Šta je novo?

Externe baterije (generic)

"VIP power bank". Ima jedan nov za 1000 trenutno.
Sigurno ima i drugih oglasa ali ne sa ovim keywords.
 
Pošto su me kinezi 2x ispalili za xiaomi 10000,reših sa amazona na kraju da poručim isti!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koliko te je izasala na kraju baterija sa Amazona sa sve sipping-om i ostalim troskovima ako ih ima?
Vidim da na kraju niko ne salje za Srbiju powerbank.
 
Nema shipping, drug mi donosi za par nedelja, a cenu imaš na sajtu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne,nego ne salju baterije vise avionom koliko sam ja shvatio.

Sent from my Honor 8
 
Aha, pa kako na kraju moze da se naruci Xiaomi baterija i odakle da bi se isporucila za Srbiju?
 
Nikako izgleda. Mene su ispalili i na ebay i na banggood...sreca pa dobih refund na oba mesta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Znaci ne porucivati ni laptop baterije?
 
Da li nove baterije (eksterne, mobilne itd) koje se ne koriste, tj stoje u fioci dok se ne istrosi trenutna gube na kapacitetu?Bice slabija nego kad je kupljena?
 
Uvek gube ali s obzirom da su litijumske to nije nesto što treba da te brine

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Uvek gube ali s obzirom da su litijumske to nije nesto što treba da te brine

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Imam neki fotoaparat sa li-on baterijom koji nisam koristio par godina i sad je skroz prazna.Napunim je do 100% i cim je skinem sa punjaca ode na 0% i ugasi se pa zato pitam.Cim se ne koristi ona gubi na vrednosti.
 
To nije isto kao mobilne externe baterije tj. power bank-ovi, u njima su litijum-jonske 18650 baterije (nekad ih je tesla koristio u njihovim automobilima, sad su prešli na 20700) a ova tvoja je litijum polimer tj. li-po baterija i to očigledno loše napravljena čim je riknula ili je bila u fotoaparatu koji je fukao struju iz baterije i isisao joj život pojednostavljeno rečeno (okolnosti koje su dovele do toga morale su biti baš specifične pošto velika većina lipo baterija koje se koriste u consumer uređajima tipa telefon, fotoaparat... imaju neku vrstu zaštite ali nekad ta zaštita može da se nalazi i u uređaju a ne u bateriji što lako može biti slučaj sa fotoaparatom, lako je moguće da je proizvođač kod tog konkretnog modela odlučio da zaštitnu elektroniku ugradi u fotoaparat, fotoaparat je godinama bio u stend baj režimu i vukao je nešto malo struje i eto ti mrtve baterije).

Litijum jonske i polimerske baterije, kad nisu u upotrebi treba napuniti na oko 50% kapaciteta ili do nekih 3.7V i proveravati napon na svakih 6 meseci da bi osigurao njihovu dogovečnost, ja imam neku staru nokiju koja se ne koristi već nekih 6 godina, 3-4 puta godišnje je upalim, u tih 6 godina sam je punio 2 puta i s obzirom da telefon ne prikazuje pad napona između paljenja rekao bi da je u OK stanju.
Sve zavisi od kvaliteta baterije, što je kvalitet bolji to je manji interni otpor baterije što znači da će samopražnjenje pri stajanju biti manje, ako je interni otpor veliki (uglavnom kod nekvalitetnih baterije a kao posledica nečistoća u litijumskoj komponenti baterije) samopražnjenje je veće pa bateriju treba češće proveravati i dopunjavati.

Na bateriju takođe utiču i faktori kao što je vlaga, hladnoća (ako si držao bateriju u prostoriji koja se ne greje zimi to joj je skratilo životni vek)... isl.

U tvom slučaju, ja bi rekao da je reč o bateriji slabog kvaliteta ili lošem primerku.
 
Ljudi da ne spamujem novom temom mislim da je ovde neko spomenuo da kinezi vise ne salju PB ...je l to vazi i za normalne baterije ili ? Neko pazario mozda skorije na Aliju ?

sent from tapa for android :)
 
Ja sam juče/danas hteo da uzmem -> nema šanse, niko više ne šalje ovamo.
Ali nisam isprobao jer mi sitni kinezi nisu od poverenja, reći će da može, poslaće pa će ima se vratiti, pa će ponov poslati i opet će im se vratiti i tako će mezavlačiti jedno 4-5 meseci, neka hvala.
Sem ako pod "obične" nisi mislio na Ni-Mh AA i AAA baterije, mislim da one idu i iz kine...
 
Poslednja izmena:
Ne ne skapirao si me sta sam hteo Litijum naravno :))
A sta je fazon,transport ?sigurnost? ???

sent from tapa for android :)
 
Da, sigurnosni propisi pri avio transportu mada, koliko vidim, nemci normalno dobijaju baterije, valjda ako ima direktan let iz kine onda nije problem a čim mora da se prepakuje roba onda piši propalo...
 
a šta je sa naručivanjem rezervnih lion baterija za foto aparate, mobilne i slično? ko to šalje i da li šalju?
 
B&H Photo, Provantage? Ranije su slali za Srbiju.

eh, ranije je ranije, ta pravila su relativno skoro počela da se primenjuju...koliko sam uspeo da pohvatam ta pravila važe za cilindrične lion baterije ( a takve idu i u power bank), ali nigde ne mogu da nađem šta sa klasičnim lion baterijama za foto aparate i mobilne...ranije sam i to bez problema naručivao na aliju, jer oni imaju zamenske baterije za skoro sve modele svega i sasvim su ok...
 
a684b4555b90c68602c8c73e5c26d655.jpg


sent from tapa for android :)
 
Da li moze externa baterija moze da puni bluetooth zvucnik ???
I da li je COOLPAD Big Boy EBC100C 10.000 mAh pravi izbor za 3000 ?
 
Moze da puni sve sto ima odgovarajuci prikljucak. Sasvim okej kupovina ako ima 2A 5V izlaz a mislim da ima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poručio sam ja od dva prodavca što kažu da šalju za srbiju pa nikad nisu poslali. Samo refund posle odradili redovno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ko što kaže proday, šalju oni ali u teoriji...u praksi uglavnom gubiš vreme i vrate ti pare...možda nekome i prođe ali to je sad već lutrija...
 
Jbte pa kako ove naše prodavnice dovoze te baterije kad ih niko ne šalje za našu zemlju ? :D
 
Nazad
Vrh Dno