao je da se odrekne ili jednog ili drugog paketa.
Bolja varijanta je uzeti TRIO gold po ceni 3200 dinara svih 24 meseca. Naravno da se zadržavaju postojeći paketi koje si imao kod IKOMA i HBO i plus paket
 
Bolja varijanta je uzeti TRIO gold po ceni 3200 dinara svih 24 meseca. Naravno da se zadržavaju postojeći paketi koje si imao kod IKOMA i HBO i plus paket
Na koju foru 3.200 svih 24 meseca? Zar nije njihova standardna ponuda za nas - postojeća IKOM cena 6 meseci, a potom 3.590 dinara do isteka ugovora?
 
Na koju foru 3.200 svih 24 meseca? Zar nije njihova standardna ponuda za nas - postojeća IKOM cena 6 meseci, a potom 3.590 dinara do isteka ugovora?
Ako sa FLAT paketa prelazis na DUO pakete onda 6 meseci po staroj ceni a potom nova cena do isteka UO. Međutim kada predjes na TRIO paket tj. uzimas i telefon onda ne plaćas telefon 24 meseca već cenu od 3200.
 
Nemojte se samo prevariti i uzeti sbb internet, odnosno njihov modem-ruter. Ikomov cisco modem je radio savrseno, a ovi daju neko djubre na kome su osakatili firmver i danima vec se ubih da podesim kucnu mrezu. Mozda i gresim dusu i nije do rutera nego do njihovog neta koji laguje i gube se paketi. Trenutno, posle zilion kombinacija trenutno mi radi ali mozda zato sto je kasno uvece. Ako i sutra bude radilo napisacu kako da povezete ako imate vise uredjaja.
 
@dekifisher,
Znam, meni mrak na oci pada iscekujuci da mi zamene ruter.
Imas vec temu sbb-povezivanje vise uredjaja.

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk
 
Odgovor Ikoma na pitanje o Ugovorima sa računa - Zdravo Dejane, prelaskom kompanije IKOM u vlasništvo kompanije SBB (United Grupe) došlo je do promene brojeva korisničkih Ugovora. Svim korisniima u Beogradu ugovori počinju brojem 102 na koji se dodaje Stan ID. Sada vaš novi broj Ugovora glasi 102******. Lep pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno