Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Otišao je digitajzer.Sad sve opet,naruči displej(nađi neki koji ima 200+ ocena,da nije fejk),čekaj mesec dana i daj nekom ili odnesi u servis da ti lepo zamene.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da ti se nije raskacio flet? Ne znam kod ovog modela jel displej izjedna sa touchom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima posebno da se kupi digitajzer(touch) ali prvo treba da odlepi stari,pa da lepi novi.A to kući teško da može da se uradi bez odgovarajućeg lepka i uv lampe.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Samo komplet...ostalo su samo pokusaji...i pitanje je posle taj lepak kakvog je kvaliteta...Ima da pozuti za mesec dana i da se pojave zute mrlje na ekranu.

Sent from my RN3 Pro
 
Puko je digitajzer a ispucalo i staklo. Tako da mora sve.
Sad sam ga vec rasturao pa mogu i sam da ga zamenim.
Jel zna neko kako namestiti tastere ispod ekrana da lepo svetle posle zamene displeja?
Posle zamene u servisu nisu lepo svetleli.

Razmisljam se mozda i da menjam telefon posto me ovaj smorio.
 
Dobijes puzzle :)

Sent from my RN3 Pro
 
Novi radon 2.9.5

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69301022&postcount=4159

Merged latest linux upstream 3.10.104 changes
Improved camera drivers, more stable and fast now.
The s5k3p3_f3p3man sensor should now work for all
Fixed hall sensor driver, finally it should work now.
Deep sleep issue should be fixed for all, you tell me
New interactive tunings available, choose while flashing Options for Balanced, Battery biased and performance biased
Adjusted gpu bus and initial frequency level, better performance


Sent from my RN3 Pro
 
Kako da mi se ne gasi vpn u pozadini probao sam i operavpn i tunelbear i oba se ugase kad sam duze od 2 min u nekoj drugoj aplikaicji. Nznm sto je takav multitasking je l moze to da se namesti

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radon 2.9.5 full stable.Od sinoc radi bez greske.Ko hoce, moze da flesuje. ;)

Sent from my RN3 Pro
 
Ja ću kasnije, taman da skinem i noviji cm.
Ovaj je od 15.10 već je bajat :)

Sent from my Redmi Note 3
 
Treba mi pomoć.... drugar mi doneo Redmi Note 3 sa bootloop-om.

Telefon se uključi ispiše "android" sa one tri tačkice u donjem delu ekrana, krene da puni liniju, stigne do kraja i jedna lagana vibracija... pa onda u krug. Tehnički ne može se ni isključi. Prihvata da ode u fastboot mod sa vol- i pwr tasterima dok kombinacija sa vol+ i pwr prikazuje sliku telefona sa USB kablom. Windows ga u jednom momentu detektuje i prijavi "USB composite device" OK, "USB mass storage device" Failed, "Unidentified Device" No driver found i "Linux File-CD Gadget USB device" OK.

Sad njemu je rečeno da je SD varijanta u pitanju i da je zeznut nakon nekog OTA update. Da li je to tačno ne znam, kao ni da li je SD ili MTK varijanta u pitanju.

Svaka pomoć dobrodošla :)
 
Kao prvo, bitno je da li je MTK ili SD...
Kao drugo, ako ne znas sta radis, bolje ne pokusavaj...U tom stanju moze da se vrati u zivot, ako ga full brick-ujes mnogo je teze.

Sent from my RN3 Pro
 
Instaliraj i otvori Mi pc suite,ubaci telefon u fastboot mode,spoji na komp i on bi ga trebalo prepoznati. Takodje bi ti trebao i ponuditi koji rom da skines i flesujesh.
 
Kao prvo, bitno je da li je MTK ili SD...
Kao drugo, ako ne znas sta radis, bolje ne pokusavaj...U tom stanju moze da se vrati u zivot, ako ga full brick-ujes mnogo je teze.

Niti znam niti ne znam :). Radio sam sve i svašta za ovih mojih par decenija rada sa raznim skalamerijama, ali ovo nisam a nisam ni imao prilike da vidim ponašanje driver-a i software-a sa regularnim telefonom.

Prvo ne znam u kom je stanju telefon. Njemu je rečeno da je zeznut prilikom update-a ali to ne mora ništa da znači. Konkretno ima neke fleke/isijavanje na donjem delu ekrana pa može biti da je kvašen. Drugo rečeno mu je da je "Pro" varijanta ali stručnost našeg naroda plus trgovačko ponašanje... Normalno da je bitno na kom je čipsetu zato sam i pitao kako da utvrdim koji je stvarno u njemu. Sinoć me je glava zabolela gledajući sve moguće strane po netu... našao sam čak i humoristične savete tipa:

Pitanje: Kako da identifikujem čipset kad je telefon u bootloop-u?
Odgovor: Možeš sa play stora da instaliraš CPU-Z koji će ti tačno reći.

