Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

@g33k, Holy smokes, jesi video na kog providera se kaci? Pretpostavljam VIP, jer druga dva nisu imala takve brzine u centru.

@dejan, ne, to je vec definitivno preko realne greske.
 
@g33k, Holy smokes, jesi video na kog providera se kaci? Pretpostavljam VIP, jer druga dva nisu imala takve brzine u centru.

@dejan, ne, to je vec definitivno preko realne greske.

Uglavnom se kacim na VIP i Telenor inace mts nije los kao backup... uzeo sam Project Fi samo za Roaming jer imaju bolje brzine od Tmobile usa u roamingu a i pogodniji je jer ne moram da se brinem oko signala u odnosu na local sim card
 
MEne npr bas zanima koji je procenat 2G i 3G telefona aa koliko je 4G aktivnih telefona, znaci da se iskljucivo korisnici sluze tom 4G mrezom i zasto ne.

Sent from Dead OS ☹
 
Izvini se slobodno.

Dok se ne pokaze da je pustio nemam razloga da verujem da je pomerio toliko.
 
Nisi procitao proslu poruku ocigledno.
Rekoh da je preko realne greske. To znaci da nihe limitirano izgleda na 30izvini ako sam bio nejasan.
 
Nisi procitao proslu poruku ocigledno.
Rekoh da je preko realne greske. To znaci da nihe limitirano izgleda na 30izvini ako sam bio nejasan.
aha znaci utvrdili smo da nije limitirano, ok eto da se zna [emoji847]

Sent from Dead OS ☹
 
Daj link do rezultata ili ST ID.
 
Koje ostale? Jedino tvoj odskace primetno iznad 100/30.
A WiFi je ikonica kod tebe.
 
Koje ostale? Jedino tvoj odskace primetno iznad 100/30.
A WiFi je ikonica kod tebe.

EtGAgmz.jpg


My Results http://www.speedtest.net/my-result/d/d8c8e88b-3ed9-464a-b378-2c4597dcf96b

Izvoli, wp je app pa sam jedva nasao gde se link nalazi [emoji847]

Ocekujem izvinjenje, Deki nikad nije varao [emoji33]

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Poslednja izmena:
Ma sto posto Telenor podmitio Ratel [emoji24]

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Za sta da se izvinim? Ako mislis da sam trol, mnogo je bolje da odmah samo postavis link i saseces u korenu ili ignorises :)

Ne izvinjavam se ja kada sumnjam u nesto - izvinjavam se kada tvrdim a pokaze se suprotno. Vidim WiFi ikonicu, za jedini rezultat koji se ne uklapa u ostatak, logicno je da sumnjam.

Ali eto, nije limitirano na 100/30, happy?
 
Za sta da se izvinim? Ako mislis da sam trol, mnogo je bolje da odmah samo postavis link i saseces u korenu ili ignorises :)

Ne izvinjavam se ja kada sumnjam u nesto - izvinjavam se kada tvrdim a pokaze se suprotno. Vidim WiFi ikonicu, za jedini rezultat koji se ne uklapa u ostatak, logicno je da sumnjam.

Ali eto, nije limitirano na 100/30, happy?

Nisam happy , ja od 4G sada nemam nista, ja cu biti srecan kada Telenor prvi ubaci Volte [emoji6]

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Ako je stvarno Telenor onako pokrio 4G-om imaces, jer ni 4G nije tako dobar svugde, a vise ljudi ga koristi. Lumie barem odlicno rade rollover (ne zezam se, mislio sam da su babske price dok nisam iskusio razliku).
 
Ako je stvarno Telenor onako pokrio 4G-om imaces, jer ni 4G nije tako dobar svugde, a vise ljudi ga koristi. Lumie barem odlicno rade rollover (ne zezam se, mislio sam da su babske price dok nisam iskusio razliku).

Lumia ide u penziju, dolazi midrange Nokia [emoji48]

Ovi kako rade necemo mi videti Volte pre 2020god :( kartel je to...

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Lumia ide u penziju, dolazi midrange Nokia [emoji48]

Ovi kako rade necemo mi videti Volte pre 2020god :( kartel je to...

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
Ako je ono ratelovom tacno,a verujem da jeste i verujem da telenor ima najvise 2g i 3g (Vip katastrofalno los 3g,mislim na pokrivenost),nesto mi govori da ce telenor vrlo brzo pustiti i VoLte i to prvi.
Ovo je moja pretpostavka.
U svakom slucaju kao sto oduvek tvrdim i dalje su najbolji ;)
A sto se tice Lte ko sad ima najvise Bs i dalje Vip,ali u odnosu na telenor jako mala razlika,jel?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa vip - u je više u interesu da pusti volte pošto mu je 3g jeziv

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako su brojke tacne u oba izvestaja, ispada da je Telenor pokrio 37.500 km2 sa 120 baznih stanica. Sto .. ne znam koliko je moguce fizicki :)
 
Ako su brojke tacne u oba izvestaja, ispada da je Telenor pokrio 37.500 km2 sa 120 baznih stanica. Sto .. ne znam koliko je moguce fizicki :)

37500 / 120 je oko 310km2 po stanici, iliti po jedan krug poluprecnika 10km po stanici. Nemoguce?

Pozdrav

P.S. Naravno, govorim samo o teoretskom pokrivanju povrsine, ne ulazeci u kvalitet pokrivanja i realnu mogucnost obavljanja saobracaja preko takve mreze.
 
Poslednja izmena:
Pa rekoh da ne znam da li je moguce :)

Ali da li je stvarno sa samo 120 BS pokrio toliko vise teritorije, a odjednom i 40% vise stanovnika? Ili su se opet menjala merila ;)
 
Ocigledno da ne moze da bude 800 BS stanica i 10% stanovnika. Greska je u prvom izvestaju.
 
  • Like
Reagovanja: M J
I meni se taj deo cini najmanje logicnim.
 
Ratel je odavno izgubio poverenje gradjana, svi znamo vrlo dobro da ne rade kako treba. ..

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Alfa izginu ti sa tim paketima i kombinacijama [emoji3]

[YOUTUBE]gKYLDquDc2A[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
RATEL ne proverava ove podatke, samo stavlja u PDF ono sto im operateri serviraju.


Stvarno je super ako je ovako Telenor pokrio stanovnistvo, ali ocigledno je nesto preterao. A sumnjam da je pogresio pokrivenost u prvom izvestaju jer im ne ide u korist.
 
Bas si ostrascen alfa, mora da su preterali nesto, nisam te cuo da si za Vip tako nesto rekao a tamo je realnije da su preterali, ja znam na dva primera gde pisu da ima indoor 4G a ima E.
Tako da nisi realan nimalo, dok tamo gde Telenor pise da ima indoor tu ga stvarno i ima i to proveravao licno.
Budi realan uradili su dobru stvar Telenorci, pustili neogranicene brzine, dali po 10GB celu UO sad imaju i vecu pokrivenost, dok je Vip uradio sta, dao sms i razgovore *neogranicene koje ne trebaju 99% ljudima.
Ljudima danas trebaju GB ne sms-ovi.
 
Nazad
Vrh Dno