Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Aj kad vec svi samo pitaju i ja cu :D

Jel naleteo neko na asus 470 4gb sa samsung mem?
 
A kolika razlika moze da bude sa ovom
ASUS STRIX-RX470-O8G-GAMING RX470 8GB GDDR5 OC
i kako da proverim koja je mem.?
 
nisu :)

pm3.png
 
Jel neko ima sapphire rx480 nitro bez plusa nikako da nadjem drajvere koje pasu ili mi ide too much overcloking ili zacrni ekran kad dignem na msi afterbuner overclock preko 2000 mem
 
Koji je sku kartice? Moja 480 4GB sa elpidom,radi na 1140/2020 -134v 0.8812 i daje 29,8MH/s sa potrosnjom 76W u gpuzu.
 
Drajver 16.11.4,ne znam trenutno koji je sku,ali mislim da je 11260-07 ili 13.
 
Misljenje

Interesuje me misljenje o sledecim komponentama za rig:

asrock h81 btc pro
cpu g1840
ssd 120gb
ram 4gb
napajanja evga 1000g
5 x 470 nitro 4gb
 
Tesko ces naci tu plocu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Upravo to. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Za jedan rig, ajde ok, ali ako ih pakujes vise komada, gre'ota je bacati pare na ssd. Bilo koji razlokani sata hard od 80 GB (max 1000 din) ce da radi posao, a tih 50 evra razlike (po rigu) moze korisnije da se upotrebi.
 
Sta ce mu ssd na rigu, bacanje para

Послато са HUAWEI P6-U06 уз помоћ Тапатока
 
Prbaj da batalis msi AB izbrisi ga totalno i stavi samo trixx, ja imao slican problem sa 470 sapphire
 
Imal neko mod bios za sapphire rx480 4gb (samsung memorija) nitro - bez plusa + nema dualbios salter.. ili moze li ko da mi pomogne da editujem sam

Unaprjed hvala
 
Jel može na adapter sa molexa na 6pin za grafičku da se poveže riser sa 6-pinskim konektorom?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Tek treba riser da mi stigne, tako da ne znam da li pase. Znači ako odgovara mogu da povezem tako?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
usb riser koji ima PCIE ulaz 6pin moze da se napaja sa kablom od grafike bez problena
 
Ok, hvala.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, jel se opet ide na nitro+, jel znate jos neku kartu sa dual biosom?
Ove karte 8+6 napajanjem, hoce li vuci manje sa slota ...?
 
Karte sa karte 8+6 napajanjem verovatno minimalno troše kroz pci-e slot/extender kao 7950/280x al treba to kupiti i proveriti... Nekako mi je nepraktična ta varijanta sa 2 konektora za napajanje, teško tako da možeš da povežeš rig sa 6 grafika na jednom napajanju a opet imaš iste performanse kao sa rx470/80/570/80 sa jednim konektorom za napajanje....
 
Jel i RX570 Nitro+ imaju 8+6 ili samo RX580?

Ako obe imaju, u$rali su stvar.
 
Vrh Dno