Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Patike kupljene na ebay-u (iz USA), plaćene 100$ + 50$ shipping. Spremio sam 6000 za carinu i PDV, naplatili 1000. Ja zadovoljan :)
 
Koliko dugo se u proseku ceka na paketic iz USA? Narucila sam silikonsku futrolu za mobilni, oko 15 dolara i poslata je 19. maja. :)
 
Platio sam ga 360 dolara na coolicoolu. Ja sam prezadovoljan telefonom. Prava zver od telefona.
daj ako imaš vremena ubaci miui 8 betu i vidi da li je popravljeno kesiranje ... samo me to odvraća od mi5. gori je Rom od tw.

možemo da nastavimo u mi5 temi :)

Edit: inače za manje love si mogao da ga kupiš ovde u Srbiji ,340e.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi brz odgovor da li se carine samponi za kosu i da li ide porez na njih ?
 
Jer do sada nikada nisam to narucivao a cuo sam da recimo u Hrvatskoj ne ide carina na to...takodje taj sampon ovde kosta 3500 a ja sam ga kupio za 30tak dolara 2 komada pa ne bi da mi lupaju na cenu iz Srbije nesto
 
Poslednja izmena:
e49d7fad6ff88957306827e8e52811c9.jpg


Podigao paket u sabirnom centru na altini. Nisam imao zivaca da cekam 20 dana da dodje na red.
Usao u sabirni centar da vidim kako rade. 6-oro carinika od 50-65 godina radi otvaranje i proveru paketa.
A paketa ima koliko hocete. Dnevno stigne oko 1000 kom sto treba da se otvori a 3x vise sto samo propuste.

Kaze mi drug koji me je uveo. Pre 3 godine imali smo 100 paketa dnevno na 20 zaposlenih. Sad 5000 na isti broj. Eto zbog cega zastoj


Sent from my iPhone using Tapatalk


Zastoj je zato što su navikli da rade tempom kojim su radili i od toga ne odustaju.

Možda ne može baš 5K paketa da se odradi za dan sa 20 ljudi (to je 250 paketa po čoveku za 8 sati rada, 2 min. po paketu), ali neka zaposle još ili povuku iz administracije... Sve se može kad se hoće, ali je ovako lakše.
 
iz mađarske . zarada mu je skinut porez

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa evo Loznica rece kako. Mada je i meni cudno kako i u Madjarskoj moze da se nadje za pare slicne kineskim, i da se jos dobije PDV nazad, pa da imaju prostor za zaradu. To je prilicna misterija za mene, ali eno, gomila tih xiaomi-a i slicnih, bolje kupiti na KP, nego preko kineza. jos dobijes i nekakvu garanciju usput.

Mozda nesto rade preko CG. Ma, ko ce ga znati, ali previse pozitivnih ocena, bez negativnih, a znam 100% da npr. ona Vera odgovara na poruke jer sam hteo da kupim z3+ od nje, pa mi je odgovorila da ih nema i da ceka da stignu odnekud. Znaci, da prodaje krntije i falsifikate, dobila bi do sada negativnih ocena 2 kila ko zec.
 
PDV (AFA) u Madjarskoj je 27% , a oni imaju jos najmanje 10% rabata na kolicinu. http://www.puremobile.hu/xiaomi-mi-5-standard-edition-qualcomm-snapdragon-820-msm8996-quad-core-18ghz-3gb-32gb-lte-feher?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link
Sto se tice garancije jedino im mozes verovati na rec. Kod nas fizicko lice ne moze dati garanciju, a put do Madjarske tesko da bi se isplatio. Jedinu pravu garanciju imaju LG televizori (vazi i u nasim servisima uz original racun).
Edit: tema o madjarskim garancijama na TVhttp://forum.benchmark.rs/showthread.php?314011-Da-li-ste-testirali-madjarsku-garanciju/page7
 
