Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

То је чиста „фантазија" од резултата и све сами рекорди што се тиче Теленора уз ограничење... ;)
 
Samo još malo ping da se spusti... al najbliži server mi je na 80 km (Paraćin) pa računam i ovo je dobro. Inače u praksi meni sad to sve jako lepo fercera.

NXT-L09
 
I novi rekord.. [emoji4]
Inače sva ova merenja su u Zaječaru, indoor
5a9cfaeb570e33a9c69b4caba5cc62e5.jpg

ab6e0ef044de0f176d4fe89768f8822c.jpg


NXT-L09
 
Mozda su poradili na lokalnom routing najzad ;)
Probaj do Telekom server i Telenor Madjarska, bas me zanima da li je poboljsano?
 
Prvi je Telekom a drugi je Telenor Bugarska pošto Telenor Mađarska nemam u ponudi servera[emoji4]
40a45825e72b6aa8ae15f972e0778646.jpg
e3395c9c9f8c860f56e6e2e1c00fe949.jpg


NXT-L09
 
Popravili su link, znaci, ka Telekom serveru uopste nije moglo tako dobro da radi vec neko vreme.
 
telenor, ruma.. bolje nego ranije

4da9e3dd42ab224cb5c33d569ddcbc47.jpg


Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока
 
Da vas sve pozdravim iz Uzica, imam vipov postpaid i mts postpaid ( telenor nikada nisam koristio niti imao jel su mi uvek bili preskupi a posebno sada sto se prave pametni pa limitiraju 4g brzinu ), prvo da kazem, da je generalno stanje u Uzicu sto se tice 4 g mreze i uopste sa 3g sasvim solidno, sobzirom da je Uzice uglavnom " sa brda na brdo" a u sredini rupa, posebno sam prezadovoljan sa Vipovom mrezom, sto cu i prikazati ispod, trenutno je VIP najvise pokrio Uzice sa 4 g mrezom, u ovom delu grada od preko brda 4g ima i telenor, pretpostavljam zato sto forsiraju 800 mhz umesto kao mts i telenor da idu u gradu na 1800, mts je pokrio centar grada i okolinu, dok je vip pokrio citav grad sa 4g. Generalno, VIP mreza na putu Uzice - Pozega, pre je bilo 3 g - 2 g , sada bez problema sve ide na 4g predajnik Uzici na 800 mhz i ka pozegi ima jedan predajnik Pozega takodje na 800 i bez problema nema prekida u signalu 4g, jedina rupa je mesto Rasna, ali je bas rupa pa je razumljivo..... Sto se tice magistrale Uzice -Zlatibor konstantno bez prekida signala vip ima 4G ( stim sto kada spadne signal na 2 crtice automatski prebaci na 3g ).

Evo i slikovito: Model telefona: Huawei P8:

Uzice VIP mreza: naselje: Turica: Predajnik: Ulica: Dusana Popovica: na 1800 mhz... Jacina signala od -83 db do -93 u zatvorenom prostoru kuci ( indoor):

100_megabita_vip_net.jpg


Lokacija 2: Ulica: Nikole Pasica kod Saobracajne skole, napolju..... Predajnik: Ulica Nikole Pasica 30 na 1800 Mhz.... dakle skoro ispod samog predajnika....

vip_nikole_pasica_preko_100_mb.jpg


Generalno, brzine idu od 40- 120 download dok je upload konstatno 35-45.... i odlicno je pokriveno celo Uzice pricam o Vip mrezi koju korsitim.....
 
Poslednja izmena:
Тако је тренутно и у огромној већини других градова (4Г), Вип и Теленор исти/врло слични, Мтс заостаје 20-30%.
А овде можеш видети положаје доста базних станица:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=2500&freqDoJedinica=6&page=3
Уз неку корекцију и додатну претрагу по (неким) улицама или поређење више објава...(све то захваљујући Рателовој неозбиљности и грешкама какве би требало да праве само деца у нижим разредима основне школе...)
 
Тако је тренутно и у огромној већини других градова (4Г), Вип и Теленор исти/врло слични, Мтс заостаје 20-30%.
А овде можеш видети положаје доста базних станица:
http://registar.ratel.rs/cyr/reg203...edinica=6&freqDo=2500&freqDoJedinica=6&page=3
Уз неку корекцију и додатну претрагу по (неким) улицама или поређење више објава...(све то захваљујући Рателовој неозбиљности и грешкама какве би требало да праве само деца у нижим разредима основне школе...)

Hvala milanpavke, ja volim malo da baratam oko ovoga pa eto malo i iz ovih krajeva Srbije da imate uvid, inace ogroman je problem u vecini sela oko Uzica, verujem jos uvek, mada je vip dosta popravio pokrivenost u Zlatoborskom kraju, mislim da je bio problem u Rozanstvu gde su sva tri operatera losa pa i vip, inace to je put za Sirogojno turisticko mesto, gde su MTS-u pisali peticiju da tamo stave neke bazne stanice sta se posle izdesavalo ne znam, i trenutno meni je vip i najbolji, barem kada se krecem magistralama, videceemo sta ce MTS uraditi ove godine posto oni uvek kasne a i ratel takodje, iskreno po meni je glupo sto je telenor ogranicio 4g brzinu, naravno ok je resenje limitirati brzine da ne bi doslo do preopterecenja, ali zasto bi se oni pravili pametni kad ostala 2 operatera idu punom brzinom, a i svi paketi su na 1 gb 2 gb ili manje i vise tako da svi ce po malo koristiti koliko kome treba i naravno ne svi u isto vreme....
 
Poslednja izmena:
Hvala milanpavke, ja volim malo da baratam oko ovoga pa eto malo i iz ovih krajeva Srbije da imate uvid, inace ogroman je problem u vecini sela oko Uzica, verujem jos uvek, mada je vip dosta popravio pokrivenost u Zlatoborskom kraju, mislim da je bio problem u Rozanstvu gde su sva tri operatera losa pa i vip, inace to je put za Sirogojno turisticko mesto, gde su MTS-u pisali peticiju da tamo stave neke bazne stanice sta se posle izdesavalo ne znam, i trenutno meni je vip i najbolji, barem kada se krecem magistralama, videceemo sta ce MTS uraditi ove godine posto oni uvek kasne a i ratel takodje, iskreno po meni je glupo sto je telenor ogranicio 4g brzinu, naravno ok je resenje limitirati brzine da ne bi doslo do preopterecenja, ali zasto bi se oni pravili pametni kad ostala 2 operatera idu punom brzinom, a i svi paketi su na 1 gb 2 gb ili manje i vise tako da svi ce po malo koristiti koliko kome treba i naravno ne svi u isto vreme....

Ja sam vec pisao za Rozanstvo,Gajeve i sl.,tu Vipa nije skoro nikako bilo,ganjas ga po coskovima i jedva nahvatas nekad,verujem da je i sad tako.
U Rozanstvu su svi slabiji,ali telenor i mts ima koliko toliko stabilan domet,Vipa vise nema nego sto ima.
U Gajevima su do pre godinu dana svi slabi bili,Vip najlosiji,sad je telenor tamo savrseno pokrio i najbolji je,posle je mts,a Vip i dalje ganjas po coskovima kuce ;)
 
16506937_1446430288703423_2147356654_n.png Mts ,mobilni net postpaid kartica, Kovin,centar,ispred zgrade pošte.Ceo grad je pokriven 4g signalom ,i ako se to ne nalazi na sajtu mts. Samo mts ima 4g u Kovinu,druga dva nemaju .
 
Ja sam vec pisao za Rozanstvo,Gajeve i sl.,tu Vipa nije skoro nikako bilo,ganjas ga po coskovima i jedva nahvatas nekad,verujem da je i sad tako.
U Rozanstvu su svi slabiji,ali telenor i mts ima koliko toliko stabilan domet,Vipa vise nema nego sto ima.
U Gajevima su do pre godinu dana svi slabi bili,Vip najlosiji,sad je telenor tamo savrseno pokrio i najbolji je,posle je mts,a Vip i dalje ganjas po coskovima kuce ;)

Kada sam prolazio za Sirogojno, imao sam signal vipa u Ruzanstvu, upravo sa predajnika iz Sirogojna 2g naravno, u Vranama recimo vip ima 3 crtice, dok mts kad kad uhvati iz Arilja, za telenor ne znam jel nemam karticu... Dok recimo ka Katusnici mts i telenor dosta bolji signal imaju vip kako kad.... Generalno imaju brda koliko hoce samo nece da se potrude, MilanPavke, ima li gde podatak gde su 4g bazne u Uzicu i okolo, kao i za 3g ako je samo onoliko baznih kako stoji na Ratelovom sajtu, mi bi odavno preopteretili koliko malo ih ima ahahah..... Ja cu nabrojati par samo 4g koje znam: VIP: Dusana Popovica, Nikole Pasica, Medjaj, malo Zabucje, Trg Sv. Save, Dimitrija Tucovica, Krcunova............. sve su mislim na 1800 mhz
 
Poslednja izmena:
Знам за Теленор, потражићу и за друга два детаљније...
 
VIP
Bg, ul. Ustanička, hotel Srbija.
Screenshot_20170207-093125.png
 
Upravo to sam i ranije pricao. Meni je objasnjavao kako je on bio u NS i nije tako kao sto pricam, a od kada uporedo kacim merenja (pogotovo 4G) sa istih lokacija od Telenor i VIP nema ga nigde da se oglasi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zašto mi je obrisan rezultat merenja?

Aj opet...
Huawei P9 lite
Vip, NOVA2
Kralja Petra I (kod SUPa), NS

2606401751.png


Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Dobro je, VIP bar ima signal, mts tu 2g max ako ima :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pisao sam o MTS, 4G ima slab, ali ima, 3G možemo reći da nema, na 2G razgovor ne može da se obavi normalno, neupotrebljivo 100%. Jedva sam dočekao da pobegnem sa MTS, razgovor nisam mogao da objavimo u stanu, pisao sam već davno i postavljao poređenja. Ceo ovaj kraj ima isti problem, bazna stanica je ispod na Maksiju, ovde iznad ništa ne pokriva.
 
Poslednja izmena:
Gde si konkretno to bio? Vrlo cesto sam u Borci, i jedino negde na 1/2 stanice od Sebes Reke ima neki mali prelaz gde nemaju izgleda 4G (tj. predje na 3G, mozda je slab LTE samo), ostalo je mnogo bolje radilo.

Posto si imao i onaj problem sa messangerima, jesi probao da zamenis karticu?
 
Wiko U Feel

Kada procitam ovo, mozda je i do telefona. Ne znam kakav je modem ili bilo sta, ali sumnjam na to sve sad kad sam video koji je telefon u pitanju.
 
Gde si konkretno to bio? Vrlo cesto sam u Borci, i jedino negde na 1/2 stanice od Sebes Reke ima neki mali prelaz gde nemaju izgleda 4G (tj. predje na 3G, mozda je slab LTE samo), ostalo je mnogo bolje radilo.

Posto si imao i onaj problem sa messangerima, jesi probao da zamenis karticu?

300m od TC Shoppi.
Kartica zamenjena pre 2 nedelje, posto su mi digli telefon.


Wiko U Feel

Kada procitam ovo, mozda je i do telefona. Ne znam kakav je modem ili bilo sta, ali sumnjam na to sve sad kad sam video koji je telefon u pitanju.

Ne znam, podrzava sve evropske 4g frekvencije. Pokusacu negde u centru ili na nbgd, da proverim
 
Na nekim mestima tog TC-a na Zrenjanincu lošiji je signal. Imao sam i ja lošije rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno