Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Мора да си играо са Немањом тенкове, па си био бесан и бацио телефон на под [emoji1]
Признај.

Што се тиче телефона. Пре неки дан сам приметио да је батерија отишла. Брзо се празни, али и брзо се пуни. Користио сам пуњаче од таблета и Леново телефона. Сви су јачи од нашег пуњача. После два пуњења са оригинал пуњачем, стање се поправило.

Шта је веома интересантно, када пуним Асус таблет и Леново телефон са нашим пуњачем, дуже им батерија траје!?

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
Punjaci su tek posebna prica, ja jedan nosim u rancu koji koristim za TESLA tablet, kucim imam jedan za LG telefon i jedan za Microsoft Lumia sa kojim punim i Nokiu. :D

@sale, nisam igrao tenkove vec 3 meseca otprilike, nalog se prodaje lagano. :)
 
Од свих телефона, овај ми је најбољи. Сви андроид телефони су ми били интересантни, јер сам висио на xda форуму. Само сам чекао када ће изаћи неки нови систем. Био сам оптерећен са тим.

Л535 ради свршено! Само је проблем слаб квалитет апликација за windows mobile.
 
Jedna od verzija se mora kalibrisati softverom ako se ne varam. Ne znam kako saznati verziju originala...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Koliko je vama slobodno na internoj memari, posle ovog RS1 telefon ko da je isti kao i pre, zaista sporo sve, viber otvara 10s, skype isto tako, wa i messenger po 15s zaista ocaj...

Jel bi mu hard reset pomogao, ima telefon par meseci od kako je uzet nikad mu hard reset nije radjen...a pregazio je ko zna koliko verzija sistema i kumulativki...
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji, pa jel se na ovim "savremenim" telefonima ne može obrisati ceo imenik ili više kontakata odjednom? Pa jel smo dotle dogurali? Da mora da se sinhronizuje sa nekim njihovim glupim servisima pa da se radi na računaru?
Evo sad guglam i ništa, pretražujem ovde win podforume i ništa. Inače ovaj kao Microsoft telefon je u pitanju RM-1090
http://www.gsmarena.com/lumia_rm1090_appears_with_microsoft_branding-news-10116.php
 
Može više kontakata odjednom, imaš u donjem desnom uglu - nekoliko horizontalnih crtica i oni znaci za štikliranje. Tapneš na to, označiš šta hoćeš, i obrišeš.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Imam skoro hiljadu kontakata, jel mora ručno da se markira jedan po jedan?
 
Onda na kompu. Ne osuđujem ih što se nisu toga setili (ili napravili opciju), ne znam koliko često neko hoće da obriše SVE kontakte. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
To postoji na svakom telefonu od kad postoje mobilni telefoni. S razlogom.
Na androidu select all i kraj. Čuj nisu se toga setili, pa nije to neka sitnica nego osnovna funkcija, isto kao i makrkiranje fajlova, slika... Pre nego što puste nešto u prodaju trebali su da provere da li rade osnovne stvari. Ili možda misle kad telefon promeni vlasnika da je novom vlasniku lakše da klikće hiljadu puta
 
Poslednja izmena:
Čekaj, zar ne može da se u okviru imenika ode na settings, odabere filter contacts i dečekira nalog na kom su brojevi. Onda neće da prikazuje imena sa tog naloga, pretpostavljam.
 
To postoji na svakom telefonu od kad postoje mobilni telefoni. S razlogom.
Na androidu select all i kraj. Čuj nisu se toga setili, pa nije to neka sitnica nego osnovna funkcija, isto kao i makrkiranje fajlova, slika... Pre nego što puste nešto u prodaju trebali su da provere da li rade osnovne stvari. Ili možda misle kad telefon promeni vlasnika da je novom vlasniku lakše da klikće hiljadu puta
Ako si prodao nekom telefon vratiš ga na fabrička podešavanja, a ne da misliš šta si obrisao a šta nisi.

Pogotovo sa smart telefonima, ti si na njega ulogovan svojim nalogom, ne želiš tako nekome da prepustiš svoj telefon.

Ali jeste, trebalo bi da imaju ljudi takvu opciju kao što kažeš - ako zbog sebe, ne zbog prodaje telefona ili tako nešto.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Nisam prodao nego je ćale dobio od mog brata. Ja nikad ne bih koristio ovakav krš od operativnog sistema.
Sad je telefon već ispodešavan, instalirano što šta i nije rešenje sad da se resetuje pa onda sve iz početka. Zato treba da postoji mark all opcija. Manipulacija kontaktima je na samsungu i ovom microsoftu neuporediva. A i sve ostalo
 
Nisam prodao nego je ćale dobio od mog brata. Ja nikad ne bih koristio ovakav krš od operativnog sistema.
Sad je telefon već ispodešavan, instalirano što šta i nije rešenje sad da se resetuje pa onda sve iz početka. Zato treba da postoji mark all opcija. Manipulacija kontaktima je na samsungu i ovom microsoftu neuporediva. A i sve ostalo

Cekaj, cale je dobio telefon od tvog brata, i ti na njemu nisi radio hard reset, nego si brisao sve redom kontakte?

Nadam se da nisi zeznuo brata sad i obrisao mu sve kontakte iz naloga sad. Nemoj nista brisati na telefonu, sve se sinhronizuje. Kad nesto obrises, brises svom bratu te kontakte sa naloga, i posle nekog vremena svi ti kontakti ce nestati i kod tvog brata onda na telefonu.

Ako je to telefon od tvog brata, napravi ocu mejl [email protected], uradi mu hard reset, nemoj da te mrzi, i podesi mu telefon, zeznuces brata ovako.

I nije to glup sistem, treba samo znati kako funkcionise, a ovu korisnu opciju imas i na drugim operativnim sistemima. Sva sreca sto nemas opciju da obrises sve kontakte od jednom. :)
 
Nisam još ništa brisao, tek ću. Oni su podešavali, mučili se sa viberom navigacijom... navigaciju još ni nema. Baš ću ja da se cimam da izučavam danima i podešavam sve kako treba, čim vidim onaj desktop dođe mi da ga bacim kroz prozor. Ni svoj samsung nisam jos naučio sve detalje da rešim kako želim, ni rutovao ni pogasio smeće od preinstaliranih aplikacija... a ne da se zamajavam sa windowsom.
Taj microsoft telefon je inače davao prvo ženi pa joj je bio neupotrebljiv pa je posle korišćen kao službeni i samo stajao u kancelariji jer je mnogo dobar haha.
Inače nikakve sinhronizacije ne dolaze u obzir, telefon ima da skladišti kontakte u svoju memoriju ako to ne ume, leteće. Kontakti će se bekapovati u jedan fajl ili u pojedinačnim fajlovima na računar kako se to uvek i radilo, ako to ne može leteće. Nikakvi oblaci i mailovi šta li
 
Nisam još ništa brisao, tek ću. Oni su podešavali, mučili se sa viberom navigacijom... navigaciju još ni nema. Baš ću ja da se cimam da izučavam danima i podešavam sve kako treba, čim vidim onaj desktop dođe mi da ga bacim kroz prozor. Ni svoj samsung nisam jos naučio sve detalje da rešim kako želim, ni rutovao ni pogasio smeće od preinstaliranih aplikacija... a ne da se zamajavam sa windowsom.
Taj microsoft telefon je inače davao prvo ženi pa joj je bio neupotrebljiv pa je posle korišćen kao službeni i samo stajao u kancelariji jer je mnogo dobar haha.
Inače nikakve sinhronizacije ne dolaze u obzir, telefon ima da skladišti kontakte u svoju memoriju ako to ne ume, leteće. Kontakti će se bekapovati u jedan fajl ili u pojedinačnim fajlovima na računar kako se to uvek i radilo, ako to ne može leteće. Nikakvi oblaci i mailovi šta li

Ja tebi lepo kazem, bolje me poslusaj, posle ce te gadjati brat tim telefonom. :D Da, telefon cuva kontakte u svojoj memoriji, ali tvoj brat kad ga je prvi put pokrenuo on se ulogovao sa svojim nalogom koji i dalje koristi - bilo opet na Windowsu, bilo na Androidu. Taj imenik je "u oblaku" da bi se korisnicima olaksalo stosta, i niko nije predvideo da tvoj tata ima na telefonu nalog od tvog brata. I na svoj Samsungu imas neki nalog kojim si se ulogovao. Ne treba se ulogovati nekako na telefon, pa posle zaboraviti cime si se ulogovao. I moja mama na matorom HTC-u koji je kupila 2013. godine ima svoj nalog, kontakti su joj singhronizovani na isti nacin kao sto ja tebi sad govorim.

Mozda i ne bi nastao problem, mozda telefon od tvog brata to nece tako sinhronizovati, ali nemoj da se zezas. Sve mozes da namestis na telefonu ponovo, nemoj burazera da zeznes.

I eto, kritikujes toliko Windows Mobile, a i sam govoris kako nisi stigao da rutujes svoj Samsung... :trust: Windows nema sta da rutujes, mogao si sve namestiti na njemu prilicno brzo. Uzmi, napravi screenshotove pocetnog ekrana (power up + power button) i screenshotove liste aplikacija koje si sad tati instalirao, i posle hard reseta ces sve daleko brze namestiti.
 
Ko im je kriv što prave naloge i sinhronizuju tamo nešto. Zato i ne treba ništa da se sinhronizuje da ne bi došlo do neželjenih brisanja. Brat koristi S4 i ne verujem da je isti imenik kao na ovom bivšem službenom wp8. Tim hard resetima su oni trebali da se bave. Sad će biti my way kao i uvek do sad, od kad postoji mobilna telefonija kod nas, jer neće mi neka korporacija diktirati kako ću da koristim svoj privatni imenik.
Da, svoj samsung nisam rutovao, zato što je komplikovano i nisam napredan korisnik a za svoj telefon ni ne mogu noviji rom da stavim samo neke custom što je ko zna ko i šta prčkao.
A na tom samsungu inače naravno da ne koristim nikakve sinhronizacije, jesam se ulogovao s google nalogom jer su me primorali zbog aplikacija, ali imenik je samo na telefonu kao što je i normalno. I baratanje je super jednostavno, lepo klikneš šta da ti prikazuje i ako prvi put vidiš snađeš se za sekund jer je sve logično. A onu dečiju slagalicu na desktopu kad vidim, samo ga vratim ćaletu i kažem mu nek se snalazi kako zna. Da je tako lak i brz za podešavanje ne bih morao da trošim vreme na gugl i pisanje po forumu

Screenshot_2016-09-15-20-45-21.png
 
Poslednja izmena:
Naravno, ako ti radi, onda nema sta ni da rutujes. :)

A to sa tim nalozima svi tako prave, i sam kazes da su ti i na Samsungu trazili nalog - to je zbog takvih stvari. Sta mislis, zasto bi ti inace trazili nalog? :) Ranije si morao da uzimas kabel, pa da se povezujes na kompjuter, da pravis backup sa nekim alatom koji bi skinuo sa neta (tipa Nokia Suite), pa da vratis telefon na fabricka podesavanja, i da iz tog backupa vratis kontakte i poruke (na primer) na telefon. Sa ovim sad uradis hard reset i kontakti su ti opet tu, nemas da se zezas sa tako necim, ili - napravis backup koji bi ti bio sacuvan na OneDrive ili na nekom drugom servisu zavisno koji ti je brend telefona, uradis hard reset, i povuces taj backup.

Mozda tvoj Samsung ne sinhronizuje nista, ali mozda je kod tvog brata drugacije. Pa moze cak i da se desi da imena koja tvoj brat ili tata budu kod sebe dodavali pocnu da se pojavljuju kod onog drugog. :)

Bolje da uradis hard reset, i da se ulogujes kod tate s njegovim nalogom, i da izbegnes zbrku. Mozda ce tvoj brat hteti da koristi ovo sto sam opisao gore, nemoj mu napraviti. :) Mozda mu sad imenik i jeste isti - ako se na primer na oba telefona ulogovao sa gmailom. A mozda i nije, ali misli i za kasnije. Da ti brat ne spominje za godinu dana familiju. :D

Razumem te ja, hoces da bude onako kako ti kazes, ali nema smisla da ti hoces da bratov nalog bude na tatinom telefonu.
 
Ma neću ja uopšte da bude tuđ nalog na telefonu, hoću da ne bude nijedan nalog. Ok aplikacije na androdu instaliram sa stora zato što je lakše ali za sve druge privatne podatke nikakve sinhronizacije ne dolaze u obzir. Umem da baratam svojim fajlovima, hvala lepo.
Outlook nalog na wp8 je inače od burazerove žene, sad sam video, ali je imenik provereno njegov službeni sa zilion kontakata. Obrisao sam sve ručno. Onda sam izvalio da nalog ni ne mogu da uklonim/obrišem, sjajno još jedno oduševljenje. Sad će morati reset pa podešavanje i instaliranje sve iz početka. Onda uzmem da uradim taj famozni reset, pročešljam dvaput sve opcije i naravno ne nađem to što se na nokiama i androidima nađe za nekoliko sekundi čak i da ih prvi put vidiš. Nisam fanboy ali stvarno moram još jednom da podvučem da je ovo non user friendly os u pokušaju i da je android zakon. Evo sad guglam kako da resetujem glupi telefon, instaliraću viber, pokušati da nađem neku upotrebljivu navigaciju, kopiraću mu imenik sa sim kartice i neću više da ga vidim ni pipnem.
Btw još jedna neviđena glupost, kada je imenik prazan kad sve obrišem onda imam opciju uvoz sa sim kartice, mogu da biram prvu ili drugu. Ali kad već ima nekih kontakata na telefonu onda opcije za uvoz nema nigde... tako da ne mogu da uvezem sa obe kartice a ima kontakata na obe, divno.
 
Poslednja izmena:
Da, nalog kojim je neko prijavljen na telefon ne moze da se ukloni iz mejla. Mislim da na Windows 10 Mobile to ipak moze, ali svakako mislim da je bolje uvek u takvim situacijama raditi hard reset.

Za navigaciju, jel je telefon sa Windows Phone 8.1? Ako jeste, onda mu ostavis HERE navigaciju.

A za reset, mislim da se ide negde na About, pa se tamo pronadje reset phone, ili tako nesto...

I to za sim karticu, mislim da sam to i ja sam primetio, i da mi je isto bilo glupo...
 
Ja sam zbog navigacije batalio taj telefon... Ta neka serija ima softversku gresku,ne nalazi satelit lepo...pa je samim tim navigacija neupotrebljiva.
 
@Gadjan Dosta mi je da čitam jadikovanje likova kao što si ti kako ništa nigde ne radi osim na androidu. (Uhvatili Boga za m*da)

Ako nećeš nalog na telefonu ni tuđ ni svoj onda napravi fejk sa kojim ćeš se ulogovati i podestiti telefon - to je stvarno veliki problem.

Ono što si postavio kao biranje prikazivanja kontakata (i uvoz sa SIM-a takođe) imaš i ovde u people aplikaciji samo treba imati manje lenjosti da se pogleda ili da se preciznije izrazim, treba pustiti Božja m*da.

:mad:

A o temi "čemu sinhronizacija naloga itd." bolje da ne ulazimo u raspravu ali ću ti dati primer dela moje sinhronizacije: zadnjih 8 godina nemam niti jedan kontakt upisan u SIM karticu (koja za one koji nisu upućeni ne može da ima više od 200 kontakata i to sve sa po jednim brojem telefona i ne znam 28 karaktera za ime - relikt prošlosti), svi su mi u oblaku.

Zašto? O, zašto?
Jer kad promenim telefon ili ne daj bože da ga izgubim ili mi ga ukradu uopšte ne razmišljam kako da sačuvam kontakte (bekap ili sl.) jer čim se taj neki novi telefon sinhronizuje sa nalogom eto mi svega. Dalje primere neću ni da spominjem.

:smoke:
 
Poslednja izmena:
Taj proizvod tj pokušaj nemam nameru više da pipnem, rekao sam ćaletu da se dalje snalazi kako ume. Inače bih mogao stavku po stavku da obrazložim kada bih hteo. Ja uopšte nisam ljubitelj androida i imam mnogo zamerki na njega, ali smešno je uopšte porediti ova dva sistema. Android i da nisi nikad video, uzmeš telefon i koristiš ga normalno, sve je logično i tamo gde treba i kako treba. Novi korisnik na windowsu može da sedne i plače. Ili da se frustrira. Ili da kopa po guglu i forumima za svaku osnovnu funkciju. A advanced korisnici koji su dobro upoznati će se snalaziti na oba ali oni imaju i veće zahteve, gde su opet sistemi neuporedivi s obzirom koje mogućnosti pruža android i koju bazu aplikacija ima. Taj microsoft telefon s razlogom niko nije hteo da koristi pa je završio kod penzionera eto da ne bi stajao. I market share sve govori, šta ljudi misle o slikovnicama... Ako izbegnu sudbinu symbiana treba da pevaju.

chart-ww-smartphone-os-market-share.png
 
Kako je lepo kad neko kao ti ovde dodje i izlupeta sta mu padne na pamet,cisto da bi nesto napisao sto nema veze sa istinom.Da li je moguce da je neko toliko nesposoban da koristi win telefon???Koliko znam to je najjednostavniji telefon za snalazenje,laksi od androida ali tebi ta cinjenica ne smeta da ga ocrnjujes iako nisi uopste u pravu.
Podrigusa je znaci bolja od dimljene pecenice,posto se mnogo vise prodaje?Smesno.
 
Poslednja izmena:
Isto kao i u hp elite temi, a što se Vi ljudi trudite da android familiji bilo šta objasnite?! Ignorišite tekstove, koji vam ne odgovaraju, kako zbog lupetanja, tako zbog sličnih stvari.
Android je bolji u svemu i ajde sad da to ponovo dokažemo, po koji put?!
Ja koristim ono što volim, a **** mi se tačno šta drugi misli o mom uređaju koji koristim, verovatno da ću kupiti sebi nešto što mi odgovara, kako po dizajnu, tako prema mojim potrebama...
I možemo li se držati teme, za ostala sr...a imate temu "... frustracije i ..." tamo pišite sve svoje komentare, zašto je sve android bolji od wp, ios-a i ostalog.
 
Pozdrav svima!
Pre neki dan sam dosao u posed ovog telefona i za sada nemam nekih vecih problema sa njim...medjutim ono sto sam primetio je da je brzina preko wifi konekcije dosta spora u odnosu na drugi telefon koji imam(Galaxy S3Neo), kao i tableta. Naime na ovom telefonu brzina mi ne prelazi 13Mbs iako mi je Internet 50/2, a i ping je dosta veci. Nema pucanja konekcije samo mi je brzina diskutabilna. Na Samsungu mereno istom aplikacijom(SpeedTest) dobijam oko 30-32Mbs a slicni su rezultati i na tabletu.
Na Lumiji je Windows 10, verzija je na screenshootu i ne nudi nikakav update.
Probao sam da promenim na ruteru wifi na b/g samo, posto mi stoji fabricki na b/g/n ali nista se ne desava. Ruter je Telekomov ZXHN H168N V3.1.
Ono sto me interesuje je da li je neko imao slican problem i ima li nekog resenja ili da probam da ga vratim na 8.1, mada osim ovog nazovi "problema" prilicno dobro radi telefon?
Unapred hvala na odgovorima!

Lumia Speed Test
Lumija 535 wifi test.png
Samsung Speed Test
S3Neo wifi test.png
Lumia software verzija
wp_ss_20161029_0004.png
 
Poslednja izmena:
SpeedTest rezultat zanemari...
Uzmi na istom mestu, izmeri sa network speed-om od MS-a i izmeri sa samsungom, videćeš da neće izostati dobar rezultat...
Iz nekog razloga, pokazuje manje...
Ostali pokazuju ok...
 
Моји родитељи који живе два спрата изнад мене обоје користе лумуја уређаје. Ћале на л630 мери 28 мбпс а кева на л535 не може да пребаци 7мбпс,исто мери и женина л535 кад се попне горе. Сва три уређаја су на 8.1. Пинг им је ок,некад 9 некад 10,тако да мислим да л535 ипак слабије хвата сигнал.
 
Jel prelazak na win 10 resava ove probleme sa tach skrinom?
Generalno kakav je sa desetkom?
 
Nazad
Vrh Dno