Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Uvek možeš da biraš keyboard layout, za svaki jezik. I da je na japanskom a engleska tastatura, i vice versa. Nema to veze sa jezikom OS-a
U kontrol panelu, regionalna podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i 3,ali od ovog azuriranja sve se poremetilo i sad mi to ne pise kod sata

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Znam o cemu pricas i meni je to nestalo na jednom proslom build-u (insajder) vidi u control panelu nadji opcije za keyboard i klikni da resetujes , ima ta opcija, tako sam ja resio taj problem pre par meseci.

@BokiPK Vidi to je logicno, ali njega buni modern ui language switcher pored sata, nestao je... brljotina iz MS-a , meni je tada nestao i pojavio se onaj stari kao na Visti, W7...
 
Poslednja izmena:
Znam o cemu pricas i meni je to nestalo na jednom proslom build-u (insajder) vidi u control panelu nadji opcije za keyboard i klikni da resetujes , ima ta opcija, tako sam ja resio taj problem pre par meseci.

@BokiPK Vidi to je logicno, ali njega buni modern ui language switcher pored sata, nestao je... brljotina iz MS-a , meni je tada nestao i pojavio se onaj stari kao na Visti, W7...

Druze aj malo preciznije reci gde da udjem,jos bolje korak po korak kad udjem u Cont.Panel sta onda posto nigde ne vidim keyboard :D
 
Poslednja izmena:
Druze aj malo preciznije reci gde da udjem,jos bolje korak po korak kad udjem u Cont.Panel sta onda posto nigde ne vidim keyboard :D

Ja sam zivce gubio sa time! uzas

nisam kraj W10 masine, sad koristim vistu na drugom mestu ali u principu to je ovo...

WEfZ6.pngF94GY.png


User has to be member of the "Administrators", to access Control Panels!

Provided the above is met, to open the "Language" Control Panel: In Explorer (or Run menu, [WinFlag+R]) paste this path

Control Panel\All Control Panel Items\Language

There is a button above the language list "Add Language". Click it to add one. As soon as you have more than one language listed, in System tray appears the indicator, from which they could be changed.
 
@dejan87dex vidi kako mi se onda pojavi,nesto je nacisto prsao,samo mi se pojavi prazno polje (zaokruzio sam) kad ukljucim ovo sa 1. fotke sto si okacio.

Untitled.png

Da nije prsao glupi Win tu bi trebalo da mi bude ono SRB,ENG tj.za menjanje slova tastature.
 
Restart klasican preko shut down tastera jesam,ali isto stanje.
Ovo prvo pojasni sta znaci?
 
Koju verziju w10 koristis?

Sent from mTalk aka Craptalk
 
I to ti se desilo posle tog update-a koji je bio pre neki dan?
Nisi jedini, mnogi se zale...

Da,da,pre ovog drugog azuriranja sto sam ti naveo gore tj.predzadnje,od tad je ovo nestalo.
Ma ok ako nisam jedini,sacekacu da isprave slepci ;) rekoh mozda ja ne znam da vratim,a znao sam ;)
 
Eto ga smiley na kraj. Ali ne treba mu puno, možda nekih 15ak minuta. Ovo pripremaju zvanični u April, pa su ubrzali ove za fast turu.
 
Eto ga smiley na kraj. Ali ne treba mu puno, možda nekih 15ak minuta. Ovo pripremaju zvanični u April, pa su ubrzali ove za fast turu.
5min nema sanse [emoji23]

Jesu li smanjili velicinu update fajla, jeli to sad?
Koliko sada zauzima 1GB?

Sent from mTalk aka Craptalk
 
5min nema sanse [emoji23]

Jesu li smanjili velicinu update fajla, jeli to sad?
Koliko sada zauzima 1GB?

Sent from mTalk aka Craptalk
Pa tu negde oko 1000MB. U svakom slučaju, sa UUP je DL manji za nekih 1GB nego sa .ESD metodom.
 
Jel vam radi spolight , nece da updateuje novu sliku svaki dan, zakucana ista vec 5 dana stoji ...
 
Ja imam build 15061 i ne mogu da update drajvere za GeForce. Probao i preko Nvidia Experience i manuelno skinuo. Svaki put mi piše da je instalacija "failed". Kako se to rešava je l zna neko?
 
Isklučivo na silu - manuelno
Device manager, grafička kartica, update - DA SIGURAN SAM; HOĆU DA GA APDEJTUJEM itd...
 
Nakon zadnjeg Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3150513) prestala da mi radi opcija drag and drop u Win. Exploreru.

Resenje:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{679f85cb-0220-4080-b29b-5540cc05aab6\ShellFolder
u DWORD value "Attributes" promeniti iz a0600000 u a0100000..restart..

Nakon toga opet sve radi. Mozda pomogne nekom da ne gubi vreme trazeci.
 
Kako vidim na MDL ima vec temu da je RTM

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Posle najnovije nadogradnje 15063 nece nikako da mi se prijavi na Skype izbacuje mi da proverim inernet vezu a ona radi bez problema ,dali ima neko slicnih problema.
 
Hoću da kupim neki od onih jeftinih ključeva i pređem na original Win 10.

Da li je sve što je potrebno u tom slučaju samo da skinem ISO preko Microsoft Media Creation Toola-a, stavim ga na USB sa Rufusom i prilikom instalacije unesem key?
 
Nazad
Vrh Dno