Šta je novo?

Industrija igara

Cela ova prica jos iz Andromeda teme se povela zbog mog kukanja kako igre tapkaju u mestu. A realno je tako jer se samo prezentacija unapredjuje dok sve ostalo ostaje isto vec decenijama. Ista mehanika, isti AI, fizika tu i tamo u nekoj igri napreduje pa onda se to zaboravi u sledecoj. Vrtimo se u krug barem deset godina i zbog toga sve vise ljudi kuka na moderne igre, nije to samo faza, nije to bezveze, ne leci se to medikamentima nego progresom.
zapravo, tržište je krenulo unazad još pre nekih 15 - 16 godina, ali rpg fanovi to nisu primetili jer su dobili brdo izdanja toliko našminkanih da skoro nisu ni primetili početak ere "pojednostavljivanja". kukate tek sad kad je vrag odneo šalu i kad je sve što se diči skupom produkcijom pojednostavljeno do besmisla. a bilo vam je gotivno što su mi se posrali u x-com. krastavac mike, to je progres.
eto ti ga progres sad :)))))
btw, naravno, imamo i danas vrhuske igre i preterano dobru mehaniku (čak nekad i vrhunsku dubinu), samo što ti još uvek plivaš u iluziji da igra mora da bude zabavna, a ako nije aaa nećeš ni da je pogledaš.
 
XCOM2 je vrlo korektan, pogotovo modovan. Poprilicno bolja igra od Enemy Unknown. Opljuvana je zbog: a) zahtevnosti, b) tezine, c) dodatne kompleksnosti. Nije konzol frendli kao prvi deo jbga.

Ono sto je intersantno, Xenonauts 2 je takodje unapredjen u odnosu na prvi deo i to bas u onim aspektima koji su ozbiljno skripali.

Naravno, ni jedna od te dve igre nije na nivou za 2017. godinu i hardver na kom se pokrece. Prvi deo bese radio na 386?
 
Danas se raspravljam sa onima sto im nije jasno sta je to zapravo Halo, kako je to nastalo i sta tu ne valja. Mozes biti siguran da to isto necu raditi za deset godina pokusavajuci da objasnim zasto ovaj serijal sa trejlera ne valja. Jer je uzaludno. Nek kupuju, igraju, valjaju u blatu losih klisea, ispranog humora, sve umotano u najvisu produkciju da lici na nesto. Meni dosta sto sam pogledao trejler, dva'es puta okrenuo ocima i po okoncanju istog momenta zaboravio sta sam gledao.



Te AAA igre od EA, Ubisofta, Activisiona imaju veliku prodaju i neophodne su da bi drugi, manji studiji zeleli da izdaju svoje igre za PC. Nisam siguran da bi danas imao sta igrati osim pixel art indie igara na PC da nije bilo Steama. Mada i ovo sto ima da se igra nije za pohvalu.

Sto se tice toga da se igra prave na PC pa je normalno da izadju za PC, ne ide to tako. Ako se igra razvija na PC to ne znaci da ce ta igra biti optimizovana za veliki opseg dostupnog i trzisno prisutnog hardvera. Sve igre se prave na PC, pa japanske igre nisu izlazile za PC do skora.

Cela ova prica jos iz Andromeda teme se povela zbog mog kukanja kako igre tapkaju u mestu. A realno je tako jer se samo prezentacija unapredjuje dok sve ostalo ostaje isto vec decenijama. Ista mehanika, isti AI, fizika tu i tamo u nekoj igri napreduje pa onda se to zaboravi u sledecoj. Vrtimo se u krug barem deset godina i zbog toga sve vise ljudi kuka na moderne igre, nije to samo faza, nije to bezveze, ne leci se to medikamentima nego progresom.

Neko je zadovoljan sto ima da igra isto obuceno u drugacije ruho, neko se juce rodio pa mu je sve novo i vau, a nekome to sve pocinje da ide na zivce i trazi vise, sledeci korak.