:) :) :) :) :)

Najveći problem je što do sada nikad nisam radio sa ovim tipom telefona. Tako da nemam referencu kako bi trebao da se ponaša u komunikaciji sa računarom. Stanje je ovakvo:

Vol + : Prikazuje sliku telefona sa USB kablom i računar ga ne prepoznaje. (Ovo je koji mod telefona?)
Vol - : Odlazi u fastboot i, takodje, računar ga ne prepoznaje
Vol + i - : Ulazi u test mod ali ne reaguje ni na kakvu komandu ili dodir ekrana.

Može li mi neko reći da li je to u redu ili ne?

Koliko sam do sada video potrebno ga je prebaciti u EDL pa onda flešnuti rom sa Mi Flash programom. Ko što sam rekao najveći problem je što nisamradio/nemam funkcionalan telefon kako bi znao ponašanje telefona u odredjenim situacijama. Zato moram svaki korak tri puta da proveravam. Celu stvar ne olakšava ni Xiaomi a ni ostatak poznavalaca ove teme jer sam našao bar pet različitih saveta/načina "kako rešiti soft-brick/bootloop problem".

Ajd još jedno pitanje... sa kojim flash-om da ga odradim? Vidim da ima dosta kukanja na 8.0.5.0... da li je bolje ići na neku predjašnju osmicu ili na 7.3.7.0? A imam i podpitanje :). Da li je bolje ići na Stable ili na Developer verziju s obzirom na priču o otključavanju bootloader-a?

Odo sada da završim jutaranju pa ću još malo izbelim oči po netu na ovu temu...
 
Ako je pro,onda pokušaj da spojiš na ploči 2 test tačke,100% radi ako je u bootloop-u.E sad,probaj sve što nađeš na netu za softversko rešenje,ako ne ide onda ga otvaraj i prespajaj test pointe [emoji2]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Bojim se da definitivno mora da se otvara, jer ni ja nisam moj mogao drugačije da sredim. Moj je je iskustvo da na Win10 nema greške, uz prethodnu verziju MiFlash. Kad ga već otvoriš, mislim da je lako uporediti slike s brojnih tear-downova s neta da vidiš definitivno koji je chipset. Moj sad fercera savršeno iako je gori brick od toga bio.
 
Tek sam sinoc stigao da flesujem, sve ok radi, svidja mi se miui 8, ima sminke, i radi mi fluidnije sigurno. ☺ Hvala Kidence. ☺
 
Moze ovo i bez otvaranja telefona da se resi pod uslovom da je bootloop izazvan softverskim problem-om...

Sent from my RN3 Pro
 
Samo da javim da na modelu kate ne moze da se flesuje poslednji radon kernel 2.9.5,telefon upada u bootloop.
Sa verzijom 2.9 sve radi ok.
Mada sumnjam da iko sem mene ima ovaj model,ali nek se nadje :)
 
Drago mi je :)
Da ne budem usamljen :D

Sent from my Redmi Note 3
 
Razmišljam o kupovini ovog telefona (model Kate), pa me zanima sledeće:
da li su oba slota 3G/4G, ili se može birati na kom slotu je 4G? Recimo, da mogu kao na Honor 5x da iz menija prebacim da je slot2 npr.2/3/4G a slot1 2G?
 
Ne znam za to, koristim jednu karticu, ali u manual-u piše da je prvi slot 4g/3g/2g a drugi slot 2g only.

Sent from my Redmi Note 3
 
Koristim dvije kartice a druga nije 2G nego 3G, bar meni. Podešavanja za tip mreže su dostupna samo na prvom slotu, ne znam da li to znači da je na drugoj fiksna preferenca ili se taj setting odnosi na sve. Nemam drugu 4G karticu da testiram, ova koja je unutra ne podržava.
 
Prvi slot je 2/3/4g, drugi samo 2g, tj.kada jedan od slotova radi kao 3/4g...drugi je automatski podesen na 2g.

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Ja imam Telenor 4G/mt:s 3G istovremeno, osim ako ne laže telefon.
 
Pregledao sam šta sam stigao po netu oko ovog bootloopa ali bi voleo samo par odgovora pre nego što krenem da se petljam sa telefonom.

U koji se mod ulazi sa vol+ i power? Download mod ili je to nedostupni recovery?
Predpostavljam da u test modu bi trebalo da radi normalno touch i da se može izabrati test bez obzira na bootloop?
Kada je telefon u EDL modu signalna lampica blinka crveno?
Da li je normalno da u fastboot modu računar ne prepozna telefon? (usb not recognized)
Da li je normalno da u download/recovery modu (koji li je već) računar ne prepozna telefon?

Potrebni su mi odgovori čisto da znam nešto kao referencu pre nego što krenem.
 
Nazad
Vrh Dno