Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Pozdrav ljudi treba da popravim jednu 920 a fali joj par stvari izmedju ostalog i modul kamere, moze li neko da potvrdi ima li 925 isti modul kamere kao 920??
 
Znam da L925 ima jedno staklo više tako da verovatno nisu isti modeli.
 
Ranije se pričalo da da, ali sad su se ućutali.
Mislim da bi ipak obzirom na poziciju wp koja nije nešto, bilo logično da daju ne samo za 925 već za sve koji imaju 8.1 upgrade na 10.
U suprotnom u čemu je onda razlika u odnosu na veliku većinu androida.
 
Da li vam je ukljucen battery saver? Meni baterija duze traje sa iskljucenim... Mozda tripujem :)
 
Jel L925 dobija WP10?

I mene to zanima. Razmisljam da uzmem u vipu L550 i da prodam pa da se pazari polovna L925, ubedjen sam da je 925 kvalitetniji telefon od 550 na skoro svim poljima osim sto ima stariji cipset (sto je nebitno u ovom slucaju, akcenat je na kvalitetu izrade, kameri, ekranu, zvucniku itd).
 
Ne tripuješ, imao sam 925, sada 730, isključio sam batt saver, i rekao mnogima sa lumijama da to urade, i svima je pomoglo. Zašto? Ko zna :). Inače, mislim da je moja služba možda u proseku sa najviše wp korisnika, 1xlumia 830, 1x925, 2x730, 1x520, 2x640xl, od 14 ljudi. Svi zadovoljni.
Uzeo sam sinu preko vipa 550, definitivno je bolja 925, naročito kamera. Jes da 550 ima win 10, ali meni izgleda kao gomila šminke, a funkcionalnost gotovo istovetna. A 925 je čini mi se brži. A dobiće i on win 10 jer ima giga rama, pa i nije loša ideja hsv da uzmeš novu 550, prodaš pa uzmeš 925. Jedini problem je što nikad ne znaš kakva je situacija sa polovnim stvarima, jel ispadao, itd itd. Što ne probaš sa varijantom 730(5)? Imam ga od septembra, i jako sam zadovoljan. Pravi lepe fotke bez obzira što je samo 6.7mpx, ima amoled ekran(bez glance-a, ne primećujem da ga nema) koji je odličan, i lep je telefon, nije kao 535,640,550, koji su nekako prosti, bezveze...
 
To je tacno, treba naci normalan polovan fon, posebno 2+ godine star kao model. Potrazicu ovih dana po va pa ako ne nadjem onda mi ostaju oglasi sa foruma..

Hvala Vylota, zaboravio sam na 730/35 Lumie, i one su skroz dobre :)
 
Čak mi više leži 730 od 925. Jedan od razloga - 925 ima osetljive stranice i leđa, a 730 ima lepu tvrdu plastiku koja košta svega oko 6evra, pa ne stavljam nikakvu zaštitu, a i lepša je bez. Već sam nabavio plavu, oranž i zelenu. Kamera nije pure view, ali vrši posao i te kako. Plus prima kartice a i ima izmenjivu bateriju i dual sim... za razmišljanje...
 
Sve to stoji, ali L925 je nekako poseban telefon... Bar meni.
 
Koja podesavanja za nocne slike, sa Lumia kamerom je bilo lako, night mode i mirna ruka :p a sad shutter speed ili sta treba da se podesi?
 
I ja se slažem sa "mironiko" skroz na skroz poseban, metalan okvir, dizajn odličan, sa zadnjim buildom savršen.

Zadnji build za 10ku..?

Inace, da nemam sad 830 i da nisam zaista jako zadovoljan, uzeo bih 925 odmah... No, 199 franaka za 830 je ipak bilo nezaobilazno.
 
10.0.10586.63
 

Prilozi

  • wp_ss_20160112_0001.png
    wp_ss_20160112_0001.png
    106.9 KB · Pregleda: 112
Poslednja izmena:
10.0.10586.63 verzija Windows 10 na telefonu. Od kada sam se prebacio na Windows 10, ne radi mi mikrofon u aplikacijama tipa voice recorder i Shazam.
Gledao sam u podešavanjima, omogućen im je pristup mikrofonu. Pozivi u običnoj telefoniji rade, svi me normalno čuju i preko mikrofona i preko slušalica. Viber i Skype rade normalno.
 
Ljudi... Navedite model telefona na kom vam to ne radi... Ili bilo sta drugo... Napišite model...
 
Ispadoh glup u društvu... Tema kaže model... Umoran sam...
 
Imam problem sa L925 .
Izgleda da sam je ostavio preko noći i da se ispraznila do kraja....
I sad mrtva skroz. Kad je priklučim na punjač neće ništa. Na pritisnuto power dugme posle desetak sekundi trepne onaj win znak dole. Onaj home znak, ekran ništa..
Jel se desilo još nekome?
Ima li svrhe nositi u servis? I ako ima, koji je pouzdan?



...shit has hit the fan...
 
Jel ima on zamenjivu bateriju? Ako je samo do prazne baterije, onda samo ubaciti puniju, a naravno, to mogu i u bilo kom servisu.
 
Imam problem sa L925 .
Izgleda da sam je ostavio preko noći i da se ispraznila do kraja....
I sad mrtva skroz. Kad je priklučim na punjač neće ništa. Na pritisnuto power dugme posle desetak sekundi trepne onaj win znak dole. Onaj home znak, ekran ništa..
Jel se desilo još nekome?
Ima li svrhe nositi u servis? I ako ima, koji je pouzdan?



...shit has hit the fan...

Probaj prvo ovo:
Press both the vol down + power buttons and hold for approx 10 seconds until the phone vibrates.

Imas ovde nesto na tu temu pa procitaj kakva su sve iskustva, resenja itd :
http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia/my-new-lumia-925-just-completely-shut-down/1899ceb5-f191-42d1-ba69-f1b30b22ad5a?auth=1
https://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/315nnl/is_my_925_dead/?st=iq0u2pm9&sh=9f705d17
 
Poslednja izmena:


Ovo power+vol down probao i ništa samo blikne home taster na trenutak ali ne vibrira...
Ove ostale stvari ću da probam, ali sam nešto pesimista...
Za sada sam na onom overnight charging :(
 
Skines zadnji poklopac (ledja), otkacis bateriju, nema veze da li izmenljiva, ima konektor. Uzmes univerzalni punjac oko 400din su, spojis konektor sa punjacem i ostavis je da se napuni. Vratis u telefon i to jr to. Sve to pod uslovom da baterija nije skroz umrla. Pao je napon ispod dozvoljenog. Jedino one stare nokije su mogle da pune bateriju i kada je napon 2v.

https://www.kupindo.com/Punjaci/21281025_Univerzalni-LCD-punjac-baterija
 
Kolko god da je prazna trebala bi da pocne da se puni... jedino da stoji godinu dana pa da napon padne uspod 3.7v

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Imam problem sa L925 .
Izgleda da sam je ostavio preko noći i da se ispraznila do kraja....
I sad mrtva skroz. Kad je priklučim na punjač neće ništa. Na pritisnuto power dugme posle desetak sekundi trepne onaj win znak dole. Onaj home znak, ekran ništa..
Jel se desilo još nekome?
Ima li svrhe nositi u servis? I ako ima, koji je pouzdan?



...shit has hit the fan...

Potpuno isti problem kao i kod mene (hocu reci isto se manifestovao). Odneo sam telefon u ovlasceni servis (jos uvek je bio u garanciji) i posle par dana su me obavestili da popravka nije moguca i u zamenu sam dobio Microsoft Lumia 950.
 
Potpuno isti problem kao i kod mene (hocu reci isto se manifestovao). Odneo sam telefon u ovlasceni servis (jos uvek je bio u garanciji) i posle par dana su me obavestili da popravka nije moguca i u zamenu sam dobio Microsoft Lumia 950.

Pretpostavljam da ti je to mnogo tesko palo. :D
 
Pretpostavljam da ti je to mnogo tesko palo. :D

Mozes misliti! :D U medjuvremenu se, posla 2-3 dana korsicenja, pojavio "dead pixel", uz samu ivicu ekrana ( verovatno ne bih ni primetio da nije zelene boje) ali me je prosto blam da reklamiram uredjaj :D
 
Pa to je sjajno ako je istina :)
Mislim ne to sto neki primerci L925 crkavaju vec cinjenica da je neko umesto L925 dobio L950.. bilo je primera na forumu da su neki clanovi umesto M7 htc koji su riknuli dobili M8 ali ovo zvuci nestvarno.

U medjuvremenu se, posla 2-3 dana korsicenja, pojavio "dead pixel", uz samu ivicu ekrana ( verovatno ne bih ni primetio da nije zelene boje) ali me je prosto blam da reklamiram uredjaj

Neka ga, nemoj se vise pojavljivati tamo, da ne kazu slucajno ''e stigla nam nova L925 sa nekog lagera, vrati nam L950'' :d
 
Poslednja izmena:
Daj neki dokaz nemoj da nas lozisovde [emoji14]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma ne lozim vas, i ja sam bio u cudu kada su mi urucili povecu kutuju na kojoj je pisalo Microsoft Lumia 950 :D Na poslu sam pa ne mogu da vam uslikam kutiju ali evo 2 screenshota (cini mi se da se na slikama ne vidi taj zeleni, mrvi piksel, mora da ga jpg kompresija "ubije")

wp_ss_20160630_0002.png

wp_ss_20160630_0001.jpg
 
Nazad
Vrh Dno