Vidim Andromeda tema buja, milioni se igraju i uzivaju :d

Edit: Andromeda je definitivno originalnija igra od ovog Destiny serijala. Da bi ME:A dostigla taj nivo generike i loseg ukusa, morali bi svi da imaju kapuljacu preko kacige i po jedan plast. Jer je to danas in.

Podsjeti ti mene zasto sam odustao od forumskih diskusija.

To sto sam napisao su cinjenice. A ti si bogami se potrudio da me pogresno shvatis, ili jesi li?
Te korporacije sto si naveo ili opcenito bogati ljudi su totalno nepotrebni. Iz prve ruke: https://www.youtube.com/watch?v=CKCvf8E7V1g
Opet navodim, PC je alat i apsolutni prioritet. Kada bi on pao, sve drugo bi palo i konzole naravno. Daj bar pokusaj to bar malo kontemplirati.
A Valve je tu apsolutno nebitan, jer da se nije desio Steam desilo bi se nesto drugo - neko drugi. Valve je upao u pravo vrijeme i iskoristio svoj utjecaj u svijetu video igara.

Zasto te 3 korporacije nisu prestale izbacivati igre za PC! Pa zato jer znaju koliko je bitan.
Kada bi se kojim slucajem prestale izbacivati PC igre i svi odlucili da igraju na konzolama, kome bi se sav taj PC hardver prodavao, a koji se svakih 7-8 godina nadje u konzolama! Sta bi AMD, Nvidia, Intel svakih 7 godina napravili hardver ekskluzivno za konzole?

I ko je uopce rekao da igra mora izaci na PC-u ako se pravi na njemu? Otkud ti to? Zna se vrlo dobro zasto tih par igara su ekskluziva. I mogli smo ranije bez Japanskog smeca, pa mozemo i sada.
Nego ti mene ono kao podcjenjujes? G@W, ja kad sam poceo igrati igre ti nisi postojao. Znam da je otrcano, ali tako je.

Prije 12 godina kada se pojavio xbox 360, lijepo sam rekao da to ide u pogresnom casual pravcu i da ce igre postati to sto jesu danas. Danas Ameri gledaju na igre kao da je u pitanju bilo kakav proizvod koji se mora kupiti!
Tada je Nvidia raskrstila sa MS-om jer su vidjeli da tu nema love i da gube, plus i oni su vidjeli da ce se vecim izborom konzola manje kupovati graficke. Ali tu je onda uletio sugavi ATI da bude MS whore, i dao im je hardware? Bilo bi puno bolje za Nvidiu i AMD da oni kontroliraju PC game segment, a ne MS da sve usmjerava sa svojom glupom konzolom.

To je davno pocelo G@W.
 
Poslednja izmena:
XCOM2 je vrlo korektan, pogotovo modovan. Poprilicno bolja igra od Enemy Unknown. Opljuvana je zbog: a) zahtevnosti, b) tezine, c) dodatne kompleksnosti. Nije konzol frendli kao prvi deo jbga.
Ono sto je intersantno, Xenonauts 2 je takodje unapredjen u odnosu na prvi deo i to bas u onim aspektima koji su ozbiljno skripali.
Naravno, ni jedna od te dve igre nije na nivou za 2017. godinu i hardver na kom se pokrece. Prvi deo bese radio na 386?
nijedna od te tri igre koje si spomenuo nisu na nivou prvog, koji je radio još na amigi :)
hardver je tu nebitan i to ono što podvlačim godinama. kad žrtvuješ dubinu gejmpleja zarad toga da igra bude prijemčivija širokim narodnim masama nema te šminke koja će te izvaditi.

na amigi si mogao do detalja da opremaš ekipu, svaki džepić za pojasom je bio slot u koji si stavljao opremu. opremu si dakle proizvodio (ili lootovao) a ne birao klase i specijalke. mapa se svaki put iznova generisala i NIKAD nisi dvaput igrao na istoj, teren je bio destruktabilan. kad ti recimo pogine neko sa raketnim lanserom, mogao si da dođeš sa drugim likom, pokupiš taj lanser, pokupiš raketu, reloaduješ, gađaš... to je sve žrtvovano jer je bilo prekompleksno za prosečnog nekog koji je nacrtan kao kupac xcoma, pa smo dobili proizvod koji je "ok" čak i tebi koji se buniš kako se igre pojednostavljuju.

tu si izgubio ovu bitku g@w, kad si pristao da uproste ono što je tebi bilo neinteresantno. tako meni sad seva što su uprostili rpg-ove, i na kraju balade i ti i ja možemo da se oprostimo od standarda koji su nekad pratili odgovarajuće žanrove.
 
Podsjeti ti mene zasto sam odustao od forumskih diskusija.

To sto sam napisao su cinjenice. A ti si bogami se potrudio da me pogresno shvatis, ili jesi li?
Te korporacije sto si naveo ili opcenito bogati ljudi su totalno nepotrebni. Iz prve ruke: https://www.youtube.com/watch?v=CKCvf8E7V1g
Opet navodim, PC je alat i apsolutni prioritet. Kada bi on pao, sve drugo bi palo i konzole naravno. Daj bar pokusaj to bar malo kontemplirati.
A Valve je tu apsolutno nebitan, jer da se nije desio Steam desilo bi se nesto drugo - neko drugi. Valve je upao u pravo vrijeme i iskoristio svoj utjecaj u svijetu video igara.

Zasto te 3 korporacije nisu prestale izbacivati igre za PC! Pa zato jer znaju koliko je bitan.
Kada bi se kojim slucajem prestale izbacivati PC igre i svi odlucili da igraju na konzolama, kome bi se sav taj PC hardver prodavao, a koji se svakih 7-8 godina nadje u konzolama! Sta bi AMD, Nvidia, Intel svakih 7 godina napravili hardver ekskluzivno za konzole?

I ko je uopce rekao da igra mora izaci na PC-u ako se pravi na njemu? Otkud ti to? Zna se vrlo dobro zasto tih par igara su ekskluziva. I mogli smo ranije bez Japanskog smeca, pa mozemo i sada.
Nego ti mene ono kao podcjenjujes? G@W, ja kad sam poceo igrati igre ti nisi postojao. Znam da je otrcano, ali tako je.

Prije 12 godina kada se pojavio xbox 360, lijepo sam rekao da to ide u pogresnom casual pravcu i da ce igre postati to sto jesu danas. Danas Ameri gledaju na igre kao da je u pitanju bilo kakav proizvod koji se mora kupiti!
Tada je Nvidia raskrstila sa MS-om jer su vidjeli da tu nema love i da gube, plus i oni su vidjeli da ce se vecim izborom konzola manje kupovati graficke. Ali tu je onda uletio sugavi ATI da bude MS whore, i dao im je hardware? Bilo bi puno bolje za Nvidiu i AMD da oni kontroliraju PC game segment, a ne MS da sve usmjerava sa svojom glupom konzolom.

To je davno pocelo G@W.

PC nije samo Windows. Evo ja poceo da crtam teksture u Kriti na Linuxu. Pre cetiri godine niko nije izdavao igre za Linux (dok opet taj Valve nije pogurao stvari) ali si i onda mogao da stvaras sadrzaj. Stvaranje sadrzaja i platforma za igranje nemaju veze jedno sa drugim niti je jedno neophodno da bi drugo postojalo. Ne znam otkud ti takva zabluda

Konzole do pre pojave Xboxa su koristile namenski, posebno razvijan hardver za njih. Od toga se odustalo zbog kapitalizma tj. dosli su do zakljucka da je jeftinije da kupuju gotov hardver i prilagode ga sebi nego da ulazu u R&D. Nema to veze sa AMD-om, prva konzola sa consumer grade hardverom je Xbox a unutra su kucali Intel Pentium 3 i GeForce 3.

Ko bi se desio umesto Gejba? Microsoft, EA, Ubisoft? Microsoft pokusava to isto vec decenijama nego su nesposobni. Gejb je bivsi Microsoftov covek, iz vremena kada je Microsoft bio sinonim za simulaciju i kvalitetnu igru a ne za Halo, Gears of War, Crackdown i ostale splacine koje ciljaju americki prosek sto imaju zavrsen highschool i rade u Kwiki Martu. Valve jeste iskoristio trenutak ali ja zaista ne vidim nikog drugog ko je to mogao u tacno tom momentu umesto njih. iD software? Grupica cupavaca koji su sve pare zaradjene od Dooma i Kvejka trosili na alkohol i lake zenske.

Kad ne bi imao kome da se hardver prodaje, on se ne bi proizvodio a proizvodjaci bi propali. Ja se mozda jesam rodio "juce" ali se secam kada nVidija nije postojala kao i kada su izbacili prvu Rivu takoreci iz garaze. Intel svakako ne zivi od igrica.

Sve je krenulo "dodjavola" sa prvim Xboxom kada je Microsoft odlucio da raskrsti sa PC gejmingom. Bili se kezio na premijeri i igrao Halo, secam se toga dobro. Ubrzo potom su promenili namenu Microsoft Gaming Studiosu, pogasili FASA, Ensemble i ekipu nesto kasnije.

nVidia je raskrstila sa Microsoftom i Sonijem ne zato sto su good "PC" guys nego zato sto su ucenjivacka djubrad koji su trazili punu cenu za hardver koji prodaju a ne neku dogovorenu po licenci. Tu je uleteo AMD/ATI i ponudio bolji dil. nVidija je danas u Switch jer su nastancali Tegri, mislio onaj u koznjaku da ce se naprodavati Shield konzola. Pa sada taj hardver prepakuju u onaj tablet od najjeftinije plastike. Posto je Nintendo bio mnogo ocajan a saradnja sa ATI-jem iz proslosti nije dala rezultate kakve su ocekivali u slucaju WiiU.

Microsoft i AMD su u dilu jer je AMD jedna ocajna kompanija koja ce uraditi sve za dinar vise. Da ilustrujem, oni su open sorsovali svoj Vulkan drajver za Linux jer nemaju da plate programere. Vulkan je nekad bio Mantle, njihovih ruku delo. Vulkan drajver od nVidije za Linux je duplo brzi od AMD Vulkan drajvera za Linux. Oni su bre neozbiljna firma, ako im neko baci mrvice oni skacu u bunar. Microsoft ima puno iskustva sa takvima.

Edit:
Zasto te 3 korporacije nisu prestale izbacivati igre za PC!

Nisu prestali jer je to proces, ne moze to preko noci. Igre se prave godinama. Ali su ubacili u backburner mod, izdavali sa 9 meseci zakasnjenja i to neke vrljave portove. Kao Rockstar sto radi. Bas ih bilo briga, njihov PC servis je bio kupus.

Zasto je nastao Origin i uPlay? Zato sto su videli Steam, videli potencijal, videli pare. Ali videli i da ih to kosta 30% of profita igre. Pa su lepo zasukali rukave i napravili svoje, slicno a onih 30% u dzep.
 
Poslednja izmena:
Nisam citao dalje od naslova na redditu ali se valjda radi o nekakvom exploitu koji su odredjeni developeri koristili.

Kako je moguće da takav silan svekoliki i vaskoliki znalac trendova, istorije i događaja nije čuo za haos koji je na Steam Greenlightu?

Kada bi se kojim slucajem prestale izbacivati PC igre i svi odlucili da igraju na konzolama, kome bi se sav taj PC hardver prodavao, a koji se svakih Ali tu je onda uletio sugavi ATI da bude MS whore, i dao im je hardware? Bilo bi puno bolje za Nvidiu i AMD da oni kontroliraju PC game segment, a ne MS da sve usmjerava sa svojom glupom konzolom.

To je davno pocelo G@W.


Ako je iko ikoga šutnuo u konzolaškom biznisu, pre će biti da je MS šutnuo Nvidiju zbog previsoke cene koju su tražili za svoje čipove za xbox. Posle je ATI/AMD all the way.
Gurala se Nvidia i kod Sonija i kod MS-a opet kad su se tražila rešenja za xbone i PS4 pa opet nije bila konkurentna.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Kako je moguće da takav silan svekoliki i vaskoliki znalac trendova, istorije i događaja nije čuo za haos koji je na Steam Greenlightu?

Neki skoriji dogadjaj ili mislis na haos gde se ne zna ko pije a ko placa i gde su glavom platili samo retki poput Derek Smarta (koji je navodno samoinicijativno otisao sa Steama, how yes no) i one, kako se zovu, Homicidal nesto, sto su tuzili bucka kojeg ti slusas ko da av govori? :d

Edit: Za tog tvog bucu kojeg obozavas smo ja, majk, filipenko i starac doktori, primarijusi gejming zurnalistike. Kao i za onog john baina iz engleske. Pa ti Englezi nikada nisu imali prilike da igraju igre koje su nama bile na izvolte, naravno zahvaljujuci pirateriji. On da bi saznao sta je GSC pravio pre Stalkera ili koja je to igra Precursors mora pola interneta da obidje uz koriscenje google trenslejt, dok smo mi to igrali kada je bilo aktuelno preko sivih kanala. Mi smo igrali americke, engleske, nemacke, spanske, ruske, kineske, igre sa svih meridijana kada su izlazile i pravile potrese i progres. Oni su o tome procitali da ne bi ispali smesni tokom emisija koje vode.
 
Poslednja izmena:
Neki skoriji dogadjaj ili mislis na haos gde se ne zna ko pije a ko placa i gde su glavom platili samo retki poput Derek Smarta (koji je navodno samoinicijativno otisao sa Steama, how yes no) i one, kako se zovu, Homicidal nesto, sto su tuzili bucka kojeg ti slusas ko da av govori? :d

Edit: Za tog tvog bucu kojeg obozavas smo ja, majk, filipenko i starac doktori, primarijusi gejming zurnalistike. Kao i za onog john baina iz engleske. Pa ti Englezi nikada nisu imali prilike da igraju igre koje su nama bile na izvolte, naravno zahvaljujuci pirateriji. On da bi saznao sta je GSC pravio pre Stalkera ili koja je to igra Precursors mora pola interneta da obidje uz koriscenje google trenslejt, dok smo mi to igrali kada je bilo aktuelno preko sivih kanala. Mi smo igrali americke, engleske, nemacke, spanske, ruske, kineske, igre sa svih meridijana kada su izlazile i pravile potrese i progres. Oni su o tome procitali da ne bi ispali smesni tokom emisija koje vode.

Opet ti krećeš da fantaziraš o sopstvenim sposobnostima a bogami i o tuđim.
Pratim ja šta pričaju svakakve lujke na netu uključujući i tebe. ;)

Ne, nisi ti doktor ni za koga od njih, pa i mnogo šire. Sebi, u svom polumraku, možda i jesi ali drugima... :D

Sent from mTalk
 
Sposobnosti? Jel znas ti sta to uopste znaci? Ja pricam o tome da se mi igramo duze i raznovrsnije od ovih new age youtube gaming novinara, nikakve sposobnosti nisam spominjao. Mada ne znam za sta je to Jim Sterling narocito sposoban, osim da jede obilne obroke :)

Sto se svima omiljenog TotalnogBiskvita tice, meni je njega zao jer ga je zadesila zla sudbina u zivotu. Ali je prekrsio osnovno pravilo zivota, a to je: ma koliko bio kivan na nekoga iz ma kog razloga, nemoj mu zeleti zlo ili bolest.

Biskvit, Sterling, ostatak ekipe ce naravno ici u Steam HQ jer su oni veoma bitan deo onoga sto Steam danas predstavlja. Ali mene to narocito ne zanima. Kao sto vidis, jasno sam naznacio istorijsku ulogu Steama ali je meni Steam prestao biti bitan jer se njihove vrednosti i ciljevi i moji vise ne slazu. Ja se zalazem za DRM free i open source a njih to ne zanima. Ono cime se oni bave mi je strano, gejming novinarstvo mi je strano, kuratori su mi strani, nista me od toga ne interesuje u zivotu. Od jednog obicnog hobija su napravili cirkus, kako samo Amerikanci umeju. Ali ne brini se, tom cirkusu uskoro sledi kraj. Nece biti Holivuda od gejminga kao sto su zamislili.

Edit: O Dzou Vargasu da ne pricam, on je Xbox generacija gejmera. Nije u stanju da pojmi sta je bilo pre, jos jedan od onih kojem je Halo etalon za fps. Jedino sam poceo da cenim Pjudipaju, Svedjanina. Njega gejming ama uopste ne interesuje narocito u zivotu ali je smislio sjajnog online avatara i model ponasanja koji mu je doneo milione. Zaista pametan tip a rekao bi idijot ovako na prvu loptu.

Pratim ja šta pričaju svakakve lujke na netu uključujući i tebe.

Bolje bi ti bilo da radis nesto drugo nego sto pratis alt right scenu iz zemlje Srbije koja je ionako cela alt right :d
 
Poslednja izmena:
@Miskonius

Prebaci se na par stranica unazad i pročitaj koji post...
Ako uzmeš u obzir broj postova koje ima(ju) sa onim što napisano + sveprisutnost na forumu i "so much wow" level stručnosti u svim oblastima u kojima se javlja mislim da možeš da sabereš 2+2...

Jedan mali hint - "Otaku" su u Japanu vrlo rasprostranjeni, samo ja nisam nikada imao primer da "naletim" na jednog... Ali izgleda da taj fenomen polako uzima maha i na zapadu
 
PC nije samo Windows. Evo ja poceo da crtam teksture u Kriti na Linuxu. Pre cetiri godine niko nije izdavao igre za Linux (dok opet taj Valve nije pogurao stvari) ali si i onda mogao da stvaras sadrzaj. Stvaranje sadrzaja i platforma za igranje nemaju veze jedno sa drugim niti je jedno neophodno da bi drugo postojalo. Ne znam otkud ti takva zabluda

Konzole do pre pojave Xboxa su koristile namenski, posebno razvijan hardver za njih. Od toga se odustalo zbog kapitalizma tj. dosli su do zakljucka da je jeftinije da kupuju gotov hardver i prilagode ga sebi nego da ulazu u R&D. Nema to veze sa AMD-om, prva konzola sa consumer grade hardverom je Xbox a unutra su kucali Intel Pentium 3 i GeForce 3.

Ko bi se desio umesto Gejba? Microsoft, EA, Ubisoft? Microsoft pokusava to isto vec decenijama nego su nesposobni. Gejb je bivsi Microsoftov covek, iz vremena kada je Microsoft bio sinonim za simulaciju i kvalitetnu igru a ne za Halo, Gears of War, Crackdown i ostale splacine koje ciljaju americki prosek sto imaju zavrsen highschool i rade u Kwiki Martu. Valve jeste iskoristio trenutak ali ja zaista ne vidim nikog drugog ko je to mogao u tacno tom momentu umesto njih. iD software? Grupica cupavaca koji su sve pare zaradjene od Dooma i Kvejka trosili na alkohol i lake zenske.

Kad ne bi imao kome da se hardver prodaje, on se ne bi proizvodio a proizvodjaci bi propali. Ja se mozda jesam rodio "juce" ali se secam kada nVidija nije postojala kao i kada su izbacili prvu Rivu takoreci iz garaze. Intel svakako ne zivi od igrica.

Sve je krenulo "dodjavola" sa prvim Xboxom kada je Microsoft odlucio da raskrsti sa PC gejmingom. Bili se kezio na premijeri i igrao Halo, secam se toga dobro. Ubrzo potom su promenili namenu Microsoft Gaming Studiosu, pogasili FASA, Ensemble i ekipu nesto kasnije.

nVidia je raskrstila sa Microsoftom i Sonijem ne zato sto su good "PC" guys nego zato sto su ucenjivacka djubrad koji su trazili punu cenu za hardver koji prodaju a ne neku dogovorenu po licenci. Tu je uleteo AMD/ATI i ponudio bolji dil. nVidija je danas u Switch jer su nastancali Tegri, mislio onaj u koznjaku da ce se naprodavati Shield konzola. Pa sada taj hardver prepakuju u onaj tablet od najjeftinije plastike. Posto je Nintendo bio mnogo ocajan a saradnja sa ATI-jem iz proslosti nije dala rezultate kakve su ocekivali u slucaju WiiU.

Microsoft i AMD su u dilu jer je AMD jedna ocajna kompanija koja ce uraditi sve za dinar vise. Da ilustrujem, oni su open sorsovali svoj Vulkan drajver za Linux jer nemaju da plate programere. Vulkan je nekad bio Mantle, njihovih ruku delo. Vulkan drajver od nVidije za Linux je duplo brzi od AMD Vulkan drajvera za Linux. Oni su bre neozbiljna firma, ako im neko baci mrvice oni skacu u bunar. Microsoft ima puno iskustva sa takvima.

Edit:


Nisu prestali jer je to proces, ne moze to preko noci. Igre se prave godinama. Ali su ubacili u backburner mod, izdavali sa 9 meseci zakasnjenja i to neke vrljave portove. Kao Rockstar sto radi. Bas ih bilo briga, njihov PC servis je bio kupus.

Zasto je nastao Origin i uPlay? Zato sto su videli Steam, videli potencijal, videli pare. Ali videli i da ih to kosta 30% of profita igre. Pa su lepo zasukali rukave i napravili svoje, slicno a onih 30% u dzep.

Linux ne koristim, pa zasto bi se s tim zamarao?
Nisam u zabludi, ja sam van Matrixa. Zato kada neke "stvari" objasnjavam ljudima cudno me gledaju, zbunjeni su.

Microsoft je u pocetku forsirao tih par ekskluziva jer je htio privuci sto vise ljudi da kupe 360. Gdje su danas Xbone ekskluzive?
PC-u nije prijetila nikakva opasnost, i sve se polako vraca na PC. Konzole su vec izgubile identitet i polako ce nestati.
I opet, ono sto jesmo izgubili su PC ekskluzive. To je dovelo do unistavanja RTS zanra, meni omiljenog.

Sta, Gejb je jedini sposoban tako nesto napraviti!? G@W, daj molim te odrasti. Steam su stvorili konzumeri, a Gejb je tek jedan element u svemu tome. Nisam bez veze okacio onaj video.
Gejb je isti poput vecine. Njemu da je stalo do PC igara napravio bi ekskluzivu. Ajde eto ne mora biti ekskluziva, ali nek bar bude dobra PC igra.

To sto pises smo vec davno apsolvirali ovdje. Meni je smor o tome razglabati.
 
Jeste zamorna tema, tu si u potpunosti u pravu. To vracanje PC jeste trend ali nije na ovom forumu. Izaslo je par AAA igara u poslednje vreme ali ljudi vise ne komentarisu ovde. Da li igraju u "tisini" ili je gasenje piraterije uzelo maha, ne znam sta je. Ali je posle dugo vremena konzolni podforum zivahniji od ovog.
 
Jeste zamorna tema, tu si u potpunosti u pravu. To vracanje PC jeste trend ali nije na ovom forumu. Izaslo je par AAA igara u poslednje vreme ali ljudi vise ne komentarisu ovde. Da li igraju u "tisini" ili je gasenje piraterije uzelo maha, ne znam sta je. Ali je posle dugo vremena konzolni podforum zivahniji od ovog.

Hej, skini UE4 i trosi vrijeme na ovo, jer primjetio sam da te zanima.



Pa cemo ja i ti praviti igre ,)
 
Znaći da očekujemo Stalker u Jedi Knight univerzumu? :D
 
Stalker je i onako RPG/FPS mix, vise FPS. A univerzum se ne smije mijenjati jer je unikatan.

Ja sam sef :D
 
Probably the biggest front-facing change will be the addition of "Steam Explorers," an opt-in system in which users buy a game from a pre-selected list, then play and evaluate it based on various criteria. The games will have to be purchased, but Valve is considering "perks" for members of the program including unique badges, access to exclusive forums, and no-strings-attached refunds (one per week) which will make "explored" games not too terribly different from conventional review copies. The idea is apparently to come up with something more akin to what Valve originally had in mind for Steam Greenlight, but with more incentive for those taking part to approach it actively and seriously, thereby making it a more effective system for separating the wheat from the crapola.

Significant for developers is a plan for an integrated "key mailer system" that will enable studios to give games to Steam users without the need for Steam keys. That will presumably simplify the process of getting games into the right hands, but it will also help cut down on Steam key fraud.

None of this is carved in stone. "The stuff that we discussed and saw is in various states of either concept or development, meaning that we have no timeline on it, and of course we have no idea what the final form of any of this is going to be." Some of these ideas may be many months away from implementation, they may be changed in small or large ways, or they may not happen at all.

 
^ta "firma" je prodavala te cheatove, mislim da je doslo dotle da su ljudi placali subskripciju za njih.

Ako su ih kaznili.

P9 Lite TT
 
imamo te situacije sa čit pretplatom već neko vreme, ali je ovo prvi put da je sud odrezao milionsku odštetu.
 



Jbt, nisam pametan, ovo mi dođe kao gomila novina koje pasuju zajednici tvič strimera i jućub gejming kanala, ali pitanje je koliko i samim korisnicima. Zapravo, Valve će uposliti gejming propovednike (da tako nazovem strimere, jućubere...) da rade njegov posao, a nama će biti slani sadržaji u zavisnosti kog kuratora pratimo na Steamu? Do yaya, pametan je Gejb, ne košta ga baš ništa.
 
Može neki rezime ovih sat vremena u par reči?

Thanx
 
poboljsace steam curators
istisnuce trash igre sa greenlighta tako sto ce ih potisnuti na dno listi i nikome se nece pojavljivati
potrudice se da bolje nadgledaju sve greenlight developere i da sankcionisu losa ponasanja
 
i do sad je većeg prioriteta njihov relevance u odnosu na recimo users review. ništa ja to njima ne verujem. oni su profit driven ekipa.
 
Je l' testirao neko Liquidsky?
https://liquidsky.com
Meni neće da prebaci one besplatne kredite, tako da ću morati da platim, kad budem imao vremena da testiram. Jedino što nemam na Steam-u neku mnoog zahtevnu igru.

Nisu mi jasne ove cene za mesečnu pretplatu
https://blog.liquidsky.tv/2017/03/08/new-plans-new-liquidsky-new-upgraded-hardware-tiers/
1. Ako već plaćam, onda očekujem bar 50-60FPS, tako da ovaj najjeftinija opcija (Gamer) otpada, jer je za to dovoljna i grafička od 100€ (RX 460). I trebalo bi računati bar Pro sistem (120 credita/sat)
2. Ako bi se išlo na najjeftiniju opciju (120€ godišnje) to je 20 sati mesečno. Meni bi možda i bilo dosta, ali radije bih odvajao taj novac dok ne skupim za grafičku od 150-200€ i igrao bez ograničenja.
3. Ovaj veći paket (240€) za 40 sati mesečno je tek nerealan pošto se za taj novac može kupiti ozbiljna grafička za solidno igranje min 2-3 godine. Cene procesora i ostalih komponenti ne računam, pošto je neophodno imati kakav takav PC, a kome ne treba nešto jako, G4560 je sasvim dovoljan.

Ostaju ovi jednokratni planovi, oni možda imaju smisla. Da sad želim da odigram npr. Deus Ex ili Dishonored 2, jeftinije bi mi bilo da paltim 20-30€ i odigram igru, nego da menjam grafičku. Mada i ta računica može biti upitna.

Ipak, nadam se da će sistem zaživeti, pošto nije ograničen samo za igre
 
Poslednja izmena:
i do sad je većeg prioriteta njihov relevance u odnosu na recimo users review. ništa ja to njima ne verujem. oni su profit driven ekipa.

Profit driven ekipi je u interesu da bolji naslovi budu vidljivi, jer niko neće kupiti smeće samo zato što mu je iskočilo na steam-u.
 
Nazad
Vrh Dno