Poslednja izmena:
PDV (AFA) u Madjarskoj je 27% , a oni imaju jos najmanje 10% rabata na kolicinu. http://www.puremobile.hu/xiaomi-mi-5-standard-edition-qualcomm-snapdragon-820-msm8996-quad-core-18ghz-3gb-32gb-lte-feher?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link
Sto se tice garancije jedino im mozes verovati na rec. Kod nas fizicko lice ne moze dati garanciju, a put do Madjarske tesko da bi se isplatio. Jedinu pravu garanciju imaju LG televizori (vazi i u nasim servisima uz original racun).
Edit: tema o madjarskim garancijama na TVhttp://forum.benchmark.rs/showthread.php?314011-Da-li-ste-testirali-madjarsku-garanciju/page7
Zanimljive cene kod tih Madjara, stvarno. Tacno dobar deal za sve (osim za carinu, jasno).

Za garanciju mi je sve jasno (i kupio sam TV tako), zato sam i napisao "nekakvu garanciju usput". Ipak, kapiram da nije ni takva bezvredna, i da nece bas ti popularniji sverceri nestati za 10 dana. Zadrzace se neko vreme, tako da ipak to ima neku vrednost.
Ja sam na kraju narucio od Kineza, jer sam za sony na vise mesta udarao u zid, a ovog kineskog koji mi je delovao ok nije ni bilo kod svercera. I sad gledam, ako stigne sa nekim kljakavim ekranom, ili ima neki problem koji bas i nije potpuni kvar, sta, dobicu 10$ od kineza, ili da ga saljem nazad, a da sam vec platio dazbine, jos i ta posiljka u Kinu verovatno kosta 20x vise nego iz Kine ovde. Cekanje cak i da stavimo na stranu. Ok, izabrao sam tamo nekog Kineza sa, mislim, tri one krune, ali, daleko je Kina.

Realno, jedino puskom bi me naterali da narucujem, ako ima kod svercera po tako slicnim cenama ono sto hocu...Bas cudna situacija, u kojoj jedina dilema moze da bude moralna (ako se neko sekira sto nece platiti dazbine drzavi, kada kupi od svercera). Ali, da se ne salimo...
 
Poslednja izmena:
Sarah, uvek postoji način da pomogneš sama sebi, zove se google, google, google.
Znači iskopiraš taj zadnji DE-DEFRAA i guglaš i prvi link koji ti izađe je spisak svih Mail processing centara u nemačkoj gde ćeš videti u kom se nalazi tvoja pošiljka pa uporediš sa adresom na koju is poslala, možeš to da unešes na google maps i dobiješ koliko kilometara od destinacije je pošiljka :)

Hvala na odgovoru.

Paket se nalazi i dalje u Frankfurtu, piše: Mail Processing Centre, i onda piše pored: Held by customs

Ne znam šta im to znači: Held by customs?
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank
porucen 23.05.2016.

danas preuzet na carini bez PDVa i sl. Paket nije otvarana sa pecatom ne podleze .... Znaci ipak je guzva na carini pa kako se kome zalomi :)
 
0dvyWKK.jpg

Evo juce doslo tako da ocekujem negde oko 14-og pomeranje sa ove tacke.
Cekam neku karticu (npr. kao graficku za komp.),valjda me nece odvaliti oni :-devil-: na c.
 
Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank
porucen 23.05.2016.

danas preuzet na carini bez PDVa i sl. Paket nije otvarana sa pecatom ne podleze .... Znaci ipak je guzva na carini pa kako se kome zalomi :)
Jel bi mogao da izmeriš vreme koje mu treba da se napuni pa da javiš?

Na temi o eksternim baterijama sam pitao za vreme punjenja Xiaomi powerbank od 10.000, 16.000 i 20.000 mAh jer samo za poslednji piše da se puni 7 sati, pa ljudi izraziše sumnju.
 
Jesmo odustali od priče da cimamo neke novine da objave članak o zagušenju na carini, da malo skrenemo pažnju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno